Keresés

Részletes keresés

Medvelac Creative Commons License 2003.04.14 0 0 92
Való igaz!
Köszi, tényleg erről elfeledkeztem, megnézve az első fordulót, egy kis mértékű csökkenés tapasztalható.
Előzmény: talán (91)
talán Creative Commons License 2003.04.14 0 0 91
A 2002. májusi adat az országgyűlési választások második fordulójára vonatkozik. Mivel néhány körzetben már az első fordulóban megszületett a végeredmény, nem mindenki maradt "választópolgár" a második fordulóban.
Előzmény: Medvelac (88)
noir2 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 90
sajnálom,de ez nem válasz.
a leírtak nem feletek, hanem egy szomorú ember története, kinek elhunytak a családtagjai, a barátai, és ettöl a terhétöl nem tud megszabadulni.
de a vége a 'lekérdekesebb'
"Egyetlen lehetőség? Igen. Volt már ilyen.
Volt már ilyen. Láttuk. Most majd számoljuk a hullákat."

nem az EU-ról próbálsz itt véleményt mondani, hanem egy ember eddigi szerencsétlen, boldogtalan életét próbálod a jövöre vetíteni, nem bizol sem magadban, sem másban, és hullák közt érzed magad jól(?).
Én a gyerekeimre, a szüleimre, a családomra, a barátaimra ennél azért jobb szívvel tudok csak gondolni

az IGEN vagy NEM...az vélemény, mert az hogy NÉHA, vagy TALÁN..nos az nem volt a papíron
:O)

Előzmény: onagyz (89)
onagyz Creative Commons License 2003.04.14 0 0 89
"aki nem ment el szavazni, azzal sincs semmi baj, csak a véleménye az EU-val, MP-val, Orbánnal, Kováccsal, SzDSz-szel..stb kapcsolatban innentöl kezdve lényegetelen majomkodás, nem vélemény:-)"

: 1 a lehető válaszok közül: Menek az EU-ba, az álomba. (04. 14.)

Előzmény: noir2 (87)
Medvelac Creative Commons License 2003.04.14 0 0 88
Nem vagyok szociológus, de valaki tud értelmes magyarázatott erre a két adatra?

2002.05.07.
A választópolgárok száma a névjegyzékben a választás befejezésekor: 6 018 069

2003.04.14.
A választópolgárok száma a névjegyzékben a választás befejezésekor: 8 042 272

A különbség 2 024 203. Ez az ország összlakosságának több mint 20%-a.
Azaz nem egész egy év alatt, miközben az ország lélekszáma csökken, addig a választásra jogosultak száma 33,63% nőtt.
Nem semmi!

noir2 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 87
nem kell azért szidni az embereket:-)

semmi baj nincs, söt semmi "szörnyü" nem történt:
- fiatalok, mivel fogalmuk sincs már a diktatúráról(szerencsére), mivel péntek-szombat 'happy'-nap, mivel qrvára letojják a politikát...nem mentek szavazni
- ha a politika iránt (mert az EU népszavazást sikerült lehúzni a politika mocskába)ilyen sok ember éreklödik, az nem meglepö

aki nem ment el szavatzni, azzal sincs semmi baj, csak a véleménye az EU-val, MP-val, Orbánnal, Kováccsal, SzDSz-szel..stb kapcsolatban innentöl kezdve lényegetelen majomkodás, nem vélemény:-)

a létszám:
nem értem a jujj-jajjt!!
számoljunk:
kb 3.100.000 ember mondott IGEN-t...az sok,
ha mondjuk a választásra jogosultak
65% megy el a népszavazni, a 45% helyett,
és mondjuk az a +20% NEM-mel szavaz(mind), akkor a kb 600.000 NEM-hez hozzájön 1.600.000 NEM, és akkor 3.100.000 : 2.200.000 a "gólarány", semmi sem változott, csak éppen egyértelmübb az, ami eddig is az volt: többen vagyunk, kiknek az EU=IGEN, pedig ezt aki eddig nem így látta, emiatt (a +20% miatt) sem így látja, úgyhogy ezért lényegtelen a számháború. (pedig a 65% az magas résztvételi arány lett volna, és mégis ua)
A kormány szokás szerint bénán komunikálja, söt az újságok is átvették ezt a jujj de kevesen, szégyen,
megszívták a szocik c. badarságot... a fenét mentek el a kevesen, ennyi embert érdekel az ország jövöjébe való beleszólás lehetösége, oszt kész, és minden tiszteletem a 16%-é, nekik legalább van véleményük.
úgyhogy fel a fejjel:-)
:O)

Előzmény: mibi (71)
netizen Creative Commons License 2003.04.14 0 0 86
Őszintén. Mi a jogcímed arra hogy lenézz más embereket? Hogy értelmezzem azt, hogy aki nem ment el, az nem számít és kész? Nem látsz esetleg összefüggést a magyar politikai kultúra, a magyar demokratikus intézményrendszer válsága és az emberek közönye közt? Nem lehet-e szerinted, hogy azért szartak sokan az ehészre, mert a mostani pribékek fognak eu lovagokként teccelegni pár év múlva? Mondok egy plédát: Demszky már nyiltan hirdeti ebbéli szándékaéát.
Előzmény: mibi (71)
netizen Creative Commons License 2003.04.14 0 0 85
p1: Aliz: ha van jobboldali nálatok abban a nyüves bizottságban akkor azt sérelmezed, ha nincs akkor meg azt. Fene nincs aki eligazodik ilyen mérhetelenül nagyfokú női szezélsen :D

És mivel magyarázod a fiatalok TÖMEGES távolmaradását?????? Nem róluk van szó? Azt hiszed engem az EU magam miatt érdekel? Van két lányom, miattuk érdekel kizárólag. Altruizmusod mosolyt fakasztó, csak az vele a bibi, hogy nem hiszem el :) A vámúnióból, a szabad mozgásból te is profitálsz. Tőéed is kérdezem: mutasd me a kampány azon aspektusait, ami a fiatalokat motiválta volna a szavazásra.

Előzmény: AliceCsodaországban (64)
netizen Creative Commons License 2003.04.14 0 0 84
A fiatalok otthon maradtak. Öket nem érdekelte saját jövőjük.B@sszák meg.
Egy hatalomvágyó egyén görcsölése miatt képesek elcseszni saját jövőjüket.
Hát ez jár nekik, mert megérdemlik.
A jobboldal tegnap iszonyú nagy maflást kapott.

Tehát szerinted a fiatalok=jobboldal? Szerintem rosszul gondolod.
Csak kérdezem, hogy szerinted a filatalok megszólításához elegendő az ha kiteszed Kozsot meg Dopemant egy óriásplakátra? Ennél ők azért sokkal okosabbak. Biankó csekket nem írnak alá. Azt mondjuk, hogy igen ő értük, az ő jövöjükért tesszük. A kérdés az, hogy mennyi ebből a kétszínűség és a hazugság. Tételesen mondd már el, hogy ki fordított pénzt, fegyvert és paripát arra, hbogy meggyőzze őket arról, hogy e kérdésben fontos, hogy véleményt nyilvánítsanak. Nagyon siralmas az, hogy leköpsz mindenkit, és mást hibáztatsz olyasmi miatt, amiért a te szekértáborod, mint jelen kormányoldal felelős a leginkább. Per se nem olvastad el a topikot az elejétől. Vannak országok, aholo baromi magas részvétel volt. No ott nem ilyen vérlázítóan primitíven, az embereket hülyére veveő módon kampányoltak...

Előzmény: Nils Holgersson (39)
antall Creative Commons License 2003.04.13 0 0 83
"Nem a kormanye, nem a kormanypartoke, nem az ellenzeke, hanem az embereke. Ugyanis ha valaki nem ment el szavazni, hogy behuzzon akar egy IGEN-t akar egy NEMet, azzal kb. azt fejezte ki, hogy lesz@rja mi tortenik ezzel az orszaggal"

Aztán az is lehet, hogy megrendült az emberek bizalma a polgári demokrációban és a jogrendszerben (Tocsik, Császár Előd, Princ Gábor, közbeszerzés, stb.)

Előzmény: mibi (71)
ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 82
Vagy pont aznap volt Hitlerjugendes happening:-)
Előzmény: Turulmadár (81)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 81
A fiatalok tömeges távolmaradása?
Biztos nem akarnak cukrászdát nyitni Bécsben. ;))
Előzmény: AliceCsodaországban (64)
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 80
És mégis drágább lett...:)
Előzmény: ninive3 (79)
ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 79
Hát tudod, ezt Megyó mondta tavaly:)))
Előzmény: Krokodil Gandhi (77)
zsele5 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 78
Az IGEN szinte biztos,bármilyen részvétellel.
Ami gáz az a 60-70% résztvevőt prognosztizáló okostojások befürdése.:))
Előzmény: Geyza (75)
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 77
"A fiatalokat az érdekli, hogy mennyibe kerül a viszki a dizsiben..."

Mert ez nem így van. Bizonyára vannak egyszerű lelkek. Szvsz ez maximum a harmadik legégetőbb probléma. Azért is mert én a sört jobban szeretem. :)

Előzmény: ninive3 (74)
hmm Creative Commons License 2003.04.13 0 0 76
Szerintem túlbonyolítjátok a dolgot.

Van egy olyan magyar mondás, hogy "hallgatás beleegyezés"...

Geyza Creative Commons License 2003.04.13 0 0 75
Igazad van.

És ne feledjük: olyan sokan szavaztak az IGEN-re, hogy ennyi IGEN szavazat még 70%-os részvétel mellett is elég lett volna a győzelemhez!

Azaz a kis részvétel nem sokat von le az igen győzelmének az értékéből.

Ha ugyanis mondjuk 49%-os részvétel mellett 53 % szavazott volna az EU-ra, akkor mondhattuk volna: necces, ugyanis ebben az esetben egy kicsivel nagyob részvétel esetleg átbillenthette volna a mérleget.

De most olyan sokan szavaztak IGEN-nel, hogy ha 2 millióval több ember ment el volna és azok is mind nemmel szavaznak, akkor is meg lett volna az igen!!!

Előzmény: mibi (68)
ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 74
Miért volt csúnya?:)
Előzmény: Krokodil Gandhi (72)
ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 73
Szvsz nem kell túldramatizálni ezt a dolgot. A legtöbben azt gondolhatták:"majd megszavazzák a többiek, én minek menjek el"...
És emiatt a szemlélet miatt fog a lakosság 70%-a szívni az EU csatlakozással.
Még arra is lusták, hogy kinyissák az ablakot, mikor berepül a sültgalamb...
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 72
Ez egy kicsit csúnya volt...
az is :)
Előzmény: ninive3 (67)
mibi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 71
Miutan ez egy parhuzamos topic, ide is beirom.

Egyreszt nem ertem, hol a gond? Aki nem ment el az nem szamit es kesz.

Masreszt, ez az egesz nepszavazas valahol az orszag szegyene. Nem a kormanye, nem a kormanypartoke, nem az ellenzeke, hanem az embereke. Ugyanis ha valaki nem ment el szavazni, hogy behuzzon akar egy IGEN-t akar egy NEMet, azzal kb. azt fejezte ki, hogy lesz@rja mi tortenik ezzel az orszaggal. Itt nem politikusokrol szavaztunk, hanem az orszag jovojerol. Szegyen, hogy a valasztopolgaroknak csak 45 %-a gondolta ugy, hogy erdekli mi tortenik velunk, gyerekeinkkel stb. A magam reszerol kb. nullara irta mindenki magat, ai nyomos indok nelkul nem ment el szavazni.

Harmadreszt meg megnyugvassal tolt el, hogy az orszagert felelosseget erzo allampolgarok 83 %-a ugy gondolta, hogy az EU-ban van a helyunk.

taltam Creative Commons License 2003.04.13 0 0 70
Ami érdekel: a mákos guba, mint nemzeti jelkép, az Alkotmányba is beemeltetik majd?

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.13 0 0 69
Tapasztalatból krokogyélusom.
Nem tudom hogy más szavazatszámlálóknak mik a tapasztalataik, de azokkal, akikkel beszéltem a választási éjjelen, miközben gombostűnyire szűkült vörös szemmel az álmossággal küszködve várakoztunk a jegyzőkönyvek regisztrálásáért, szintén ez volt a tapasztalatuk.
Egész biztos, hogy voltak fiatalok, akik elmentek szavazni, nálam is voltak - csak éppen alig alig az 50 és a halál előtti korosztályhoz képest. Ennyire azért még nem öregedett el Magyarország.
Előzmény: Krokodil Gandhi (66)
mibi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 68
Egyreszt nem ertem, hol a gond? Aki nem ment el az nem szamit es kesz.

Masreszt, ez az egesz nepszavazas valahol az orszag szegyene. Nem a kormanye, nem a kormanypartoke, nem az ellenzeke, hanem az embereke. Ugyanis ha valaki nem ment el szavazni, hogy behuzzon akar egy IGEN-t akar egy NEMet, azzal kb. azt fejezte ki, hogy lesz@rja mi tortenik ezzel az orszaggal. Itt nem politikusokrol szavaztunk, hanem az orszag jovojerol. Szegyen, hogy a valasztopolgaroknak csak 45 %-a gondolta ugy, hogy erdekli mi tortenik velunk, gyerekeinkkel stb. A magam reszerol kb. nullara irta mindenki magat, ai nyomos indok nelkul nem ment el szavazni.

Harmadreszt meg megnyugvassal tolt el, hogy az orszagert felelosseget erzo allampolgarok 83 %-a ugy gondolta, hogy az EU-ban van a helyunk.

ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 67
A fiatalokat az érdekli, hogy mennyibe kerül a viszki a dizsiben...
Előzmény: AliceCsodaországban (64)
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 66
Honnan van ez a fiatalok tömeges távolmaradása duma?
Előzmény: AliceCsodaországban (64)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 65
Tudtommal így van, de nyugodtan utánanézhetsz.

Mellesleg, ha utánanézel ennek a topicnak, akkor abból kiderül, hogy nem én kezdtem a MIÉP-ezést, Csurkázást (24)-re válaszul (26)-ban netizen írt először Csurkáról.

Ha a Mea Culpa felé jársz, el ne felejtsd megemlíteni ezt is.. :-)

Nehéz ügy lehet a széles néppárt, ha már azzal kell védened a szélsőséggel való összjátékot, hogy csak a vészmadarakat akarod boldogítani. :-(
lm

Előzmény: Turulmadár (62)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.13 0 0 64
Mindig van 3 önkormányzati delegált ez igaz.
Csakhogy hála a csalásos össznemzeti rusztikus játéknak, egyre nehezebb összeszedni azt a 3 önkormányzati delegáltat, és elhiheted nekem, hogy egyre gyakorlatlanabbak jelentkeznek annak kis pénznek a reményében.
Namármost a törvény azt írja elő, hogy MINDIG kell a teremben tartózkodni 3 szavazóbizottsági tagnak, legyenek azok önk. vagy pártdelegáltak. Ha csak kettő van a teremben, be kell csukni az ajtót, és a szavazást addig szüneteltetni, míg meg nem érkezik a harmadik. Eddig ez nem volt probléma, mert amíg volt 6 párt, addig abból legalább 3-4 pártdelegált, tehát be lehetett szépen osztani, ki mikor megy kávézni, reggelizni, pisilni, kakilni, mozgóurnázni stb.
Mára már csak 4 párt van, ebből 2 olyan alacsony támogatottságú, hogy képtelenek mindenhová aktivistákat küldeni, mégha akarnának is. Maradna a 2 nagy párt, ebből a szocik mindig küldenek valakit, és eddig a fidesz is küldött mindenhová. Budai ősfideszes körzetben nem találtak volna küldöttet? Ezt komolyan mondod?
Egy fenét. Úgy döntöttek, hogy nem érdekes ez az egész és kész. Ők szangvinikus távolból nézik majd az eseményeket, a világért sem aktivizálják magukat.

És mivel magyarázod a fiatalok TÖMEGES távolmaradását?????? Nem róluk van szó? Azt hiszed engem az EU magam miatt érdekel? Van két lányom, miattuk érdekel kizárólag.

Előzmény: Turulmadár (58)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 63
Nyugi, a baloldali fiatalok elmentek szavazni, ez benne wan Nils kimondatlan prekoncepciójában. Ő nem a fiatalokat gyűlöli, hanem a jobboldaliakat, ha esetleg jobboldali fiatalról wan szó, az már csak hab a tortán. :]
Előzmény: Krokodil Gandhi (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!