Keresés

Részletes keresés

Tailor56 Creative Commons License 2024.03.26 0 0 178

Üdv.Lenne egy kérdésem,van egy Saeco Incanto Rondo kávégépem ami ha bekapcsolom szépen lefőzi a kávét,de utána kigyullad a piros led meg az a csepp szinbólum.Ha kikapcsolom és rögtön vissza akkor eg kávét megint lefőz.Valaki aki nálam okosabb(ami nem nehéz:) tudna tanácsot adni hogy mi lehet a baja?

foxi77 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 177

Sziasztok! 

 

Érdeklődni szeretnék (bár tudom látatlanban nehéz) egy hibajelenség mivolta felől, egy Krups EA810570-el kapcsolatban. A jelenség a következő. A tisztítási program (clien led világí) első felében az első kis adag a tisztító víz (pár ml.) a megszokott helyen jön ki,de a többi víz a csepptálcába folyik, nem pedig ott ahol alap esetben kellene, ahol a kávé folyik. A program második felében (a halk sípoló hangot követve) már a megszokott helyen folyik ki a szokásos mennyiségű kb 4-5dcl víz. A program befejeztével a gép a megszokott módon működik, készíti a kávét, semmi rendellenesség nem tapasztalható. Tehát csak az időszakos (clien) a gép periódikusan beállított tisztító programnál áll fenn a jelenség. Manuális tisztítás normális megszokott módon történik. 

MS-5015004-es belső dugattyú tömítés frissen cserélve, mert ennek a hibájára gondoltam.

Esetleg ha már tapasztalt valaki ilyen jelenséget, és megoldást is talált hozzá,esetleg tuti szervízt az kérem jelezze, mert a "szakszervíz" (Pannónia u) fogalmatlannak tűnik. Szavaikból az jön le hogy "egyedi" esettel állunk szemben mert megoldást nem tudnak ajánlani csak hogy vigyem be egy 6000-ftos hibafeltárásra.

Köszönöm szépen a segítséget.

 

Viktorinogsz... Creative Commons License 2024.01.22 0 0 176

Tanácsot kérnék. ENA5. Harmadszor viszem vissza, nem jön ki a kávé. Azt az infót kaptam, hogy nem automata kávéfőzőbe való kávét használok. (Lavazza ORO). Évek óta ezt használtam amúgy. 

Ha ez igaz, milyen kávét ajánlanátok ami ilyen ízű, nem keserű?

Kawa ZZR400 Creative Commons License 2024.01.03 0 0 175

Mára már odáig jutott, hogy meg sem mozdul a motor, de kap áramot és "erőlködik".

Előzmény: Kawa ZZR400 (174)
Kawa ZZR400 Creative Commons License 2024.01.02 0 0 174

Sziasztok!
Ha egy Krups kv-gép darálójának leesik a teljesítménye, akkor az valószínűleg tekercszárlatos, vagy olyan is lehet, hogy a táp teljesítménye/feszültsége esett le, vagy ilyen nem szokott lenni? Nem nyomatékhatároló recseg le, egyszerűen alig bír darálni az utóbbi időben. Azért kérdezem, mert ha a motor a rossz, akkor azt veszek (gondolom az nem deága), de ha más a baja, akkor gondolom nem is érdemes javítani (már úgy is viseltes gép.)

Dr.Fenyvessy Egon Creative Commons License 2023.12.05 0 0 173

Sziasztok!

 

 Most vettem egy KRUPS EA8260 -as gépet. 

Teljesen felújított ,mineden tömítés ki lett cserélve gyári alkatrészre.

Nem is szivárog sehol, ezt ellenőriztem, de a csepptálcába szerintem sok vizet nyom miután lefőzte a kávét.

Van egy cső ami oda van vezetve és abból jön a víz.

Korábban egy AEG Elektrolux Caffe Silensio volt ,de az nem nyomott vizet ,szinte semmit a működése során a csepptálcába.

Próbáltam utána olvasni és találtam pár leírást ahol szintén erre panaszkodott valaki, hogy több vizet nyom a csepptálcába.

 

A kérdés, hogy nyormális ez a viselkedése vagy valahol még valamit ki kell cserélni? 

 

Köszönöm az infókat!!! 

 

Üdv!

Egon

laca1313 Creative Commons License 2023.10.29 0 0 172

Megoldódott.

Vizet kapott a gombja, hajszárító és némi idő rendbetette.

Előzmény: laca1313 (171)
laca1313 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 171

Sziasztok!

A Philips Saeco Incanto kávégépünk, egy lefuttatott vízkőmentesítés után kicsit meghülyült. Nem lehet állítani a kávé erősségét, mert magától tovább lépteti az erősséget az utoljára beállítottra. Ez úgy derült ki, hogy vízkőtelenítés után még át akartuk öblíteni úgy, hogy az őrölt kávé funkcióra léptettünk, ám mire megnyomtuk az oké gombot, addigra vissza lépett a beállított négyes erősségű szemes kávéra, és azt főzte le. Ezt sikerült kétszer is megismételni. És akárhányszor próbáltam őrölt kávéra állítani, fél másodperc alatt visszaállt a négyes szemes kávés beállításra. 

Mi lehet a gond?

 

 

 

 

 

 

Nagybali Creative Commons License 2023.10.17 0 0 170

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni nekem abban hogy egy Saeco Incanto Rondó gépbe hogyan lehet csökkenteni az őrőlt kávé mennyiségét?

A baj ugyanis az hogy nagyon sok kávét őröl a gép így a kp egység nem tud felmenni a főzés pozícióba és kiönti az őrölt kávét főzés nélkül.

Megtaláltan a VR6 potmétert de hogy ezeket az értékeket hogyan kell megmondani a gépnek azt nem sikerült kiderítenem

 

köszi!

Nagybali

ficere50 Creative Commons License 2023.09.06 0 0 169

Azóta, hogy írtam az előzőeket, eltelt 2 hét!

 

Tegnap kezdődött minden előlről...végtelenítette magát a szivattyú.

 

Ezek szerint a végrehajtott "Factory reset" sem vezetett erdeményre.

 

Garanciában megy vissza...

Előzmény: ficere50 (167)
bakibaby Creative Commons License 2023.08.26 0 1 168

Köszi a visszajelzést :-) Van még mit csiszolni az AI-n..

Előzmény: ficere50 (167)
ficere50 Creative Commons License 2023.08.26 0 1 167

Elsőként!: Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ és a segíteni akarást!

 

A használati utasítás magyarul (is) meg van, de a gyári visszaállítás téma abban és az angolban is hiányzik. Azokat ismerem is! 

 

Az elsőként linkelt utasítás sorozattal pedig az a baj, hogy NEM ERRŐL a gépről szó, ugyanis nincs kijelző, a gombok sem azok, olyanok, tehát valami nem O.K. 

 

Ellenben nekem időközben egy USA honlapról/oldalról sikerült egy tényleg ehhez a géphez tartozó "Factory Reset"-et találni: 

 

https://youtube.com/shorts/oOzLYutfcsE?si=ZcRkg6ArmmzjBc_p

 

Ami aztán a legfontosabb: TÖKÉLETESEN BEVÁLT!!!

 

Remélem ezzel nem csak magamnak segítettem! 

Előzmény: bakibaby (166)
bakibaby Creative Commons License 2023.08.25 0 1 166

Megkérdeztem az AI-t. Ezt válaszolta:

 

A Tschibo Esperto Caffe egy teljesen automata kávégép, amely tökéletesen illeszkedik a Tchibo kávékhoz. A kávégép gyári beállításainak visszaállításához a következő lépéseket kell követned:

Ha további információra van szükséged a kávégép használatáról vagy karbantartásáról, olvasd el az eredeti használati és garanciális útmutatót, amelyet letölthetsz innen: Tchibo Esperto Caffe Original Instructions For Use And Warranty. Remélem, hogy elégedett vagy ezzel a termékkel, és élvezed a finom kávét. 😊

 

Azért nézd meg az általa adott linken is: 

 

https://www.manualslib.com/manual/2062763/Tchibo-Esperto-Caffe.html

 

Előzmény: ficere50 (165)
ficere50 Creative Commons License 2023.08.22 0 0 165

Tschibo "Esperto Caffe" gépünk nem áll le a folyadék adagolással, csak ha kézzel beavatkozom. Csináltam az előírt "Mennyiség visszaállítást" ami után 1-2 alkalommal megint jó volt, majd ismét "végtelen" lett a folyadékmennyiség.

 

Van a készüléknek egy ún. "Factory Reset" megoldása, ami talán segíthet??? 

 

Kösz a választ, ha kapok... 

Koko85 Creative Commons License 2023.06.25 0 0 164

Tömítés baja volt.

 

Előzmény: Koko85 (163)
Koko85 Creative Commons License 2023.06.17 0 0 163

Sziasztok! 

 

Van nekem egy Philips automata kávéfőzőgépem EP 4349/70,  olyan problémám lenne hogy a tegnapi napon, még gond és probléma nélkül le tudtam főzni a kávémat mai nap reggel indítanám a kávéfőzőt először is azt írja ki a panel hogy rakjam be a zacc tartályt pedig az bent volt többször kivettem visszaraktam aztán egy idő után elfogadta hogy ott van elkezdtem kávéfőzést és a kávékifolyóból nem került a csészébe egy csepp se hanem valahol a gépbe elveszett többször is próbáltam lefőzni a kávét de arra lettem figyelmes hogy egy gép bal oldalán már áll a víz illetve a gép belsejében is ebben kérnek tanácsot segítséget önöktől. Még annyit hogy egy hete hajtottam végre teljes karbantartást a gépen vízkőoldás, vízszűrő cseréje, kávé olajeltávolító kapszulával főzőegység tisztítása. Köszönöm a segítséget!

 

Andranem Creative Commons License 2023.02.25 0 0 162

Sziasztok!
Van egy Saeco Incanto De Luxe kávégépem. Késtörés után coffee beans empty hibával állt meg. A kerámiakések cseréje után a hiba megmaradt. Az örlési finomság nem tűnik rossznak, viszont az időt rövidnek érzem. Teszt módban a Hall szenzor pulzálását látom, a power pedig 7. Örölt kávéból gond nélkül tud főzni. 
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a segítséget!

76zoli76 Creative Commons License 2023.02.23 0 0 161

Sziasztok!

 

Van egy Philips Saeco Ep 2236-od kávéfőző.

 

Elkezd darálni és és 2 másodperc múlva csak felpörög mintha nem lenne kávé. 

 

 

 

Mi lehet a baja?

 

 

 

Válaszokat előre is köszönöm!

melike98 Creative Commons License 2023.02.19 0 0 160

Sziasztok.  Van Egy Delonghi magnifica ecam 290.61  evo gépem. Vizkőtleniteni akartam de nem indul. Villog egy piros felkiáltással jel és a hot water kijelző. Mi baja lehet? Resetelni lehet valahogy?

Dondusfi Creative Commons License 2023.02.06 0 0 159

Sziasztok!

 

Adott egy Krups EA819N10 kávéfőző. A képen látható (hiba)üzenetet dobja (villog). A manualban nem találok róla semmit. 

Valaki tudna benne segíteni?

 

Előre is köszönöm!


xrami Creative Commons License 2023.01.31 0 0 158

Ha korábban nem csinálta, akkor igen.

Előzmény: Vandalium (157)
Vandalium Creative Commons License 2023.01.02 0 0 157

Sziasztok!

 

Utal-e valamilyen hibára ha egy saeco incantoból kávéfőzés közben a jobb oldali (szemből nézve) szellőzőnyílásokból gőz jön?

 

Köszönöm előre is

originalqszi Creative Commons License 2022.12.14 0 0 156

Nekem még sikerült 15évvel ezelőtt potom 15ezerért venni egyet:)))) Ma már csillagászati ára van!!!! Aztán pont 10 év után tönkre ment:)))) Szvsz őrült, aki ilyent vásárol:DDDDDD Azóta sima, egyszerű, hosszúkávé főzöm van, amelyben a zöldteámat is meg tudom főzni:)))) Vízkövesedés??? Ételecet, barátaim, ételecet, 20%os!!!!!

flippie-floppies Creative Commons License 2022.11.09 0 0 155

Tchibos automata darálós kávéfőzővel van valakinek hosszabb távú tapasztalata, megosztaná? Köszönöm!

jegi72 Creative Commons License 2022.08.18 0 0 154

Üdv.

Van egy Delonghi Esam 5500as gépem

Kicseréltam rajta az áramlásmérőt, mert "túl finom kávéőrlemény" hibát dobott ki állandóan. Ez a hiba megjavult, viszont azóra random módon, tehát nem mindíg kb fele mennyiségű kávét főz. Tehát nem dugulásról van szó,hanem az egész főzési folyamat lerövidül kb a felére.

Van valami ötlete valakinek hogy ez mitől lehet?

tekesc Creative Commons License 2022.05.17 0 0 153

Sziasztok!

Van olyan -nem kapszulás- gép, amiben cserélgetni lehet a kávékat?

Attila Hideg Creative Commons License 2022.05.16 0 0 152

Sziasztok kérdésem lenne van egy Saeco magic roma gépem és nem akarja főzni a kávét vizet nem engedi mi lehet az oka köszi a valszaszt

Olajt Creative Commons License 2022.04.21 0 0 151

Sziasztok! Van egy régi Solis Master 4000 de luxe kv gépem. Saeco a belseje. Egy olyan probléma lépett fel miután az áramlásérzékelőt kicseréltem, hogy a szivattyú engedi a melegvizet a gőzölőnyíláson viszont amikor kávét főznék, nem megy át a víz a központi egységen csak a tálcában jelenik meg a szivattyú túlfolyóján keresztül. Légyszi segítsetek! Előre is köszi

petr.pet Creative Commons License 2022.03.07 0 0 150

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem: az alany Saeco Xelsis HD8944 egyre kevesebb tejhabot készitett így kitisztitottam a mágnes szelepsort és kitisztittam (nem volt vízköves) összeszereltem és nem sokkal lett jobb nem olyan mint volt. Viszont észrevettem hogy a szelepsor tetején van egy kis műanyag dugó szerű valami ami töröttnek néz ki. Lehet ez baja és hol szerezhetek be ilyen alkatrészt, csak szeleppel egyűtt találtam, de 50 ezret nem locsolnék rá. Kép a szerintem törött részrőlkészült. Köszönöm ha tudsz segíteni!

TorzónBorzAlom Creative Commons License 2022.03.01 0 0 149

Sziasztok!
Van egy Saeco Nina Plus kávéfőzőm (nem fullautomata, szimpla karos :( ) ami a szimpla/duplapresszó gombbal tulajdonképpen nem szív fel vizet, a hosszúkávéval igen, de úgy meg csöpög - mi okozhatja a bajt? Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!