Keresés

Részletes keresés

moonwalkr Creative Commons License 2021.03.11 -3 0 1017

És volt valami macera a drónozással a szigeteken?

Mert a világban mostanában mindenhol meg vannak őrülve a szabályokkal.

Előzmény: Utazó666 (1016)
Utazó666 Creative Commons License 2021.03.06 -2 0 1016

Mavic pro 1

Előzmény: moonwalkr (1015)
moonwalkr Creative Commons License 2020.08.24 0 0 1015

Elárulod, hogy a drónos felvételek milyen drónnal készültek?

Előzmény: Utazó666 (1013)
RPetya83 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 1014

Kedves "Utazó666"!

Ha kérhetném, megkeresnél egy kérdés erejéig az email-címemen?

Köszi!

Előzmény: Utazó666 (1013)
Utazó666 Creative Commons License 2019.08.05 -1 0 1013

Egy kis Moorea, Bora Bora, Rangiroa és Tikehau :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=axkhiJVvbqg

Utazó666 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 1012

Szia!

Nekünk pár százezerrel alatta volt, ha csak a szállásokat, repjegyeket nézem, plusz ugye a költőpénz....

Előzmény: Piroska Mckenzie (1011)
Piroska Mckenzie Creative Commons License 2019.06.25 0 0 1011

Szia. Engem az érdekelne, hogy kb. mennyibe kerül egy ilyen csodás kb. 3hetes utazás 2fő részére? Én kb. 3millára saccolok. Köszi, ha válaszolsz. :)

Előzmény: Utazó666 (1001)
Utazó666 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 1010

Szia!

A L'Evasion Tours-nál foglaltunk 3 szállást és a belföldi multi repjegyeket. Korrekt cég, gyorsan válaszoltak, nem volt semmi probléma.

Előzmény: sziszkecica (1009)
sziszkecica Creative Commons License 2019.04.04 0 0 1009

Szia! Megkérdezhetem, hogy melyik utazási irodánál foglaltatok? Köszönöm szépen!

Előzmény: Utazó666 (1001)
Utazó666 Creative Commons License 2019.03.11 -1 0 1008

Próbáltam megmutatni rendesen,hogy milyenek voltak a szállások :) Drónos felvételek,mi így helikopterezünk :) 

Előzmény: moonwalkr (1007)
moonwalkr Creative Commons License 2019.03.11 -3 0 1007

Nagyon étvégygerjesztőek a képek:)

 

A légi felvételek drónnal készültek, vagy ne adj isten, valami helikopterből?

Előzmény: Utazó666 (1006)
Utazó666 Creative Commons License 2019.03.10 -3 1 1006

Rangiroa- Maitai Rangiroa, garden bungi

Tikeau- Tikehau Pearl Beach Resort, suite overwater bungi

Utazó666 Creative Commons License 2019.03.10 0 1 1005

Les Tipaniers- Moorea, tengerparti bungi

Bora Bora- Maitai Polynesia Bora Bora, seaview szoba

Utazó666 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 1004

Szia! 3 csillagos szállodák,Tikehau egyedül 4 csillagos. Töltök majd fel pár képet a szállásokról is és a szigetekről. Náluk ez a cápa dolog annyira hétköznapi,úgy etetik őket,mint mi a kutyákat 😁

Előzmény: moonwalkr (1003)
moonwalkr Creative Commons License 2019.03.08 0 0 1003

Eeeez hosszúra sikeredett? Dehogy. Még olvasnám tovább.

 

Na valami ilyesmi miatt hívogat engem ez a hely (cápákkal úszni, ráját nézni, akváriumszerű helyen sznorizni, stb.) Persze a név alapján utána is nézhetnék, de hová sorolhatók ezek a szállások? 4* hotel, vagy panzió?

Előzmény: Utazó666 (1001)
seci Creative Commons License 2019.03.08 -3 1 1002

Koszi, lehet egyszer mi is eljutunk oda!

-seci

Előzmény: Utazó666 (1001)
Utazó666 Creative Commons License 2019.03.06 -3 6 1001

Sziasztok!

Hoztam egy kis élménybeszámolót, bár nem tudom látogatja-e valaki a fórumot, vagy nem, de hátha hasznos lesz valakinek. 23 éjszakát töltöttünk 4 szigeten, de előtte, utána beiktattunk egy kis Amerikát, így a repülőút nem volt annyira hosszú. KLM-mel repültünk Bécsből Los Angelesbe, Amsterdam-i átszállással. Amsterdamból 2 óra késéssel indultunk, de így legalább bőven elég volt az átszállási idő az eredeti 1 óráshoz képest,de az is teljesíthető lett volna futás nélkül. 4 nap múlva indultunk tovább Los Angelesből este 23:40-kor az Air France légitársasággal és reggel negyed 7-kor landoltunk Tahitin, ahonnan egyből mentük is tovább Mooreára. Itt a Hotel Les Tipaniers-ben szálltunk meg 5 éjszakára, tengerparti bungiban reggelis ellátással. Csak ajánlani tudom ezt a szállást, jó elhelyezkedés, tiszta gondos kert, tágas bungi, szép part, közelben éttermek, bevásárlási lehetőség. Béreltünk robogót 2 napra, körbejártuk a szigetet, kirándultunk, volt bőven látnivaló. A következő sziget Bora Bora volt, 8 éjszaka a Maitai Polynesia-ba, sea view szobában, reggelis ellátással. A kilátás pazar volt, a szoba is tökéletes. A reggeli szinte mindenhol ugyanaz volt (kávé, általában 2 féle üditő, víz, kakaó,tej,tea, péksüti, kenyér, baguette,  gyümölcsök, vaj, sajt, felvágott, tojás,  joghurt és millió féle dzsem) amivel igazán nem is volt probléma, próbálta az ember variálni, de a 14. nap körül már elfogytak a különböző variációk, így volt, hogy reggel csak ültünk tanácstalanul, hogy mit is kellene enni, de persze éhen nem haltunk, végül mindig sikerült valamit választani. Itt is béreltünk 1 napra robogót, amivel körbementünk a szigeten és több kilátópontot is megmásztunk, ahonnan fantasztikus kilátás nyílt egy-egy öbölre. Béreltünk egy napra csónakot, amivel szintén körbementünk a sziget körül,csak más nézőpontból láttuk az egészet, sznoriztunk és elhagyott partokon kötöttünk ki, ahol egy lélek sem volt. Fakultatív programot a szállás recepciójánál lehetett foglalni, nem kellett messzire menni, de mivel én már itthon kinéztem, hogy melyik céggel hova szeretnénk menni, így saját szervezésben lett lebonyolítva. Mi csak a Lagoon túrára mentünk,ami kb 2,5 óra időtartamú volt és 3 helyen álltunk meg, az elsőnél cápákkal úsztunk a mély vízben, ahogy megállt a csónak, elkezdtek gyűlni a cápák, kicsit félelmetes volt, mert hát mégiscsak cápák,oké, hogy nem a nagy fehér,de mindenki látott legalább 1 cápás filmet  :-)  A vezető belement a vízbe, gondoltam akkor nagy gond nem lehet, Ő biztos tudja mit csinál, szóval utánavetettem magam és még 1 kínai turista, a többiek csak hosszas tanakodás és többszöri nekiindulás után csatlakoztak hozzánk.  A 2. helyen kisebb vízben vagy 20-25 rája és körülbelül ennyi cápa volt körülöttünk, az utolsó helyen sznorizni lehetett. Egy ilyen túrára mindenképp el kell menni, ezenkívül persze volt quados túra, jetski túra, a 2 kombinálva, búvárkodás, romantikus hajókázás, tandemugrás, helikopterezés…..A szállás környékén itt is voltak étkezési lehetőségek, így nem volt gond a vacsorával, ha éppen nem a hotel éttermébe akartun enni. Sajnos gyorsan eljött a búcsúzás ideje és már indultunk is Rangiroa-ra, ahol szintén a Maitai-ban voltunk reggelis ellátással, garden bungiba. Eredetileg nem itt akartunk megszállni, de aztán a kiszemelt Lodge-ba nem volt hely, így esett a választás erre a hotelre, de nem bántuk meg. A szoba itt is jó volt, tiszta, a kert gondozott. A hotel mellett volt egy bolt, a közelben étkezési lehetőségek. Rangiroa-n búvárkodtunk a Raie Manta Clubbal, csak ajánlani tudom őket és a Blue Lagoon túrán voltunk Emmanuel-lel, aki szintén jó fej volt, finom ebédet főzött, a Blue Lagoon túráról visszafelé megálltunk sznorizni az akvárium elnevezésű helyen, hát tényleg olyan volt mintha akváriumba úszkált volna az ember. Utolsó szigetünk Tikehau volt, Tikehau Pearl Beach Resort-ban foglaltunk premium overwater bungit, de mikor odaértünk mondták, hogy van egy meglepijük, a foglalt bungi helyett magasabb kategóriás szállást kapunk, a suite overwater bungit, nem kell írnom, hogy volt öröm :-) Mi még nem laktunk vízfelettibe, és mindjárt suite kategóriával kezdeni, hát ….hatalmas volt a bungi,tágas fürdő, nagy terasz, gyönyörű kilátás. Viszont mivel itt eléggé hullámzott a víz, így nem mindig tudtuk nyugodtan aludni. Az időjárásról pár szó, bár ez nagyon nem lehet senkinek támpont. Mi esős évszakban voltunk, de szerencsénk volt, ha a 23 napot nézem, 1 nap volt amikor egésznap esett és fújt a szél, akkor nem tudtunk semmit csinálni, 4-5 napunk volt ami napos felhős volt 20 perces záporokkal, 1-2 nap ami felhős,kevés nappal, a többi napos,néha zavarta meg egy kis felhő, viszont Rangiroa kivételével szinte végig fújt a szél, hol erősebben, hol csak lengedezett, ami néha nem is volt baj, mert nagyon fülledt meleg volt. Összességében nekünk nagyon tetszett, a kezdeti ,,nem is akkora szám” véleményből végül könnycseppek lettek :-) Az időjárás is így volt jó ahogy volt, megéltük a verőfényes napsütéses és a vizibungilépcsőjét leszabós (szó szerint)szeles, viharos időt is. A szállásokat végül utazási irodán keresztül foglaltuk, mert voltak különböző kedvezmények, így jobban jöttünk ki, mintha magunk foglaljuk, bár Tikehau-t másnál foglaltam, mert olcsóbb áron tudtam magasabb kategóriát és már a transzfer is benne volt, így meg pláne jobban jöttünk ki, hogy a legmagasabb kategóriát kaptuk :-) Picit hosszúra sikeredett, bocsánat érte. Ha bárkinek bármi konkrét kérdés lenne, szívesen válaszolok.

csincsi100 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 1000

Sziasztok, csutortokon indulunk Tahiti-Bora Bora vitorlas turara. Van valaki akitol tudnek par dolgot kerdezni? koszi

Laci v Creative Commons License 2018.11.20 0 0 999

Ahogy hunestfin is írja kolumbiai peso. Az 56- nál jóval valószínűbb a II. világháború idején a nácik elől menekülő család leszármazottai. De ez már nem ide való téma.

hunestfin Creative Commons License 2018.11.20 0 0 998

Kolumbiai peso:-)

Ps. Magyarok mindenhol vannak

Előzmény: Laci v (994)
moonwalkr Creative Commons License 2018.11.20 0 0 997

Hát igen, ez tetszetős, de ha "kicsit gondolkozol", akkor rájössz, hogy semennyire se olvastad el azt a pénzt, csak mindenáron magyart keresel ott is, ahol nincs.

A Guzman felett ott van, hogy "Family" (Guzman- Ferre...). Szóval ezt a pénzt a Guzman család hagyta ott és akkor bizony ez rögtön vezetéknévvé lép elő, mintha azt írnád, hogy Kovács család.

 

A Guzman pedig elég sűrűn előfordul dél-amerikai spanyol ajkú területeken, mint családi név.

 

Persze, ha neked megmarad a meggyőződésed, hogy ez egy szegény távolba szakadt 56-os magyar, ám legyen, én nem rontom el az örömödet.

Előzmény: Laci v (996)
Laci v Creative Commons License 2018.11.19 0 0 996

Csak a magyarok ill. a távol-keleti országokból egynéhányban használják a vezetéknevet elől. A Guzman pedig tuti nem távol-keleti név. Ha egy kicsit gondolkozol akkor rájössz, hogy milyen.

moonwalkr Creative Commons License 2018.11.19 0 0 995

Szerintem a Ferenc két “R”-rel íródott, ez nem magyar embertől jött. Ráadásul rá van írva, hogy “Villavicencio”, ami egy kolumbiai város (bár maga a pénz nem kolumbiai peso)

Előzmény: Laci v (994)
Laci v Creative Commons License 2018.11.19 0 0 994

Az ötszázastól 10 óra irányába van egy nekem ismeretlen pénz. De magyar csávó tehette oda. Guzman Ferenc van ráírva. Nem tudom elolvasni honnan voltak ott. Hátha te emlékszel rá.

Laci v Creative Commons License 2018.11.19 0 0 993

A pénzes k-rva jó!

hunestfin Creative Commons License 2018.11.18 -3 2 992

Mostanra sikerült egy pár képet lekicsinyíteniHuahineBora BoraBora Bora motuEgy jópofa rájaEbéd a természet ölénNa ilyet nem sok helyen lát az ember: Matira beachMatira beach rájávalBora Bora - Reptér bejárataBloody Mary étterem vendégfala.:-) Sok zöldhasún egy Rákóczi Ferenc 500-as

Előzmény: Pranit (990)
hunestfin Creative Commons License 2018.11.10 0 1 991

Igen,megjöttem.Pihenem ki a fáradalmakat

Majd rakok fel egy pár képet

Előzmény: Pranit (990)
Pranit Creative Commons License 2018.11.07 0 0 990

Haza értél? Ha vannak még feltöltendö fotók, jöhetnek. :)

 

Összbenyomás? 

Előzmény: hunestfin (988)
Pranit Creative Commons License 2018.11.07 0 0 989

Itt tudod megnézni mennyibe kerülnek a jegyek egyenként https://www.airtahiti.com/one-island-ticket

én most egy Tahiti- Bora borára kerestem rá, majd egy Fakarava-Tahitire, mindkettö 190 euro, szóval olyan nagyon sokat nem kell ingázni, hogy megérje a pass, szerintem olyan 3-4 szigetes túrától érheti meg, de mindig meg kell nézni elötte, ha már tudja valaki, hogy hány sziget és melyik sziget van tervben, hogy hogyan alakulnak az árak, mert a  pass-ok ára is változó a benne foglalt szigetektöl függöen.

 

 

A pass-t kérdezted, hogy arra hogy lehet foglalni, ha itt a book-ra kattintasz, https://www.airtahiti.com/multiisland-ticket

utána be tudod állítani a járatokat, dátumot, egy össszeg fölött már mindig csak a pass árát írja ki, akkor is, ha még adsz hozzá plusz járatot.

De itt már mi is belevesztünk a foglalásba, mert nem minden nap van mindenhonnan és mindenhová járat, és a járatokat össze kellett hangolni a szállások foglalásával is, és 5 szigetnél ez már nem volt annyira egyszerü, itt bíztuk inkább az irodára a dolgot… De ha rugalmas vagy szállás terén, akkor nem lehetetlenség egyedül megoldani, de nekünk konkret elképzeléseink voltak, mert középkategóriás szállásokból viszonylag kevés van. Ha mindegy a szállás, mert elalszol egy üres szobában is, vagy tele vagy lével és bármely luxusszálloda megfelel, akkor rugalmasabb lehet az ember. :) 

 

 

 

 

 

Előzmény: moonwalkr (986)
hunestfin Creative Commons License 2018.11.01 0 0 988

Matira beach  ma reggel

Előzmény: hunestfin (987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!