Keresés

Részletes keresés

Attila Hideg Creative Commons License 2022.05.16 0 0 152

Sziasztok kérdésem lenne van egy Saeco magic roma gépem és nem akarja főzni a kávét vizet nem engedi mi lehet az oka köszi a valszaszt

Olajt Creative Commons License 2022.04.21 0 0 151

Sziasztok! Van egy régi Solis Master 4000 de luxe kv gépem. Saeco a belseje. Egy olyan probléma lépett fel miután az áramlásérzékelőt kicseréltem, hogy a szivattyú engedi a melegvizet a gőzölőnyíláson viszont amikor kávét főznék, nem megy át a víz a központi egységen csak a tálcában jelenik meg a szivattyú túlfolyóján keresztül. Légyszi segítsetek! Előre is köszi

petr.pet Creative Commons License 2022.03.07 0 0 150

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem: az alany Saeco Xelsis HD8944 egyre kevesebb tejhabot készitett így kitisztitottam a mágnes szelepsort és kitisztittam (nem volt vízköves) összeszereltem és nem sokkal lett jobb nem olyan mint volt. Viszont észrevettem hogy a szelepsor tetején van egy kis műanyag dugó szerű valami ami töröttnek néz ki. Lehet ez baja és hol szerezhetek be ilyen alkatrészt, csak szeleppel egyűtt találtam, de 50 ezret nem locsolnék rá. Kép a szerintem törött részrőlkészült. Köszönöm ha tudsz segíteni!

TorzónBorzAlom Creative Commons License 2022.03.01 0 0 149

Sziasztok!
Van egy Saeco Nina Plus kávéfőzőm (nem fullautomata, szimpla karos :( ) ami a szimpla/duplapresszó gombbal tulajdonképpen nem szív fel vizet, a hosszúkávéval igen, de úgy meg csöpög - mi okozhatja a bajt? Köszi!

lala1961 Creative Commons License 2022.02.24 0 0 148

Annyi még hogy van olcsóbb beszerzési helyem (2500 ft/kg)

Előzmény: lala1961 (147)
lala1961 Creative Commons License 2022.02.24 0 0 147

Üdv ! Nekem Delonghim van ,és teljesen finomra darálom és minimum mennyiségűre a finomra örölt KV-t   gépena ,csésze mennyiségű vízzel ,mindig egy adagot főzve ! Nagyon szép krémes kv-t ad !:-)

 -Ezt isszuk:https://ecofamily.hu/tchibo-espresso-kave-1kg-sicilia-style-szemes.html?gclid=CjwKCAiA9tyQBhAIEiwA6tdCrPUl6JegI5j_gMaexT2ZdCRiO_Dm_YLGQ28nBEFDdMmL5L6dmnrO0BoCBkQQAvD_BwE

Előzmény: Georgi917 (146)
Georgi917 Creative Commons License 2022.02.24 0 0 146

Szia.

Köszi a választ.

Állitgattam az örlőt illetve lehet az is gond volt hogy teljesen szűz főző volt. Most igy 10-12 főzet után jobb a helyzet.

KV-t a lidlben vettem. Bellarom barista ethiopia. Nem tudom mennyire rossz vagy jó.

Előzmény: lala1961 (145)
lala1961 Creative Commons License 2022.02.24 0 0 145

Üdv ! Csak felhasználóként, meg nem is ez a típus van nekem ,de annyi szent ,hogy kemény pogácsa kéne képzödjön ,és a tartóba sem lehet víz ! Beállítási gondok lehetnek szerintem.Gondolom a KV sem az igazi ?

Előzmény: Georgi917 (144)
Georgi917 Creative Commons License 2022.02.23 0 0 144

Sziasztok.

 

Vettünk egy philips ep3221/40 gépet és mivel ez az első automata gépünk nem tudom, hog megfelelően működik-e.

A zacc tartályban nem ilyen "pogácsa" szerű kávé gyűlik, hanem vizzel szétáztatott kávé.

Ez normális jelenség? 

Köszönöm a válaszokat.

tybcsivectra Creative Commons License 2021.12.28 0 0 143

Sziasztok!

Van egy Delonghi Magnifica Esam 300 b készülékem, probléma az lenne vele, hogy egyik percről a másikra nem jön belöle viz.

A tisztító program sem indul el, mert kijelzi, hogy üres a viztartály.

Esetleg valakinek valami ötlete?

Én a vizpumpára gyanakszok. 

mamapicifia Creative Commons License 2021.12.22 0 0 142

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van esetleg valaki így karácsony előtt, aki meg tudná mondani, hogy mi lehet a baj, mit kellene megnéznem? Van egy Delonghi perfecta graphic touch kávéfőzőm. Elindul a teszt, főzőegység megy, majd megáll. Szivattyú indul és pillanatokon belül megáll. S a következőt írja ki: “Press Ok”. Az érintő kijelzőn nyomkodom az Ok felirat alatt, ahol kell…csippan, érzékeli, de semmi nem történik. Kérnék minden hozzáertőt, hogy segítsen…ilyen cumit, pont karácsony előtt. Előre is köszönöm!

Talapka István Creative Commons License 2021.12.11 0 0 141

Szia. 

Ugyanez a problémám. 

Mi lett a megoldás?

Köszönöm. 

talasfoto@gmail.com 

Előzmény: balika1020 (124)
laca1313 Creative Commons License 2021.12.11 0 0 140

Sziasztok!

Van egy Philips Saeco hd8917 automata kávéfőzőnk, aminek a központi egység kúpos belsejű csövébe, (első kép) bele van törve a házból kiálló cső csúcsa. (második képen jelöltem) Azt lenne jó tudni, hogy annak az alkatrésznek mi a neve, mert eddig hiába keresgéltem a neten, nem találtam rá. Sajnos azt sem tudom (még nem szedtem szét) hogy az az alkatrész önmagában cserélhető-e, vagy valaminek a szerves része.
A másik problémám, hogy nem túl forró a kávé, a rendszeres vízkőtelenítés ellenére sem, sőt, új korába sem túl forró kávét főzött, annyira hogy minimális tejszín már langyossá teszi. Jó lenne tudni, hogy meg lehet-e valahogy emelni a hőmérsékletét valahogy, mert a menüjében a legforróbbra van állítva, de mégsem az igazi.

R_Iluska Creative Commons License 2021.11.26 0 0 139
Köszönöm, már megcsináltam.
Előzmény: H_G (138)
H_G Creative Commons License 2021.11.25 0 0 138

Vidd el szervízbe, nem az a legbiztosabb?

 

Előzmény: R_Iluska (137)
R_Iluska Creative Commons License 2021.11.25 0 0 137
Sziasztok!
Segítség!!!
Delonghi ESAM3500 kávégépem főzőegységét szétszedtem tisztításra, valahogy rosszul raktam össze, bekapcsoltam, szörnyű hangja volt. Azonnal kihúztam. A külső és a belső rész elvált egymástól, derékszögben állnak, és most nagy bajban vagyok, nem tudom, hogy lehetne helyretenni.
Kérlek segítsetek, hogy tudnám üzemképessé tenni.
Fénykép is van róla, el tudom küldeni
lazinger Creative Commons License 2021.11.10 0 0 136

Köszi, megpróbálom!

 

Időközben szétszedtem, hogy alaposan kitakarítsam. A szilikon csöveket mindenképpen cserélnem kell, mert nagyon koszosak már. 

 

Sajnos összerakni már nem sikerült maradéktalanul. Kimaradt egy kis fekete kupakszerű valami, valamint egy rugó:(  Illetve nekem úg tűnik, hogy a főzőgység teteje sem jól lett visszarakva. Ahová a szilikon kifolyócső csatlakozik, van egy rugól, felcsavarozható elem. Na az nem zár le semmit, így a kávé ott a szabadba folyik...

 

De ha valóban ez a tömítés a gond, akkor veszek egy főegységet, és jó lesz remélhetőleg. Már csak a rugó és a kis "kupak" helyét kellene megtalálnom:(

 

köszi mégegyszer!

Előzmény: lala1961 (135)
lala1961 Creative Commons License 2021.11.08 0 0 135
Előzmény: lala1961 (134)
lala1961 Creative Commons License 2021.11.08 0 0 134

Üdv ! Vedd ki a főzőegységet és nézz felfelé bele ,ott a lesz egy tömítés ,azt cseréld ki !:-) 

Előzmény: lala1961 (133)
lala1961 Creative Commons License 2021.11.08 0 0 133

Előzmény: lazinger (132)
lazinger Creative Commons License 2021.11.08 0 0 132

Sziasztok,

Adott egy Delonghi Magnifica S Ecam 22.360B kákvéfőző. Elkezdett a zacctartóba folyni a víz, ettől függetlenül főzte a kávét. Most már teljesen kifolyik minden. 

Normális szerelő a környéken csak később tudná vállalni, így magam kezdenék neki. Mivel elég régi már, így első körben a főzegységet, a központi, dugattyú egységet, valamint a szilikoncsöveket, tömítéseket cserélném. Ahogy nézem, ez még a vállalható árkategória lenne. 

Viszont a szétszedéshez szeretnék kérni egy robbantott ábrát, hogy minden a helyére kerüljön vissza. Részleteset nem találtam eddig. Tud esetleg valaki?

köszi előre is!

lala1961 Creative Commons License 2021.10.10 0 0 131

Üdv ! Elég forró a Kv?Az extrakció(kivonatolás) csak magas hőfokon lehetséges ! Kv krémesség sincs a csészén maradva ? Én referencia(próba) főtt Kv nélkül nem mertem volna megvenni a gépet !:-)

Előzmény: KarleLaci (130)
KarleLaci Creative Commons License 2021.10.10 0 0 130

Szép napot mindenkinek!

 

Tegnap vásároltam egy Saeco GranAroma SM6580-as kavegepet. Beüzemelése után akármilyen beállítással főzök kávét (legfinomabb őrlésű, legkevesebb víz, stb), egyszerűen gyengének tűnik a kávé az egész családnak. Legalább is összehasonlítási alap a  Krups Nespresso kapszulas kavefozoje, ami százszor különb kávét ad. Mit gondoltok mi lehet a probléma, a mi ízlésünk más az átlagosnál, vagy túl nagy elvárással állok egy 230.000-es kavegephez, szemben egy 15.000 ft-os kapszulassal.

Vigyem vissza a boltba azonnal a gépet, vagy mi tévő legyek?

Előre is köszönöm válaszaitokat.

Szép napot.

 

wetlips Creative Commons License 2021.09.15 0 0 129

Nagyon szépen köszönöm!

Eddig a víz kálcium tartalmával spekuláltam: a legalacsonyabb tartalmút vettem alapul, sikerült találni olyan ásványvizet, amiben harmada van a nálunk folyó csapvíznek.

Kb. 1 hónapja működik, persze lehetséges, hogy holnap bedobja a vízkőtelenítés üzenetet... :)

Nem tudom, hogy mikor jelez, X számú ital lefőzése után, vagy vízkő érzékelése nyomán, főzetek számától függetlenül?  Egyelőre optikailag jónak látszik, azaz nem kövesedik a víztartály belseje.

Előzmény: Törölt nick (127)
Ofe Creative Commons License 2021.09.11 0 0 128

Jó napot tisztelt fórumozók!! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy Philips 2000 LatteGo EP2230/10 - tipusú kávégépem. Az ajelenség, hogy nem nyomja a kávéhabot, ha cappuchínót szeretnék. A szívattyú megy nyomja is a gőzt, csak lefele a cseptálcába. Szerintetek mi lehet a problémája? Köszönöm válaszotokat.

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.27 0 0 127
Előzmény: wetlips (126)
wetlips Creative Commons License 2021.07.16 0 0 126

Szép napot, finom kávékat kívánok mindenkinek!

 

Lehet, hogy volt itt már téma,  de aki tudja, kérem segítsen 1 szóval :)

Borzalmasan kemény nálunk a víz,  karsztos Alpokalján élek. Az üvegedény belső falán pár nap alatt fehér vízkőréteg képződik csupán attól, hogy szobahőmérsékleten áll.

Próbáltam guglizni, de nem segített. Azt szeretném tudni, hogy melyik kereskedelemben kapható ásványvíz leglágyabb, és használható-e kávéfőzéshez?

Delonghi Dinamica Plus készülék.

Nagyon szépen köszönöm, ha valaki tudna segíteni. De ha elmondja, hogy nem lehetséges, azt is elfogadom... :)

 

Bronzok08 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 125

Sziasztok! Lenne egy Kérdésem.

Van egy szépséges Delonghi primadonna s Típusú kávéfőzőgépezetem. 

amíg garanciális volt kettőt fordult a szervizben mert egy idő után ahol az ember le felteszi a tejadagolót… Elkezte fújni a forró gőzt vizet… Kicsit el sárkányos adott…

Most már nem garanciális…… Biztos méregdrága lenne a javítása.

Semmi külsérelmi elváltozás nincs… Tud valaki esetleg tanácsot adni hogy hogyan lehet ezt Kiküszöbölni nem tudom elképzelni hogy valami nagy hibája lenne… Hiszen csak óvatosan mindig lassan finoman vesszük le a tejadagolót rakjuk be a hűtőbe toljuk vissza… Előre is nagyon köszönöm!

balika1020 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 124

Üdv.

Van egy Krups EA80-as automata gépem.

Egyik reggel bekapcsoláskor fura dolgot művelt!

Mind a 4 piros led villogni kezdett. (zacctartály,víztartály,clean,calc)

A kézikönyvében ennyi van a helenségről: " hiba"

Ok! De milyen hiba?

Szétszedtem. A-tól Z-ig kipucoltam.

Azóta 1-2 kávé után ismét előjön a "hiba"!

Teljesen megkergült a gép... darálás közben leáll. Kidobja a még le sem főzött kávépogácsát...

Segítség! Mi lehet a "hiba"????

steve6810 Creative Commons License 2021.03.18 -1 0 123

Szia. Főzőművet kellene tisztítani lehetséges.

Előzmény: briggsi (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!