Keresés

Részletes keresés

bluevic Creative Commons License 2005.12.23 0 0 641
Megvan az USA vízum, sima ügy volt! :P A repjegyért is bármikor mehetnék, magyarúl az is megvan, már csak ki kell váltanom.
Szép lassan el kell kezdeni gondolkodni azon, h mi férjen be a tatyómba.
19 nap múlva megyek! (szerintem) :-)
bluevic Creative Commons License 2005.12.20 0 0 640
Előzmény: bluevic (639)
bluevic Creative Commons License 2005.12.20 0 0 639
CrazyMaupitiExpress :D
Előzmény: bluevic (638)
bluevic Creative Commons License 2005.12.18 0 0 638
Szia PistaVista!

Az ár reális, de az apróbetűs részben írják, h stb..illeték tax, és csak 25 éves korig érvényes. Kb +50ezret még kitesznek ezek a taxok.
A 400ezer forintos - taxokkal együtt kiállított - jegyhez képest, elég jó ár. De, még írják, hogy csk bizonyos időpontokban használható fel..stb. Tehát megvannak a hátrányai is, de egy turistának , egy diáknak ez nem gond.

Bora Bora 270 km-re északnyugatra található Tahititől, amit el lehet érni repülővel vagy hajóval onnan.

Repülővel Tahitiből az AirTahiti repít el 13,600 CFP-ért, de ez csak oda... visza értelemszerűen a duplája, és ha Forintban is érdekel ,akkor szorozd meg kettővel.
Kb, napi 6 járat van Borára és vissza. (45 perces repülőút)
Érdemes ellátogatni az AirTahiti weboldalára. (legitarsasag.lap.hu -oldalán megtalálható)

Hajóval; Vaeanu cargo ship (tel.: 41 25 35, fax.: 41 24 34) heti 3 járat, hétfő, szerda, péntek délután 5-ös indulással. Papeete-Huahine-Raiatea-Tahaa-BoraBora. Másnap érsz borára.
Szerdán nem áll meg Tahaa-n!

Hawaiki Nui (tel.: 45 23 24) Szintén cirkál a Társaság szigetek közt. Kedd és Csüt délután 4-es indulással.1700/4850 deck/cabin CFP

Előzmény: pistaxxx (637)
pistaxxx Creative Commons License 2005.12.16 0 0 637
hello!
én még itt új vagyok, és most nincs nagyon időm végig olvasni az összes hozzászólást(mert látom van), de azért megkérdezem amire kiváncsi vagyok.lehet már elhangzottak a kérdések.először is nekem bora bora nagy álmom, egyszer el szeretnék jutni oda, lehetőleg a közeljövőben.nemtudom hogy repülő jegy árnak ez reális e:

http://www.vista.hu/hu/utazas/ticket_planes.php?id=1082629536IGAW

nekem még USA vízumom is van szóval elvileg nem lehet para.aki volt már ott az mondhatna valamit, mert ez "csak" tahiti" ig visz el, elvileg onnan párszát km már csak bora bora.vagy esetleg ilyen "kalandosabb" módon hogy lehet eljutni oda, akár teherhajó, kalózhajó:) vagy bármilyen más megoldással.
előre is köszi!
pista
minimal Creative Commons License 2005.12.15 0 0 636
ROTFL :o)

Csak arra próbáltam célozni, hogy aligha van olyan pontja a földnek, ahol ne járt volna még magyar.
Előzmény: bluevic (635)
bluevic Creative Commons License 2005.12.15 0 0 635
lol, én Tuamotusra gondoltam, az elég kiterjedt és a déli részei érintetlennek tünnek.
erre értettem
Előzmény: minimal (634)
minimal Creative Commons License 2005.12.15 0 0 634

Szerintem igen, a magyarok mindehol jártak. :o)

 

Lapozz vissza (jó sokat) Bolond Kollega sztorijára, miszerint talált egy magyar nevet a Mangaia-i (Cooks) temető egyik sírkövén...

Előzmény: bluevic (633)
bluevic Creative Commons License 2005.12.14 0 0 633
Szerintetek F.Polinéziában minden apró szigeten járt már magyar? Gondolok itt főleg Tuamotus déli részeire.
bluevic Creative Commons License 2005.12.14 0 0 632
hi-hiii minimal,. Megvan minden engedély! Akár már holnap is megvehetném a jegyet!
(poén az, hogy akár vízum nélkül is megvehetném)
Alakul a vízum ügy, tudtam beszélni egy másik kollegával (de nem ismerem, de céges srác), aki kintvolt ugyanitt. elmondta, hogy kell csinálni a vízumkitöltést, aztán kész. Különben a srác a deportálási osztályon van:) Úgyhogy...;)
22-re van reggel időpontom a kérelemhez. Már csak ez van hátra, de állítólag gond nélkül meg kéne adniuk.
Már csak szabit módosítunk, és január 11 vagy 13 (péntek) lesz az indulási időpontom.
Visszaérkezés február 2 vagy 4. (ami itthon +1 nap kb)
jipppiieee
Előzmény: minimal (631)
minimal Creative Commons License 2005.12.14 0 0 631
:o)
Előzmény: bluevic (630)
bluevic Creative Commons License 2005.12.13 0 0 630
Egy kis kedvcsináló:
bluevic Creative Commons License 2005.12.11 0 0 629

Dehogynem publikus, lejjebb valamelyik üziben minimalnak már megírtam. Tegyél a nevem után egy freemail.hu-t és kész.

Csak nem?

Előzmény: Sj (628)
Sj Creative Commons License 2005.12.10 0 0 628
bluevic: lenne egy kérdésem magánban de nem publikus az emailed, írj nekem légyszives!
Előzmény: bluevic (626)
minimal Creative Commons License 2005.12.10 0 0 627
Ja-ja érthető, én is ezért nem mentem... legalább maradt bőven látnivaló a következő látogatásra. :o)

Az ami vízum megszerzése, nomeg az átszállás a LAX-on az út legrosszabb élményei közé tartoztak (na jó, a fr. polinéziai esőzések bosszantóbbak voltak). Majd a követségen szóban el tudod mondani az ábrát, talán az segít.
Előzmény: bluevic (626)
bluevic Creative Commons License 2005.12.10 0 0 626
Hehe, akkor jól tudtam, olvasgatom a lonely-t, sokszor van úgy,m hogy oilyan irodalmi angol van benne, amit nemhogy én nem, de még hosszú éve kint élő magyarok sem tudtak lefordítani.
Bár nagyjából értem, mire célozgat.
Minimal, megint "kifrodítottam a zsebemet" és háát, valahol majd meg kell húznoma vonalat, lehetséges, h nem fér bele a pénzkeretben sokminden.
Már csak hétőig kell várni az engedélyre. A amcsi vízummal kapcsolatban meg vannak bajaim. Az én esetem speciális!! (nem akarom itt nagydobra verni.h miért). BP-CDG-LAX-PPT útvonalam lesz, LAX-on megáll a gép 2 órára, tankolás takaritás, catreing... a tranzit utasoknak természetesen tranzit vízum kell... de mivel én nem vagyok ,leszek egy átlagos utas, ezért nekem L.A-ben ki kell chekkolnom és utána újra be (márha lesz hely).. de mivel kicsekkolok amerikában , ezért nekem rendes turista vízum kell. Ez mind szép és jó.. csakhogy a 100dolcsis vízumon pontosan meg kell jelölni, hogy KIHEZ mész, MENNY IDŐRE, MILYEN CÉLLAL, ELÉRHETŐSÉG, stbstb... csak az a gond, hogy nekem nincs célom amerikával.. :) ergo, az open jegyem miatt, nem vagyok tranzit utas, így egy-egy leszállásnál, újra ki és be kell chekkolnom.
max a tranzitban alszom 3 napot :P vagy olcso motel addig...
Ráadásul, a mocskok (amcsi nagykövetség), nem engednek közel az épülethez, egy információs telcsiszám van 06-90-507-507 (360+áfa/perc) minum a gép 2 percet dumál, utána jöön a kezelő! CSAK MO-ról és CSAK VONALASRÓL hívható.
Itthon, meg van szüntetve a vonalas, mobilon élünk, fülkéből nem lehet hívni, munkahelyen meg van vonalas..de az kódolt pannonos szám. Szal, meg vagyok lőve!
H-P 8-18ig lehet hívni. csak!
(és ha rosszúl töltöm ki a vízumot, akkor buktam 100 dolcsit.
:(
Előzmény: minimal (625)
minimal Creative Commons License 2005.12.10 0 0 625
Marquises. keress rá gyorsan, és szerintem -ha tudod- nézd meg.

Nuku Hiva, egy azon szigetek közül. Ha már a neve ilyen szép... :o)
Előzmény: bluevic (624)
bluevic Creative Commons License 2005.12.10 0 0 624
Minimal, te melyik szigetre mondtad, hogy hatalmas sziklák törnek az ég felé stb, milyen szép látvány lehet...?
Előzmény: minimal (622)
bluevic Creative Commons License 2005.12.08 0 0 623
Igen, Rangiroa 75 kilcsi 25 széles, én kajakoztam anno itthon, nem gond a távolság, egy nap lehet akár 50 km-t is kavarni, feltéve a széltől (mert az a legádázabb), meg a hullámtól. ha meg szemből süt a nap,akkor elötted csillog a víz, és semmi cápalit meg petit nem látsz.
Egyenlőre kiderült, h mégegy engdélyre szükségem van:( péntek estére állítólag kiderül, h okés e az utamvagy sem. durva, hogyha a fogaskerekek közé egy porszem kerül..vége mindennek:(
Előzmény: minimal (622)
minimal Creative Commons License 2005.12.08 0 0 622

Nem mintha ott veszélyesek lennének a cápák de elég sok van.

 

A Bora Bora-n megismert ausztrál pofa küldött képeket + videókat Rangiroa-ról. Érdekes és szép... és ha a parton bedobsz valami tápot a vízbe, a kis cápák hamar kijönnek a sekély vízbe is. ;o)

 

Amúgy jó ötlet az a kajakozás, de szerintemegy kisebb lagúnában élvezetesebb... Rangiroa túl nagy erre.

 

Én csak egyszer és keveset kajakoztam, de mindenképp jó program! Ha Aitutaki-n nem borul be az idő utolsó nap, akkor ott is kimentem volna.

Előzmény: bluevic (621)
bluevic Creative Commons License 2005.12.08 0 0 621
A lonely p. könyvben elég keveset írnak a kajak kölcsönzésről. Bora Borán írnak valamit..de keveset. Kajakozni meg imádok, és olcsó is sztem. Mien poén, ha rangiroán két napig csak kajakozol estére megszállsz egy motun , atollon. egyedül az egyszemélyes sátorodban:P
Előzmény: minimal (620)
minimal Creative Commons License 2005.12.06 0 0 620
Király, az egyszemélyes sátor jó ötlet. Most én is vittem magammal, de haza nem hoztam, mert kölcsönadtam egy amerikai srácnak. :o)
Előzmény: bluevic (619)
bluevic Creative Commons License 2005.12.06 0 0 619
re, valószínűleg , fogok vinni egyszemélyes, könnyű sátort magammal. Remélem valahol lesz lehetőség rá.... sporolás végett jó, zuhizást meg másképp is el lehet végezni.
minimal, amugy alakulgatnak a dolgok... mehetek a repjegyért:)
Előzmény: minimal (617)
bluevic Creative Commons License 2005.12.06 0 0 618
nah ez az:) éppen ezt akartam mondani! Pedig a búvároldalakon bátran hírdetik most is a tanfolyamokat+gyékényesi gyakszival:) tuti
Előzmény: minimal (617)
minimal Creative Commons License 2005.12.06 0 0 617

Az a baj, hogy szerintem nincs gyorstalapló tanfolyam, amúgy megáll 2-3 hétből laza beosztással.

 

Amúgy nem ez a probléma, hanem az, hogy nincs hol vizsgázni. Gondolom nem akarsz egy szakadt neoprénben ekkortájt egy bányatóba merülni. :o)

bluevic Creative Commons License 2005.12.06 0 0 616
Hali, én Bp-en gondoltam! Igaz, utánalehet járni a buvar.lap.hu-n.
Előzmény: R-U-D (615)
R-U-D Creative Commons License 2005.12.06 0 0 615

Padi Open Water = 3-4 nap (3x4 óra elmélet, 3x2 merülés)

Ajánlott fogyasztói ár: 170 - 200 USD, bár ilyen exotikus helyen biztosan többe kerül.

Előzmény: bluevic (614)
bluevic Creative Commons License 2005.12.06 0 0 614
búvártanfolyam, hány nap alatt van meg kb merűléssel együtt?
Előzmény: minimal (613)
minimal Creative Commons License 2005.12.06 0 0 613
Nem sokat beszéltem vele, amúgy Huahine-en találkoztunk. Annyit mondott, hogy teherhajóval érkezett, és így utazgat... Ha van valakinek több hónapja, így biztosan egész jól körbe lehet járni Francia Polinéziát.
Előzmény: bluevic (612)
bluevic Creative Commons License 2005.12.05 0 0 612
És mit mondott az a srác, mennyire élvezte, és mennyit tudott kint lenni a szigeteken? Mennyit tudott strandolni, körülnézni?
Előzmény: minimal (611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!