Keresés

Részletes keresés

United Snakes Creative Commons License 2006.09.15 0 0 310

http://www.honvedelem.hu/honvedseg/logisztika/mh_1._honved_tuzszeresz_es_hadihajos_ezred 

 

Ha valaki még nem látta volna, nézze meg a fenti linket! Ez a Flottilla honlapja, nagyon klassz hajós képek is vannak rajta, persze itt is megosztva a tűzszerészekkel...

U. Snakes

st_patrick Creative Commons License 2006.09.15 0 0 309

Köszönöm a válaszaitok!

Ha jól értem, ezek a dereglyék nem gyárban készültek, hanem a Flottilla készítette el őket? Ha igen, volt-e valamilyen egységes típusterv, ami alapján épültek/átalakították/stb? A jelzésük AD volt-e? Sajnos Kecelen másfél éve jártam, akkor még nem találkoztam hajókkal, talán újabb szerzemények lehetnek.

A VN-ekkel kapcsolatban: a www.papernet.hu-n megtaláltam őket, de TN ott nincs, a Belügy hajói közt találtam egyet, de az 1962-ben épült Vácott. Viszont harckocsimotor van benne, lehet hogy a Flottilla egyik TN naszádja is ilyen volt?

A TN-1 jelzésű naszádról egyetlen képet láttam, a Hadihajók típuskönyvében (1983). Az viszont ötvenes évekbeli a képaláírás szerint. Az lehetett az M-zárolt?

És ha már felbátorodtam: milyen aknatípusokat használtatok a Flottillában?

Előre is köszönöm!

stp

 

hadihajos Creative Commons License 2006.09.13 0 0 308
Legard mindent leirt a naszádokról, én csakk megjegyzem, hogyaknász - dereglye a Keceli haditechnikai parkban van kiállitva 1 db 2 db naszáddal eggyütt. A tüzoltó naszádokról én is keveset tudok, igaz megkérdezhettem volna Tóni bácsit mit tud róluk  volt egy kicsi és volt egy nagyobb ami "M" zárolt volt.
legard Creative Commons License 2006.09.12 0 0 307
Bocsáss meg de azt a BM-et elirtam, PM / Páncélos Naszád/ akart lenni.
Igy igaz , a VN vagyis vontató naszád és nem AN, amint már irtam a flottának 6 db. állt rendelkezésére. Lakóhajók vontatására használták, de költcsön is voltak adva , többekközött a FOKÁ-nak sodres -uszályok vontatásásra, vagy a vizügynek köves uszályok vontatásásra Dunabogdánybol.

A hat darabbol négy egyforma volt kettő viszont más felépitményü volt.

Sajnos az aknász-dereglyéről nincs képem, ebből volt három aluminiumbol készült és egy vasbol. Ezeket kimondottan M-aknatelepitésre és felszedésre használták.

Az M betü megfigyelt aknát jelent, ezekből készültek az aknazárak, vagyis a Duna egy szelvényének teljes lezárása.

Ezeken a dereglyéken egy kapudaru volt két oldalon sineken gördült , láncos emelőszekezet volt rajta. A hátsó része fecskefarok szerüen volt kiképezve, hogy eközött eresztették vizbe az aknákat és eközött emelték ki A parton egy kiépitett gyujtóállomás volt ahonnan az aknákat tudták robbantani. Minden akna egy kábellel volt összekötve ezzel a gyujtóállomással.

Ezek a dereglyék, hogy hová kerültek sajnos nem tudom, de egy darab átépitésre került, hogy a búvárok tudják használni. Kapott egy felépitményt, ahol a búvárfelszerelést tudták elhelyezni.
Előzmény: st_patrick (306)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.12 0 0 306

Üdv Legard!

Nagyon köszönöm a választ, elég későn kezdtem újra átnézni a topicot, ezért is válaszolok csak most.

A képekből úgy látom, hogy a VN nem egy AN származék volt, hanem egy különálló típus?

A BN címszó alatt egy olyan AN naszádra gondoltam, ami kimondottan a búvárok tevékenységével volt kapcsolatban. Arról hogy volt ilyen, a Haditechnika egy beharangozójában olvastam, tán itt a fórumon?

Kicsit más kérdés: erről az aknászdereglyéről van-e kép valahol?

Előre is köszönöm!

stp

Előzmény: legard (165)
ppgman Creative Commons License 2006.09.11 0 0 305

Tegnap fotoztam a levegobol ezt a 2 lepusztult naszadot Balatonfurednel. Nagyon szomoru latvanyt nyujtanak, de gondolom elobb-utobb kezdenek majd veluk valamit.

 

 

 

Nán Creative Commons License 2006.09.09 0 0 304
Üdv. ! Sajnálom, hogy nem találkoztam vele. Jöttek "külsős" barátaim, aztán azokkal császkáltam. teljesen lefoglaltak. Ha ott lesz, légyszíves üdvözletemet átadni. A múltkori kabin-fotót köszönöm, elmentettem. Ha van még a témába vágó képanyagod, a t-onlines címemre légyszív közvetlen küldeni, alkalom szerint.
Előzmény: legard (302)
legard Creative Commons License 2006.09.09 0 0 303
Ha jol látom ez a felvétel a komáromi kikötő előtt készült.

Valamikor innen szállitottuk a sziléziai szenet az óbudai gázgyárnak. Ez még az 50-es években volt.
Előzmény: peye (298)
legard Creative Commons License 2006.09.09 0 0 302
T. Karcsi ott volt a nyilt napon is találkoztam vele...
Előzmény: Nán (301)
Nán Creative Commons License 2006.09.08 0 0 301
Szervusztok ! Van T. Karcsi ? ? ? Légyszíves átadni üdvözletemet, meg ha esetleg kérdezné. az e-mail címem.
Előzmény: hadihajos (300)
hadihajos Creative Commons License 2006.09.08 0 0 300
Üdvözlök általad mindenkit. Nézd meg Tósoki megkereste-e a vezetőséget, tőllem kérte a tefon számot.
Előzmény: legard (297)
hadihajos Creative Commons License 2006.09.08 0 0 299
G Gyulát felismertem. Te nem lehetsz a szemüveges akkor a kis hajón vagy?
Előzmény: peye (298)
peye Creative Commons License 2006.09.08 0 0 298

Ott leszek, de hogy könyebben megismerj:

 

Csíkos póló. kendő, a Sopron m/s fedélzetén.A Kassa/Debrecen hazahozatala Komáromból

 

Melléállás...

 

Előzmény: legard (295)
legard Creative Commons License 2006.09.08 0 0 297
Flottillás nyugállományuak havi találkozója...
Előzmény: Takoca_ (296)
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.07 0 0 296
ha nem vagyok indiszkrét: mi lesz akkor és ott?
Előzmény: legard (295)
legard Creative Commons License 2006.09.07 0 0 295
Fiúk!!!!!!

Remélem 18.-án találkozunk a Stefánián.
hadihajos Creative Commons License 2006.09.07 0 0 294
Nem egy volt katonám (leszerelt) esküvőjére voltam hivatalos,melyen részt is vettem. Pedig az én időszakom az átkosra nyúlik vissza. Az emberi kapcsolatok embereken mulnak .
Előzmény: peye (292)
peye Creative Commons License 2006.09.07 0 0 293

HÉÉÉÉ!

Mi van, itt is ciánoztak??

Urak, ne csak olvassatok!!!, Írjatok is!!!!

peye Creative Commons License 2006.09.03 0 0 292

Nem Ő hibázott, hanem az én emlékezetem keverte a két igen hasonló nevet, és eseményt, mert volt jó pár belőle...

A vaklőszerhez meg annyit, hogy vidéken egy őrkatona belehalt mikor megtámadták, és meglőték, mert időt vesztett a vak utáni ismételt felhúzással.

Az sok barom, aki kitalálta ezt a vaklőszeres állatságot, csak annyit nem gondolt át, hogy a vak nem húzza fel a fegyvert, csak csőszűkítővel, de azt meg éleshez nem lehet felrakni, az ismételt töltés pedig, ha valóban megtámadják az őrt, egyenlő a halálos ítélettel.

A katonáink fegyver-és lőszerraktárra, robbanóanyag raktárra vigyáztak, a kikőtőben lévő hadihajókra stb....

Aki odament, tudta, fegyveres őrség van, és ennek figyelembe vételével támadta volna meg őket, huszonkilóméterekre a laktanyától.

Tudtuk ez mit jelent pszichésen a fiataloknak, rávezettük őket a tilos, de egyetlen helyes megoldásra, amire egyébként maguk is rájöttek, de így legalább emiatt nem idegeskedtek, mert érezték a feléjük megnyilvánuló bizalmat, és azt, hogy bízhatnak a parancsnokaikban...

Ezért, ha gond volt, hát mi is igyekeztünk segíteni, akinek lehetett, és amíg el lehetett menni, meg néha tovább is....

Voltunk jópáran, akik így gondolkodtak.

Ezek a fiúk tizenév távlatából is megismerik az embert, ráköszönnek, láthatóan örülnek a találkozásnak, leszereléskor nem egy könnyezet -mi is nyeltük néha a sajátunkat-, hát ez volt az én -mi- fizetésünk, és megérte!!!!

Előzmény: United Snakes (291)
United Snakes Creative Commons License 2006.09.03 0 0 291

Bocsi, de vaklőszerrel hogy "küldted át az őrtorony tetejét"? :-))

Nálunk egy újonc srác az első őrségén ráküldte az egész tárat (!) valami homeless öregemberre, aki a kirándulók által eldobott visszaváltható üvegeket gyűjtötte. Éjszaka volt, és a srácnak azt mondták az "öregek", hogy figyeljen, mert lehet, hogy Szolnokról meglátogatják éjszaka a Furkó őrnagy mélységi felderítői, és meg van nekik engedve, hogy össze-vissza verjék! Persze, hogy begazolt a srác, amikor a sötétben meghallotta a molyolást... :-)) Valami Isteni csoda folytán az öreget végül elkerülte mind a 30 skúló, így nem lett belőle hadbíróság, hanem "ideggyengeség" címén alkalmatlannak nyilvánították, és leszerelték...

U. Snakes

 

P.s: Bocs az off-ért!   

Előzmény: Takoca_ (290)
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 290
ezt még ennyi idő után se mertem emlegetni! a ami napig szégyenlem!! és még mindig hálás vagyok hogy nem lett belőle akkora ügy mint amekkora lehett volna

természetesen nem erre gondoltam! ("csak" a piálásra)

akkor egy ordas hülyeséget csináltam amire nincs mentség (játszottam az AMD-vel éjszaka és sikerült elküldenem ... hála istennek csak a vaklőszert a holdra ..... de asszem pont az ilyen faszok miatt mint amilyen voltam akkor (azóta sokat fejlődtem, :)) volt a figyelmeztetésre szánt lőszer csak "vak" )

Előzmény: peye (289)
peye Creative Commons License 2006.09.03 0 0 289

Emlékeim szerint Te egyszer átlőted a torony tetjét, napközben, a kikötőben...

Emlékszel, hogyan lett rendezve a dolog?

Miről is beszélünk???

Üdv:peye

 

Előzmény: Takoca_ (286)
peye Creative Commons License 2006.09.03 0 0 288

Nem sűllyedek a szinvonaladra, ha tudod mi az, hogy szinvonal, normális szinvonal.

Csodálkozom, hogy ennyi információból képes voltál összerakni a képet!!!!!!

Tőled ez már szinte hihetetlen teljesítmény.

Pontosan tudtuk mi van kint, csillagváltás, lányok,stb., de ésszel.

Azt is mi van a tankuszályokon.

Évekig készítettem fel őrséget, majd mint ÜTI.H., ÜTI ellenőriztem.

1983-ban fél évig ott tanultam a tűzszerész szakmát, majd a BM-nél tűzszerész technikusként dolgoztam.

Ezért pontosan tudom, hogy Ti semmiféle robbantást nem csináltatok, hacsak nem feketén!

A jobbja, akik közé Te bizonyára nem tartoztál, sofőrködött, a normálisa kijárt járőrbe robbantó gödröt ásni, és jogosan büszkék voltak rá, amit megértettem.

Már ott voltam, mikor néhány megsérült közülük, mert túl közel voltak a balesethez.

Azt hiszem, szégyelnék -pedig nem nekik kellene-, hogy közéjük tartoztál, és vered a melled semmire.

Legalább őket tisztelhetnéd, TŰZSZERÉSZ!!???

A maradék, belszolgálat, konyha munka stb., jópár tuskóból -tisztelet a kivételnek, mert köztetek is volt, nem is kevés-,  tisztest csináltak így lett alegység ügyeletes,felvezető, őrparancsnok.

Ismerve az akkori hivatásos, továbbszolgáló állományt, igen picike fiú voltál Te ott, és ezzel a mentalitással nem lehetett könnyű életed.

Hacsak nem voltál nyalógép, mert azok kivételezettek voltak, bár a tűzszerészeknél sem szerették az ilyeneket.

Neked nem mondta senki, hogy ezt a topicot bárki megnézheti, ha nem is reagál, de véleményt alkot Rólad, meg a topicról is?

Azt meg még otthon kellet volna megtanulnod, hogy ismeretlenül nem bántunk meg senkit, főleg nem idősebbeket, tapasztaltabbakat, akik tudják miről beszélnek.

Ha figyelmesen elolvasod a topic címét -bár leírnod nem sikerült helyesen, még így sem, hogy előtted van- akkor talán hosszas gondolkodás után rájössz miről szól.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (282)
hadihajos Creative Commons License 2006.09.03 0 0 287

Na--Na fiuk mi ez a fegyvernemi virtus, mindeki a saját (lovát) dicséri de a szekér az egy volt.

   A hivatásos állomány sok mindenről tudott amit a sorkatonák elkövettek Őrségben de addig amig sullyosan nem sérült a szabályzat mért okoztak volna maguknak is problémát.

   Nem csakk a torony volt kritikus hely, volt a dunán tankuszály volt a kikötő közelében cipőgyári strand,  batátok és vbatátnők a kerités mentén stb.

   Orosz Pistánál nagyobb szabályzat ismerő kevés volt Ő soha nem ment volna szabálytalanul őrséget ellenőrizni a fektetés csakk nagyot mondás.

Takoca_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 286
Peye: hát azért legyünk őszinték: ha piálni nem is (legalább is amikor én voltam őrségben ilyen nem volt) de azért aludni mindenki aludt a toronyban

De csodálkoznék, ha erről nem tudott volna a teljes tiszti kar!
Előzmény: peye (280)
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 285
az én időmben a már csak a kikötő bejáratánál volt tornyban őr (meg persze bent a laktanyában). Onnan szépen be lehett látni szinte az egész kikötőt. Persze volt riasztó rendszer ami viszont állandóan bejelzett mindenre
Előzmény: United Snakes (279)
Takoca_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 284
hát barátom te kuv***ra el vagy tévedve :)

A tűzszerész tisztek lehet, hogy végeztek érdemi munkát, de hogy te mint szaros sorkatona semmit az égvilágon az tuti. (mint ahogy egyetlen sorkatona se)

ja de max az árvíznél amikor homokzsák pakolás volt



egyébként nem értem a stílusod, tényleg vissza vehetnél egy kicsit
Előzmény: Törölt nick (281)
Qti Creative Commons License 2006.09.03 0 0 283

Te kis petárdagyüjtögetőgyujtogató!

 

Miért szemtelenkedsz a felnőttekkel? Azt hiszed magadról hogy most  egy jó csávó vagy? Egyszerű vagy mint a faék. ---------------Helyedre!

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 282
Most látom hogy hivatásos voltál ,kemény nagyon kemény, hú de felek.
Előzmény: peye (280)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.03 0 0 281
Látom te sem nőtted ki a katonaruhádat,talán othon a családoddal is katonásat játszotok,őket már megnevelted.
Hogy hol voltam katona?hát nem az volt a fő elfoglaltságunk hogy a ladikok oldalárol kapartuk az algát,mi hetente 2 - 4 szer mentünk Gyálra robbantani ,ez volt az érdemi munka.
Előzmény: peye (280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!