Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2022.04.10 0 0 566

Sziasztok!  Facsemetét mivel lehet megvédeni a nyúl/őz kártevésétől? Az akácot lehántolták.

Jánosom Creative Commons License 2020.03.21 0 0 565

Üdv. vargamá !

 

Hozzáértő nem vagyok, pedig már elég régóta " szórakozok " fenyőcsemetékkel.

Ha még aktuális a kérdése szívesen látom egy nyíregyházi  " sétára " a sóstóhegyi fenyőkertünkben, és valószínű a kérdéseire is tudok válaszolni .

 

Üdv: Jánosom

Előzmény: vargamá (564)
vargamá Creative Commons License 2020.02.08 0 0 564

Tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől, mert a fenyőcsemete termelők "nem érnek rá" válaszolni. Sajnos számunkra elég nagy méretű házikerttel rendelkezünk, melyben eddig kukoricát termesztettünk. Az egyre nagyobb nyári hőség, és aszály miatt ez mára teljesen értelmetlenné vált: évente szántás, vetés, kapálás...A munkánk miatt nincs időnk a kert művelésére.Gondolkodunk azon, hogy beültessük fenyővel. Nincs szándékunkban eladni, csupán szeretnénk gyommentesen tartani a területet. Szerintetek több évnyi ráfordítással elérhetnénk, hogy szinte gyommentes kertünk legyen? Milyen csemetét válasszunk? Olvastam a szerb lucról, h. jobban bírja ezt a klímát- Szabolcs-Szatmár-Bereg megye- Ebben az esetben (nem eladásra termesztenénk) a sor- és tőtávolságot nem kell sűrűbbre venni? Tudnátok megbízható termelőt ajánlani? Hány éves csemetét vásároljak?

Flanell Creative Commons License 2019.06.13 0 0 563

Igen, ebben a hőségben gyorsan szárad minden.

Nálam pár hét alatt leesett annyi eső, ami 4 májusra is bőven elég lenne, most meg száraz a felszín, repedezik a föld.

Előzmény: sadam47 (560)
Flanell Creative Commons License 2019.06.13 0 0 562

Márciusban mindig nedves a föld a moha alatt, de a fenyő olyankor még nem kel.

Amikor kel, olyankor pedig nem nedves folyamatosan, időnként kiszárad, aminek a palántadőlés nem örül. Az kevés neki, ha egy kicsit nyirkos a harmattól, az kell, hogy ha beledugod az ujjad, akkor a nedves föld rátapad. Meg az is kevés, hogy 5 napig saras, utána pedig kiszárad a felszín annyira, amennyire kell, mert már elég meleg van ehhez.

De különben ha a magvetésed első beöntözését Dithane-os vízzel végzed, akkor az elég szokott lenni, mert mire elmegy a hatása, már elég meleg lesz, és gyorsabban szárad a felszín.

Előzmény: pötsch (559)
sadam47 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 561

Köszi, a tiéd se csúnyák, remélem nem mennek tönkre, sajnos elég kezdő vagyok, nem nagyon tudom mit lehetne velük tenni. Nem tudom láttad-e az eggyel a kép előtti commentemet, én fahéjos vizet meg kamillateát spricceltem rájuk amikor vacak takony idő volt, ezeknek elvileg gombaölő hatásuk van. Amúgy milyen fajták?

 

https://hobbikert.hu/magazin/palantadoles-ellen-kamillateaval-vehetjuk-fel-a-harcot.html

 

https://www.magro.hu/agrarhirek/fahejjal-palantadoles-ellen/

Előzmény: pötsch (559)
sadam47 Creative Commons License 2019.06.10 0 0 560

Köszi a segítséget :) 

Nem szabadföldben van, egy vacak műanyag hordó alját levágtam és abba vetettem őket, igazából kb 90 magot vetettem ebből kemény kettő hajtott csak ki. Amúgy a hordó aljára fúrtam lyukakat meg kb 30 cm mély.

Ja meg igen, igyekeztem kiszárítani a földet, meg az esős időben átlátszó műanyag kotlával letakartam úgy, hogy alatta volt rés szellőzni, és a durva az, hogy még mindig elég vizes a föld, mondjuk az az átlátszó műanyag izé csak kb 20%-ot ha takart, szóval amilyen esők voltak mostanában simán lehet, hogy odafolyt a víz. Na mindegy a lényeg az, hogy ez az 1 ami megmaradt ez jól néz ki, meg itt a jó idő, mostmár csak nem megy tönkre. 

Előzmény: Flanell (557)
pötsch Creative Commons License 2019.06.06 0 1 559

de szép! :)

 

az enyémek is kb ekkorák... és ilyenkor szokta elvinni őket a palántadőlés...

 

ez itt már kezdi is... :(

 

 

megpróbálom szárazon tartani... mondjuk valaki elmagyarázhatná, hogy az erdő alján a moha között, ahol mindig nedves a föld, miért nem dől el... cserépben meg miért igen... pár éve megpróbáltam az ültetőközeget sütőben sterilizálni... nem használt semmit...

Előzmény: sadam47 (555)
pötsch Creative Commons License 2019.06.06 0 0 558

köszi szépen

Előzmény: Flanell (556)
Flanell Creative Commons License 2019.06.06 0 1 557

Szabad földben van, ha jól látom.

Akkor már ha ki tud száradni a felszín, nem lesz baja, mert nem lesznek egymás után hideg nappalok talán, csak ne öntözd, ameddig a gyökerek szintjén is nem kezd száradni a föld.

Előzmény: sadam47 (554)
Flanell Creative Commons License 2019.06.06 0 0 556

Igen, ez így jó lehet, hogy heti 1x-i öntözés.

Természetesen, ha bejön egy forró időszak, akkor lehet gyakrabban öntözni, ahogy a talaj állapota igényli. Csak száradjon ki a felszín két öntözés között, más nem számít.

Különben ha forró idő lesz, akkor már igazából nedves is lehet a felszín, mert a meleget már nem szereti a palántadőlés.

Előzmény: pötsch (553)
sadam47 Creative Commons License 2019.06.05 0 1 555

Most ekkora

sadam47 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 554

Sziasztok, van egy douglas fenyő magoncom, kettő volt, de egy sajnos a palántadőlés miatt tönkrement. Meddig kell védekezni a palántadőlés ellen? Ja és én fahéjos vizet meg kamillateát használok, ezek állítólag hatásosak, meg hát csak egy darab miatt nem akarok vegyszert venni. 

pötsch Creative Commons License 2019.05.27 0 0 553

Köszi. Igazából a földet permetezem egy szórófejes flakonból, mert úgy gondolom, így biztosan a teljes felszínt beteríti. De akkor be is öntözöm, hogy mélyebbre is eljusson.

Szárazon tartani = heti 1 öntözés, és ha esik, hozzam be a teraszról?

Előzmény: Flanell (552)
Flanell Creative Commons License 2019.05.19 0 0 552

Dithane nem permetezésre való, mert kontakt, hanem beöntözésre. A felső 1-2 centi földet itassa át.

Ha szárazon tudod tartani a talajfelszínt, akkor egyébként se kapja el a palántadőlés.

Meleg időben főleg nem, egy normális májusban például.

Előzmény: pötsch (550)
pötsch Creative Commons License 2019.04.28 0 0 551

2 héttel később, egy alapos Dithane permetezés után. Jobb híján hetente permetezem őket, s remélem a legjobbakat...

pötsch Creative Commons License 2019.04.09 0 0 550

Sziasztok, februárban egy osztrák fenyvesből hoztam fél marék fenyőmagot, és két marék földet. Gondoltam, megosztom Veletek az örömöm... :)

 

Arra számítottam, csak pár darab fog kikelni, de elég szépen kelnek, jó sűrűn egymás mellett. Szerintetek mikor érdemes szétültetni őket? Ősszel? Egy év múlva?

 

Másik kérdés, hogy mikor kezdjem a Dithane-os permetezést, s milyen gyakran? Néhány éve próbálkoztam már, akkor az összeset elvitte a palántadőlés... :(

 

 

pupu222 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 549
Előzmény: pupu222 (548)
pupu222 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 548

Most rendeltem tőlük akcióban luc 10ft/db min 50db ,még nedves volt a gyökerük amikor 2 nap múlva megérkeztek,nagyon korrekt csapat ajánlom őket a normanból is rendeltem 50 -et gyönyörüek 20ft/db

Előzmény: somolya (545)
unartis: Creative Commons License 2019.02.08 0 2 547

Arizona ciprusaim vannak magból nevelve, a legnagyobb így nézet ki az idei télen behavazva:

5-6 éves lehet

unartis: Creative Commons License 2019.02.08 0 0 546

Szia!

Hívd fel az összes közeletekben lévő kertészetet, és árudát. A világhálón is érdemes nézelődni.

Előzmény: somolya (545)
somolya Creative Commons License 2019.02.06 0 0 545

Még egyszer próbálkozom: Tudna valaki szép lucfenyő magot esteleg csemetét Pest környékén ajánlani?

bitter6704 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 544

Pontosítanom kell. Tovább keresgéltem és kiderült, hogy moonglow borókafenyőm van.

Előzmény: bitter6704 (543)
bitter6704 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 543

Keresgéltem a neten, hátha találnék valamilyen képet, vagy leírást, mely ráillene az én fámra, de csak hasonlót találtam. Talán a közönséges boróka leírása illik rá a legjobban, ami valóban ciprusféle.

 

http://www.botanikaland.hu/juniperus-communis/kozonseges-boroka/

Előzmény: Ales. (542)
Ales. Creative Commons License 2019.01.15 0 0 542

Szia!

 

Szerintem vmilyen ciprusfa.

Előzmény: bitter6704 (541)
bitter6704 Creative Commons License 2019.01.15 0 1 541

Kolbászfenyő magoncaim:

 

 

Van egy már kb 2m- s fám, amely szintén ilyen tejfölös dobozban kezdte nálam. Magoncként kis szúrós levelei voltak, ezért én azt gondoltam, hogy borókafenyő, de most már inkább laposak a levelei, mint a tuja fának. Bogyói kb 5- 6 mm átmérőjűek. Esetleg valaki nem tudná behatározni, az alábbi képek alapján?

 

                                    

 

Előre is köszönöm! Üdv!

Ales. Creative Commons License 2019.01.06 0 0 540

A keszthelyi kastélyparkban láthatsz egy hatalmas, gyönyörű példányt belőle.

Előzmény: bitter6704 (539)
bitter6704 Creative Commons License 2019.01.06 0 1 539

Nekem nagyon tetszik ez a fajta. Húsos, viaszosan fénylő levelei, sűrű koronája, formája stb.

Az utóbbi idők aszályos nyarai után biztos, hogy szárazságtűrő képessége is az előnyét emeli ki. Valahol olvastam, hogy nagyon sok tuja és boróka száradt ki mostanában. Nem tudom, hogy mennyire elterjedt fajta ez, de én eddig még az előzőekben említett helyen kívül sehol sem láttam ilyen fenyőt.

 

Előzmény: Ales. (538)
Ales. Creative Commons License 2019.01.05 0 0 538

Szia!

 

20 éve ültettem egy fél méteres fenyőt ebből a fajtából, mostanra érte el a ház magasságát...kb.

Eleinte inkább széles, mint magas.

Tapasztalatom szerint igénytelen fajta, nyári meleg vagy téli hideg nem okozott kárt benne.

Idén láttam rajta először tobozt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bitter6704 (537)
bitter6704 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 537

Sziasztok! Nem jártam még ezen az oldalon. Az érdekelne engem, hogy van e tapasztalatotok spanyol jegenyefenyővel / kolbászfenyőnek is nevezik, hogy miért nem tudom / kapcsolatban? Munkahelyem udvarán van 3 szép, nagy fa. Az egyik alatt fedeztem fel magoncokat, melyekből palántázóval szedtem is fel pár darabot / földlabdástól /.

Ha van információtok, tapasztalatotok erről a fajtáról, kíváncsi lennék rá! Előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!