Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.23 0 0 52

Feldobom egy kicsit a topikot :D

 

Hódmezővásárhely vonalhálózati térképe!

 

Normann Trancer Creative Commons License 2009.03.09 0 0 51
Feladat így 3 év szünet után, szeretnék kérni a Vásárhelyiektől DUD-923,924,949-ről képeket a topicba, reménykedem megoldható, és előre is köszönöm.
FennoskandiA Creative Commons License 2005.12.05 0 0 50
Elnézést kérek!
Valaki meg tudja mondani, hol van <b>Hódmezővásárhelyen a Munkás Klub Söröző</b>?
A potntos utca-házszámot lécci, ill., hogy ha messze van a vasútállomástól, akkor kell-e buszra szállni, vagy hasonló.
erebusz Creative Commons License 2003.11.08 0 0 49
Kár, hogy nem vettem hamarabb észre ezt a topicot, akkor talán ezzel a válasszal nem késnék hónapokat. Zoli70 kérdezte a helyi állománylistát, nos, ha a Hódmezővásárhelyi lista érdekel, akkor tessék: BOX-806 Ik260
BOX-808 Ik260
BOX-813 Ik260
GTU-880 Ik263.10
EZW-101 Ik280
GNX-361 Ik280
BSE-386 Ik280
DUD-??? IK280
Sajnos a DUDosrs már ppontosan nem emlékszem, lehet, hogy 595, de nem biztos.

Előzmény: Törölt nick (33)
erebusz Creative Commons License 2003.11.08 0 0 48
Úgy látom, ez a topic már rég halott, de remélem még néhány vásárhelyi buszrajongó benéz az ide és válaszol a kérdésemre.

Munkanapokon 14:25-kor indul egy járat Földeákra, arra lennék kíváncsi, hogy ezt melyik busz csinálja? Kicsit OFFos a hozzászólásom, de szerintem a helyközi közlekedés is hozzátartozik egy városhoz.

vasarhely.us Creative Commons License 2003.09.12 0 0 47
TAJEKOZTATO VASARHELYIEKNEK !

Uj weblap indult!!! http://www.vasarhely.us/

Az oldal inditasanak elsodleges celja, egy Hodmezovasarhelyi Forum mukodtetese!

A FORUM vegleges format oltott (nagyon apro FORMAI valtozasok esetleg lesznek, de ez semmi TARTALMI dolgot nem kutyul ossze -- maga a weboldal meg alakul, amihez segitseget is keresunk), hacsak nem jon egy meteorzapor, a FORUM ott marad az idok vegezeteig...
[akik eddig mar regisztraltak magukat a "regi" vasarhely.us forumra, azoknak sajna ujra kell jarni a reg. procedurajanak "rogos" utjat...utoljara....ezert szives elnezest kerek]

A forumon arrol beszeltek amirol akartok, termeszetesen kulturalt formaban...

Anyazni senkit sem lehet, kulturalt velemenyt formalni viszont annal inkabb.

Politikai es egyeb nezetek miatt nem lesz moderalva senki sem (foleg a Forum nem lesz ilyenert bezarva), leven a FORUM minden szempontbol fuggetlen...

A cenzura nem a mi fegyverunk, hadonasszon vele mas, es foleg mashol Masreszt a CenzUra-nak nincs ilyen hosszu keze...

Tehat Kedves vasarhelyiek, ex-vasarhelyiek, leendo-vasarhelyiek hasznaljatok egeszseggel...

Minden nemu kerdest-kerest a forumon lehet kozzetenni, vagy e-mail-ben a info@vasarhely.us -re eljuttatni...

("Felmerulô kérdés lehet, hogy "versenyezni" akarunk-e más vásárhelyi oldalakkal?
A válaszunk: NEM!
Inkább együttműködni szeretnénk.")

Btx002 Creative Commons License 2003.05.20 0 0 46
Köszönöm a választ!

"Múltkor egy piros vonatpótló autóbuszt (Ik 256?) láttam a szegedi Nagyállomás előtt."

Ez az egyik Újszeged-Mezőhegyes járatot helyettesítette. Kb. másfél hete állt helyre a vonatforgalom.
OFF
Kétszer is utaztam vele Makóról Szegedre. Emlékszem, hogy az utóbbinál a kaller nem nézte meg a jegyeket...

Előzmény: ZoliHMV (45)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.05.19 0 0 45
A Kaszap u-i átjáróval csökkentenék az Ady E. forgalmát.
Múltkor egy piros vonatpótló autóbuszt (Ik 256?) láttam a szegedi Nagyállomás előtt.
Előzmény: Btx002 (44)
Btx002 Creative Commons License 2003.05.19 0 0 44
Nincs előttem a dolog, de ha jól értem az Ady Endre út csatlakozik a 47-eshez. Mi lesz ez a Kaszap utcai átjáró???
Előzmény: ZoliHMV (42)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.05.18 0 0 43
A Kincses telepi buszvégállomás tulajdonképpen három buszmegállóból (1 Jókai, 2 Damianich) meg a temető előtti fordulóból áll. A Porcelángyári már komolyabb: Minden viszonylatnak külön megállóhely, egyéni jelzőtábblákkal, menetrenddel. De ha azt nézzük nem is csoda, hiszen a gyáraknál csak megfordul naponta pár ezer ember.
13-as: ...László utca, Királyszék u, Zrínyi u, Kossuth tér, Hódi Pál u, Lázár u, Petőfi...
14-es: Jókai, Szt.László u, Mester u, Rárósi út...
16-16T: A Szt. László utcán végigmegy. Útvonaluk közös Kálvin János térig, ott szétválik, következő közös megálló a Hősök tere.
Ami egy érdekes dolog: a 4A jelzésű járatok ugyan nem gyakran közlekednek, de ha látom, akkor a viszonylatkijelzőn csak 04 van kiírva, nem 4A. Valószínűleg azért, mert az itteni buszok kijelzői csak két szám kijelzésre alkalmasak, s nem háromra (04A). De hogy miért nem elég kiírni csak azt, hogy 4A??? Miért 01, 04, 07... és nem 1, 4, 7...
Előzmény: LeeJoo (41)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.05.18 0 0 42
Igen, tudom. Ahogyan megépült a 47-es út Vásárhely felőli négysávos része, a város felé haladva kanyarodik az út balra az Ady Endre útra, ami visz a belváros felé, ill. szintén négy sávon folytatódik tovább a katonaság mellett egyenesen (ami a forgalom elől el van zárva). Ez egy körforgalommal zárul le, mivel még onnan nem épült tovább. Itt akarják a vasút alatt becsatlakoztatni a Kaszap utcára. De ez nem a teljes, végleges megoldás, mivel ez csak a Kertvárost mentesíti a nagy forgalomtól. Tehát itt lesz az aluljáró.
Előzmény: Btx002 (39)
LeeJoo Creative Commons License 2003.05.18 0 0 41
Szia!!

Köszi a segítségedet.

Ahogy a dolgozat-készítés során nézegettem a hálózatokat, Hódmezőé tetszett a legjobban, mert Kelet-Mo. egyetlen olyan nem-megyeszékhely városa, amely nem sugaras, hanem átmenős vonalhálózattal rendelkezik. (Szentesé is egy kiscsit hasonló). Tök érdekes számomra, hogy a város határában egy komplett buszvégállomás van. Mivel még nem jártam itt, ha elmegyek nyáron, akkor okvetlenül meglátogatom. A másik fővégállomásnál, a Porcelángyárnál is egy kialakított buszvégállomás van?

Más :
A dolgozatba sok városról beteszek vonalhálózati-térképet is, mivel azonban sajnos Hódmező-ről nincsen, a várostérképen próbálgattam (több-kevesebb sikerrel) behúzogatni a vonalakat. A 13-assal volt bajom, hogy a porcelángyár fele menet a Lázár és a László utca között milyen útvonalon közlekedik?
Valamint a 14-es Jókai utcai kiágazása a Szent László utca- (térképen név nélküli utca) - Rárósi út útvonalon történik??
A 16 és a 16T a Sz. László utcán megy végig??

Köszi
Eddig ennyi, de ha még eszembe jut valami, akkor kérdezek....

LeeJoo

Előzmény: ZoliHMV (38)
Btx002 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 40
Ja, amúgy szegedi vagyok...
Előzmény: ZoliHMV (38)
Btx002 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 39
Üdv! Kösz az infót! Pontosan tudod, hogy hol tervezik az átépítést?
Előzmény: ZoliHMV (38)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.05.17 0 0 38
Én személy szerint nemigazán értek a vonatokhoz, de biztosan van itt még valaki más is, aki hozzá tud szólni a témához. Kis infó: Vásárhelyen már vagy egy éve fel akarják ideiglenesen szedni egy kis szakaszon a vasúti síneket a Nagyállomás és a Kertváros között egy óriási aluljáró építése miatt. Tudniillik ez is az elkerülő út része volna. Eddig még nem kezdték el...
Előzmény: Btx002 (36)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.05.17 0 0 37
Helló!
"A városban a helyközi viszonylatokat is lehet használni helyi közlekedésre? " -ezen már én is gondolkoztam, de még nem néztem komolyabban utána menetrendekben, de szerimtem igen. Egyébként ha vidékre megyek busszal, átalában a Nagyállomáson (vasút) lévő megállónál szállok fel, tehát így akárhova megyek, mindenféleképpen hosszan kell menni, hogy kijussak a városból, és sokszor látom hogy néhányan csupán csak pár megállót utaznak. Tehát van aki használja a helyközi viszonylatokat helyi közlekedésre.
Másik: A Kincses temető valóban egy buszvégállomás: A 4, 4A, 6T, 7, 9, 13, 14 -es végállomása.
A T jelzésű járatok pedig csak a Tesco megépülése óta közlekednek. Teljesen új járat: 6T; sima jelzéssel ill. T jelzést kapva közlekedik továbbra is a: 1-1T, 7-7T, 12-12T, 16-16T. Remélem semmit sem felejtettem ki. Ha bármi érdekel még, szólj! Sok sikert a dolgozathoz!
Előzmény: LeeJoo (35)
Btx002 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 36
Sziasztok!

Vasúttal is foglalkoztok, vagy az kicsit OFF?

Btx002

Előzmény: ZoliHMV (-)
LeeJoo Creative Commons License 2003.05.16 0 0 35
Hello!!

A városban a helyközi viszonylatokat is lehet használni helyi közlekedésre?
A Kincses temetőnél egy kialakított buszvégállomás van, vagy csak egy forduló (mert ahogy láttam az a város egyik fővégállomása a porcelángyár mellett)?
Mielőtt nem épült volna fel a TESCO, azelőtt a T jelzésű buszok léteztek vmilyen más formában?? (pl.: mint munkásbuszok)

[Dolgozatot írok Kelet-Mo. városainak helyi közlekedéséről, s ide Hódmezővhely is beletartozik.)

Köszi a segítséget.

ZoliHMV Creative Commons License 2003.05.09 0 0 34
Helló Zoli70!
Én sajnos nem tudok segíteni ebben, de ilyesmi engem is érdekelne.Sajnos ezzel kapcsolatban nincs semmi infóm. Az Interneten még a menetrend sincs fent (legalább is a régi WEB oldalon: vasarhely.hu-n), de az újon már lehet hogy van (hodmezovasarhely.hu). Ha jól emlékszem, állománylistát kerestél már a szegedi fórumon is. De bocs ha tévedek...
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.09 0 0 33
Gyerekek!
Ki tudna küldeni mailon egy helyi autóbuszállomány listát?
Előre is kösz!!!
sz.zoli@freemail.hu
ZoliHMV Creative Commons License 2003.05.05 0 0 32
Hali!
Ma már megint egy érdekes dolgot láttam: 2 óra körül leszállok az 1-esről, már elértem a Széchenyi térre, amikor egy Ikarus 415 szintén az 1-es viszonylatában "pödör" a másik után. Egy régimódi fehér tábla volt a viszonylatkijelzője (ez már évek óta nem használatos). A 13:40-es nem lehetett, mivel az igzival én jöttem, járatsűrűsítő pedig ugyancsak nem, mivel az a gyárak felőli járatokon szokott lenni. (Vagy az is lehet, hogy éppen ezért ment arrafelé). Egyébkén szerintem nem ült rajta utas. Mindenesetre ezt meg forom figyelni...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.27 0 0 31
Örülj, hogy MANra nincs pénz!
Mert ha lenne, biztos a "török" tipusokat vennék, amik k. szarok.
Előzmény: ZoliHMV (30)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.04.27 0 0 30
Hát igen, öszzekevertem a 435-öst a 412-essel (412-szóló). Errefelé MAN buszt nemigazán lehet látni (legalábbis a környező városokban sem. Helyijáraton meg mégkevésbé). Tudniilik itt semmire sincs pénz...
Szegeden éppen mostanában sűrítették a 7F fürdőjáratot. Nem értem, hogy itt meg hogy nem tudnak 14:10 körül egy járatot indítani Újváros irányába valamelyik vonalon (1, 12, 13.). Na de ezt már kitárgyaltuk...
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 29
különben az 50-esen járó MAN volt (egyébként a 435 csuklós)
Előzmény: ZoliHMV (26)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.04.22 0 0 28
A hírek szerint az utóbbi hónapokban ez már a negyedik ilyen eset volt! A tűz most is a motortérben keletkezett...
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.21 0 0 27
Úristen, már megint...
Előzmény: ZoliHMV (26)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.04.21 0 0 26
Ma kigyulladt egy BKV-s busz a fővárosban! Sajnos nem láttam pontosan, de szerintem egy 435-ös szóló Ikarus volt. Az utasoknak állítólag nem esett bajuk.
ZoliHMV Creative Commons License 2003.04.20 0 0 25
Igen :-)
Nem tudom, hol lehetne kezdeményezni ezt az előbbiekben megemlített várostérkép kihelyezést (a helyijáratok útvonalával, menetrendjével feltüntetve). A Tisza Volánnál vagy a polgármesteri hivatalban. Ez egy jó dolog volna, ha tényleg volna a nagyforgalmú helyeken. Pl. vasút- ill. buszpályaudvar, nagyárúházak, na meg a belváros! Biztos hogy több ember utazna tömegközlekedéssel. Ahol én szoktam felszállni, ott megáll az 1-es, 1T, 4, 12, 13, és csak az 1-es menetrendje van kitéve. De hogy miért, az nem tudom. Legutóbbi menetrendváltozás Márc. 3-án volt, akkor megycsinálhatták volna...
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.17 0 0 24
:))

Hát ennél egy kicsit több:)

Milyen problémák? Azt "kicsit lehetetlen" lenne itt fölsorolni:)
Ezzel topicok telnek meg.

Mondjuk úgy, hogy ugyanaz, ami máshol, csak "nagyban", és még egy csomó minden, ami csak a nagyvárosokra jellemző.

Most jól megmondtam? :)

Előzmény: ZoliHMV (23)
ZoliHMV Creative Commons License 2003.04.17 0 0 23
Értem, semmi gond, csak először én is máshogy értelmeztem ezt a helyközi járatot.
Írtad hogy nálatok is gondok vannak. Milyen gondok ezek? Jó régen voltam már én is Pesten. Ugye az ember nem gyakran mozdul ki a városból. Csak azt tudom, hogy a 26-os busz a Margit szigetre megy :-)
Előzmény: Törölt nick (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!