Keresés

Részletes keresés

Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.03.26 0 1 21

Miles Davis - Meets Thelonious Monk

 

https://www.youtube.com/watch?v=O7zaUceGCmY&t=865s

Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.02.09 0 0 20
Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.02.07 0 1 19

Lionel Hampton - Flying Home (1957)

https://www.youtube.com/watch?v=R_rTICMVXQQ

Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.01.05 0 0 18
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.25 0 0 17
zorn Creative Commons License 2011.02.16 0 0 16

Szia midnite, lehet kicsit későn reagálok, de én tudok neked segíteni.Engem nem csak érdekel, hanem ebből élek, mármint jazz (és minden "komoly" zene) lemezek értékesítése.Szívesen mutatok irányokat is, bármilyen segítséget a mai jazz-zel kapcsolatban.

Előzmény: _midnite (15)
_midnite Creative Commons License 2011.01.19 0 0 15

Még ez volt a legfrissebb jazz-es topic, úgyhogy ide.

 

 

A kérdés az lenne, hogy van-e Bp-en egy üzlet, ahol be lehet szerezni modern jazz előadókat?

Tehát NEM Ella Fitzgerald, hanem Five Corners Quintet vagy Quasimode.

 

 

Neten keresgéltem de semmi :(

szektina Creative Commons License 2010.12.16 0 0 14

Még én sem voltam, d ema megyek Jazz szalonba :) Juhász Attila Quartet zenél, hogy őszinte legyek sajnos nem ismerem őket, de valószínűleg nagyon jók, ha a Szépművészetiben játszanak :)

Előzmény: csuuka (9)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 13

Én voltam párszor. Valóban csütörtökönként van. Annyit érdemes tudni, hogy a zenészek a Márvány Csarnokban muzsikálnak; nekem olyan érzésem volt, hogy leginkább háttérként. Nem mostanában voltam, de a székeket sem úgy helyezték el, hogy koncertélmény legyen, hanem van a csarnokban egy büféasztal, bor-pezsgő-üdítő-tapasok, és ha leül az ember egy szusszanásnyit két kiállítás közt, akkor jól esik a háttérben egy kis könnyed jazz miközben kémiailag amúgy is hangulatmódosít. A fő attrakció a Barokk Csarnokban van mindig. Kellemes élmény, de nem a jazz miatt érdemes elmenni.

 

Előzmény: taraka (12)
taraka Creative Commons License 2010.12.08 0 0 12

Szió! Én buszrol szoktam látni plakátot erről, és mintha csütörtökönként lenne.. Szüleimet lehet érdekelné ez a dolog, úgyhogy ha esetleg volt valaki, én is kíváncsi lennék rá, hogy milyen! :-)

Előzmény: csuuka (9)
Scoobybaby Creative Commons License 2010.12.08 0 0 11

Budapest Jazz Club!!!

 

Péntek: Babos Project (utána hajnalig tartó Jam Session: Bacsó Kristóf Trio)

Szombat: Hot Jazz Band (utána Jam: Balázs Józsi Trio)

 

VIII. kerület Múzeum u. 7.

 

www.bjc.hu

Előzmény: Vampira99 (10)
Vampira99 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 10

Imádom a jazz-t :D Örülök, hogy vannak ilyen fórumok ahol megosztjátok egymással a véleményeteket egy egy zenészről.

Tudtok valami jó jazz programot hétvégén Pesten? Én nem Pesten lakom és vidéken sokkal kevesebb lehetőség van jazz koncertekre menni. Hétvégén feljövök barátommal és elmennénk valami jó helyre. Sokkal nagyobb a fővárosban a lehetőség, irigykedem is azokra akik itt laknak és akár hétfőn is gondolnak egyet és el tudnak menni egy koncertre valahova.  Nem tudom viszont , hogy mennyire kerül sokba a belépő. Pl tudom, hogy a Gödörbe szoktak lenni jó koncertek és változó , hogy mikor mennyibe kerülnek.

csuuka Creative Commons License 2010.12.06 0 0 9

Sziasztok! Szépművészetis jazz esten volt már valaki? ha igen akkor vélemény? köszi.

fruboka Creative Commons License 2010.08.29 0 0 8
sziasztok! :)

Már rég keresek egy számot és remélem, hogy ti tudtok nekem segíteni. Egy "autumn leaves" feldolgozást keresek. Tehát NEM Nat King Cole, NEM Eva Cassidy, nem Doris Day, nem Holland Mariah és nem Edith Piaf az előadó.
Egy nő énekel és egy kicsit gyorsabb verzió, mint a fent említettek. Nagyon fontos lenne, mert imádom azt a verziót és hamarosan újra ősz van és olyankor pont "autumn leaves" a hangulatom :))
Előre is köszi a segítséget :)
bluesnick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjteménye és a Jazz Oktatási és Kutatási Alapítvány szeretettel meghívja Jazzlemezek a könyvtárban című új sorozatának első klubprogramjára.

 

Lengyel jazzest

 

 

Simon Géza Gábor sok hangfelvétellel illusztrált műsora

 

 

Időpont: 2010. január 21. (csütörtök) 17.30

Helyszín: Budapest, VIII. Ötpacsirta u. 4.

 

A belépés ingyenes.

 

A zenei klubok egészen a rendszerváltás körüli időkig fontos tájékozódási pontok voltak a különböző műfajokban. A jazz ezek között is különleges helyet foglalt el. Mintegy két évtizedes szünet után újítjuk fel ezt a klubformát.

Magyarország csatlakozott az Európai Unióhoz, ám azóta jóval kevesebb kelet- és nyugat-európai jazzlemez kapható itthon európai muzsikusokkal, mint a rendszerváltás előtt. Ez pontosan ellentétes a nemzetközi tendenciákkal, hiszen a jazzújdonságok legfontosabb területe hosszú ideje Európa. Tematikus estjeinken egy-egy ország, vagy országcsoport jazzfelvételeiből szemezgetünk. A program a Könyvtár gyűjteményéből, a kölcsönözhető darabokból áll össze. 

 

Dick17 Creative Commons License 2009.06.21 0 0 6

R.I.P.

Charlie Mariano * 12. November 1923 - † 16. Juni 2009

vajdi_ Creative Commons License 2005.04.19 0 0 5
Nem tudom miért szar, az az illető aki ezt mondta kicsit elfogult egyes dolgokban.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 4
Miért szar a Kesztler könyv? Ki mondta ezt? Szerintem tök jó.
Előzmény: vajdi_ (3)
vajdi_ Creative Commons License 2005.04.12 0 0 3
Zenesuliba jársz? Melyikbe? Megrendeltem a Kesztler féle Összhangzattant, aztán mondta valaki hogy szerinte szar, mert sok mindennel nem foglalkozik, pl 13 -asok, Bartóki tengelyrendszer, meg ilyesmi... nemtom, azért majd megtanulom valahogy, csak van benne valami használható...
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.12 0 0 2
Hello!

Köszi a segítséget, közben észrevettem, hogy; ahogy te is írtad, a real book elején ott a magyarázat. Nekem ezek azért újjak, mert én a Kesztler féle könyvből tanultam összhangzattant.

Csövi
Előzmény: vajdi_ (1)
vajdi_ Creative Commons License 2005.04.10 0 0 1
Üdv,

Én nem rég kezdtem jazzel ismerkedni, mostanra jócskán benne vagyok a dologban, a nyarat várom hogy végre csak ezzel foglalkozhassak... Szóval a Realbookokban általában van jelmagyarázat az elején, C-re leir minden elofordulo jelolest. Javaslom szerezz be egy oktatofuzetet, pl. Jazz Piano Book By Mark Levine, vagy John Mehegan - Improvising, jazz piano. Ezeket átnézed és lesz fogalmad róla hogy mit jelentenek a jelölések, vagy Jamey Aebersold Jazz Handbookja is jó. Ha magyar kell, akkor Gonda János improvizációs tankönyvsorozatát is beszerezheted a KOTTANET.HU -n.

Db9 valószínűleg Desz domináns 9 -est jelent ha a b nincs indexben, ami Desz-F-Asz-H-Esz hangokbol all, mondjuk a Deszt ütheted basszushangként, a többit pedig fent különböző fordításokban... de Db9 leütésére rengeteg megoldás létezik, több mindentől függ, pl, hány szólamban szeretnéd leütni, milyen forditásban, a lényeg hogy jól szóljon...

A0 Szűkített A hármast jelent, azaz A dur-bol (A-Cisz-E) lesz A-C-Esz

Mindenképp szerezz be egyet a fenti könyvek közül, az sokat segit, ha átnézed.

Azthiszem van egy többet látogatott Jazz topic is, inkább használjuk azt, miután válaszoltál vagy ilyesmi. Ez lesz talán a harmadik hozzászólásom itt :D


Szia,
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.24 0 0 0

Szia!

 

Nagyon szeretem a jazz t szoktam zongorázni mancini meg hasonlókat. Viszont gondban vagyok a jelöléssekkel. Klasszikus összhangzattant tanultam évekig, és ott más jelölések vannak. Van egy Real Book om, benne vannak Jazz standardek, de nem ismerem a jelöléseket.

 

Ilyenek vannak benne, hogy:

 

A0, Bb7, Eb6, F#7, Db9

 

Na most azt azért ki tudom következtetni, hogy a 7 es az szeptim, és négyeshangzat, a 9 es meg nona, és ötöshangzat, de milyen négyeshagzat, mi van a basszusban pl

 

Db9 nél????

 

mi az a b a jelölésmódban? Leszállított terc? De akkor miért nem kis d vel jelölik, hogy moll.

 

Szóval a pl a Db9 az milyen hangokból áll?

 

Világos van benne egy d hang elvileg legalul, van benne terc (f) kvint (a), c és egy e.

 

a b előjegyzés melyik hangot szállítja le ezekből?

 

Kellene egy táblázat, ami segít megérteni ezt a jelölésrendszert, mert ebben a REAL BOOk ban csak a dallam van, és fölötte az akkordok. De pl arról nekem foggalmam sincs, hogy mit jelent a kis 0 az A után az A0 jelölésben. Ez egy A dur hangzat lenne? Mi az a 0? Az A durhoz még valami hozzászol esetleg egy h?

 

Segitsetek már ebben, ha tudtok.

 

Köszi

dongo25 Creative Commons License 2003.04.18 0 0 topiknyitó
Ki mit szeret/utál a jazz-ben?
Ki miért szereti, ki miért nem?
Kinek mi a kedvence, kinek mi nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!