Keresés

Részletes keresés

urál Creative Commons License 2006.11.08 0 0 403

Nem vagyok képben, hogy mostanában hogy megy a folyami hajózásnak, de ahol ilyen brtonnák kereskedelme zajlik, plusz a turizmus, ott illik egy aknamentesítő flottát fenntartani.

(Pláne, ha grippenekre százmilliárdokat költünk)

 

Szvsz most, a XXI. században milyen nagy hatótávolságú harci repülőgépről telepíthető aknatípust ismerünk?

 

Csak azért kérdem, mert ugye ha dunamenti ország zárja le a hajózás útját akkor a flotilla nem tehet az ellen semmit, annak a problémának a megoldása a hadsereg dolga. Az is nyilvánvaló, hogy a Dunára aknát csak valami nagy háború esetén, egy távolabbi nagyhatalom akarna telepíteni, amely nagyhatalom rendelkezik stratégiai bombázókkal és légifölénnyel a magyar Duna szakasz fölött (ergo szétverte a NATO légierőit, ám akkor már megette a fene az egészet), hogy egy egész európát érintő közlekedési folyosót meg tudjon bénítani a csak a környékünkön található sok tucat hasonlóan nagy jelentőségű vasútvonal és autópálya szétbombázása mellett.

 

A hajózást akadályozó dunába lógó hidakat meg nem lehet aknamentesítő felszereléssel felszámolni.

 

Namost azt hiszem ezzel a flotilla története le is zárult szükségtelenné válás okán. Pontosabban egy speciális vizi feladatokat ellátni is képes kommandóvá és tűzszerészosztaggá alakult át. És ez akkor is így lenne, ha dúsgazdag ország lennénk.

Előzmény: Törölt nick (397)
peye Creative Commons License 2006.11.07 0 0 402

Semmi gond, nekem még túl eleven a dolog, és kicsit érzékeny típus vagyok.

üdv: Peye

Előzmény: hadihajos (401)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.07 0 0 401

Igen igazad van.... talán még ennyi év után is tulzottan védem a MUNDÉR becsületét, hiába a 60.-hoz közeledve már csak a szépre emlékezem.

      Üdv  Hhj-ós

Előzmény: peye (400)
peye Creative Commons License 2006.11.06 0 0 400

tudod mit ha sértődöt vagy  előbb számolj 10-ig Szerintem a seregtől többet kaptál mint amit adtál........ez magán vélemény volt.

Biztos igazad van, te ezeket jobban tudod.

Az EUROPA-híd, mint civil rendezvény, nekünk kb. 10 napot vett el, a beígért juttatás tizedét sem kaptuk meg.

Nem tudom hány szabadnapot nem kaptunk meg /kb. 5 évre visszamenőleg/, száz fölötti átlag.

Az árvízen /2000. Tisza/ fertőzést kaptam, tüdőmből kivettek egy darabot, egy kis mellhártyával, meg egy bordakanyarral együtt, több mint 6 hónap betegállomány.

Amikor bekerültem a kórházba és VISSZARÁNGATTAK ez életbe, valamint az utána eltellt időben eggyettlen előljáró sem vett róla tudomást, azt sem kérdezték meg mi van velem. Természetesen minden orvosi papírt időben leadtam, mindenben betartottam a szolgálati utat.

Rá két évre vették észre, hogy mi történt, és küldtek FÜV-re, azt is csak azért, mert a tiszti előléptetésemhez alkalmasságira kellett menni.

Ez NEM magánvélemény volt!

A magánvéleményem, hogy "tudod mit ..." mielőtt osztod a frankót, konkrét tények ismerete nélkül, ...előbb számolj 10-ig...!"

Értem és tisztelem, hogy véded a mundér becsületét, magam is hasonlóan érzek, még ha ez nem is jön le mindíg abbol amit írok.

"Érted haragszom, nem rád..."

Üdv: Peye

 

Előzmény: hadihajos (396)
peye Creative Commons License 2006.11.06 0 0 399

Bizonyára a katonai repüléshez is kell "polgári" vizsga, ha más nem is, de a polgári repülés szabályaiból is kell hatósági vizsgát tenniük.

Mint ahogy honvédségi gépjárművet is CSAK VEZETŐI ENGEDÉLLYEL szabad  vezetni, ha kimegy a közútra.

Az pedig "polgári" hatósági vizsgához kötött.

Ennek analógiájára, a vízi közlekedésben is ez kell hogy legyen a természetes.

Márpedi a Duna nemzetközi víziút, mint ahogy a közútak, és a légtér is nemzetközi.

Ahogy a Hadihajós írta, a régieknek volt is megfelelő képesítésük.

Erre tavaly óta törvény is van, ami a honvédségi hajókra is vonatkozik.

Ez minden normális gondolkodású embernek természetes.

Az illetékeseknek mégsem az, már jó ideje.

Nem vagyok igazán sértődött, csak bosszant a dolog.

Üdv: Peye

Előzmény: Törölt nick (397)
peye Creative Commons License 2006.11.06 0 0 398

Idézni azok szoktak pontosan akiknek nincs saját véleményük ( szerintem) persze ez nem tövényszerü.

Ez a Te véleményed, de nem hiszem, hogy tudod mire írtad, talán olvass vissza.

A komoly gondolkodók szerint idézni CSAK PONTOSAN szabad.

Talán ennek is utána járhatnál.

A hajóvezetői képesítéssel kapcsolatban Én a közelmultról írtam, és amit írtam tény, nem képezi vita tárgyát.

Talán megbocsátod nekem, hogy ellentétbe Veled, nem írok neveket.

Az egyik tizennégy éve van AM-en.

A kérdést részemről lezártnk tekintem, nyilvánvaló dolgokról nem vitatkozom.

Szerződéses hajópk.-ról még nem hallottam, mindannyian hivatásosak, Én is az voltam.

A többit a nyugdíjas klubban megbeszélhetjük nyugodtan, ha egyszer eljössz.

Üdv. Peye

 

 

Előzmény: hadihajos (395)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.06 0 0 396

sssssSzerencsére annak a pk.is volt. idéztem  és kinek nem  ha felsorolnád

     Ne tán    Rezső bá

     vagy       G GYula

     ........       R Jani

     régieket. Hóman papa

                    Sz Ármin bá 

   tudod mit ha sértődöt vagy  előbb számolj 10-ig Szerintem a seregtől többet kaptál mint amit adtál........ez magán vélemény volt.

Előzmény: peye (393)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.06 0 0 395

Idézni azok szoktak pontosan akiknek nincs saját véleményük ( szerintem) persze ez nem tövényszerü.

                                Vezető beó-ról beszélgethetünk 1971-ben őrm ként kezdtem. azt amit elértem a szakmai tovább képzésemnek köszönhetem (LÉKAI hjszakközép) majd MHRT géptiszti tanfolyam  mellé kishajó vezetői ( ma is vannak a Balatonon hj vezetők akik meg ismernek)

     

     nekem biztositotta a tovább képzést az a bizonyos ( ez mind ahozzállás kérdése és természetesen idő fügvénye (ehez hosszútávú magán tervek szükségesek és nem 4 éves szerződé

 

 

        Tisztelettel   Hadihajós.

Előzmény: peye (394)
peye Creative Commons License 2006.11.05 0 0 394

És még valami:

Ha idézel, légyszi pontosan idézz!!!!

Én ezt írtam:

Elgondolkodtató, hogy a hadseregben, hadihajót vezetnek hajóvezetői képesítés nélkül, pedig egy ideje a törvény is előírja a képesítés megszerzését.

 

 

Előzmény: hadihajos (391)
peye Creative Commons License 2006.11.05 0 0 393

A törvény, és annak betartása, szabályok, annak betartása a hadsereg alapja.

Nem képezi vita tárgyát.

A Magyar Köztársaság törvényei nem vitatéma, betartása kötelező.

A néhai Buckó Laci bá rossz példa, neki volt képesítése.

Mért kell bajnak történni ahhoz, hogy betarts egy törvényt?

Sajnos ebbe a szemléletbe sokan belehaltak már.

mondj egy havariát amit hadihajó idézett elő.

Tudnék mondani párat!/többnyire egymás közöttit/

Pl. egy esetben egy civil hajó-Am viszonylatban, AM vétlen, ennek ellenére a a bíró a képesítéseket kérte, mintegy beszálló kérdésként.

Szerencsére annak a pk. is volt. Ha nincs képesítése, ő a hibás, mert ott sem szabadott volna lennie

Te biztos vezető beosztású voltál, mert ezt a rossz szemléletet eddig szine kizárólag olyanoktól hallottam, akik nem a saját bőrüket viszik a vásárra.

 

Előzmény: hadihajos (391)
Qti Creative Commons License 2006.11.05 0 0 392
Bizony bizony '73 vagy '74.ben?
Előzmény: hadihajos (391)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.05 0 0 391

" Elgondolkodandó, hogy a seregben, hadihajót vezetnek hajóvezetői nélkül"

        mondj egy havariát amit hadihajó idézett elő.   Hk vezetöivel sem lehet gk vezetni. Ja igen volt mikor Buckó L bá megcélozta a déli összekötőtt.

Előzmény: peye (383)
peye Creative Commons License 2006.11.03 0 0 390
Szerined?????????))))))))))))))
Előzmény: hadihajos (389)
hadihajos Creative Commons License 2006.11.03 0 0 389
Mégis mire gondolsz?
Előzmény: janco (388)
janco Creative Commons License 2006.11.03 0 0 388
A történelem ismétli önmagát. :((
Előzmény: peye (387)
peye Creative Commons License 2006.11.02 0 0 387

2006 decemberéig én nem tudtam semmiféle hosszútávú tervezésről.

Ha van is ilyen akkor azt még az érintettek előtt is sikerült titokban tartani.

A hajók még mennek, az emberek megpróbálják felszínen tartani a dolgot, fejlesztésről nemigen tudok. A négy naszádból három parton van, felújításra várva.

A negyedik felújítva, de a Flottilla napon mozgásképtelen volt, gondolom azóta nemigen gyógyították meg.

A háttér minimális, szinte elégtelen, már ami a javítást, karbantartást illeti, szinte csak a legszükségesebb dolgokra szorítkozik.

Nos, ez van, még él valamellyest a hadihajózás, kérdés meddig, és milyen mértékben érinti őket a várható átszervezés.

Az utóbbi évtizedben az átszervezés mindíg leépítést jelentett, meglátjuk mi lesz.

üdv. peye

peye Creative Commons License 2006.11.01 0 0 384

Semmi gond, inkább köszi.

Leveset vagyok a gépnél, egy hete napi 10-11 órátban koromtalanításon dolgozom, egy 42 éves Láng-on, plusz egy kis javítás stb.

üdv. peye

Előzmény: hadihajos (382)
peye Creative Commons License 2006.11.01 0 0 383

Szia!

Már tűl vagyok rajta, a szakmában dolgozgatok, tanulok, vizsgázgatok.

Pótolom amit a cégnél nem engedtek: a szakmai továbbfejlődést, a képesítések megszerzését.

Elgondolkodtató, hogy a hadseregben, hadihajót vezetnek hajóvezetői képesítés nélkül, pedig egy ideje a törvény is előírja a képesítés megszerzését.

Még sorolhatnám, de minek....

Üdv: peye

Előzmény: Törölt nick (380)
hadihajos Creative Commons License 2006.10.31 0 0 382
Hát a G----p Gyula bocs, hogy Peye helyett válaszoltam
Előzmény: Törölt nick (381)
hadihajos Creative Commons License 2006.10.30 0 0 379
Kecelen a Haditechnika Parkban egymás mellet a Búvárderglye,  3db AN-2 és 1db AN-1-es tipus ( na meg 1 uszályhorgony)
hadihajos Creative Commons License 2006.10.26 0 0 378
A kikötői elékmüvön is megelékeztek rólluk.DICSŐSÉG NEKIK.
Előzmény: peye (377)
peye Creative Commons License 2006.10.25 0 0 377

Tiszteletem Nándi bácsi.

Minden tiszteletem a tiéd, én személy szerint nagyon köszönöm Neked, hogy eszembe juttattad.

Béke poraikra.

Előzmény: Nán (376)
Nán Creative Commons License 2006.10.25 0 0 376

50 éve történt.....

 

               A Honvéd Folyami Flottilla hősi halottjai.

 

                Béke poraikra !

 

        Tárnoki Győző sírja a Megyeri Temetőben.
United Snakes Creative Commons License 2006.10.25 0 0 375

 

Az alábbi dolog lehet az, amiről talán Peye írt legutóbb, tehát arról, hogy néha azért gyakorolnak az AM hajók gépágyúsai, csak nem a fedélzetről, hanem egy kiszerelt ugyanilyen ágyúval. Azért az érdekelne, hogy igazi, robbanó vizi aknákkal is szokott-e lenni gyakorlat, vagy csak akna makettet kell kihalászni, és "semlegesíteni" a matrózoknak?

 

U. Snakes 

 

 

"Légvédelmi tüzér lőgyakorlat zajlik a Bakonyban

2006.10.25. Forrás: Honvédelmi Minisztérium Angyalbőrben/Alakulatok hírei

Célkövetési gyakorlattal egybekötött, légvédelmi tüzér éles lőgyakorlatot hajtott végre az MH 1. Honvéd Tűzszerész és Hadihajós Ezred kijelölt szakállománya, október 24–26. között az MH Bakony Harckiképző Központ nulla ponti lőterén. Szöllős Béla mérnök alezredes, az alakulat parancsnokhelyettese elmondta, hogy a hadihajós alosztály, irányzó beosztású matróz állománya a hadihajókon rendszeresített 20 milliméteres gépágyú szárazföldi változatával két célra éles, egy célra pedig gyakorló lövészetet hajtott végre."

 

Takoca_ Creative Commons License 2006.10.19 0 0 374

hát nem együtt voltunk ott lövészeten?

elvileg gáránát dobás is ott lett volna asszem, de akkor én a szerencsés Lajta pucolók csapatába tartoztam :)

 

egyébként voltam késöbb is, mert egy civil szervezet használhatta a területet céges csapatépítő tréningekhez, én meg "dolgoztam" velük

 

építettünk (építettek) pl kötélhidat stb

Előzmény: peye (372)
hadihajos Creative Commons License 2006.10.19 0 0 373
Remélem megimételted az elmult évi eredményedet GRATULÁLOK A lőtér ismerősnek tünik ........ azt hiszem eggyütt is voltunk ott néhány alkalommal.
Előzmény: legard (369)
peye Creative Commons License 2006.10.19 0 0 372
Hogy a rákba keveredtél oda???
Előzmény: Takoca_ (371)
Takoca_ Creative Commons License 2006.10.19 0 0 371
én úgy emlékszem, hogy Püspükvietnámnak hívják :)
persze hogy ismerős :)
Előzmény: legard (369)
legard Creative Commons License 2006.10.19 0 0 370
Bocsánat ! Nem tetszem magamnak olyan nagyon, véletlen kétszer kattintottam a képre.
legard Creative Commons License 2006.10.19 0 0 369
16.-án volt az éves nyugállományúak lőversenye Püspökszilágyi lőtéren.
Egy-két képet közre adok. Habár nem a hajókkal kapcsolatos, de azért érdekes lehet.
Lehet,hogy ismerős valakinek a lőtér.Géppisztoly lőállásPisztoly lőállásGépi. lőeredményPisztoly lőeredményLőtér panorámaGépi.lőállásCéltáblákGéppisztoly lőállásPisztoly lőállásGépi. lőeredmény

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!