Keresés

Részletes keresés

Alfa Hold Creative Commons License 2023.02.27 0 0 1636

Lassan jön a tavasz kedves lakótársak!

Alfa Hold Creative Commons License 2021.09.12 0 0 1634

Valami ójság?

kínai balos Creative Commons License 2011.12.21 0 0 1633

?

fejlemények?

főelőadó Creative Commons License 2010.11.24 0 0 1632

?

bozsolee Creative Commons License 2010.04.09 0 0 1631
Tudunk valamit a " B " ház új költségvetéséről?
libapék Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1630
És a társasház nem tudna esetleg ilyen esetekben perelni a tulajdonosok ellen?
Mondjuk jelzálog jogot bejegyeztetni vagy ilyesmi?

Egyébként én sem értem ezt a lassúságot! Nem hiszem el, hogy ennyi idő alatt ne lehetne inkasszálni!
Előzmény: boezsolee (1629)
boezsolee Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1629
Közös képviselőnk megtett minden intézkedést, ami a tartozások rendezését illeti? A legnagyobb tartozónk legalább egy év alatt halmozta fel ezt a nem csekély összeget. Ennyi idő is kevés a bírósági végrehajtásra? Akkor ez látszatintézkedés, vagy mi? Könnyű a törvény idevonatkozó szakaszát citálni, hogy majd fizet a köz a tartozók helyett, ők meg szabad prédának tekintik kis közösségünket. Egyébként szuper a törvény, nem kell a szolgáltatóknak megküzdeniük az egyes tartozókkal, hanem behajtja azokon, akiknek még van miből helytállnia a nemfizetők helyett. Ugyanakkor a társasháznak nincs törvényes eszköze a tényleges behajtásra, ami van, pénzbe kerül és ennyit lehet elérni vele, vagyis semmit!
libapék Creative Commons License 2009.11.14 0 0 1628
Hát, döbbenten olvastam a körlevelet.
Minél hamarabb végre kell hajtani a nagy tartozókat mindenképp. A tartozásukból kijön a ház tartozása.

Mondjuk ezt már hamarabb meg kellett volna lépni.!

A "kis" tartozókat sem nagyon értem. Akinek nincs pénze, az ne lakjon ilyen házban...
Keményen fel kell lépni, mert itt a többi rendes lakó issza meg a levét az ő nem törődömségüknek.
Előzmény: boezsolee (1627)
boezsolee Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1627
Mi a véleményetek a tisztelt nemfizető tulajdonostársainkról?
riftzen Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1626
Most sincs, csak ~20 fok körüli "meleg víz". Nagyon idegesít, hogy nem lehet rendesen tisztálkodni már napok óta és ráadásnak még a felfűtési díjat is kifizetem a 20 fokos vízért.
Ez már a harmadik alkalom a héten és semmi hír arról, hogy mi a gond.
riftzen
libapék Creative Commons License 2009.04.10 0 0 1625
A-tömb, melegvíz, tud valaki valamit?
enszu Creative Commons License 2009.01.21 0 0 1624
Sziasztok!
Gyerekszoba dekorációs falfestést vállalnék mesefigurák falra festésével!Minták vagy akármilyen elképzelés alapján is!
Tel.számom:20/3329741
E-mail:enszu@freemail.hu


Felil Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1623
Ja, és nem reklámozni szerettem volna a korábban említett céget, csak rendkívül ügyfélbarátnak tartom az általuk alkalmazott megoldást és örülnék neki, ha a mi házunk kapcsán is legalább ilyen vagy hasonló közös képviselői szolgáltatást lehetne megvalósítani.
Előzmény: Felil (1622)
Felil Creative Commons License 2008.11.07 0 0 1622

Mitagadás, nem egy pörgős topic ... :o(

 

Előzmény: Felil (1621)
Felil Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1621

Emberek!

 

Megkérdezném ezúton tőletek, hogy véleményetek szerint, a közös költségünkért cserébe nem járna nekünk egy internetes oldal a közös képviselethez ügyintézés (pl. vízóra állások leadása), tájékoztatás az aktualitásokról, kérdések feltevése, és sok egyéb hasznos információ olvasása érdekében???

Nemrégiben szembesültem Édesanyám óbudai lakótelepi lakása kapcsán a Zöld&Zöld Ingatlankezelő Kft. internetes honlapjával (www.zz.hu), ahol regisztráció után valamennyi, a házzal kapcsolatos ügyintézés könnyedén intézhető. Ráadásul a közös költség-egyenleg elszámolásához ugyanazt a programot használják, mint a mi közös képviselőnk, tehát működhetne nálunk is. Az egyenleg-közlő kimutatások havonta lekérdezhetők, követhetők a honlapon. Nem beszélve a vízóra állások leadásának egyszerűbb módjáról.

Szóval ajánlom a magunk és a  közös képviselőnk figyelmébe ezt a fajta szolgáltatást. Rendkívül hasznos lehetne nálunk is!!!!

 

Üdv, Felil.

cila56 Creative Commons License 2008.08.05 0 0 1620
Igazad van, libapék, viszont itt is érvényes a régi szlogen:

minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek :-)

Van, aki cselesen befordul a karók mögé. Van, aki nem zavartatja magát és az úton áll, így akadályozva a ki-behajtást.

De valóban, végre történt valami, és ezt köszönjük annak, aki intézkedett, bárki legyen is az.

Tud valaki valamit az A lépcsőház kaputelefonjáról?
Előzmény: libapék (1619)
libapék Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1619
Megkérdeztem reggel,:
Illegális parkolásgátlókat fúrnak le.

Nem tudom ki döntött és milyen alapon, de szerintem jól döntött.
Legalább történik valami ebben a kényes ügyben...
Előzmény: 4ster (1618)
4ster Creative Commons License 2008.07.30 0 0 1618
Sziasztok, tudja valaki, mi folyik a parkolóban? Ki is miért döntött ezeknek az oszlopoknak a lerakásáról?
libapék Creative Commons License 2008.07.02 0 0 1617
szerintem nem kell ilyen rosszhiszeműnek lenni.
lehet, hogy csak sürgető hasmenése lett hirtelen.
Előzmény: Danika77 (1616)
Danika77 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 1616

Hát az utolso kijelentésével még egyet is értenék.

Azért elég nagy pofátlanság beállni hogy nincs is parkolohelye!

Lelépni mg biztos azért lépett le mert kapott volna pár százezer forintot zsebbe ha megrendeljük a kaputelefont.

Előzmény: 4ster (1615)
4ster Creative Commons License 2008.07.02 0 0 1615

Sziasztok,

 

Ami a kaputelefont illeti, mindenekelőtt köszönet Sergyán lakótársunknak, hogy a kezébe vette az ügyet és a józan megoldás felé terelte. Vajon ilyen sok idő alatt közös képviselőnknek ez miért nem sikerült? Viszont sikerült neki tájékozatlanságot felmutatni az alapszabály és a ház műszaki berendezései terén. A lakók tájékoztatása, mondjuk ki, semmilyen volt. A jobbító javaslatok, miszerint segítünk, ha tudjuk miben, megint leperegtek róla ... Még érdekesebb kérdés, hogy eközben érdekeinket hogyan képviselte a számvizsgáló bizottság? Amint látszott, hogy itt bizony nem lesz kétmilliós beszerzés, az elnök úr egyszerűen lelépett. Ugyancsak neki volt a múltkori közgyűlésen az az intelligens javaslata a tilosban parkolókat illetően, hogy "oda kell menni és jól pofán vágni".

 

Üdv, 4ster

cila56 Creative Commons License 2008.07.02 0 0 1614
Sziasztok!

A parkolással kapcsolatban van egy érdekes eset.
A mögöttem lévő hely sokáig üres volt. A februári közgyűlés után egy lakótárs beállt mögém, és kérdő pillantásomra mondta, hogy megvette a helyet. Ez igy ment pár hónapig. Mostanában más autó áll mögöttem. Gondoltam, a lakótárs új autót vett. De aztán felfedeztem először a parkoló úttestjén, aztán egy másik parkolóhelyen a kocsiját :-)). Talán megegyezett a tulajokkal, hogy beállhat a helyükre :-))

Hogy mi lehetne a megoldás, nem tudom. Túl sokan vagyunk, egyetértés sosem lesz, és ez a helyzet szerintem nem oldható meg objektiv eszközökkel, csak a szemlélet változásával.

Majd ha mindenki úgy gondolja, hogy fizetni fog azért, amit igénybe vesz, akkor fog rendeződni a helyzet. Azaz mikor is?
Előzmény: libapék (1612)
Danika77 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1613
én benne vagyok mindenbe,hogy megoldjuk ezt a kaotikus állapotot.
Előzmény: libapék (1612)
libapék Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1612
akarod mondani: "kezdünk" ... :-)
nekem volt lejjebb már ötletem, de sajnos ez is pénzkérdés.
a kaputelefon sem lesz könnyű eset, hát még az illegális parkolás megoldása.... :-(
Előzmény: Danika77 (1611)
Danika77 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1611

Nekem is lenne egy kérdésem.

Miklor kezdenek el tenni végre valamit a jogtalanul bent parkolo autokkal?

Mintha lett volna valami határozat ez ügyben a legutobbi közgyülésen.

Már alig lehet elférni tölük.

libapék Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1610
Szia,

igen ott leszek.
Kaputelefon nyílvánvalóan kell.
És adottak a jogi keretek.

Nincs túl sok reális lehetőség jelenleg, ami megfelel az
alapító okiratnak.

Illetve egy van:
a kültérit összedobja az egész közösség, a beltrérieket meg az érintett lakók.

(aztán csendben gondolkodom, hogy hol van a tartalék alap, illetve mi van a sok adós lakótárssal??)



Előzmény: cila56 (1609)
cila56 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1609
Libapék, remélem, este ott leszel és az ésszerűséget fogod támogatni!
Mert kaputelefon nyilvánvalóan kell a 12/A-ba, és mindenhova.
Csak idő kérdése, mikor romlik el a többi lépcsőház is...
Előzmény: libapék (1606)
rigodon2 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1608
Köszi libapék!
Előzmény: libapék (1606)
libapék Creative Commons License 2008.06.30 0 0 1606
Szeva,

semmi probléma nincs...

Elő kell venni az alapító okiratot.
Az rámutat, hogy az előterjesztés sajnos hibás.

Van ugyanis közös és külön tulajdon.
Ami az ajtó mögött van, az a külön tulajdon, a "kültéri" egység pedig a közös tulajdon. (az alapító okirat nevesíti is a kaputelefont)
Vagyis a közösségnek csak a kültéri egységet kellene finanszírozni, a beltéri telefonokhoz semmi köze a lakóközösségnek.

Namármost az "árajánlat" sajnos nem lett eszerint megbontva, így az ebben a formában "jogellenes", szavazásra alkalmatlan.




Előzmény: rigodon2 (1605)
rigodon2 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 1605

Sziasztok!

Csodálkozom, hogy a videótelefon-téma még nem került terítékre :)
Csak 3 kérdésem van ahhoz, aki tud válaszolni esetleg:

  • miért is fizessek? (ha nem az "A" lépcsőházban lakom)
  • miért négyzetméter alapján állapítják meg ezt a költséget
  • mit jelent az, hogy javíthatatlanul elromlott?

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!