Keresés

Részletes keresés

JakeTheD0G Creative Commons License 2021.02.15 0 0 28

Hello emberek!
Már egy ideje fontolgatom, hogy Budapestről kiköltözök az agglomerációba és Maglódot néztem ki magamnak.
Milyen ott élni? Egyszerű a közlekedés? Jó a közbiztonság? Mik a tapasztalataitok?
Előre is köszi! :)

"Okta" Creative Commons License 2015.07.28 0 0 27

Ébresztő Csipkerózsika forum! :-)

 

Napok óta elviselhetetlen a bűz a nyaralói részen. Tudom, hogy az önkormányzat nem tehet semmit, mert minden engedélye megvan a vállalkozásnak erre a tevékenységre. Már csak az érdekelne, hogy ki az, aki erre kiadta (és vajon miért) az engedélyt??? Pár órát eltölthetne az engedélyező most nálunk a friss levegőn... Tök jó amúgy, hogy rendszeresen szinte ide a szomszédba terítik szét az ürüléket és egyéb, fertőzéseket hordozó dolgokat tartalmazó szennyvizet - el tudom képzelni, hogy ezt mennyire "egészséges" belélegezni:

http://www.vecseshirek.hu/2013/12/12/feljelentes-a-gyomroi-szennyviziszap-miatt/

Jóska95 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 26

Sziasztok,

 

Látom nem egy mai topik és nem is nagyon pörög, de azért bepróbálkozok egy kérdéssel.

 

Kinéztünk egy házat Maglód Nyaraló részén a Hunyadi utcában. Kultúráltnak néz ki és az ingaltanos meg a tulaj is ezt támasztotta alá (érthető okokból :)) Ennek szeretnék azonban utána járni, hogy milyen itt lakni vannak-e esetleg problémák a csatorna hálózattal (2010-es bejegyzéseket olvastam egy másik fórumon és ott még eléggé panaszkodtak rá). Betörés, egyéb jellegű bűnözés mennyire meghatározó ezen a részen?

 

A talajvíz is kardinális kérédés mert megoszló véleményeket olvastam róla. Itt biztos nincs, mert voltunk lent a pincében és nincs neki nyoma.

 

Minden információt megköszönök ami segít abban a döntésben, hogy ide költözzünk-e vagy sem.

 

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

 

Üdv,

Jóska

Nyty Creative Commons License 2011.02.22 0 0 25

Sziasztok

 

Szakdolgozatom elkészítéséhez az alábbi kérdőívet szeretném ha minél többet kitöltenék.

 

Link: https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dDJlZlVTNzNfMGFaOVF0M1Q1SVBIZHc6MQ

 

Köszönöm:

 

Üdv: Nyty

 

 

DAKAR Creative Commons License 2008.12.05 0 0 24
Köszi! :-)
Előzmény: Destroy (23)
Destroy Creative Commons License 2008.12.04 0 0 23
Szia!

Az önkormi tudom hol van, a többit nem én intézem itthon. Az önkormi a Katolikus templommal szemben a Sallai és a Fő út sarkán van, ott kapsz tájékoztatást is.
Előzmény: DAKAR (22)
DAKAR Creative Commons License 2008.12.02 0 0 22
Hétvégén sikerült végre átköltöznünk Maglódra. Abban segíthetne valaki, hogy melyik szolgáltatót (víz,gáz,csatorna,önkormi) hol találom, mert át kéne iratni a mérőórákat.
DAKAR Creative Commons License 2008.11.04 0 0 21

Mi a Martinovics tér közelébe költözünk, az ott még talán Maglód-nyaraló.

Az igazi valóban már csak egy maglódi munkahely lenne :-))

Előzmény: Destroy (20)
Destroy Creative Commons License 2008.11.03 0 0 20
Nos, én úgy vagyok maglódi, hogy ide születtem, itt nőttem fel, a 90-es évek közepe tájékán nősülés miatt Csömörre költöztem, de itt dolgozok Maglódon nap mint nap. Jó itt lenni, pláne manapság, most jó fejlődik itt minden, úgy néz ki jó kezekben vannak a dolgok. Maradjon is így. Az öreg falu részben éltem/élek, itt ismerek sok embert. Maglód-nyaralón is sok az ismerős, de ez az öreg falu rész valahogy egy másik közösség. Külön oviba, suliba, kocsmába (a sorrend nem mindig ez volt :-D) jártunk.
Előzmény: DAKAR (19)
DAKAR Creative Commons License 2008.11.02 0 0 19
Szia :-) Végre egy élő maglódi :-))
Előzmény: Destroy (18)
Destroy Creative Commons License 2008.11.02 0 0 18
Dehogynem, szia! :-)
Előzmény: DAKAR (17)
DAKAR Creative Commons License 2008.10.31 0 0 17
Maglódon senki nem netezik? :-(
DAKAR Creative Commons License 2008.09.05 0 0 16
Na, teszek egy próbát ujraélesztésre. Bár még nem vagyok maglódi, kb 2 hónapon belül odaköltözünk.
Gond Creative Commons License 2007.03.19 0 0 15

Elnézést, de a közelség miatt /kutyaléptékben számitva/ ide is felvezetem, hátha Maglód felöl érkezett:

 

Keresem gazdáját annak a Magyar Vizsla, fiatal, kan kutyának, akit 2007.02.04-én éjszaka, saját kutyánk sétáltatása közben szedtünk össze, azaz szerencsétlen hazáig kisért , majd befogadtuk, gondolván majdcsak keresi valaki.... Ugy néz ki eddig, tévedtünk...  Akkoriban nagyon soványka volt, bordái jócskán kilátszottak, ma már felhízott.  Az is lehet, hogy régebbi elveszett, vagy távolabbi helyekről került vecsésre....

 

Nem tudtam eddig erről az oldalról, ezért csak most irom be, hátha mégis valaki közületek hallott, olvasott hasonló keresésről.

 

A kutya képei a :  http://gallery.site.hu/u/Kutya_Gazdakereses/Vecsesen_talaltuk  galériában látható.

Azonosítói egyeztetése mellett adjuk csak át a régi gazdának:

06-29-351-537  

06-20-227-7547  ill.

smargit@monornet.hu

Kocka2 Creative Commons License 2006.01.28 0 0 14
Persze, van egy szomszédos településnek is fóruma: www.gyomroonline.hu Nézzetek el ide, elég jó az oldal és sok hasznos infót is beszerezhettek!
Szzsoci Creative Commons License 2005.12.01 0 0 13
Maglódiak! Ezen kívűl van más topic fórum stb, ahova szoktatok írni?? Mert akkor megyek oda!! Zs.
PI_66 Creative Commons License 2003.11.04 0 0 12
Ne higyy neki, félrevezet.

Az alapproblémán azóta is rágódok. De nem jutott még eszembe semmi.

Lehet, fel kell adnom ezt az emberpróbáló szellemi erőfeszítést.

Előzmény: Destroy (11)
Destroy Creative Commons License 2003.11.04 0 0 11
Köszönöm Grétsy úr!
Előzmény: Infomaker (10)
Infomaker Creative Commons License 2003.10.28 0 0 10
Ha már dolgozoM, akkor lakoM, bocsi.
Előzmény: Destroy (7)
Szzsoci Creative Commons License 2003.10.28 0 0 9
Gyülekezek.
PI_66 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 8
Erre a váratlan fordulatra valóban nem készültem fel eléggé alaposan, ezt be kell látnom.

Mindez egészen más megvilágításba helyezi a problémakört is, természetesen.

Nincs más hátra, újra fogom gondolni javaslataimat.

Előzmény: Destroy (7)
Destroy Creative Commons License 2003.04.16 0 0 7
Na, most megfogtalak, ugyanis én nem lakok Maglódon, csak ott dolgozom. Lényegében itt éldegélek napközben.
Előzmény: PI_66 (6)
PI_66 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 6
Hát ezzel nagyon leszűkítetted a lehetôségeidet.
Nem marad más hátra, el kell onnan költöznöd.

Da ha akarsz, maradhacc is azér'.

Előzmény: Destroy (5)
Destroy Creative Commons License 2003.04.16 0 0 5
Minek győzzem meg az embereket, mikor most választottak újat? Én személyesen nem ismerem, de sok jót hallottam róla.
PI_66 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 4
Igen, helybéliségem nagyon jellemzô rám.

Az éjszaka sokat gondolkoztam a problémádon és a következô megoldásokat látom, mint vérbeli helybéli:

1. Pénzzé teszed minden ingó-ingatlan vagyonod és elköltözöl Maglódról.

2. Meggyôzöd a maglódiakat hogy nálad jobb polgármestert keresve se találnának.

Most hogy a nehezén már átsegítettelek a többi csak rajtad múlik.

Előzmény: Destroy (3)
Destroy Creative Commons License 2003.04.15 0 0 3
No , látom kifogtam 1 jómunkásembert! {:-) Te is helybéli vagy?
Előzmény: PI_66 (2)
PI_66 Creative Commons License 2003.04.15 0 0 2
Úgy van!

Reménykedjünk. Nagyon helyesen látod, a problémákat meg kell oldani. Maglód esetén ezek a következôk, felülrôl lefelé definiálva a probléma struktúrát:
- idegösszeroppanás kockázata,
- kocsi futómű tönkremenetele,
- úthálózat minôsége.

Gondolkodni fogok azon hogyan oldhatók meg.

Előzmény: Destroy (1)
Destroy Creative Commons License 2003.04.15 0 0 1
Na azé ne ilyen lelkesen! A topiclakók halmazának maglódi része bejelentkezhetne ide. Jöhet bármi. Manapság nagy változásokat élünk meg, nemcsak országos, hanem helyi szinten is. Én például naponta idegösszeroppanást kapok a sztráda minőségtől távol álló Bajcsy utcától a 2 éves autóm alól úgy ahogy van ki lehet hajítani a futóművet. Sebaj, reménykedjünk.
PI_66 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 0
Húazannya!
Előzmény: Destroy (-)
Destroy Creative Commons License 2003.04.14 0 0 topiknyitó
Na végre Maglódnak is van topicja! Ehhez szólj hozzá!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!