Keresés

Részletes keresés

airdace Creative Commons License 2008.11.20 0 0 13564
Gellérthegyi Sikló sztori

Na, ez sem egy egyszerű történet..
felucca Creative Commons License 2008.11.20 0 0 13563
Minthogy rajta van az oszlopokon a kampó, tehát közös oszlopok lesznek. Azokat a méteres vastagságú öntöttvas borzalmakat viszont abszurdnak tartom. Nem látni az oszlopoktól a várost!
Előzmény: kkelecsnyi (13561)
vrobee Creative Commons License 2008.11.20 0 0 13562
A 6. legvonzóbb utca a Váci utca

Lehet, hogy nem fontos, de azért érdekes... hát még ha nem húzna lefelé a kuplerájfaktor...
kkelecsnyi Creative Commons License 2008.11.20 0 0 13561
Ha pedig tényleg nem azok fogják tartani akkor mea culpa! :)
Előzmény: kambekk (13560)
kambekk Creative Commons License 2008.11.19 0 0 13560
Vagyis 2x1 forgalmisáv + bringasáv + parkolósáv? (Ha végül tényleg a kanedláberelk fogják a felsővezetéket is tartani, akkor mea culpa.)
Előzmény: kkelecsnyi (13557)
zello Creative Commons License 2008.11.19 0 0 13559
egyébként nem értem, hogy ugyanaz a cég (gyakorlatilag Cselovszki haverja, Csipak Péter vállalkozó), aki tudott kulturált, értékőrző fejlesztést csinálni a Deák Ferenc utcában, mintaszerűen helyreállítva a homlokzatokat és a portálokat, most miért viselkedik úgy, mintha a legundorítóbb spanyol vagy izraeli mamut lenne, ami csak azért jön ide, hogy taroljon és kaszáljon. persze a megfejtés nyilván az, hogy eredetileg se azért fejlesztett városbarát módon, mert ez felelt meg az értékrendjének, hanem ezzel tudott felső kategóriás divatmárkákat az utcába csábítani. most meg lehullott a PR-álarc, és ott van alatta a városra vicsorgó ragadozópofa...
Solaris 22 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 13558
Erdekes cikk:

Kirobbanó formát kap a Bécsi utca

2008-11-19 15:45:25

Újabb felső kategóriás üzletek, irodák, egy hotel és egy mélygarázs is jön a Bécsi utca és a Harmincad utca által határolt területre, a fejlesztő Immobilia Zrt. közel 200 millió eurót költ az ingatlanok akvizíciójára és az építkezésre – tudta meg a VGO Elekes András vezérigazgatótól a kiskereskedelmi ingatlanok cannes-i fórumán.

http://www.vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=249294
kkelecsnyi Creative Commons License 2008.11.19 0 0 13557
A kandeláberek történetesen azért állnak félig az úttestben mert a járda szélesebb lesz, az úttest meg keskenyebb! A buszmegállót nyilván át fogják helyezni, de ha ott van a lámpa, és az ajtó nem oda esik, akkor tökmindegy, egy csuklós busz mellé már szinte biztosan esik 1 lámpa.

A villamosok felsővezetékét pedig ezek az oszlopok fogják tartani, nem lesz más. Még mielőtt kevernénk valamit nagyon.
Előzmény: kambekk (13553)
zello Creative Commons License 2008.11.19 0 0 13556
korrupt gazember! a Harmincad utcai sarokház a Belváros egyik legszebb szecessziós üzlet- és lakóház, semmivel sem rosszabb építészetileg, sőt, izgalmasabb, mint azok a házak, amiket olyan nagy csinnadrattával felújítottak a Deák Ferenc utcában. Persze, erre kicsit többet kéne költeni az elhanyagoltsága miatt, és ehhez nem fűlik a foga a befektetőnek. Talán még arról érdemes lenne beszélni, hogy lebontsa a két másik Bécsi utcai házat, és cserébe kötelezni a sarokház felújítására. Védett épületet egyébként elvből sem bontunk... A Petőfi Sándor utcai házakkal kapcsolatban részben igaza van, az eredeti kompozíció valóban megtört, és a Taverna lehajtója nagyon ronda, de a megoldás nem az, hogy lebontjuk, ami a régiből megmaradt és szép, hanem ki kéne találni, mit lehet csinálni a középszárnnyal és a garázzsal. Persze azzal, hogy az egykori cour d'honneurt beépítik további közterületet tudnak átpasszolni a "fejlesztőnek". Azzal meg hiába jön, hogy hány házat vont helyi védelem alá. A helyi védelem bármikor visszavonható, és ha jön egy befektető, aki bontani akar, Rogánék úgyis hozzájárulnak. Veróki magasságokban szárnyalunk...
Előzmény: airdace (13547)
mintti Creative Commons License 2008.11.19 0 0 13555
Nincs súlya. Bárki letudja nekem írni, mikor milyen program lesz? szerintem a 150. évforduló sokkal alkalmasabb lett volna az ünneplése, de mindegy.
Előzmény: Törölt nick (13554)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.19 0 0 13554

Az egyik fa az egyetem elött, amelyik nagyon elhajlott? Szerintem már életveszélyesen eldőlt, csak nem értem, időben miért nem támasztották ki :-((

135 éves a főváros:

Ma 135 éve, 1873. november 17-én egyesült Pest, Buda és Óbuda, ez a nap azóta a Főváros Napja. "Buda és Pest szabad királyi fővárosok, valamint Ó-Buda mezőváros és a Margitsziget, Buda-Pest főváros név alatt egy törvényhatósággá egyesíttetnek" - szólt a beterjesztés, amelyet 1872. december 4-én, hosszas vita és ellenállást követően fogadtak el.

1872. december 23-án jöttek létre a főváros megszületésének jogi-adminisztrációs feltételei; az új képviselő-testület azonban csaknem egy év múlva, 1873. október 25-én tartotta alakuló ülését a Vigadóban. A három város hivatali apparátusát november 16-án egyesítették, a közgyűlés ekkor döntött arról, hogy november 17-e legyen Budapest hivatalos születésnapja; az egyesítés 1874. január 1-jén lépett hatályba.

http://www.hirszerzo.hu/cikk.budapest_talpon_marad_sot_tovabb_erosodik_-_135_eves_a_fovaros.87345.html

Előzmény: mintti (13552)
kambekk Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13553
Én bő egy hete jártam arrafelé, és valóban elég fura módon kezdtek neki a kandeláberezésnek. Haverom kérdezte is, hogy ezek most a járda szélén maradnak, kivájva maguknak a szegélyből egy-egy darabot? Mellesleg kb másfél méterre beáhgyazták őket a talajba, mintha legalábbis a földgolyót kéne majd tartaniuk. De persze a felsővezetékeknek megincsak más cölöpük lesz - hiszen az ugye másik cég baszki.
Előzmény: mintti (13552)
mintti Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13552
Igen, ez elég vicces lesz, hogy az ember elindul a Károlyon és egy szem kandeláber annyi sincs, átmegy az aluljárón az Aston, és jé vannak kandeláberek, amelyek mellesleg úgy néznek ki mint ágyúcsövek, ráadásul két fa is áldozat lett (eddig így tűnik), meg sikerült jó magyar szokás szerint (ha ott marad) a busz megálló járdájának kellős közepére tenni egy kandelábert

A legjobban az tetszik, hogy az Astoria Erzsébetvárosi részén letudom tenni a biciklit, a Józsefvárosin nem, érti ezt valaki?
Előzmény: Törölt nick (13548)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13551

Ilyen radikális? Támogatom.

Előzmény: pista 60 (13546)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13550
Arról miért nem beszél, hogy a Budapest Szíve programot meg akarja fúrni változtatási tilalommal? Hányok tőle.
Előzmény: airdace (13547)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13549

Valamelyik nap jártam a Múzeum krt-on, javában állították fel a kandelábereket :-)

Ezt pedig a Bosnyákon csináltam, azt hiszem nem sok hiányzik ahhoz, hogy valakire ráboruljon. Falja a rozsda, és senki nem ellenőrzi.

Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13548

Uniós pénzből lenne gyalogosbarát a Budapest

Az Astoria csomópont és a Károly körút rekonstrukciójával, valamint a pesti korzó meghosszabbításával összefüggő, összesen 5,5 milliárd forintos programhoz 80 százalékban EU-forrásra számít a fővárosi önkormányzat.

A Városháza kommunikációs igazgatója, Nyáry Krisztián tájékoztatása szerint a Főpolgármesterei Kabinet kedden támogatta az úgynevezett Budapest Szíve Program első két projektjének EU-támogatású megvalósítását. A javaslatról november végén dönt a Fővárosi Közgyűlés.

Az egyik projekt keretében a Belgrád rakpart Erzsébet híd és a Szabadság híd közötti szakaszán meghosszabbítják a pesti korzót. Megújulna a Március 15. tér is a Belvárosi Plébániatemplommal együtt.

Átépítik a körútat

A második program célja az Astoria csomópont és a Károly körút teljes rekonstrukciója és forgalomcsillapítás. A tervek szerint közös villamos- és buszsávot, valamint kerékpárutat alakítanak ki a körúton. Egyidejűleg kiszélesítik a járdákat, és új zöldfelületeket hoznak létre. Az igazgató közölte azt is, hogy az összesen négy programból álló Budapest Szíve Program megvalósításában szorosan együttműködik a főváros és az V. kerületi önkormányzat.

A Budapest Szíve Program keretében a történelmi városközpontban a gyalogosforgalom előtérbe helyezésére, az átmenő járműforgalom jelentős korlátozására, valamint az üzletutcák és a városi terek megújítására törekszenek. Mindezt forgalomtechnikai eszközökkel, a felszíni parkolás visszaszorításával és mélygarázsépítéssel, a zöld felületek megújításával szeretnék elérni.

Mélygarázst is terveznek

A projekt első ütemében az Astoria csomópontban megteremtik a feltételeket ahhoz, hogy a gyalogosok ne csak az aluljárót, hanem a felszínt is használhassák. A Károly körúton közös középső tömegközlekedési sáv lesz a buszoknak és a villamosoknak. Mellettük irányonként két-két gépjárműsáv és egy-egy kerékpárút létesül. A villamospályát - hosszú távon - a Deák tértől tovább vezetik a Bajcsy-Zsilinszky úton.

A fejlesztések keretében egyebek között mélygarázs létesülne a Március 15. téren, módosulna a 2-es villamos pályája a Roosevelt téren, az MTA előtt. Az Erzsébet hídról a forgalom levezetését a Belvárosba két forgalmi sáv biztosítaná, míg Buda felé három sáv haladna.

A projektek megvalósítására létrehoznak egy önkormányzati városfejlesztő társaságot, kft.-t. Cél az is, hogy a városrehabilitációs projektek jelentős magántőke-bevonást eredményezzenek - közölték az ülés részvevői.
<!--

Minden a filmről A játszma folytatódik (Ocean’s Thirteen), színes, feliratos amerikai krimi, 122 perc, 2007, rendező: Steven Soderbergh, szereplők: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Al Pacino, Andy Garcia, Don Cheadle, Bernie Mac, Elliott Gould, Ellen Barkin, Casey Affleck, Scott Caan, Eddie Izzard, Eddie Jemison, Vincent Cassel, Carl Reiner.

A film honlapja

-->http://www.fn.hu/belfold/20081118/5_5_milliardert_csillapitanak/

airdace Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13547
Rogán levele Ikvai-Szabónak

Érdekesebb részletek:

(Harmincad u. 3./Bécsi u. 10.)

"Ezt a hangsúlyos megjelenést azonban egyes homlokzati elemei ... pusztán tömegükkel és nem építészeti értékükkel hozzák létre."

"Az épület átalakításának, felújításának (olvasd: BONTÁSÁNAK) megítélésünk szerint egyik akadálya a fővárosi védettség megléte ..."

Valahol írták, hogy állítólag Norman Foster tervezi a Fashion Street folytatását, ergo a Bécsi utcai beépítést a Kempinskivel szemben. Kíváncsi lennék azért, hogy milyen is lesz pontosan ez a beépítés..
pista 60 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13546

Igen, tényleg segít valamit én is támogatom az udvarias levelet...

VISZONT amerre én járok, pl. a  külső Kerepesi ut, (Veres Péter u) a családi házakat milliószor tiszisztítják, milliószor újra firkálják. Pedig ott a kerületi rendőrség épülete is. Zuglóban a Fogarasi úton a szép családi házak utcai frontjának is ez a sorsa. Szerencsétlen tulajok egyik nap sok-tízezer Ft.-ért    rendbe teszik, másnap már összefirkálják. A lakótelepekről nem is beszélve... Szélmalom harc az egész. RADIKÁLIS  INTÉZKEDÉS KELLENE.

Előzmény: VEE (13545)
VEE Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13545

Természetesen igazad van, mindezt tenni kell, de ezek csak eléggé hosszú távon eredményt hozó programok, és az itt megfordulók ebben nem sokat tudnak segíteni, ha nincsenek döntéshozói szerepben.

Ám amit én javasoltam, az minden költség és döntés nélkül rövid távon hoz látható eredményt. Szóval inkább Te is fogadd meg a javaslatomat, mert a duzzogás helyett tenni is kellene valamit, legalább ezt a pici odafigyelést és pár percet igénylő levél- (e-mail) akciót.

Jó lenne, ha az ezt a módszert követők mielőbb beszámolnának a nekik köszönhető jótékony eredményről.

Előzmény: pista 60 (13544)
pista 60 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 13544

Grafiti ügyben JAVASLATOM:

1. Iskolákban NEVELNI kellene a fiatalokat "a grafitizés = károkozás, ne csináljátok!"

2. Jogszabályokat kéne hozni és kőkeményen büntetni (kiskoruaknál a szülőket, akik elmulasztották csemetéik elméjét jóirányban terelgetni)

3. Ellenőrizni és megcsipni az elkövetőket. Sajnos van erre sok "ráérő" munkanélküli.

4. Médiákban rendszeresen be kellene számolni az eredményességről, hogy x. y. bandát elkapták és százezrekre megbűntették az elkövetőket. Aztán velük tisztittatni (rabruhában) az összemocskított falakat.Legalább szégyelnék magukat.

Amennyiben az illetékesek erre képtelenek adják át helyüket azoknak, akik erre alkalmasabbak (politikai hovatartozás nélkül.)

Előzmény: VEE (13541)
Boszorka Creative Commons License 2008.11.17 0 0 13543
Jó ötlet, fogom csinálni! Jajjj csak nehogy szépen lefessenek engem is bosszúból.:-)
kambekk Creative Commons License 2008.11.17 0 0 13542

Ebben igazad van. Ha mindenkinek ennyi ideje lenne a köz dolgainak - kellő alaposságú - szemlézésére, máshol tarthatnánk.

Már én sem vagyok a régi, de a Hűvösvölgyi villampspálya-rekonstrukció silánysága kapcsán azért csak sikerült a BKV-nál szerda délelőtre ( a saját szabim terhére) kieszközölnöm egy minőségellenőrzési szemlét.  Hogy hepeinddel zárul-e, az már korántsem biztos. De legalább megpróbálom!

VEE Creative Commons License 2008.11.17 0 0 13541

Ha valaki az irogatás mellett tenni is szeretne azért, hogy a városban nagyobb rend legyen, javaslom, olvassa el az alábbi sikeres kisérletet.

A budai körút egyik patinás nevű bankjának portálján, az üveg alatti tömör parapetlemezen sok firka volt több tíz méter hosszban. Írtam a bankfiók vezetőjének, hogy nem tesz jót egy ilyen bank hírnevének, ha egy doboz festéken múlik, hogy rondán néz ki a portáljuk. És ha ez nekik nehezükre esik, szívesen megveszem helyettük a festéket. Nem reagált, majd megismételtem a levelet. Erre sem válaszolt a fiókvezető, de ma arra járva azt láttam, hogy lefestették.

Tehát a módszer bevált, javaslom mindenkinek. Képzeljük el, ha mindenki csak öt-tíz ilyen levelet ír, már meglátszana a városon.

kambekk Creative Commons License 2008.11.16 0 0 13540

Átadták a felújított Orczy kerti KRESZ Parkot!  

http://varos.blogter.hu/308111/Kozlekedesi_park_az_Orczy-kertben

mintti Creative Commons License 2008.11.15 0 0 13539
Erős kezűnek kell lenni, és biztos háttérnek kell lenni, a mai megosztásban akárki nyer egy jobb-bal várost kell irányítani, úgy hogy ez a megosztás hatalmat is kap.
a másik, hogy tegyünk eleget a te mondásodnak, ha polgármester lennék akkor egy építészi projekt addig nincs befejezve míg a tökéletes meg nincs találva

Mi a tökéletes (igaziból nincs tökéletes, hisz sosem lehet olyat alkotni, ami tökéletes, a
korok változnak)?

Tökéletes számomra, az amely figyelembe veszi a "teret" mely körül veszi, figyelembe veszi Budapest építészeti unikumát és nem überelni, hanem kiegészíteni akarja (ami akár későbbi korokban szintén unikummá válik vagy nem), ügyel a környezetvédelemre, ügyel az emberre ki benne dolgozik, benne él
Számomra ezek azok amelyek "tökéletessé" teszik az épületet

Pl.-nak említhetném, a Mariott szállót, mely épp hogy nem veszi észre az unikumot, s arra törekszik, hogy kiemelkedjen, s ezzel ássa meg vermét, hisz úgy emelkedik ki, hogy ezzel maga díszfényét veszíti el, hisz mint dorong áll ki a Corsoból.

Ezért kell vigyázni Budapesten az építkezéssekkel, üvegszilánkokon mászunk, s bármikor elvérezhetünk

Ez igaz Kis Péterre is, hisz ő sem néz lába elé, csak a maga feje után rohan, s közben elvérzik

--mintti--
Előzmény: courage the dog (13536)
courage the dog Creative Commons License 2008.11.15 0 0 13538
Volt mar, meg ha a link rossz is.
Előzmény: lg23 (13537)
lg23 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 13537

Sziasztok!

Ez volt már?

Ilyen volt a Budavári királyi palota:

http://www.rtlhirek.hu/video/30900

courage the dog Creative Commons License 2008.11.15 0 0 13536
Egyetertek, csak hat.... oszinten szolva nem hinnem, hogy ez megvalosulhat, mert hat ne feledd, a varosvezetes es az epiteszek tobbsegeben rosszak, de mindenfelett gogosek, nagykepuek, megfellebbezhetetlenek hiszik magukat, es ha valaki mond egy jo otletet, csak azert sem valostjak meg, mert nem ok mondtak.
Azert ha fopolgarmester szeretnel lenni, egy szavazatod mar van:):):)
Előzmény: mintti (13534)
courage the dog Creative Commons License 2008.11.15 0 0 13535
Hat igen.... az epiteszkamara mar megint lenullazta magat hitelesseg szempontjabol. Eddig ezzel szogesen ellentetes allasponton voltak:

http://www.epiteszforum.hu/node/11094

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!