Keresés

Részletes keresés

bluevic Creative Commons License 2005.12.05 0 0 612
És mit mondott az a srác, mennyire élvezte, és mennyit tudott kint lenni a szigeteken? Mennyit tudott strandolni, körülnézni?
Előzmény: minimal (611)
minimal Creative Commons License 2005.12.05 0 0 611
Anno találkoztam egy francia sráccal, aki ilyen hajókkal ment körbe. :o)

Ha van ideje az embernek, akkor poén. :o)

Amúgy majd kiváncsi leszek mit szólsz az itt-ott ólálkodó kéttenyérnyi rákokhoz. Tiszta sci-fi volt Bora Bora repterét környező rész (ahová csak úgy kilógtam a visszaút előtt - volt egy órám). Tengernyien voltak, és csörögve-zörögve oldalogtak odébb az utamból... néha még kissé ijesztő is volt. :o)
Előzmény: bluevic (610)
bluevic Creative Commons License 2005.12.05 0 0 610
úgye, nem győzöm mondani neked, h még ki kell jutnom Papeetébe :)
a lényeg, hogy Australs és Marquesas benne lesz +Tuamutu ...
Igazából repcsivel bárhova el lehet jutni az Air Tahitival..de az nagy lóvé.. ergo, így lenne különleges uticél..
Ezek a hajóutak meg ingen ólcsóak., vajon miért?:)) Ugyanis ezek cargo shipek, illettve nagyobb halászhajók.. rozsdásak... stb:) van egy deck. van ahol nincs kaja és minden egyes állomásnál be kell szerezni... tusolási lehetőségről nem tudok, bár biztosan megoldható. mivel írja a lonely planet..ezért nem lehet annyira mélységesen gáz. 4-18 naposak, és rengeteg állomásuk van főként a tuamotuson.
mareva nuimareva nui
Előzmény: minimal (609)
minimal Creative Commons License 2005.12.05 0 0 609

Azért ha tudsz, menjél egy búvártanfolyamra... ez tuti tipp, nem fogod megbánni! :o)

 

Marquises, Gambier, Austral? :o)

 

Javaslom, hogy legalább egy nem megszokott úticélt próbálj beiktatni, az élmény mindig egyike marad az út legnagyobbjainak. Ezért (is) volt szuperjó Atiu, vagy idén Puerto Williams...

Előzmény: bluevic (608)
bluevic Creative Commons License 2005.12.04 0 0 608
Hajjajj, hát igen! 3 hét , de lehet, hogy több. A Tuamutun már most érdekel egy több napos hajótúra. Az ár kajával együtt elég türhető. Az ilyen túrák 8-18 naposak.... a Fene tudja, h a látogatott atollokon mennyit időzik a társaság.
Előzmény: minimal (607)
minimal Creative Commons License 2005.12.03 0 0 607
Naugye... mondtam, hogy van arra bőven látnivaló! :o)

Hajrá, sok sikert a szervezéshez! :o)
Előzmény: bluevic (606)
bluevic Creative Commons License 2005.12.02 0 0 606
Tervezem, hogy a Társaság-szigeteken kívűl ellátogatok a Tuamutu részre is. Itt több atollra is szeretnék elmenni. Itt már csak a "cash" szabhat határt.
Marquesas rész is érdekel engem, de valószínű, hogy pénz és idő hiányaban ez most kimarad. Bár, már most látom, hogy nem utoljára fogok arrafelé járni. =:-)
bluevic Creative Commons License 2005.12.01 0 0 605
Hy,
Szépen, lassan körvonalazódik a januári utam. Megvettem a Tahiti & French Polynesia utikönyvet.
Köszi minimal a talit, sokat segített. Amúgy az engedély és a szabi már megvan. :-)
(a többi még hátra)...
minimal Creative Commons License 2005.11.27 0 0 604
Í-májl (fonetikusan Oz akkcentussal :o) ment!
Előzmény: bluevic (603)
bluevic Creative Commons License 2005.11.27 0 0 603
Nem lesz nehéz: :P
bluevic@freemail.hu
Előzmény: minimal (602)
minimal Creative Commons License 2005.11.27 0 0 602
Ok, nekem csütörtököt kivéve bármely nap jó.

Adj egy e-mail címet! :o)
Előzmény: bluevic (601)
bluevic Creative Commons License 2005.11.26 0 0 601
Minimal, összefutási lehetőség jövőhéten?
pacifikus témában.. én örülnék neki, benne vagy?
Előzmény: minimal (600)
minimal Creative Commons License 2005.11.26 0 0 600
Az első élmény. :o)

Persze csak részletek, a vízesés több. mint 2 km széles. :o)





Előzmény: bluevic (599)
bluevic Creative Commons License 2005.11.25 0 0 599
Nah, milyen volt?:) Pang a fórum..
Előzmény: minimal (598)
minimal Creative Commons License 2005.11.19 0 0 598

Most tertem vissza a jo kis hostel-be Puerto Williams-bol (Navarino szigete).

 

Nem hivatalos dolog az, a chile-i haditengereszettel lehet lemenni.

 

Viszont megismetem egy vitez ausztral hajost, aki remek utakat nyom az Anktartiszra. O vitte oda a Krokodil Vadaszt is (asszem Nat Geo-n megy)...

Kajakoznak, hagyet masznak, mindent csinalnak odalent... a haditengereszettel csak neheny bazisnal allsz meg, es semmi lenyegeset nem tudsz csinalni.

 

Van weboldala, de meg nem ismerem a cimet. Majd a neve alapjan rakeresek. Viszont o szvsz sokkal dragabb.

Előzmény: vilagutazo (595)
bluevic Creative Commons License 2005.11.18 0 0 597
Innen néztem ki... http://www.airnz.co.nz/
=:-))
Előzmény: r-ege (596)
r-ege Creative Commons License 2005.11.18 0 0 596
Sziasztok, bluevic, en is tervezem januarban Cook szigeteket, s Tahitit is, bar ott leginkabb a Marquesas-szigeteket. Ha van kedved majd, egy-ket koktelra osszefuthatunk. :)Egyebkent hol lattad 700-ert Tahiti-Rarotongat? Vagy tax nelkul volt ennyi? Mert en 1000 alatt nem talaltam.
vilagutazo Creative Commons License 2005.11.16 0 0 595

Minimal, hol találtad ezt az 1200 dolláros antarktiszi utat? Tudsz valami linket?

 

Én eddig 2000-3000 USD alatt nem láttam ajánlatot!

Előzmény: minimal (590)
minimal Creative Commons License 2005.11.15 0 0 594

Jovo het szerda delelott erkezem Frankfurtbol, ebbol mar biztosan a csapot is tudni fogod. ;o)

 

A het vegen meg biztosan regenerelodok (pl. jet lag), meg a kozvetlen kornyezetemmel leszek, de az utana levo heten minden tovabbi nelkul osszefuthatunk, szivesen beszelek a temarol. :o)

 

Jan kozepe... nem tudom, mert a hurrikan szezon akkor van, de akadnak a tel elol menekulk is. Majd megnezem a konyvben, de szerintem nem lesz gondod a szallassal, ha akar egy-ket nappal az erkezes elott bejelentkezel telefonon.

 

Biztosan hasraesnek, mert nekem nagyon-nagyon sokba kerult. Ezek szerint Malevos vagy? Amugy annyi otletem volna feldobni a ceg arculatat, szvsz mar a neve is rettenetes.

Előzmény: bluevic (593)
bluevic Creative Commons License 2005.11.15 0 0 593
Minimal, nekem baromi drága az a 700 ndolcsi tahiti-rarora... Hasraesnél, ha megtudnád, nekem mennyibe is kerül Bp-Tahiti-Bp:)
Mikor jössz haza? Szívesen összefutnék veled dumálni a szállásokról. Nem akarok hülyét kérdezni, de szerinted még lesznek helyek az ilyen hátizsákos szállókban jan közepén?Én is 3,5 évet megyek ki felejteni, hehe persze nem ez a célom, hanem, világot látni is. És nekem böven elég lenne F.Polinézia, ennyi:)
Előzmény: minimal (590)
minimal Creative Commons License 2005.11.15 0 0 592
:o)
Előzmény: BOLOND (591)
BOLOND Creative Commons License 2005.11.15 0 0 591
Jartam mar gleccseren, ott jobb ha a labad ele nezel es nem bameszkodsz! :)
Előzmény: minimal (589)
minimal Creative Commons License 2005.11.15 0 0 590

Menjel mar el, hihetetlen vagy! :o)

 

En 3,5 eves kapcsolat, fel evnyi kinlodas utan gyogyultam ki egy csapasra Fulop szigeteken. Akarhova mesz, rajossz, hogy a vilag joval nagyobb annal az egy nonel. :o)

 

Egy dolgot begyel szamitasba, 3 alatt nem erdemes elmenni Oceaniaba. Szar erzesed lesz, hogy alig voltal ott, es csomot utaztal es fizettel. Ha 2 heted van, menjel DK Azsiaba, az is gyonyoru.

 

Rendeld meg most a neten a lehetseges celorszagokrol szolo Lonely Planet konyveket, ugy konnyebb donteni.

 

Udv Ushuaia-bol, ahol meg 11-kor is dereng a nap fenye a nyugati egbolton...

 

Nehenyan Chule-i oldalrol az ottani haditengereszettel 1200 USD-ert lemehetnek az Anktartiszra. Kar itt megallni, a Fold legdelebbi varosanal... mindenesetre a taj kulonlegesen gyonyoru. :o)

Előzmény: bluevic (578)
minimal Creative Commons License 2005.11.15 0 0 589

Egy xart, jol latni a szarazfoldrol, akar a gleccser felszinet is. :o)

 

Nomeg egy 60 magas jegfal, melyrol haznyi meretu darabok valnak le - khm, nem rossz latvany. :o)

Előzmény: BOLOND (586)
BOLOND Creative Commons License 2005.11.13 0 0 588
Gondolom csinaltal kepeket a chopper-rol, tedd fel oket a N.Z. topikba!
Megerosodott a csapatszellem a repulestol??
Előzmény: hobe (587)
hobe Creative Commons License 2005.11.13 0 0 587

Akkor helikopterre ulunk, nna!:-) Itt a ceges team buildingen ugyis divat:

 

 

Előzmény: BOLOND (586)
BOLOND Creative Commons License 2005.11.13 0 0 586
Gyonyoru, de ebbol a szogbol csak helikopterrol latod igy, aki a hajon van az csak egy nagy feher falat lat :(
Előzmény: hobe (585)
hobe Creative Commons License 2005.11.13 0 0 585

Moreno

Klassz, megnezzuk ezt is:-)

Előzmény: minimal (583)
hobe Creative Commons License 2005.11.13 0 0 584
De, csak a minimal altal ajanlott helyre vartam:-)
Előzmény: BOLOND (581)
minimal Creative Commons License 2005.11.13 0 0 583

Most neztem meg a Moreno gleccsert (keressetek ra :o), szuper elmeny volt. Holnap megyek tovabb delnek Chile-be, de ugy nez ki, hogy torlom a kovetkezo allomast - tul sok idot venne el a nemzeti park. Ehelyett tartalmasabban fogom elutni a maradek idot Tuzfoldon. :o)

 

Este 11-kor meg egy picit dereng az egbolt a nyugaton... Odalent meg tvabb lesz vilagos. Persze reggel fel 7-kor mar verofenyes napsutes volt. :o)

 

Jelenleg egy kis csaladi kempingben satorozom. :o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!