Keresés

Részletes keresés

wyldy Creative Commons License 2003.05.25 0 0 5
a seb begyógyult, már nő a szőr rajta :o)))
TETRAN-Hydrocortison -t kentünk rá...
Előzmény: wyldy (4)
wyldy Creative Commons License 2003.04.18 0 0 4
Ismét köszi a hozzászólásokat!!!!!!!!!!!

De hogy ez tényleg ilyen gyakori betegség....nem is tudtam...(most már sajnos tudom)
Szegény Vackor kutyám amúgy is "tisztálkodásmániás", de most háromszorannyit nyalogatja magát mint eddig...be sem merem kötni a lábát, mert akkor csak nagyobb kárt tesz magában...összevissza rágja magát...

Beszerzem a gyógycuccokat, amiket felsoroltatok, remélem javul majd tőle a dolog...

Üdv: w.

fmar Creative Commons License 2003.04.18 0 0 3
szia!nekem 5 kutyiből 2 volt ekcémás, gyógysampont adott neki a doki, és Prednisolon tablettát kellett szedniük kúraszerűen, az segít!
nextdoor Creative Commons License 2003.04.18 0 0 2
Szia, nekem a csau-csau kutyán volt ekcémás, Juhász Tamás állatdoki kezelte, nem tudom Bp-i vagy-e, mindenesetre telsz.: 310-11-06; kaptunk kencét, vitamininjekciót és speci sampont, óvni kell a fürdőzéstől, időnként rövidre nyírni a területen a szőrt, de nem borotválni, inkább csk ollóval ritkítani, hogy levegőzzön a bőre.
Nem rosszabbodott, 10 évig mindig ugyanott és ugyanakkorában jött elő.
Előzmény: wyldy (1)
wyldy Creative Commons License 2003.04.17 0 0 1
Köszönjük a tanácsot, ami azt illeti én annyira nem vagyok járatos az ilyesmiben, hogy azt sem tudtam, hogy embereknél hogyan kezelik...
Valószínűleg ki fogjuk próbálni a dolgot, rosszabb nem lehet tőle, az biztos...
Előzmény: Hajnal22 (0)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 0
Embernek ekcémára szoktak ajánlani halolajat (enni) és immunerősítőket, akkor kevésbé jön ki rajta. Nem tudom kutyáknál mi a teendő. Jobbulást neki.
Előzmény: wyldy (-)
wyldy Creative Commons License 2003.04.17 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Tud valaki valamit az EKCÉMA nevű bőrbetegségről????
Az egyik kutyink lábán előjött ez a "nyavaja",műtötték a lábát,és feltűnt, hogy nagyon zavarja a kötés, amit rátettek... furcsa volt, mert ez volt a harmadik műtéte, de eddig semmi gond nem volt utána...szinte lerágta magáról a gézt, meg mindent, hiába cserélgettük folyamatosan...
Mikor elkezdett a leborotvált lábán nőni a szőr,akkor lehetett csak látni, hogy azon a helyen ahol a seb van, nem is nő rendesen,és a bőre is kezd más színű lenni...
A doki akihez járunk azt mondta, ez már nem fog neki rendbejönni, lehet gyógyszerezni, kenegetni, vagy injekciózni, de ha változik is valamennyire az állapota, később újra rosszabb lesz...:o((((

Ha ismertek esetleg valami tényleg hatékony gyógymódot erre, kérlek segítsetek!!!!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!