Keresés

Részletes keresés

bluevic Creative Commons License 2005.11.09 0 0 568
Szia Hobe, hol készűltek ezek a képek?
Előzmény: hobe (548)
BOLOND Creative Commons License 2005.11.09 0 0 567
Amikor nincs eppen penzed vagy idod, vagy egyik sem, utazni, akkor jo elovenni a kepeket meg a videot.
Előzmény: bluevic (566)
bluevic Creative Commons License 2005.11.09 0 0 566
"Jol jonnek az unalmas hetkoznapokon!"  Hogy érted ezt?:)
Előzmény: BOLOND (565)
BOLOND Creative Commons License 2005.11.09 0 0 565
Biz'a mikor en voltam annyi idos mint minimal akkor tiz evet kellett gurcolni egy ilyen turaert nem tiz honapot. De ha meg lett volna ra a penz akkor mar sajnaltad volna par het alatt eltapsolni.

Olyan helyre menjel ahol minnel tobb elmenyt tudsz gyujteni. Jol jonnek az unalmas hetkoznapokon!
Előzmény: bluevic (563)
bluevic Creative Commons License 2005.11.08 0 0 564
Javítás: éven* :D
Előzmény: bluevic (563)
bluevic Creative Commons License 2005.11.08 0 0 563
Hehe, BOLOND, te csak ne írigykedj! Minimal 10 hónapot gürcől az ilyen túrákért:P Nem igaz Minimal?
Ja és Minimal... NEM LRI-s vagyok. :P
Szóval, akkor felejtéshez kitűnő a "táj" és nem pont ellenkezőleg, még magányosabb? OK, 3 és fél évet kell túltennem magam.
Amúgy ,most szanaszét utazhatnék a világban, tehát bármilyen desztinációba mehetnék. Nagy a kísértés mindenhová. Talán Tahiti és környéke marad, mert viccesen, de ez van a legmesszebb. Bár ide "hátizsákosan" mennék, de pl, Dominikán all inclusiveban lennék, ahol csak a hasamat kéne sütetni és kaja pia lenne dögivel + a napssütésről és az óceánról meg a pálmákról nem is beszélve. (természetesen ugyanannyi pénzráfordítással)
Ergo, december közepéig tudnom kéne ,hogy mostmár egyedül, de merre indulok.
Ott ahol szinte semmivel sem kell törödnöm és kinyalják a....m. Vagy hátizsákosan elindulni a világ egyik legszebb helyére.
BOLOND Creative Commons License 2005.11.08 0 0 562
A franc egye a jo dolgodat :))
Csak lessz elobb-utobb kepes beszamolo!
Előzmény: minimal (557)
minimal Creative Commons License 2005.11.08 0 0 561

A Del-Amerika topic relevans, de nem igazan irtam beszamolokat. Altalaban kimerulok a csalad, es a kozvetlen barati kor tajekoztatasaban. :o)

 

Szuper az ut. Az abszoult "highlight-ok" eddig:

- Iguazu vizeses

- 6940 m magas (asszem) Cerro Aconcagua, es a taj

- Bariloche (Lake District) kornyeke (nagy to, szigetek, hofodte csucsok, erintetelen erdosegek - mindez oriasi es belathato tavolsagban)

 

Jon:

- Peninsula Valdez (ott borjaznak a balnak, millios pingvinkoloniak vannak, elefant es egyeb fokak, rengetegfele madar, esetleg kardszarnyu delfin)

- Moreno gleccser (60 magas jegfalban vegzodik a toban - oriasi dasrabok valnak le, es zuhannak a vizbe folyamatosan)

- Torres del Paine - 2000 m magas granittornyok a gyonyoru tajban - ezt nagon dicserik

- Tuzfold

 

Szerencsere a legnagobb bosszusag a torulkozom elhagyasa volt eleddig. Nagy moka viszont vezetni, lenduletes a forgalom. :o)

 

Holnap este indulok a Valdez felszigethez, ez (is) egy ejszakas buszut lesz...

Előzmény: hobe (560)
hobe Creative Commons License 2005.11.08 0 0 560
Van valami Del-Amerika topik, vagy hova irod a beszamoloidat?
Előzmény: minimal (559)
minimal Creative Commons License 2005.11.08 0 0 559
Epp ezen "duhongok", mert van USB port a gep elejen, de a kabel a szallason van, csak a gep van itt. Hogy a macska rugja meg. :o)
Előzmény: hobe (558)
hobe Creative Commons License 2005.11.08 0 0 558
Akkor kezdjed el szepen feltolteni a kepeket Patagonia eszaki reszerol!:-)
Előzmény: minimal (557)
minimal Creative Commons License 2005.11.08 0 0 557

Nomeg en akkora "vizesfrontot" fogtam ki a szaraz evszak kozepen Fr. Polineziaban, hogy akar tenylegesen mindegy lehet.

 

Kozben megerkeztem Patagonia eszaki reszere. :o)

Előzmény: BOLOND (555)
minimal Creative Commons License 2005.11.08 0 0 556

Szoval az LRI-nel dolgozol. :o)

 

Felejteni ez a legjobb. Engem hasonlo szitubol gyogyitott ki a Fulop szgki-i tura. :o)

Amint megerkezel, egy csapasra jelentektelennek fogod latni a problemat, ez csak meg egy ok, hogy menjel. :o)

Előzmény: bluevic (550)
BOLOND Creative Commons License 2005.11.04 0 0 555
En mindig az ottani nyarban voltam ott, de meg sosem volt gondom sem a szunyogokkal, sem a hullamokkal.  Tobb szunyoggal kellett kuzdeni a Sziklas Hegysegben mint ott.  Az esos evszak sem azt jelenti hogy egyfolytaban esik az eso, csak tobbet esik mint maskor.  De van boven napsutes is.  Sot az esos evszakban jobban szeretem a tropusokat mert zoldebb es eletdusabb minden.
Előzmény: bluevic (554)
bluevic Creative Commons License 2005.11.04 0 0 554
BOLOND, az ottani nnyár tényleg olyan szélsőséges? Hatalmas hullámok, millió szúnyog? Mert én csak az ottani nyárba tudok elutazni, májustól-szeptemberig szinte lehetetlen nekem.
Előzmény: BOLOND (553)
BOLOND Creative Commons License 2005.11.04 0 0 553
Miert nem probaljatok ki? Legalabb meg jobban visszavagytok a Cook-ra.
Meg a felhos idonek is megvan az elonye. Nem eget a nap. De sosem volt olyan sokaig felhos hogy szamitott volna.
Előzmény: hobe (552)
hobe Creative Commons License 2005.11.04 0 0 552

Ment a link a kepekrol mail-ben!

 

Rossz kepet nehez csinalni Cook-on valoban:-) Mondjuk felhos idoben azert nem ilyenek a szinek, de szerencsere szep napos idot fogtunk ki.

 

Tahiti az nem jo vagy nagyon draga es sok a turista? A kepeket nezegetve az sem tunik rossz helynek es hat innen viszonylag "kozel" is van.

Előzmény: BOLOND (551)
BOLOND Creative Commons License 2005.11.04 0 0 551
szia hobe, latod en nem tudtam hogy "eljegyezni" mentek. Csucs lehetett.
Nehez rossz kepet csinalni a szigeteken ugye? Ha tulvagyunk a Mo.-i latogatason, Manihiki a kovetkezo. Azt sajna honapokkal, fel evvel neha elore kell jegyezni, de ki tudja annyival elore hogy hogy alakulnak a dolgok?
Kuldj kepeket kettotokrol e-mail-en.
Előzmény: hobe (548)
bluevic Creative Commons License 2005.11.04 0 0 550
hehe:-) tudhatok-ezt-azt... 33-as csápról indultatok. bp-i giccses naplementében volt részedkb.
pár napig családi okok miatt nem írtam, ugyanis eddig a nyaralást a barátnőmmel terveztem ..... sajnos (bár ez a magánügyem) a barátnőm és én....
szóval ez van.
Nem tudom, hogy milyen lehet ilyen jó helyre egyedül elmenni...még nehezen tudtam ebbe belegondolni, igaz minimal te egyedül voltál. de ebben a helyzetben vajon ott még magányosabb lesz az ember, vagy pont ,hogy felejt? fene tudja,...
pff
Előzmény: minimal (549)
minimal Creative Commons License 2005.10.31 0 0 549

Biztos voltam benne, hogy meglesz az Aitutaki-hatas! :o)

 

Szuper, ha hazaertem, megnezem feltetlen, kuldd at a link-et! Remelem bevalt a hely az eljegyzesre! ;o)

Kiraly, hogy NZ-bol relative konnyen oda lehet jutni.

 

Jelenleg arra varok, hogy kinyisson a reggelizo, de mar csekkolnek ki. Aztan irany Argentina!

 

Mondjuk kisse csalodott vagyok a reggeli 10 fok miatt, azt gondoltam melegebb lesz itt. :o)

Mindegy, delebbre ennel mar csak hidegebb lesz. :o)

Előzmény: hobe (548)
hobe Creative Commons License 2005.10.31 0 0 548

A szurrealis szepseg (semmilyen modositas nincs a kepeken!):

 

 

 

Előzmény: minimal (537)
hobe Creative Commons License 2005.10.31 0 0 547

A Pacific erzes, ami valoban felejthetetlen:

 

 

Előzmény: minimal (543)
hobe Creative Commons License 2005.10.31 0 0 546

Fenykepezzel sokat!

 

Egy hete jottunk vissza Cook-rol, valoban nagyon szep volt! Ugy csinaltam az eljegyzest, ahogy mondtad:-) Mail-ben majd megy a link a kepekhez. Mar megcsinaltam az oldalakat, este feltoltok mindent.

 

Aitutakin nem aludtunk, mert csak egynapos kirandulasra mentunk at Rarorol. Nekunk egy kicsit lassunak tuntek ezek a kis szigetek, de a vegere sikerult nekunk is kozeliteni a 0 sebesseget:-)

Felelmetes, hogy ezek mennyire nem aggodnak semmin. A tipikus pelda erre egy helyi ora, amin ossze-vissza voltak a szamok es a kozepebe meg "Who cares?" volt irva.:-)

 

Az utolso nap a posh hotelben csoveztunk hajnali kettoig (nem akartunk 290 dollart fizetni egy fel ejszakaert), de elotte mar aggodtunk hogy biztos kidobnak. Ehhez kepest szepen betakartak bennunket a TV elotti padon, hogy nyugodtan tudjunk aludni:-)

Aztan hibat kovettunk el az autoberlesnel, mert a datumvonal atlepes miatt kicsit megkavarodtunk es egy nappal kevesebbre kertuk. Hagytunk egy uzenetet az utolso nap a szallodaban (Aitutakira mentunk), hogy majd masnap adjuk le a kocsit es szamoljanak fel megegy napot a mar megadott kartyara. Innen aztan felhivtuk oket megegyszer, hogy minden OK volt-e, de csak lassitva mondtak, hogy minden OK. A plusz nap berlesi dijat meg azota sem vontak le!

 

Mar nezegetjuk az akcios jegyeket, hogy mikor menjunk vissza!:-)

Előzmény: minimal (545)
minimal Creative Commons License 2005.10.30 0 0 545

Honnan tudtad? Mentel Te is valamerre? :o)

 

Komolysagos,  elmenydus es viszontagsagos ut volt, de itt vagyok. Epp most irtam mail-t a csladnak, baratoknak. Van ingyen net a hostelben. :o)

 

Rendhagyo modon nagy makom van az idovel, igy hamarabb vegezhetek a vizesesnel (mar lattam a brazil oldalt - hihetetlen latvany). Igy talan belefer nemi plusz az utba.

 

Szerencsere ott lent delen is emelkedik a homerseklet. :o)

 

 

Előzmény: bluevic (544)
bluevic Creative Commons License 2005.10.28 0 0 544

hehe, a géped nem 30-kor fog indulni, hanem 55-kor, kicsit késve:) D-AIPK (LH)

:)

összefutunk a "csápnál"? :P

 

Jó utat!

 

Előzmény: minimal (543)
minimal Creative Commons License 2005.10.28 0 0 543

Ma 18:30-kor megy a gépem Frankfurtba, és még este továbbrepülök. :o)

 

A Pacific érzés felejthetetlen. :o)

Előzmény: bluevic (542)
bluevic Creative Commons License 2005.10.28 0 0 542

minimal, holnap utazol? (lehet, h már rég elutaztál) :-S

1 hónap múlva, már azt sem tudod majd, hogy mi az a pacific érzés:P

Előzmény: minimal (541)
minimal Creative Commons License 2005.10.27 0 0 541

Az ottani télben gyakorlatilag nincsenek szúnyogok. Vettem spray-t, de egyszer sem kellett használni! :o)

 

Asszem májustól novemberig tart a száraz évszak (persze ez nem garancia semmire, Francia Polinéziában 7 napig borult és esett), de ennek feltétlen nézz utána! Az esős évszakban viszont nagyon komoly viharok lehetnek, helyiek beszámoltak akár 30 méteres hullámokról a nyílt vízen. Rarotongán pl. egy felhajtott partmenti teraszt úgy vitt be az ahhoz tartozó házba, hogy a zátony több száz méterre van a parttól... semmiképp nem mennék, mert könnyen elronthatja az idő az ottlétet, és az elég bosszantó, mert nem mindennap mehet oda az ember.

Előzmény: bluevic (540)
bluevic Creative Commons License 2005.10.27 0 0 540
hopp, tényleg a moszkitók, ezt akartam még kérdezni, hogy mennyire komoly a helyzet arrafelé.
A lonlyplanet is az ottani telet ajánlja? Mondj nyugisabb , melegebb hónapo(ka)t.
Mi januárra terveztük, ilyenkor még ki tudunk jutni*. nyár felé már rizikósabb; a franciák nekiindulnak nyaralgatni....
Előzmény: minimal (539)
minimal Creative Commons License 2005.10.27 0 0 539

Nekem nem volt gond a helyekkel, bár Francia Polinéziában tömve voltak a járatok...

 

Manihiki nagyon izgalmas lehet. Állítólag Aitutaki-nál is szebb... viszont heti egy járat van, ami simán kimaradhat. Ezért, nomeg a tényleges egyedüllét miatt nem vállaltam be, pedig nagy élmény lehet.

 

Januárban annyira tombol a nyár, hogy akkor van a hurrikán szezon, és akkor van sok moszkító azzal együtt, hogy csak pár fokkal van melegebb... ha tudtok, az ottani télbe menjetek!

 

Javaslom a Lonely Planet átfogó South Pacific könyvét, nagyon megéri!

Előzmény: bluevic (538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!