Keresés

Részletes keresés

Mr. Royce Creative Commons License 2011.09.22 0 0 64

Bulvárosítják az m1-et

A csatorna nézettségének feltornázása érdekében feltalálták az állatorvosi lovat, a közszolgálatian kereskedelmi tévét. Az m2 gyerektévé, a Duna TV öltönyös-nyakkendős közszolgálati, a Duna2 kulturális adó lesz. Tovább »

forrás: Index.hu

waxxablaze Creative Commons License 2003.05.08 0 0 63
Az ORTT hivatalból vizsgálja azt, hogy szerepelhet-e reklám A szólás szabadságában - úgy tudjuk, hogy a hatóság döntése nemleges lesz.
DE

Júliustól, A szólás szabadsága nyári szabadságra vonul, helyette viszont ugyancsak Friderikusz Sándor lesz látható vasárnap esténként a MTV képernyőjén: egyórás beszélgetőműsorában közéleti személyiségek jelennek meg.
....
A szólás szabadsága című műsor nyári szünete alatt, 18.55 helyett 18.30-kor kezdési időponttal induló, mintegy két hónapig látható produkció, a Friderikusz speciális munkacímet viseli. A produkció főcímei -egyszeri befektetéssel- 1 millió hétszázezer forintért készülnek. -

Előzmény: waxxablaze (53)
waxxablaze Creative Commons License 2003.04.24 0 0 60
Öngyilkosság helyett

Tóta W.

arról is akit idáig méltatlanul felejtettünk el
a ,közismert transzvesztita művész

az ország kedvence

KATÓ NÉNI

stones Creative Commons License 2003.04.24 0 0 59
a Fridi nézettsége csak rosszabb lesz, a nép a bohóc sAnyikát kedvelte, ezt a politikai seggnyalóst hanyagolni fogja
Előzmény: topik (55)
wienerblut Creative Commons License 2003.04.23 0 0 58
Bárcsak 5 %-ban lenne a gagyi, de 95 % felett van...
Sajnos a köztévé hosszú évek óta beteg, és valamiért érdemben egyik kormány sem mert hozzányúlni, - vajon miért?
Czibók Kálmán Creative Commons License 2003.04.23 0 0 57
Inkább elnézek 5% fidesz pártmunkát a közszolgálatiban aztán utána 95% normális kultúrműsort. Most fordítva van.

Persze a ballibek meg inkább mézik 95% ban az öntömjénezést 5%-ben meg - no nem a kultúrát - hanem a gagyit.

Akinek a gagyi kell az húzzon át a gagyitévékre.

wienerblut Creative Commons License 2003.04.23 0 0 56
Számomra az volt ma reggel sokkoló, hogy javában nézem az MTV reggeli hirmüsorát, amikoris hirtelen villanás, a kép átvált egy minden kereskedelmi tv-t alulmúló förtelmes shopping tv adásra, ahol üvöltö idióták akartak nekem eladni valamit. Komolyan, ezt még a kereskedelmi tv-k sem engedik meg maguknak.
Szerintetek lehetne valamit is tenni ez ellen, az MTV-ért, - azon kivül, hogy itt fanyalgunk? (állampolgári kezdeményezés, stb.)
topik Creative Commons License 2003.04.23 0 0 55

"Alig zavarta meg a vasárnap esti műsorsávot Friderikusz Sándor önmagáról elnevezett közéleti show-ja. Az MTV új műsorát 746 000-en nézték, míg a vele egyidőben sugárzott tv2-s Naplót 1 283 000, az RTl Klubon vetített Dinotopia című kalandfilmet pedig 1 829 000-en tekintették meg. (A Friderikusszal felváltott A Hét utolsó adására 519 000-en voltak kíváncsiak.)

Fontos megjegyezni azonban, hogy a debütáló adás nézettsége általában nem mérvadó, a műsorok valós teljesítőképességét az első néhány adás eredménye alapján lehet megbecsülni.

Juszt László A tévé ügyvédjével ezen a héten 546 000 nézőt ültetett a képernyő elé. "

Előzmény: I love goverment. (52)
waxxablaze Creative Commons License 2003.04.23 0 0 53
hírműsort lehet reklámmal megszakítani?
szerintem nem.pedig mintha lett volna benne reklám.vagy rosszul emléxem?
vagy fridi műsora nem hírműsor kategóriában van?

kitudja?

13 millió...hüjének is megéri
hátmég nekünk.

Előzmény: I love goverment. (52)
I love goverment. Creative Commons License 2003.04.23 0 0 52
A sokat szidott,Siklósi Beatrix és Halász Zsuzsa fémjelezte A Hét alkalmanként kb. 600 ezer forintba,a
Baló Györgyé, az utóbbi hónapokban készült, 1,5 millió volt.
A Fridi, a szólás szabadsága cimű produkció, adásanként majdnam 13 millió ft.
Ennyire jobb a Fridié, vagy pénz kisipolást láthat az ember?
waxxablaze Creative Commons License 2003.04.23 0 0 51
lesz majd Jimmy emlék koncert nemsokára...
már nyomták a bemutatót.
gondolom minden évben lesz amíg a világ
világ
Előzmény: Törölt nick (50)
waxxablaze Creative Commons License 2003.04.22 0 0 49
Fridi százmilliókért nyal vasárnaponként

itt egy egész topik az új műsorról
a magam részéről....
szánalmas
elfogult
kaotikus
nagyképű
és cinikus műsort láttam
a közszolga Fridi állította a pécsi polgármestert vagy 20 percig kérdés nélkül..(megérdemli) leugatja az Energia Klubbos hölgyet...(a nőket nem nagyon tiszteli)...csoptig nyal a kormánynak hajajaj

a közszolga tévé a hétvégén ismét ellátott egy is sramli kings-el, és a veresegyházi asszonykórus is előkerült.
a adómból vettel Lőrincének nyakkendőtartót
kiváló
gratulálok

Ryan Creative Commons License 2003.04.15 0 0 47
Hali!

Tegnap este, Híradó az 1-esen. Hír az itt élő irakiakról. A szalagcím valami ilyesmi: "Ha rend lesz hazamennek". Így, vessző nélkül!!! És bizonyítandó, hogy ezt komolyan gondolták, még vagy kétszer leadták ugyanilyen hibával. Én ezt tartom megbocsáthatatlan hibának, hogy egy magára valamit is adó köztévében ilyeneket megtehetnek...

waxxablaze Creative Commons License 2003.04.15 0 0 46
nyitott száj2?

FRIDERIKUSZ SÁNDOR
ÉLŐ KÖZÉLETI-POLITIKAI MŰSORA
április 20-ától minden vasárnap 18.55-től az mtv műsorán

Friderikusz Sándor április 20-ától, vasárnap esténként 90 perces élő közéleti-politikai műsorral jelentkezik az MTV képernyőjén.

Az adásban az adott műsorhét legérdekesebb eseményeinek szereplőit látja vendégül a műsorvezető, akikkel aktuálpolitikai, közéleti, húsbavágó témákról beszélget.

A műsorsorozatban, a hagyományos stúdióbeszélgetésen kívül, számos alkalommal lesz élő kapcsolás, a sokakat érintő kérdésekről fórumszerű beszélgetés, olykor dokumentumfilm formájában, oknyomozói alapossággal dolgoznak fel egy-egy témát, sőt időnként egy éppen megjelenő CD kapcsán igényes zene is elhangzik a műsorban.

Amennyiben ez a műsorról szóló rövid ízelítő felkeltette figyelmét és szívesen részt venne aktív nézőként személyesen is az adásban, amelyben akár Önnek is lehetősége nyílna arra, hogy a stúdióvendégeknek feltehesse kérdéseit, az alábbi e-mail címen és üzenetrögzítős telefonszámon, valamint postafiókcímen várjuk jelentkezését:

E-mail:
friderikusz@pantel.pantel.hu

Postafiók:
1364 Budapest 4., Postafiók 286.

Üzenetrögzítős telefonszám:
268-0369

Budapest, 2003. március 31.

Előzmény: Törölt nick (45)
Amorf Creative Commons License 2003.04.11 0 0 44
"Versenyben is maradni meg közszolgálni sőt..."

Még valami. Hiba azt hinni, hogy a közszolgálatinak versenyben kellene maradnia a ker. TV-kkel, nem ez a feladata. A feladata azon nézői igények kielégítése, melyek más csatornákon nem elégülnének ki. Itt elkezdhetnénk sorolni mindazokat a műsorszámokat/rétegműsorokat, melyekkel adós a közszolgálati TV.
Még egyszer: a közszolgálati TV-nek nem a nézettség feltornázása az elsődleges feladata, hanem a közszolgálatiságból fakadó műsorok készítése.
Ebből a szempontból az új műsorok fabatkát sem érnek. Csak halkan jegyzem meg, hogy Baló több környezetvédelmi és kulturális műsort megszüntetett/csökkentett költségvetéssel működtet.
Kérdés: Miért?
Válasz: Kell a pénz a showbiz-emberek produkcióinak megfizetésére, melyek semennyire sem felelnek meg a közszolgálati kritériumoknak.

Előzmény: Uránusz (26)
Amorf Creative Commons License 2003.04.11 0 0 43
"Nagyon nehéz ám egy műsorszerkesztő dolga...
Ha megnézed a TV műsorújságokat... hány csatorna is van amelyik egyidőben sugároz??? (Csak magyarnyelvűből rengeteg) Na most akkor ha azt megnézed, akkor ki kéne találni valamit ami azokban nincs!!!
??? Ez szinte lehetetlen."

Mitől lenne lehetetlen?
Egyébként, ha jobban megnézed, akkor a közszolgálati egy kvázi kereskedelmi televízióvá alakul szép lassan át. Bugyuta vetélkedőket indítottak - Prézli például - , amelyek választ jelentenek a kereskedelmi TV-k hasonló műsoraira.
Nézhetnénk erre példaként akár a bugyuta Lagzi Lajcsi műsorokat - bár ennél jobban el tudom fogadni a közszolgálatiságot.
Egy szó, mint száz: a köztévében nincs arra törekvés, hogy különbözőek legyenek, minden arról szól, hogy miként lehetnének hasonlók.

Előzmény: Uránusz (26)
wienerblut Creative Commons License 2003.04.11 0 0 42
Egyet értünk a végeláthatatlan reklámfolyammal kapcsolatban is.
Pont ezért kellene EGYETLEN olyan közszolgálati tv, ahol gyakorlatilag nincsenek reklámok (vagy alig, minimálisra szabályozva a reklámblokkok hosszúságát és gyakoriságát, de inkább ne is legyen, így biztosan nincs semmi "piaci kényszer").
Szerintem már ez önmagában hatalmas vonzerö lenne.

Mit gondoltok, vajon miért nem mert eddig egyetlen kormány sem érdemben hozzányúlni a közszolgálati tv-hez? (Inkább megpróbálta/próbálja saját szócsövévé, eszközévé formálni.)

Előzmény: waxxablaze (40)
sz Creative Commons License 2003.04.11 0 0 41
Előzmény: Devil Inside (37)
waxxablaze Creative Commons License 2003.04.11 0 0 40
Uránusz (28)

"Persze előfordult már az is, hogy semmit nem találtam az újságban mint érdekes néznivalót, így inkább OLVASTAM.... "

hazudnék ha azt mondanám, hogy nincs bennem önös érdek amikor ezt a témát feszegetjük.Nálam(-unk)nincs kábel, csak az rtl, és az m1 fogható.(gondolhatod)csak este 19.00 körül üzemelem be a tévét...amikor a gyerek elaludt.szóval kb 23.00ig bírom, hacsak hamarabb meg nem térek az ágyba---a párommal---kedvenc Krúdy könyvemmel. ebben a műsoridőben semmi értékelhető nincs, TVügyvéd-kékfény-önök kérték-névshor (akad 1-2 film ami jó)stb.videóm nincs hogy az éjfélkor kezdődő esetleg érdekes műsorokat felvegyem.

Droli (29)
A Théma a legjobb volt, az estében az a kiscsávó tragikus--arrogáns, és buta igazi médiafej
sport-csak foci van
ugyanakkor BIZTOS vagyok benne, hogy a tévének olyan archivuma van, hogy évekig mazsolázhatnának olyan filmeket ami után nincs már jogdíj pl.
a Főtér az stabilan jó-és volt mindig.

wienerblut (30)
ugye :-)))
egyébként a relkámokról...volt egyszer egy riport ahol a jól kereső,diplomás,fiatal,gyerekes, kutyás nyilatkozó (aki minden gyártó, forgalmazó, multi álma-kedvenc célcsoportja)azt mondja--azért hallgatja a tilos rádiót (most ne menjünk bele a tilos-ba politikailag stb.) mert az nem akar tőle semmit-nem akar neki az agyábarágni semmit.
vagyis
a cécsoport elkerüli a ker-rádiókat pl. tehát ha jobb a műsok-jobb célcsoport nézi akkor kevesebb reklámmal nagyobb hatást elérhetsz (vagytévedek??)=kevesebb reklám-több bevétel

a filmeseket nem zavarja hogy doboznak gyártanak???miért nem halljuk a tiltakozást? a pénzért tudnak kaparni---ezért miért nem?

bad100 (33)
:DDDD

Devil Inside (39)
nagy a slepp mindelhol az bizony igaz, és a tévé mint fejőstehén, úgy működik.

Devil Inside Creative Commons License 2003.04.10 0 0 39
Semmi szükség ma már 3 csatornára, van két nagy kereskedelmi és néhány kicsi és annyi tematikus csatorna, hogy azokkal Dunát (a folyót) lehet rekeszteni. Egy földi (MTV) és egy műholdas (Duna) elég lenne.

Az a baj, hogy a közszolgálati TV-t azért nehéz karcsúsítani, mert az aktuális kormány a média-sleppjének mindig ott osztogat zsíros megbízásokat.

Amúgy a közszolgálatiság egyik fő célja, hogy a marketingesek által nem preferált korosztályoknak, csoportoknak csináljon rétegműsorokat - amik szükségszerűen nem túl magas nézettségűek. Ettől közszolgálati és nem kereskedelmi egy TV.

Előzmény: wienerblut (30)
kultúrális ellenőr Creative Commons License 2003.04.10 0 0 38
na és? hogy jön ez ide?
új szelek - régi szelek.. ismétlések, szenny sorozatok = nézhetetlen.

Előzmény: Venyerin (33)
Devil Inside Creative Commons License 2003.04.10 0 0 37
Egy erről szóló cikk a Nemzeti Sportban - a jégkorong VB nem közvetítését kifogásolja erőteljesen.
Devil Inside Creative Commons License 2003.04.10 0 0 36
"földi sugárzású" - asszem az ATV kábelen terjed.
Előzmény: Venyerin (34)
kultúrális ellenőr Creative Commons License 2003.04.10 0 0 35
igazad van.
én támogatlak :)
Előzmény: Törölt nick (29)
Venyerin Creative Commons License 2003.04.10 0 0 34
Legfeljebb ahol nem volt ATV...
Előzmény: bad100 (31)
Venyerin Creative Commons License 2003.04.10 0 0 33
Mondjuk ami 50-en felüli folytatásnál tart most, azt garantáltan nem az új szelek hozták...
Előzmény: Törölt nick (29)
bad100 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 32
igen fridi valóban feljavította 6-ról 7-re az adott idősávban! most mit kell kötözködni, hogy ez akár 35-ször anjiba is belekerült nekünk a zadófizetőknek?

szerintem a legeccerűbben úgy lehet nézettséget növelni, hogy nem a fridire költjük, hanem megvesszük az AGB hungaryt..... lehet elég egy luxuskocsi, vagy egy luxusnyaralás, vagy egy szép ház a zinformatikusuknak..... :-)

Előzmény: topik (3)
bad100 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 31
tudtommal minden pillanatban az m1 reggeli műsora volt a legnézettebb a földi sugárzásúak közül....
Előzmény: Narancstalan (13)
wienerblut Creative Commons License 2003.04.10 0 0 30
Teljesen egyet értek a topic nyitó témájával.
Miért kell a köztévéböl kereskedelmi televiziózást csinálni? Miért nem lehet világos, új, valódi köztévés alapokra helyezve átszervezni a Magyar Televiziót? Miért nem müködhetne nálunk ugyanúgy, mint Európa más országaiban?

Olyan egyszerü lenne:

1. Leépiteni ezt a hatalmas mamutot, - miért van egy ilyen kis országnak szüksége arra, hogy 3 köztévé csatornát eltartson?
2. A megmaradt tv-t valóban közszolgálatiként kéne müködtetni, kultúrális, közmüvelö és tájékoztató funkciókkal - ez ugyanis nem a kereskedelmi tévék feladata, hiszen azok profitorientált célokra létrehozott gazdasági vállalkozások. Az állami tévét nem szabadna "gazdasági alapokra" helyezve müködtetni, mondván, hogy "legyen nézett, és termelje meg a költségeit reklámokból", - ez igy sehol sem müködik.
A köztévén nem brazil szappanoperákat és akciófilmeket kell sugározni, bármennyire is azok hozzák a nézettséget.
3. Ha a hatalmas vizfejü mamut karcsusitása nem vezetne egy magyar keretek között is finanszirozható méretü köztévé kialakitásához, akkor be lehetne vezetni a kereskedelmi tévékre vonatkozóan egyfajta "giccsadót", vagy a reklámok utáni bevételeiket külön megadóztatni kultúrális adó formájában, amit aztán vissza kéne forditani a köztévé müködésére.
Megoldható lenne ez.

Uránusz Creative Commons License 2003.04.10 0 0 28
Nem hiszem, hogy ez "hiba" lenne...
:-)
Én egyébként soha sem kapcsolgatok...
Mikor megjön az újság átnézem és a szabadidőmtől függően bejelölgetem a műsorokat, néha gondban vagyok mostanában, mert eddig az M1-et nem is nagyon néztem... most meg tele van jó műsorokkal, így a többi csatornára marad a video.... néha meg az a szerencsém, hogy némelyik csatornán többször is ismételnek egy-egy jó műsort...
Koromnál fogva már igényes vagyok de határozottan tetszik az új M1-es... Kifejezetten örültem az élő szinházi közvetítéseknek és a hasonló újkori műsoroknak...
Persze előfordult már az is, hogy semmit nem találtam az újságban mint érdekes néznivalót, így inkább OLVASTAM....
:-))))
Előzmény: waxxablaze (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!