Keresés

Részletes keresés

Maotai Creative Commons License 2006.02.04 0 0 685

Köci,  23 már elég kell legyen.

 

Gondolkodunk, hogy kiszaladjunk, csak mindenféle rémhíreket olvasni a téli időjárásról ottan (persze nem az utazási katalógusokban) és azt sem sikerült kiderítsem, hogy pl. Marsa Alamnál érdemben melegebb van-e.

Előzmény: minimal (684)
minimal Creative Commons License 2006.02.04 0 0 684
Hurghadából futottunk ki, és a Sinai fsz környékén voltunk. Minden mélységben 23 fokos a víz.
Előzmény: Maotai (683)
Maotai Creative Commons License 2006.02.03 0 0 683

Szia, elmondanád, hogy milyen a víz hőfoka és hol ?

 

 

Előzmény: minimal (680)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 682
Arra várunk, hogy részletesen írjál az élményekról, nem mindenki olyan szerencsé flótás, hogy eljusson Boira-Bora szigetére vagy Mooreara...és néhány száz képet is jó volna látni.
Előzmény: bluevic (678)
világutazó Creative Commons License 2006.02.03 0 0 681
JÖJJÖN MÁR AZ A BESZÁMOLÓ!!!!!!!!!!!!!!! LÉGYSZÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!! :)))))))))))))))
Előzmény: bluevic (678)
minimal Creative Commons License 2006.02.03 0 0 680

No, jöhetnek a részletek és a képek! :o)

 

Én szerdán jöttem vissza egy egy hetes veres tengeri búvár-szafariról. :o)

BOLOND Creative Commons License 2006.01.31 0 0 679
Latom nem volt a napszemuveged befolyassal a latasodra ;)
Előzmény: bluevic (678)
bluevic Creative Commons License 2006.01.31 0 0 678
Mike, mielött belekezdenék az élménybeszámolóba, hadd írjam le neked, h egyáltalan nem valószinűtlen hely ez az egész. Igazából az ember egész otthonosan mozog. Én voltam Bora Borán is, de nekem LA messzebbnek tünt. Érdekes dolog ez, hiszen F.Polinézia szinte teljesen franciás jellegű, stilusú, és néha olyan érzése van az embernek, mintha Európában lenne. Értem ez alatt, h megtalálható itt az összes nyugati cikk, a francia és európai kisautók. Sőt még tuning műhelyek is vannak, pl BoraBora tuning (ez volt felragasztva egy agyontunningolt 206-os Borán). Komoly volt nagyon, de nevettem, h minek oda ez:) arra a pár km-re.
Nem is tudom, hirtelenjében mit írjak Boráról, de nem akarom lerombolni a mítoszt. De sajnálom azt, h csak Tahiti és Borabora márkanevet ismerik az emberek az egész világon. :((
Igen, gyönyörű sziget, de van nála szebb is. Tetszett, és érdekes volt, még voltam egy napos laguna túrán, úsztam a cápakkal együtt, amiket elötte megetettünk, fotoztam videoztam sokat. Néztem egy ott szerzett német kollegával a naplementét az ottani sörrel. fogyasztva. Gyerekek fociztak közben a "strandon", olyan varázslatos volt.
De boraborának lehetne a neve "Biznisz" Island is vagy Money Island, én már a végén ennek csúfoltam, mert nem szól másról. Szóval gyönyörű, de az atmoszféra nem tetszett. tele van szállodákkal a sziget, a motuk.. miközben lagunáztunk, 2 szálloda is épülőben volt... be van építve az egész. és nem olyan természetes.
Tudjátok, vannak ezek a szállodák... és mellettük a szegénység, vagy csak a vityillók... amikben a munkások laknak. fura és groteszk látvány. bár , nem szegények az ottélők, deee..... nincs hová terjkeszkedniük, élik egyszerű és nyugatias életüket, mert a kulturánk ellepte őket.
És ,hogy összeteheti a kezét, aki ott élhet?!pff bocsánat...:) én voltam ott és azt mondom, h nem!
Unalmas lenne és unalmas is. Persze szép hely és meleg van, deeee evvel én nem értek egyet. Nem tudsz ott semmit se csinálni, hiányozna a Európa.
Az teheti össze akezét, aki évente ingyen elmehet oda 3x egy-egy hónapra nyaralni:) fizeti a cége
Szóval az atmoszféra gagyi, itt a legdrágább minden :( és itt nem természetes a tahiti emberek mosolya, csak ha van pénzed:D
ettől hányok:(
Moorea sokkal inkább jobb volt, vadabb , szebb, és az emberek csodásak.
Én is csak azért voltam Boraborán is...mert Borabora. Majd rakok fel képeket.
Sajna ezt a klassz szigetet elnyomja a biznisz a szállok és a pénz.
Egy jó fotós, egy klassz nyálcsorgató képekkelteli magazin, egy jó szöveg, és máris elvarázsol téged a sziget. Hm:) hátigen..
Szerintem, menjel mindenhová és alkoss véleményt. :-)
U.i.: nem bántam meg,h Boraborán voltam, sőőt..de legközelebb ezekmiatt,már nem lesz benne az uticélok között. F.Polinézia tartogat még izgalmas és gyönyörű helyeket.
Majd , ha valakit érdekel, akkor írhatok a vakációmról. Tahitin-Mooreán-Bora Borán és Maupitin voltam.
Hali
Előzmény: Törölt nick (672)
bluevic Creative Commons License 2006.01.29 0 0 677
Sziasztok, megjöttem:) minimal, oda-vissza sima ügyem volt ...túlvagyok kb egy nonstop 22 órás repülőúton.. :P

bluevic Creative Commons License 2006.01.28 0 0 676

:)) bonzsur

elvezem az allando 33 fokot, amit kb a para es a szel miatt olyan 45 fok:)

most mar a repteren vagyok papeeten (faa)

holnap reggel indulok haza:*

 

hehe

bye

pistaxxx Creative Commons License 2006.01.23 0 0 675
jó de én életkorról beszéltem.
Előzmény: Törölt nick (673)
minimal Creative Commons License 2006.01.20 0 0 674
Bluevic kollega jelemtkezett, látványosan élvezi az ottlétet. Alapvetően a Társaság Szgk.-en lebzsel.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.18 0 0 673
Szerintem is legegyszerűbb stoppal, lemész Kiskunfélegyházáig és onnan már van stop.25 ezerért meg 2 évig is nyaralhatsz Bora Borán.
Előzmény: pistaxxx (671)
pistaxxx Creative Commons License 2006.01.18 0 0 671
egyszer előbb vagy utóbb így vagy úgy elkell jutni oda.én már a "stoppoláson" is gondolkoztam.meg olvastam ilyet hogy 25 alatt valami utazási irodánál olyan repjegy van, hogy 1 évig ott maradhatsz.én még dolgozni is mennék ide.
kertészboy Creative Commons License 2006.01.14 0 0 670

Alaposan felkavartak, megmozgattak a topikban írt hozzászólások!

 

Az itt látottak, olvasottak alapján nagyon beleszerettem Bora-Borába! Az útiköltségek riasztók, de valamit valamiért! Remélem egyszer valóra válik az álmom, és én is eljutok ide!

Maotai Creative Commons License 2006.01.12 0 0 669
Voltunk 3 hetet februárban - volt, amikor 4 napon át ömlött szinte megállás nélkül, de a korallzátonyok miatt a víz mindig átlátszó.
Előzmény: petermag (661)
minimal Creative Commons License 2006.01.12 0 0 668
Kaptam mail-t Bluevic kollegától, épp Pape'ete-be indul LA-ből. :o)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 667
Sok szerencsét és sokat fényképezzél, hogy valamit mi is lássunk ezekből az elvarázsolt szigetekből.
Előzmény: bluevic (666)
bluevic Creative Commons License 2006.01.09 0 0 666
sziasztok, kedden 7:10 kor indulok... ..nem részletezem ,h hogy:) de hétfő este 6-ra megyek melózni:) (12h) remélem, éjfélre minden munkának annyi, tudok aludni majd, meg lezuhanyozni és végül hajnalban felkapni a cókmókom és uzsgyi...
a meló miatt, meg mééééég nincs pacifik érzésem, sajna:) És, hogy miért koppra megyek meló után?... :P Nem azért, mert hülye vagyok! Nekem sem leányálom, deee én "másfajta" utas vagyok és ez ezzel jár, ha az ember fel akar férni a köv járatra.
minimal kössz mindent, ha tudok, megpróbálok bejelentkezni majd, de semmit sem garantálok. Kikapcsolódni megyek, OFFolni egy nagyot. Meg , addig tartsátok a frontot a publicban, amíg nem jön egy friss élménybeszámoló :-))
3 hétre indulok. és F.Polinézia az uticél. És majd ott eldöntöm, hova szeretnék menni tovább, milyen sorrendbe, milyen kedvem lesz. Ha megszomjazok, iszom. Ha megéhezek, eszem. Napozok, pancsolok, bulizok, ahogy nekem tetszik. :)) Utazok, ha kedvem támad másik szigetre elnézni.
Remélem, jó voltam:DDD
páás
BOLOND Creative Commons License 2006.01.08 0 0 665
You got it!
Előzmény: bluevic (664)
bluevic Creative Commons License 2006.01.07 0 0 664
..Igen, az lenne az igazi vadászó, gyűjtögető túlélőmód. :D Igen és a zsebembe belefér a maszterkárd, az élmény megfizethetetlen, a többit bizzam rá:)
Előzmény: BOLOND (663)
BOLOND Creative Commons License 2006.01.06 0 0 663
Ami a legfontosabb az befer a zsebedbe! :DD
Előzmény: bluevic (662)
bluevic Creative Commons License 2006.01.06 0 0 662
Nagy készülődési lázban vagyok, már csak 4 nap! Már csak be kell pakolnom. sajna, hétvégén és hétfőn dolgozom még, úgyhogy ez még nem hagyja kibontakozni a pacifik érzést bennem. Remélem, h minden fontos dolgot be fogok tudni pakolni:))
petermag Creative Commons License 2006.01.06 0 0 661

Sziasztok!

 

Bora Bora-ról szeretnék kérdezni: mikor, az év melyik részében érdemes menni? Az interneten található leírások a tavaszt (ami nálunk tavasz, jan - ápr) nem javasolják a gyakori esők miatt.

 

Péter

bluevic Creative Commons License 2006.01.04 0 0 659
minimal írtam emailt , olvasd el minél elöbb:)
10-én indulok és február 4én jövök , de még vannak fekete foltok...;-) majd jelentkezz csáó
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.04 0 0 658
Igen, Francia Polinézia.Tahititől 260 km-re.
pistaxxx Creative Commons License 2006.01.04 0 0 657
BUÉK!

most azt nemtudom hogy bora bora pontosan hova is tartozik földrajzilag?milyen tartományba??Francia polinézia?
minimal Creative Commons License 2006.01.02 0 0 656

Nekünk 2 hete megjött, de mindenki más most kapta meg. :o)

 

Jó utat Neked, és bujék Mindenkinek! :o)

Előzmény: R-U-D (655)
R-U-D Creative Commons License 2005.12.31 0 0 655
Halihó minimal! tegnap megkaptam az "üdv ushuaiaból" szövegezésű képeslapodat. Buék!
Előzmény: minimal (653)
bluevic Creative Commons License 2005.12.30 0 0 654
Halihó! Mindenkinek zsírjó 2006-ot!! B.u.é.k.!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!