Keresés

Részletes keresés

minimal Creative Commons License 2005.05.30 0 0 478

Gratula!

 

Egyedül, vagy többedmagaddal? :o)

Egy cimborám épp ott tanul, ha talál munkát, akkor év végéig kint is marad.

Előzmény: világutazó (477)
világutazó Creative Commons License 2005.05.30 0 0 477

Vilagutazo: bocs, elfelejtettem megkoszonni a dicseretedet, koszi!!:)  Van honlapod?

 

BOLOND!

Megteveszto a nevem, mert meg nem vagyok vilagutazo (ezert nincs is honlapom)!!! Sokfele jartam, de kozel se annyi helyen, mint TE!! De nyugdijasan szeretnem majd elmondani magamrol, hogy a vilag ezer es egy helyen jartam es sztorikat meselni majd az unokaknak! :o) Addig meg van mit bepotolni... :o) Egyebkent az iden valoszinuleg Mexiko fog valora valni...

Előzmény: BOLOND (472)
minimal Creative Commons License 2005.05.30 0 0 476

Hétvégén volt a BBC Prime-on a Great Natural Wonders of the World (vagy valami ilyesmi) című film, aminek sajnos csak a végét láttam... mindezt azért írom be, mert köztük volt az Aitutaki atoll is.

minimal Creative Commons License 2005.05.02 0 0 475

Bár dolgozhatnék magamnak.

 

Sajnos erre ziccerem még nem volt, és az autós szektorban (ahol dolgozom) struktúrális okokból elég nehéz "saját valamit" csinálni...

 

Viszont eléggé "nemzetközi" iparág, terveim szerint lelépnék pl. Ausztráliába dolgozni úgy kb. 2 év múlva. :o)

 

Nektek biztosan egzotikus Magyarország...

Az utak során nekem egyedül az itthoni ízek szoktak hiányozni! :o)

Előzmény: BOLOND (474)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.30 0 0 474
Mi ugy tervezzuk hogy keso tavasz-kora nyar korul mennenk. Talan szep lessz az ido, ha nem akkor tovabballunk:)

Ha magadnak dolgoznal akkor annyi szabadsagod lenne amennyit akarsz;)
Előzmény: minimal (473)
minimal Creative Commons License 2005.04.29 0 0 473

Hát igen 3 hét eléggé soványka, egy hónapnál kezdődik az egészséges távlat. Sajnos az nekem egy évnyi szabadság...

És mivel munkahelyet váltottam, egyelőre azt se tudom, hogy kivehetek-e majd egy hónapot egészben... :o/

 

Topic-találkozó nagyon jó ötlet, jövőre mégis mikor számíthatunk Rád? :o)

 

 

Előzmény: BOLOND (472)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.29 0 0 472

Nekunk azt adtak be hogy huvosebb lessz, de alig birtunk aludni a melegtol.  Hat bizony kapkodni kellett magat az embernek a nagy turista tomegben:)))

 

Remelem nagy kalandjaitok lesznek Argentinaban. Habar 3 het ott is csak arra eleg ami Oceaniaban: kelloen megfajduljon a szived mikor indulni kell haza:(.

 

Mi jovore a hires neves Magyarorszagra latogatunk, meg talan egy kis tura Horvatorszagba egy haverral.  A lanyomnak meg lett igerve regen, kivancsi az oshazara.   Talan elotte felugrunk az eszkimokhoz egy hetre Toktoyaktuk-ba.

 

Ha lenne akkor eppen valami topik talalkozo ott szivesen elmennek.

 

Vilagutazo: bocs, elfelejtettem megkoszonni a dicseretedet, koszi!!:)  Van honlapod?

 

A "Kanada" topikban felraktam par kepet a kornyekrol ahol a multkor dolgoztam, tudom nem ide tartozik de nem art senkinek egy kis off.

Előzmény: minimal (469)
minimal Creative Commons License 2005.04.26 0 0 471

Úgy néz ki! :o)

Iguazu vízesésektől Tűzföldig!

 

De lehet, hogy ezúttal velem tart egy-két cimbora, ez esetben még elképzelhető egy dk-ázsiai úticél...

Előzmény: világutazó (470)
világutazó Creative Commons License 2005.04.26 0 0 470

minimal!

argentínának is egyedül vágsz neki???

Előzmény: minimal (469)
minimal Creative Commons License 2005.04.26 0 0 469

Hangulatában hasonlít Atiu-ra... milyen ott az éghajlat? Délebben van, és a LP könyv szerint viszonylag mérsékelt az időjárása. És hogy bírtátok a turisták hadseregét? ;o)

 

Egyébként már tegnap megnéztem a képeket, csak túlterhelt volt a fórum, nem tudtam válaszolni...

 

Sajnos én a térségbe legkorábban jövőre tudok visszatérni. Idén -ahogy említettem- csak 3 hetet tudok egyszerre utazásra fordítani (jó esetben), annyi időre meg nem érdemes Óceániába menni. A valószínű úticél, Argentína viszont úgy hiszem sok olyan érdekességgel fog szolgálni, amihez hasonlót még idáig nem tapasztaltam.

 

Neked vannak már tervek a legközelebbi útra? :o)

Előzmény: BOLOND (468)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.24 0 0 468
Meg egy par kep Mangaiarol:














Csak sikerul a kovetkezo heten feltolteni a honlapot. Ha kell valamelyik kep teljes meretbe szivesen atkuldom.

Van egy par fantasztikus kepem, de meg nem tudtam kitalalni hogy azt a memoria kartyat hogy olvassa a gepem.
Előzmény: minimal (467)
minimal Creative Commons License 2005.04.18 0 0 467
Ok, figyelek, és köszönöm! :o)
Előzmény: BOLOND (466)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.17 0 0 466
Most el kell mennem egy hetre de utana teszek fel meg egy rakast.!:)
Előzmény: minimal (465)
minimal Creative Commons License 2005.04.15 0 0 465

Bolond... köszönöm! :oD

 

Baromi jó azokat a helyeket látni, ahol voltam!!!

 

One Foot Island, magáért beszél! Láthatólag apály volt...

Muri Lagúna -> asszem látom Vara's tetejét! :o)

 

Az utolsó kép jobboldalán meg ott van a körforgalom, ahol a T-Shirt Factory van! :o)

Onnan kezdődik a "belváros"! :oD

 

Ha van még, akkor szívesen látnám! ;o)

Előzmény: BOLOND (463)
világutazó Creative Commons License 2005.04.15 0 0 464

BOLOND!!!

Fantasztikus képek, köszi, hogy megosztottad az élményt velünk!!!!!!!! :o)

Előzmény: BOLOND (463)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.15 0 0 463
Meg egy par kep Rarotongarol es Aitutakirol. Mangaia nem erdemli meg hogy hatterbe szoruljon. Kezd kihalni az is mint a tobbi kis sziget. A doktorno azt mondta hogy kb 500-an vannak, a konyv meg 1200 irt. A doki biztos jobban tudja.

A kepek sorrendben:
One Foot Island
Muri Lagoon
A Coral Princess horgonyzik (ezen dolgozik 12 magyar, Tahiti es Rarotonga kozott ingazik 10 naponta)
Ugyanaz felulrol
Muri Lagoon a masik oldalrol
Matavera
Avarua (fovaros)













Előzmény: minimal (462)
minimal Creative Commons License 2005.04.12 0 0 462
Ez Mangaia? Gyönyörű!!! :o)
Előzmény: BOLOND (461)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.12 0 0 461

Itt egy kis izelito.  A kepek nincsenek "feljavitva".

 

 

 

 

 

 

Előzmény: minimal (460)
minimal Creative Commons License 2005.04.11 0 0 460

Érthető, majd úgyis látom, mikor felteszel ide néhány képet! :o)

 

De jó kis hely az!

Előzmény: BOLOND (458)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.11 0 0 459
Helyesbites: "Mangaia"
Előzmény: BOLOND (458)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.11 0 0 458
Szia butacska, ha a keresoben rakattintasz az: "images" szora mielott beirod a keresett hely nevet akkor olyan oldalak jonnek fel ahol kepek is vannak. Nem tudom milyen szot hasznalnak a magyar keresoben az "images"-ra. Azt jelenti hogy "kepek".

Igazad van, ha mar almodik az ember akkor almodjon nagyot, de ha valora akarod valtani akkor nem art korulnezni a lehetosegek kozott. Polineziaban nem nagy kulombseg van az arakban szezonalisan, legalabbis amerre en jartam, de foleg a viz fole epitett kunyhok kategoriajaban nem szamottevo. Ha meg tudod engedni magadnak az "olcso" szezonban, akkor nem allhatsz rosszul, es a foszezon sem szamit.

Fenykepen idillikus a viz feletti bungallow de hogy elvezed is magad benne az egy mas tema.

Minimal,

Mangia csucs volt (persze a tobbi is). Most annyi dolgom van hogy azt sem tudom melyik a jobb kezem de teszek fel kepeket a het vege fele.
Előzmény: butacska (457)
butacska Creative Commons License 2005.04.09 0 0 457

Sziasztok

Olvasgattam a topikot es picit besargultam az irigysegtol:) Gyonyoru helyekre jutottatok el joparan:) Remelem egyszer nekunk is sikerul szemelyesen megnezni az ottani kulonleges vilagot:)

Hosszutavon gondolkodok a dologban, es lehet az is, soha nem adatik meg a lehetosegunk ra, de addig is kutakodok a temaban, es elmerulok a kepekben:) Sajnos a tar.hu-n levo kepeket nem tudtam megnezni, ugyanis kulfoldrol nem engedi.

Lenne par nagyon kezdo kerdesem, hatha tudtok ra valaszolni.

Tudom, hogy az egyenletes idojaras miatt gyakorlatilag allandoan szezon van a szigeteken, de megis van olyan idoszak, amikor olcsobbak a szallasok? Megmondom oszinten, nekem minden vagyam egy viz feletti bungallo lenne, hisz almodozni nem kerul semmibe, akkor meg miert ne merjunk nagyot almodni, nemigaz?

Tudnatok olyan webcimet mondani, ahol a szigetek, jellegzetessegeikkel es kepekkel egyutt vannak rendszerezve? Esetleg terkeppel.

Koszonom:)

Sziasztok:)

Butika

minimal Creative Commons License 2005.04.06 0 0 456

Dettó ugyanez volt Polinéziában (lsd. mellékelt ábra :o).

 

 

Előzmény: Bogyó 2 (455)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 455
Egyik maldív topictársunk nemrég jött haza, s javulásról számolt be, bár kis mértékű még. Sajnos több mint 90%-os volt a pusztulás, én csak nagy ritkán látam egy-egy élő korallt a kőtörmelékként fekvő szürkék között. A halak viszont csodálatosak voltak. Nem voltam más ilyen helyen, de a búvároknak biztos nem kell kétszer mondani mi is az a Maldív-szigetek.
Előzmény: minimal (450)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 454
Nem, Bolondnak. Vagy rosszul kattintottam, vagy a rendszer tréfált meg, nem tudom már.
Előzmény: minimal (452)
minimal Creative Commons License 2005.04.01 0 0 453

Ezért írtam a preferenciákat. :o)

 

Ne érts félre, Maldív is biztosan nagyon szép (de szeretnék ott lenni most! :o), lehet, hogy egyszer oda is elutazom... a búvár-oktatóm mesélte, hogy ott is nagyon szép a víz alatti világ.

 

Remélem, hogy Neked meg minél hamarabb összejön Óceánia!

Előzmény: Bogyó 2 (445)
minimal Creative Commons License 2005.04.01 0 0 452

"Most látom, hogy te is írtad a Kicsi a világot."

 

Nekem írtad? :o)

Előzmény: Bogyó 2 (448)
minimal Creative Commons License 2005.04.01 0 0 451

Mindenhol vannak kevésbé, és jobban elzárt helyek. Ezeken a hajókon meg tradícionálisan sok magyar van, földrajzi helytől függetlenül. :o)

Előzmény: Bogyó 2 (446)
minimal Creative Commons License 2005.04.01 0 0 450

Sajnos az El Nino ott is pusztított, elszíntelenedtek a korallok. :o/

 

Ennek ellenére elképesztő ereje van a természetnek. A turistákkal teli Bora Bora hajóktól hemzsegő lagunájában remekül elvannak a Manták, és egyéb élőlények... gyönyörűek! :o)

Előzmény: Bogyó 2 (447)
BOLOND Creative Commons License 2005.04.01 0 0 449

Bocs, de ebben a sarkaban a vilagnak ha talalsz internetet az is olyan lassu mint a melasz.  Amugy Mangaia szigeten voltam par napig, csak most neztem meg az uzeneteket.

 

A magyarok egy setahalyon dolgoznak, pincer, fotografus, recepcionista, szakacs, egyebek.  A halyo Tahiti es Rarotonga kozott jar 10 naponta.

 

Holnap mar New Zealandon leszunk, konnyebb lessz az internet.

Előzmény: Törölt nick (436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!