Keresés

Részletes keresés

Casady Creative Commons License 2016.02.18 0 0 913

Los angelestől új zéland-i légitársasággal megyünk. Nekünk utazasi iroda intézte a repjegyet, mert eléggé elfoglalt vagyok.

Előzmény: Nicole Di Larossa (912)
Nicole Di Larossa Creative Commons License 2016.02.15 0 0 912

Melyik oldalt nezzem a repjegyet?csak London-Los Angeles van?Sydnyböl nem jobb vagy Uj Zeladnrol atrepülmi?

 

Előzmény: Casady (911)
Casady Creative Commons License 2016.02.15 0 0 911

Szia! London-L.A.- Tahiti.

 

már tavaly le volt foglalva nekem, csak redukáltam a kint töltendő időt. Az elmúlt hetekben száz ezrekkel drágult meg egyik napról a másikra. Időben kell intézni a foglalást. Április-május ban olcsóbb a repjegy, de kereslet kínálat alapján automatán áraz a rendszer

Előzmény: Nicole Di Larossa (910)
Nicole Di Larossa Creative Commons License 2016.02.15 0 0 910

Szia,honann mentek Bora Borara,eddig csak draga repjegyeket talaltunk,melyik orszagbol jo idnulni?

Előzmény: Casady (909)
Casady Creative Commons License 2016.02.14 0 0 909

Sziasztok! lefoglalva a szállás és a repülŐ májusra. Valaki tud esetleg segíteni abban milyen éztermekbe érdemes menni Bora Bora-n?

Bara006 Creative Commons License 2015.12.16 -1 0 908

Hello!

 

 

Tervben van egy Polinéz túra! Szeretném tisztán látni a viszonyokat és az anyagiakat... hátha valaki tud itt segíteni.

 

Repjegy oké 4-500ezer,

(hogy érdemes repülőjegyet keresgetni?) 

aztán mondjuk egy Air Tahiti  pass, ha érdekel Tahiti, Moorea, Bora Bora és még valami 4. sziget.

 

BORA BORA PASS 
Moorea, Huahine, Raiatea, Bora Bora, Maupiti 

vagy 

BORA BORA-TUAMOTU PASS 
Moorea, Huahine, Raiatea, Maupiti, Bora Bora, Rangiroa, Tikehau, Fakarava

 

Milyen költségekkel kell számolni a szigeteken azon felül, hogy foglalok magamnak megfelelő szállást.

1. Transferek a kis helyi repterekről???

 

A legtöbb helyen ellátás nélküli szállások vannak max reggelivel.  

2. Milyen áron miket és hol lehet enni? Gondolom ATM van azért és lehet pénzhez jutni.

 

3. Be lehet-e járni a szigeteket saját erőből bringával, túraútvonalakat, vízeséseket gyalog? Vagy mindenhez fakultatív programost kell találni?

 Ki szervezi a fakultatívokat? Csak a helyi legmenőbb szállodák? Milyen áron vannak? szárazföldi és tengeri programok egyaránt érdekelnének.

 

4. Tahitin mennyi időt érdemes eltölteni? van-e valami izgalmas kikapcsolódási lehetőség?

 

5. aki esetleg tud valami infót a Marquesis-szigetekről azt is szívesen venném!

 

Rutinos utazónak mondom magam, de azért ez nem egy mindennapos úticél és nehéz összerakni a dolgokat....

 

 

 

Köszi a segítséget előre is!

Dnnelli Creative Commons License 2015.12.12 0 0 907

Várom a beszámolód :)

Előzmény: Casady (906)
Casady Creative Commons License 2015.11.30 0 0 906

Szia nekem úgy van befizetve májusban, hogy 1 hét Bora Bora után 5 éj Moorea. Azt mondják M sokkal romantikusabb sziget. Javaslom keress videókat youtubeon. Ha megjöttem írok beszámolót!

Előzmény: Dnnelli (905)
Dnnelli Creative Commons License 2015.11.07 0 0 905

Sziasztok!Mi augusztusban tervezünk menni Mooreára,valaki tud véleményt mondani?

 

előre is köszi :) várom a válaszotokat

Casady Creative Commons License 2015.06.22 0 0 904

Sziasztok! Terveim szerint 2016-ban utaznék bora-bora-ra, legalább 2 hétre. Tanácsokat szeretnék kérni, és útitársakat is keresek! Email címem a profilomban olvasható.

buteo1 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 903

Sajnos másképp alakulnak a dolgok, nem lesz elég pénz Francia Polinéziára (megúsztak a költségek a házfelújításnál), viszont lesz helyette Indonézia (Raja Ampat), ami legalább akkora élmény lesz, csak más jellegű. Viszont nem mondtunk le róla, csak pár évvel halasztjuk. Ha előbb eljuttok oda, én is szívesen olvasnám a beszámolód, hasomlóképp minden részlet érdekel!

Előzmény: Montepietra Fedra (902)
Montepietra Fedra Creative Commons License 2014.04.09 0 0 902

Látom készültetek! Tahitiről el kell húzni, miután körbejártátok és megnéztétek a Gaugen múzeumot. Hálás szívvel venném az élménybeszámolótokat, mert kimaradt Tuamotu, Morea és 2 év múlva visszamennénk. (Jövőre Yap szigete :) Minden apró  részlet nagyon érdekelne, és árak is! Előre is köszönöm!!!

Előzmény: buteo1 (895)
Montepietra Fedra Creative Commons License 2014.04.09 0 0 901

Szia Stellina!

 

Felejtsd el Tahitit! Az összes kép, amit ott látsz az Tahiti and her islands... azaz Tahiti és szigetei. A képek a "szigetei"-n készültek!!! Van egy nagy Carrefour, ahol olcsón lehet élelmiszert vásárolni, ezzel nem lesz gond. Francia a hivatalos nyelv, tehát nem árt a nyelvtudás.

 

Bora Bora más, az tényleg a Föld leggyönyörűbb helye! Viszont nagyon drága.

Előzmény: Stellina33 (898)
Punxsuatawney Phil Creative Commons License 2014.03.26 0 0 900

Legjobban akkor jársz anyagailag stb, ha magadnak intézed az ügyeket. Foglalod a repjegyeket, a szállást az autóbérlést és minden egyebet. Így független vagy az irodától, akik amúgy sem segítenek, ha gáz van. Egy ilyen nyaralásnál egy iroda haszna minimum 30%.  

Előzmény: mircoka (899)
mircoka Creative Commons License 2014.03.24 0 0 899

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletek így az első utunk előtt. Még soha sem jártunk Bora Borán. Ha tudnátok segíteni, hogy hol érdemes az utat lefoglalni magyar vagy osztrák irodánál? Esetleg egyénileg jobban ki lehet hozni? Melyik hotelt érdemes választani és mire kell,ha kell figyelni az utazás előtt,alatt :)

 

Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

Stellina33 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 898

Sziasztok! 

 

Véletlen találtam rá az oldalra és gondoltam írok hátha valaki tud jó tanácsot adni.

Tahiti egy nagy álom, tervezünk utazást oda , de akár élni is el tudjuk képzelni. Tud esetleg valaki olyan információval szolgálni hogy nehéz e a letelepedés vagy esetleg egy kisebb vállalkozás indítása lehetséges e stb. drága e az élet ételek megélhetés .......bármilyen információt szivesen fogadok..

Köszönöm, és szép estét mindenkinek!!!

:)

W.L. Creative Commons License 2014.01.22 0 0 897

Alma es korte, de szerintem ha valasztani kell, Raja Ampat tobbet nyujthat, plane ar-ertek aranyban.

Errol az Indonezia - Balin tul! topikba tobbszor irtam mar.

Előzmény: buteo1 (896)
buteo1 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 896

Sajnos időközben kiderült, hogy 1 évvel el kell halasztanunk azt utat, sőt még az is lehet, hogy választanunk kell a két álomutazás között: a másik Raja Ampat Indonéziában. Tudom, hogy nem egy kategória a kettő, de szeretnénk mindkettőt látni. A mocskos anyagiak..., meg az idő múlása is ellenünk dolgozik (elhúzódott az építkezésünk)!

Na, majd meglátjuk, lehet hogy a gyerekprojektet is eltoljuk egy évvel és akkor esetleg összejöhet mindkettő.

Előzmény: buteo1 (895)
buteo1 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 895

Tahiti, Moorea, Bora Bora és Rangiroa van tervben, 3 hetesre tervezzük az utat. Tahitiről mindjárt az első nap átmennénk Moorea-ra, ott a Nelson campingben lenne a szállás, a szigeten 4-5 napot töltenénk. Onnan Bora Bora 4-5 nap (szállás a Matira Pointon valahol), aztán Rangiroa 4-5 nap, aztán Tahiti 3-4 nap. A szigetek között Bora Bora - Tuamotu Airpass-szal közlekedünk majd.

Előzmény: moonwalkr (893)
eulako Creative Commons License 2014.01.20 0 0 894

Sziasztok! Én kimondottan Francia Polinéziai utakkal foglalkozom, akinek kell repülőjegy, hotel, transzfer vagy biztosítás, írjon, mert sokszor tudok jó árakkal szolgálni, amennyiben lehetséges az adott utazási időpontra. Itt elértek, a tárgyba írjátok bele hogy Francia Polinézia: nemethzsolt2@hotmail.com

moonwalkr Creative Commons License 2014.01.19 0 0 893

És melyik szigetre mentek?

Előzmény: buteo1 (892)
buteo1 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 892

Köszi szépen a választ, ez volt a sejtésem.

Előzmény: moonwalkr (891)
moonwalkr Creative Commons License 2014.01.19 0 0 891

Nem kérdeztél butaságot, egy utazási fórumon semmi sem butaság. Pláne, ha valaki nem gyakorlott utazó:)

 

Kicsit utánanézve a dolgoknak, sajnos igazad lesz. Az USA repterein nincs nemzetközi átszállás, technikailag be kell lépni az USA-ba (határellenőrzés, vámvizsgálat, stb.).

Magyar állampolgárnak elvileg nem kell vízum, ha 90 napnál rövidebb ideig akar ott tartózkodni (pl. egy átszállás erejéig), erre van a Vízummentességi Program és ez ESTA engedély (erről bővebben itt olvashatsz).

Előzmény: buteo1 (890)
buteo1 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 890

A városba nem mennék ki, de ha egyik terminálról a másikba megyek, nem lehet vízum kötelezettség? Lehet, hogy butaságokat kérdezek, de nem sokat repültem eddig, a tengerentúlra pedig egyáltalán nem.

A reptér: Los Angeles CA International (LAX)

Előzmény: moonwalkr (889)
moonwalkr Creative Commons License 2014.01.19 0 0 889

Egy reptéri átszálláshoz nemigen kellhet vízum, hacsak nem ki akarsz lépni a városba. Ez melyik reptér lenne?

Előzmény: buteo1 (888)
buteo1 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 888

Annyit még hozzátennék, hogy egyik terminálról át kell menni a másikra (B-ről a 2-esre).

buteo1 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 887

Sziasztok újra!

Körvonalazódik az utazásunk. Szeptemberben megyünk, ha minden igaz. Abban segítsetek lszi, hogy az USA-n keresztül utazva kell-e valamilyen vízum (pl. tranzit), ha csak a reptéren leszünk (oda és vissza is 3-4 órát)?

buteo1 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 886

Hú, ezt benéztem! Még nem is voltál. De azért érdekelnének a terveid.

Előzmény: ÉnVótamAz (881)
buteo1 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 885

Szia!

Megvalósult az út? Érdekelnének a tapasztalatok. Én jövőre szeretnék utazni.

Előzmény: ÉnVótamAz (882)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.25 0 0 883

Üdv!

 

Engem érdekelne, de hosszabb távra. Milyen felszerelésed van hozzá? Nyelvtudás, anyagiak, ismerettség, stb.

Joe

Előzmény: ÉnVótamAz (882)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!