Keresés

Részletes keresés

csefe_ Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1363
persze a XIII. ker-t akartam írni....az előzőben...
Előzmény: csefe_ (1362)
csefe_ Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1362

UPC van, mert a minap került a kezembe egy szórólap, amin reklámozták, hogy Bp. melyik kerületében mit szolgáltatnak és a XII. ker-ben telefont, kábelTV-t és Chellot is jelölték...

 

üdv: csefe

Előzmény: _bala_ (1361)
_bala_ Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1361
nem feltétlenül axelero. lehet bármilyen ADSL szolgáltató cég....
Előzmény: entity67 (1359)
Attis-h Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1360
Üdv!

Megtudná valaki mondani nekem, hogy mekora a lakás belmagassága?

Úgy emlékszem 255 cm, de nem vagyok biztos benne.
entity67 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1359

Szia,

 

Azt nem tudod, hogy axelero vagy UPC lesz? Ha matav, akkor axeleronak kellene lenni.....

 

/entity67

Előzmény: _bala_ (1358)
_bala_ Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1358

csk, hogy legyen jó hír is:

lehet ADSLünk a Premierben.

Aki nem tudná a 13.ker nagy részén optikai telefon hálózat van kiépítve amin alapból nem megy el az ADSL. Esetünkben speckó eszközökkel ezt megoldja a matáv.

:)

Attis-h Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1357
13 ker.-i rendeletek:


http://www.budapest13.hu/index.php?module=dat&num=155 (utolsó előtti rendelet)

http://www.budapest13.hu/download/R20030529_26.htm


Előzmény: ptee_ (1356)
ptee_ Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1356

Annyi biztos, hogy kerületi szinten van szabályozva a kötelező parkolók száma. Ez pl. a IX. kerületben: http://www.ferencvaros.hu/jogszabalyok/parkol-rend.doc

Igaz a százalék nincs benne, de vannak egyéb lehetőségek is, mint pl. a pénzbeli megváltás, vagy a környező épületekben/parkolókban parkoló biztosítása...

 

Gondolom hasonló rendszer lehet itt is, de sajnos az itteni önkormányzat honlapján nem találni semmit :(

Előzmény: C/II/10 (1352)
ptee_ Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1355

Hello!

 

Ha jól látom, eddig mindenhonnan ugyanaz az info jött. :( Ha ez marad a helyzet és közös fellépés lesz belőle, szóljatok...

 

Ptee_

Előzmény: Zézé (1349)
akisvirag Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1354
Sziasztok!

Szomorúan olvassuk a legújabb infókat. eddig szerettünk volna még novemberben átköltözni, bár nekünk inkább a dec. eleje volt a reális. nos, mostmár nem tudom, mikor fogunk átcuccolni. egyrészt jó lenne még bébi nélkül költözni, másrészt viszont nem szeretnénk saját felelősségre beköltözni, mert ez elég átverés-szagú.
Benne lennénk egy előzetes megbeszélésben, h hogyan lépnénk közösen. Nem gondoltatok esetleg egy rendkívüli lakógyűlésre???
Attis-h Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1353
Liliath, C/II/10. mail ment!
C/II/10 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1352

Kedves Szomszédok!

 

Én már a tettek mezejére léptem és tegnap konkrétan egy ingatlanos ügyvéd ismerősel tárgyaltam meg a dolgot.

Röviden összefoglalva itt több dolog miatt is panaszt emelhetünk, a lényeg, hogy együtt erősebbek vagyunk. Mielőtt bármit biztosra mondana az ügyvéd egy jogi vizsgálatot kell tartani. Ehhez szükséges a szerződés, előszerződés, az a rendelet, mely szerint a lakások 70%-ához kötelező a parkoló hely, valamint az építési engedély. Ezeknek a dokumentumoknak a birtokában tud javaslatot tenni az ügyvéd ismerősöm, hogy mit érdemes tenni.

Első hallásra ő is azt mondta, hogy ha nem égetően fontos célszerű inkább nem átvenni a lakást, így jogi értelemben jobb helyzetben vagyunk.

Én ma átküldöm neki a szerződést, ha esetleg valaki tudja az említett rendelet számát, örülnék, ha megírná nekem.

Az építési engedélyt csak az építettő vagy egy lakó kérheti ki, úgyhogy ez még nekem is eltart egy darabig, amíg beszerzem.

Ha gondoljátok csatlakozzatok hozzám, én szerdán biztosan találkozom személyesen is ezzel az ügyvéddel.

washburn Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1351
Ha már így belelendültünk megváltoztatnám a nick-emet Che Guevara-ra, jó?
:)

Van már egy megbízható, témában otthonos ügyvéd elérhetőségem, de nem ismerős, és nem is olcsó. Viszont állítólag profi.
Előzmény: Zézé (1349)
zsebo Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1350

és az alsó lakók beköltöznek az üresen maradt beállóhelyekre, hogy a felsőbb szint földönfutóinak legyen továbbra is lakásuk.

Előzmény: premi (1345)
Zézé Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1349

Csatlakozom!

 

Tehat a kozos fellepest elfogadok eddig:

Washburn

Tombolo Hold

Esszuje

Zézé

 

Előzmény: Tombol a Hold (1346)
Tombol a Hold Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1348

Nagyon vicces vagy!

Gondolom te lejjebb laksz:)

Előzmény: premi (1345)
Arnyeklovas Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1347
És azokat a lakásokat még nem adták el?
Vagy hogy is lehet ezt megoldani? Ja, az ép. enget is módosítani kell ehhez, tehát az önkormányzattól ki kell kérnetek, vagy csak betekintésre vegyétek ki. És máris tudjátok, lesz-e bontás.
Előzmény: premi (1345)
Tombol a Hold Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1346

Jó lenne tudni, ha ügyvédhez fordulnánk, hányan lennének benne!

Én például igen, ugyan átvettem a lakást, de egyáltalán nem mindegy, meddig kell piaci kamatot fizetnem.

Szerintem jelezhetnétek ki lenne benne, hogy közösen forduljunk ügyvédhez.

Nekem nagyon büdös ez a sok etetés, hazugság, félek, hogy nem 1-2 hétről van itt szó.

Tehát, 1 szavazat az enyém:)

premi Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1345
meg nem erősített információk szerint az AF visszabontja a felső két szintet, így lesz minden maradék lakásra parkolóhely.
Előzmény: zsebo (1344)
zsebo Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1344

Gondoltam hogy az udvar helyén lennének beállók, nem értem miért nem a használatbavétel után kezdték el kertté rendezni...

Mindegy, ez legyen az AF meg az önkormányzat ügye, nekem meg fizessenek kötbért: szerintem az AF felé ez elég nyomós indok önmagában is, ami miatt igyekeznek a használatbavételivel, felesleges további lépéseket tenni.

 

Mondjuk elég idióta a rendelet, ami a beállók számát meghatározza, hiszen ha egyszerűen nincs rá ilyen számban kereslet, akkor mit kezdjen vele az AF? Ebből a szempontból meg lehet érteni a trükközést, szvsz.

 

Azért megoldható lenne a probléma: a két ház közé földszinten autóbeálló, rá pedig zöldtető. Persze ez drága (a fenntartása is).

esszüje Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1343
Támogatom a dolgot! Szóban tényleg semmi értelme a dolognak.
Nekem 1 db ügyvéd ismerősöm van, az se protekciós ismerettség, de ha ti is benne vagytok a közös fellépésben, és másnak nincs jobb ötlete, felhívom.
Előzmény: washburn (1342)
washburn Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1342
Sziasztok!

A javaslatom az, hogy semmit ne vegyünk komolyan amit az értékesítők vagy az ügyintézők mondanak, amúgy is bármikor letagadhatják. Mint a tapasztalatok is mutatják, az egyik homlokegyenest mást mond mint a tőle 3 m-re ülő másik.
Írásbeli állásfoglalást kell kérni az angyalfölditől minden vitásnak tekintett kérdésben, mert a szóbeli tájékoztatások alapján nem lehet őket felelősségre vonni.

Szóval azt gondolom, hogy minél hamarabb egy ilyen ügyekben jártas ügyvédhez kellene fordulni, aki ha megfizetik elolvas minden papírt, utánanéz annak, hogy mi a fene számít az utolsó vételárrésznek, mikortól jár a kötbér, mikor kellett volna visszakapnunk a biztosítékot, és ezek alapján megmondja, hogy milyen lehetőségeink vannak. Ezen kívül tárgyal az angyalföldivel is, az ő nyelvükön.
Én a magam részéről nem vitatkozom velük, mert Dr. Toldy Miklós leereszti a petrencét és lukat dumál a hasamba. Hacsak nincs olcsóbb ügyvéd ismerős aki felkarolna minket, elmegyek egy ügyvédi irodába, és jogi tanácsot kérek.

Szerintem kezd a dolog komolyra fordulni.
liliath Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1341

Szenimen 1297-es hozzászólásából: "a közös képviselőnek leadandó anyag határidejeként" szeptember 30-at jelöltek meg.

 

A napokban olvastam a Szervezeti - Működési Szabályzatot, épp' itt van nálam, III. fejezet 2. alpont részlete:

"A közös képviseletet a társasházra vonatkozó használatbavételi engedély Angyalföldi Lakásépítő Rt. eladó általi átvételétől kezdődő harmadik naptári év december 31. napjáig ... látja el." Van már közös képviselőnk? Nem mintha ezen már fennakadnék, de fizetés legalábbis még nem járna neki..

 

Ami viszont szemet szúrt: kértem pénteken az AF-től Birtokbaadási Jegyzőkönyv-et, és Jótállási Szabályzatot (hátha mégiscsak átvehetném valahogy a lakást alapon meg akartam nézni, mit írok alá).A jótállási szabályzatban egy olyan kötelező jótállásról szóló rendeletre hivatkoznak( 53/1987 (X.24.) MT rendelet), amire az előszerződésben is, csak közben sajnos (ha jól emlékszem 2003 dec. 5-ével) hatályát vesztette. Az új rendelet (csak felületesen volt időm rákeresni) ahogy láttam, kedvezőbb lenne számunkra, mert pl. a külső hőszigetelést is garanciálisnak minősíti. Ha valaki tud, jó lenne utánanézni, hogy egyrészt ez így szabályos-e, másrészt mi a tényleges különbség a kettő között. (Szenimen, Te jó vagy ebben! :-)

 

Üdv!

Orsi

Zézé Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1340

Egy bizony igy van. Ha te magad vagy az epito, akkor kepesek evekig a nyakadra jarni egy hianyzo korlatert es elobb csak szep szoval majd hathatosabb eszkozokkel probalnak rabirni vallalt kotelezettsegeid teljesitesere :)

 

Gondolom ez nincs maskeppen tarsashazak eseteben sem.

Előzmény: Attis-h (1338)
Zézé Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1339

Telefonon probalkoztunk ... igy konnyen leraztak ezzel az access denied dumaval ... :)

 

Előzmény: liliath (1337)
Attis-h Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1338
Ezzel az a gond, hogy a használatbavételi engedélyt vissza lehet vonni, ha utóbb nem felel meg az épitési engedélyben foglaltakat.
Előzmény: liliath (1335)
liliath Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1337
Harmadik emelet, építési osztály, a kerület szeletekre van bontva, az ajtók melleti térképen és utcajegyzéken lehet megtalálni, ki hova való. Nem emlékszem, hogy hívják a nőt, akihez tartozunk, de beléptem az irodába, és a jobbra nyíló ajtó mögül lépett elő az a hölgy, aki felvilágosított. Nem túl hosszú szőke haj, izléses öltözet, középkorúnak már talán mondható nő. Nagyon fel volt háborodva az AF miatt, szerintem már csak ezért sem utasította vissza a kérdéseket. Más kérdés, hogy szerintem egyébként is jogunk van tájékozódni.
Zézé Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1336
Nekunk ma reggel mar azt mondta egy onkormanyzati nenike az epitesi osztalyrol, hogy nem adhatnak ki infot, mert nem vagyunk jogosultak ra ...
Előzmény: liliath (1335)
liliath Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1335

Sziasztok!

 

A nő az Önkormányzaton azt mondta, hogy az építési engedélyen nem park, hanem parkoló szerepel a házak között. Biztos, hogy jól értettem, többször megkérdeztem, mert nem hittem a fülemnek. Az engedélyezett építési tervet pedig nem láttuk, hozzánk már csak az "illusztráció" jutott el a prospektuson (és adtak valami számítógépes rajzot, hogy hogyan lesznek felosztva a kocsibeállók, meg hol lesz a játszó a kertben, de azon sem volt hivatalos aláírás). Ez a felépítik - lebontják megoldás szerintem elég valószínű, mert viszonylag olcsón megúsznák, és a lakókkal sem kellene pereskedniük.

 

Elég vacakul hangzik ez az OTP-s dolog, amit írtok! Ha össze tudjátok foglalni viszonylag röviden, szerintem érdemes lenne választ kérni abban a jogi fórumban, aminek beírtam a címét.(Ügyvéd válaszol, díjtalanul, hamar.) Csak, hogy képet kapjatok a lehetőségekről.

 

Bíztató, hogy egy AF-es mondta, hogy a kötbér műszaki átadástól 30 nap(, bár szerintem, ha valakinek később adták át a lakását, mint szerződés szerint kellett volna, akkor ez erősen vitatható). Ahhoz képest , hogy nekem a Szász Judit azt kezdte mondani, hogy a nemtudommi után 60 nap a türelmi idő.. . Nem mondom, hogy direkt hazudnak, de ha nem olvasták el, mit iratnak alá velünk, akkor se tájékoztassanak félre.

 

 

Sajnos, Kedves Szomszéd, nincs új hírem! (Bár gondolom, a múlt pénteki így is elég erős volt!) Egyébként szerintem, ha legközelebb azt mondják, hogy ez-meg-az kész van, be lehetne megint menni az Önkormányzatra ellenőriztetni az állításukat. Még nem vagyok szülő, de ez olyan, mintha be kéne menni az ofőhöz megnézni a naplót is..

 

Üdv!

Orsi

 

U.i.:Nem vettem át a lakást, de a kertre (is) nagyon kíváncsi lennék - fel tudna rakni valaki pár képet? Köszi!

ptee_ Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1334

Jó hogy írtad, hogy van ilyen honlap is, már majdnem elfelejtettem... :)

Akkor idéznék is:

 

"ahol ha elegem van a város zajából, nyugodtan kipihenhetem magam...

2000nm-es zárt belső pihenőkert, játszótér és játszóház, a ház saját tulajdonú konditermének ingyenes használata felszíni zárt parkolóhely, 24 órás felügyeleti rendszer, amely nem emeli a közös költséget"

 

"Általános ismertetés

[...] A 2-2 lépcsőházat az épület földszintjén lévő 60 állásos teremgarázs köti össze [...]"

 

Kiemeltem egy pár dolgot. Gondolom rájöttök, miért...

A látványterven tényleg áll ott egy-két autó.

Előzmény: premi (1333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!