Keresés

Részletes keresés

zsike23 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 1546
Többször volt arra próbálkozás, hogy Erika tartson fogadóórát mondjuk minden hónapban egyszer. Ez kimerült abban, hogy jó, majd beszélünk róla...
A másik próbálkozás volt egy honlap létrehozása, amin lehetett volna a kapcsolatot tartani az Erikával, ez is befuccsolt...
Lehet ötletet adni mi legyen, mert tényleg Erika már csak könyvel...
Előzmény: Alfa Hold (1543)
zsike23 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 1545
Szia!

Én a 12-ben lakom, de nem csak két gondnok volt a házban... Volt jó pár. A Péterről meg annyit, hogy ő volt az, amikor egyik éjszaka -beköltözés után 2 héttel- az egyik kedves szomszédot ellepte a visszaáramló szennyvíz megkérdezte telefon hívás után, hogy ő most Csepelről mit csináljon? Hát ha ezt sírod vissza, akkor hajrá...
De egyébként meg ennyi pénzért ne is várjunk többet... Havi 50-60 ezerért örüljünk hogy a kukát kitolja és az égőt kicseréli... Nézzetek utána, hogy a "kertészek" mennyit kapnak egy-egy fűnyírásért. Ha ezt odapasszolnánk a gondnoknak, talán megcsinálná.
Ja és megjegyzem Pesten egy-egy lakóparkban ennek az összegnek kb 2-3x-át kapják a gondnokok...
Előzmény: ergo11 (1541)
boezsolee Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1544
Már miért lenne a kk belvárosi, mi meg mucsaiak! 10-12 perc alatt ideérhetne, ha akarna! De minek?
Előzmény: Alfa Hold (1543)
Alfa Hold Creative Commons License 2007.09.28 0 0 1543
Ebben teljesen egyetértek veled. Jó könyvelő és slussz.
Én ahol korábban laktam, ott a közös képviselő ott lakott. Ottlakó volt. Ezért érdekelt volt abban, hogy rendben menjenek a dolgok. Viszont nem volt jó könyvelő.
Azt gondolom, hogy egy belvárosi cégtől irreális elvárni, hogy kijárjon "mucsára" szívén viselni a dolgokat. Sajnos.
A célt (pozitív egyenleg) teljesíti és kalap.
Sajnos.
Ezért tényleg a gondnoki pozíciót kellene jelentősen erősíteni... aki ellenőrzi a "takarítást", öntözést, meg mindent.
Előzmény: LG_B (1542)
LG_B Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1542

Ergo 11

 

több lakótársad rosszul emlékszik. Benne volt az idei közgyűlésben a kk fizetésemelése. 11% volt az előző évihez képest.

 

Megdöbbentő volt, hogy Erika átsiklott rajta, nem is indokolta, hogy miért szeretne ennyivel többet. (gyorsan ugrott a következő tételre!)

 

Én senki meg sem kérdezte, hogy hogyan jött ki a 11%. Miért pont 11%? Lehet, hogy ő már sejtette az idei inflációt? (hajrá Magyarország)

 

Félreértés ne essék, nem irigylem, de úgy gondolom, ennyi pénzért legalább játszaná el, hogy érdekli a ház sorsa. (pl. néha kijönne, megnézné, hogy a fele fú zöld vagy sárga, van-e melegvíz, mekkora a szemét a garázsban, elegendő a kuka darabszáma stb.)

 

Engem kifejezetten idegesít, ahogyan kezeli az ügyeinket. Szerintem maximum egy jó könyvelő kategória, de a közös képviselői munkának van egy emberi oldala is.

 

Még a tájékoztatás is nehezére esik, amely pedig kötelessége lenne. Egyébként meg mi vagyunk a birkák, ha ezt hagyjuk.

 

Üdv.:

LG 

 

 

 

Előzmény: ergo11 (1536)
ergo11 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1541
Szia. Te melyik házba laksz 10-be vagy a 12-be?? Nem az alkoholistárol van szó hanem a Péterről aki az első gondnok volt mert az gondnok volt és rendbe tartotta volna a kertet meg a környezetünket ha az Inmanagmant biztosította volna számára az eszközöket, de megunta az állandó könyörgést. Majd késöbb vettek fűnyírót amihez nem volt fűgyüjtő és ezért volt körülményes ez az alkoholistának!!!! De kérdem Tőled HOVÁ LETT A LAKÓKÖZÖSSÉG FŰNYÍRÓJA?????
Előzmény: zsike23 (1539)
boezsolee Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1540
Szia! Én ugyan nem lakom itt jó pár éve, de azt beszélik, hogy az a gondnok többet ivott kicsit, talán ezért nem sikerült lenyírnia a füvet, stb. Szerinted ez a fűnyírás és "kertgondozás" talán jobb? Tudod, hogy alkalmanként mennyi? És akkor gondold át! Láttad már a "füvet" közelebbről? Dudva és szemét, amit részben tulajdonostársaink helyeznek el gondosan, részben befújja a szél a jól feltakarított utcáról. És miért éghetett ki a fű jó darabon, ki felügyeli az öntözőrendszert, vagy bármit is ebben a 2 házban? Igen, ez egy gondos gondnok feladatai közé tartozhatna, ha a munkaköri leírását közösen állítanánk össze, nem kerülne bele sok felesleges hülyeség. Egyébként írjátok, hogy magasak az alapdíjak, kiszámolta-e már valaki, hogy ténylegesen mennyit kellene fizetünk a gázért, vízért? Úgy tudom, hogy a ház indulásakor becsült adatokra simán rá lett szorozva az áremelés, és nagyívben ki van kerülve a tisztánlátás ebben a témában is.
Hát a helyzet nem túl derűs...
Előzmény: zsike23 (1539)
zsike23 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1539
A régi gondnoki tevékenységek között rengeteg hülyeség volt... Ilyen volt pl a fűnyírás is!
Én kiváncsi lennék rá, hogy te mondjuk hogy nyírnád le a füvet egy sima fűnyíróval...
Pont a 10-ben volt rá próbálkozás, hát nem sikerült lenyírni... (nem most, jó pár éve)
Előzmény: ergo11 (1536)
ergo11 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1538
Azért lett új köz képviselö választva hogy ezeket a dolgokat helyre tegye, ő elvállalta meg is valósitotta, de ez nem jelenti azt hogy a többi más dolog egy kézlegyintéssel, vagy egy üres telefonnal el van intézve.
Előzmény: Alfa Hold (1537)
Alfa Hold Creative Commons License 2007.09.27 0 0 1537
Viszont Erika rendezte, hogy végre ne legyen köztartozása a háznak, ami elég nagy szégyen volt.
Amúgy én nem nagyon értem ezt az egész szavazósdit. Az egészről szavaztunk, és nem a tételekről külön. És nem is tudom 2007-ről, vagy 2006-ról? Nekem eléggé összemosódtak a dolgok, mert ez volt életem első lakógyűlése.... :-O

De a továbbiakban érdekelne, hogy ki állítja össze és milyen alapon az aktuális tervet? Meg egyáltalán.
Előzmény: ergo11 (1536)
ergo11 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 1536
Sziasztok! Kérdezem töletek hogy az útolsó közgyülésen miért nem hangzott el Erika fizetésemelése?? Emlékezetem szerint erről nem szavaztunk!! Több lakótársam is megerősíti ezt!!>>>??? Vajon ki fogadta el ezt?? Talán a számvevőszéki tagok...mert a lakók biztosan nem!! Vagy direkt ki lett felejtve!!!!! Visszatérve az öntözésre van ugyanis esöérzékelő amit 2005 nyarán szereltek föl de a mai napig nem müködik,ha esik az eső akkor is bekapcsol az öntöző rendzser. Más : Jó nektek hogy 70-80 fokos a melegvízetek mert nálunk a 10/d ben elégsokszor langyos víz folyik ezért nem tudom miért 1160 ft a díjja,habár a gondnok elöttem állitotta vissza 60-rol 56-ra a kazánt azzal hogy ne vizkövesedjen holott van vizlágyitó ami megakadályozza ezt! Csak a forró víz tud vízkövesedni a langyos nem!!!! Ha Erika bére 100.000 Ft lenne,a ,,főállású" Gondnok bére netto 100.000 Ft lenne ( amibe benne lenne az utca takaritás fünyírás meg ami benne volt a régi gondnoki munkaköri leírásban, amit a ,,,LACI- bácsi kivetetett a gondnok feladatai közül) így megtakaríthatnánk egy csomó pénzt!!! Jó , hogy a levegővételért nem kell még fizetni.>>>> Utolsó: 1 éve volt a garanciális bejárás amelyen részt vettem, az akkor rögzített garanciális hibák a mai napig nem lettek kijavítva!! A 3 éves garancia szeptember 16 -án lejárt. Majd LACI bácsi építőipari cégei kijavítják a hibákat JÓ PÉNZÉRT !! Ilyen közösképviselet kell a lakóközösségnek?? Így lassan minden tönkremegy és mi még fizetünk is ezért !
LG_B Creative Commons License 2007.09.25 0 0 1535

Szia!

 

én úgy emlékszem, hogy a napirendre való vételt javasolhatja a közös képviselő, SZB tagok, de legrosszabb esetben, ha nekik mondjuk nem "érdekük", akkor a lakók 10%-a által írásban támogatott napirendi pontokat kötelesek vagyunk a közgyűlésen tárgyalni.

 

A kazán kérdéssel kapcsolatban az a véleményem, hogy ezt felvetni lehetne akár a mi dolgunk, de átgondolni (akár külső szakértő bevonásával) az SZB tagoknak, valamint a közös képviselőnek a dolga.

 

Sajnos az a tapasztalatom, hogy mi bármit felvetünk, az SZB tagok (vezetőjük) elintézik egy kézlegyintéssel, ahelyett, hogy alternatívákat kínálnának. Abból lehetne választani.

 

Én javasoltam a garázstakarítást is, azt mondták, hogy drága, meg egyáltalán minek az ilyen embereknek, akik nem takarítanak maguknak.  (30-40 eFt körül van egy alkalom) 

 

De aki ott volt az idei közgyűlésen, az láthatta, hogy bármi felvetődött mindig az volt a válasz, hogy ez azért nem jó, azért nem jó stb.. egy lakó panaszkodott, hogy ő három-négy ötletével (más háznál már bevált parktikumok!) jelentkezett, de választ sem kapott. A költségeket meg azért is jó lenne csökkenteni, mert az emeli a lakások esetleges eladási árait.

 

Engem az is zavar, hogy momentán nem tudom milyen a ház pénzügyi helyzete. Mire költünk, mennyi van a számlánkon, milyenek a bevételeink?

 

 

Üdv.:

 

LG

 

 

Előzmény: Alfa Hold (1530)
Alfa Hold Creative Commons License 2007.09.25 0 0 1534
Ja, így van. A kazán legnagyobb nyomatéka nem biztos, hogy ilyen hőfokon van.

Persze lehet, hogy de :-). Akkor meg csak furcsállom.
Előzmény: podani (1533)
podani Creative Commons License 2007.09.25 0 0 1533
"és egy motor sem csúcsrajáratva a leggazdaságosabb, hanem ca. 70-75%-on. (jelleggörbe)"

Bocs, legnagyobb nyomatékra gondoltam, ami kb. ott van amit te írtál.
Előzmény: Alfa Hold (1532)
Alfa Hold Creative Commons License 2007.09.25 0 0 1532
Nem ismerem milyen kazán ez, tényleg. De a kondenzációs kazánok, és a cirkók ca. 50-60 fok vízhőfokon a leggazdaságosabbak, és egy motor sem csúcsrajáratva a leggazdaságosabb, hanem ca. 70-75%-on. (jelleggörbe)

Te sem padlógázzal mégy egyesben, és a repülők is ca.75%-on repülnek, nem csutkán.

Amúgy fűtésre tényleg hőmennyiség után fizetek, de zavar, hogy nem rendesen megy a kazán külső hőmérséklet szerint, hanem rá van tolva maxra, hogy úgy biztos jó mindenkinek.

Lehetne még optimalizálni minden bizonnyal, de lehet, hogy nem hozna annyit, mint a ráfordítás...
Előzmény: podani (1531)
podani Creative Commons License 2007.09.25 0 0 1531
"Takarékoskodni meg pl. ott lehetne, hogy a melegvíz nem nyócvan fokosra lenne beállítva, hanem mondjuk csak 70 fokra, illetve a fűtés hőfoka is a külső hőfoknak megfelelően dinamikusan változna."

Ennek sok értelme nem lenne, mert akkor nagyobb arányban lenne a "langyos" vizedben a meleg, így több fogyna, a kazán meg sejtéseim szerint a legjobb fajlagos teljesítményre van beálítva (mint ahogy egy motor is fajlagosan a legnagyobb teljesítményen fogyasztja a legkevesebbet). Fűtésnél meg hőmennyiség után fizetsz, attól függően hogy mekkora hőmérsékletet állítassz be, erre van a digitális hőmennyiség mérő.
Előzmény: Alfa Hold (1530)
Alfa Hold Creative Commons License 2007.09.25 0 0 1530
Szia,

én sajnos például azzal sem vagyok tisztában, hogy hogyan lehet napirendi pontot javasolni a közgyűlésre.

Az utolsón kész tények elé voltunk állítva. Semmiféle mozgásterünk nem volt. Kicsit ezért kaotikus is volt az egész mindenki ötletelt jobbra balra, de napirenden kívül.

Takarékoskodni meg pl. ott lehetne, hogy a melegvíz nem nyócvan fokosra lenne beállítva, hanem mondjuk csak 70 fokra, illetve a fűtés hőfoka is a külső hőfoknak megfelelően dinamikusan változna.

A füvet meg eleve nem értem, hogy miért vágják olyan hosszúra. Apósom olyankor már nyírja, amikor ezek befejezik....
Előzmény: LG_B (1529)
LG_B Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1529

Tisztelt Lakók!

 

sajnos már én is tapasztaltam, hogy Erika nem túlságosan reagál gyorsan.

 

Engem például felháborít, hogy az öntözőrendszerben is vannak hibás öntözőfejek, és emiatt elég nagy területen nincs megoldva a locsolás. (Egyébként meg szerintem akkor is locsolunk, amikor nem kellene. )

 

Egy ilyen hibát jelentés nélkül is meg kell, hogy oldjon a közös képviselő. A fűnyírással szintén gondom van, nálam a szülőknél heti egy-két alkalommal nyírjuk a füvet. (Itt a házban csak akkor, amikor már valamelyik kisgyereket a rendőrség keresi)

 

Véleményem, hogy ha kertet akarunk, akkor ne sajnáljuk rá a pénzt (a piac, és házunk közötti részt is gondoznunk kellene, függetlenül, hogy nem a mi dolgunk), vagy ne dobjunk ki semmi pénzt egy félig-meddig gondozott kertre.

 

A fenti példa csak illusztráció, ettől fontosabb problémák nincsenek megoldva (pl. garázs takarításról 30.000,- Ft / alkalom Erika hallani sem akar stb.).

 

Remélem jövő tavasszal nem fog mindenki, indoklás nélküli átlag feletti inflációval növelt képviselői díjra szavazni, mint az idén.

 

 

Üdv.:

LG  

 

U.I.:

Én most körülnéztem néhány háznál, és máshol olcsóbbak a közös költségek is, és az rezsik is. Ez persze nem tragédia, de nem hallok olyan javaslatokról, hogy hogyan lehetne ezeket csökkenteni, legalábbis idén minden ilyen irányú kezdeményezést elhalkítottak az első és utolsó közgyűlésen.  

 

 

Előzmény: ergo11 (1526)
Alfa Hold Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1528
Lehet, hogy csak spórol...
Előzmény: ergo11 (1526)
kínai balos Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1527
Szia,

te már szóltál erikának, hogy tegye ki a telefonszámot?
Előzmény: ergo11 (1526)
ergo11 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 1526
T Lakó Társaim! Véleményem az hogy itt szerepcsere történt, Erika a munka adó mink meg a munka vállalok lettünk. Azt gondolja hogy egy bérházat képvisel, holott sullyos pénzekért vettük a lakásokat.Akármilyen problémával fordulunk hozzá szinte majdnem mindig elutasitst kapunk vagy húzza a választ vagy a megoldást mint a rétes tésztát. Régen miért volt kint a gonnok tel száma ? és most miért nem lehet kitenni valami baj történik 1 Erika >majd gondnok és valaki meghal közben. A számvevö tagok meg bólogatnak mindenre, ?? kinek az érdekeit képviselik!!!Ez kell a magyar embereknek!!!!!
boezsolee Creative Commons License 2007.09.20 0 0 1525
Kár lenne az Erikát minden apróságnak tűnő dologgal zavarni, egyébként a gondnokunk elérhetőségét sem tudjuk, így aztán várunk 2-3 hónapot egy kiégett villanykörte cserére, ha pedig felhívjuk az Erikát, válasza az, hogy a gondnok épp az előző nap cserélte ki a villanykörtét. Csak nem épp azt, ami a mi lépcsőházunkban van. De ez csak egy apróság, pont a gondnoknak kellen feltárni a hibákat, pl. a liftben a kapaszkodó csavarjait egy lakó tette helyre, a hívógombnak nálunk sem jó az érintkezése, hónapokig a kutyát sem érdekelte, hogy a hídi bejárónk elektromos zárját rosszul csinálták meg. Átvette valaki azt a munkát? Meg aztán a járda karbantartása és takarítása csak nem lehet egy szakképzett kazánmester feladata! De hát akkor kinek kell azt elvégezni? Csak a szélnek?
Előzmény: zsike23 (1524)
zsike23 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 1524
A gondnokot talán hétfőn és pénteken meg lehet találni, de szerintem elég ha valaki valamiyen hibát észlel, az felhívja az Erikát és elmondja neki....
Az a baj, hogy itt mindenki a másikra vár.....
boezsolee Creative Commons License 2007.09.19 0 0 1523
Mit szólnátok, ha ilyen és hasonló észrevételekkel mondjuk megkereshetnénk egy virtigli gondnokot, aki összegyűjti a problémákat, kijavíttatja, majd át is veszi az elkészült munkát és igazolja a számlán, majd az Erika utána kifizetheti. Nem érne ez meg egy kis többletköltséget, mielőtt szép lassan mindenünk tönkremegy?
Danika77 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1522
ezt attol kellene megtudni akitöl lehet távirányitot venni.
Előzmény: Pécsi bölcsész (1521)
Pécsi bölcsész Creative Commons License 2007.09.17 0 0 1521
egyáltalán honnan van nekik távirányítójuk?
Előzmény: Danika77 (1520)
Danika77 Creative Commons License 2007.09.14 0 0 1520

Sziasztok!

 

Kinek kell szolni,hogy a 12/D lépcsöházban megkéne javittatni a lift gombjait?

Valamit már tényleg csinálni kéne a sok össze-vissza parkoloval!!!

podani Creative Commons License 2007.08.27 0 0 1519
Ja akkor az a 10-es tömb...
Előzmény: treffort (1518)
treffort Creative Commons License 2007.08.27 0 0 1518
Nyilván nem a több hellyel rendelkező tulajdonosokra gondoltam. Egyik kedves lakótársunk többször fetörést okozott számomra, hogyan álljak be a helyemre úgy, hogy mások ne vigyék el az autóm orrát, miközben ő, a hátsó szomszéd félig az én helyemen áll. Másrészt, lehet, hogy nem egy kapuról beszélünk. Tegnap pl. a Plus felé nyíló kapu egész nap tárva-nyitva állt. Este 11-kor értem haza és akkor is az jött le a parkolóba, aki akart.
Előzmény: Alfa Hold (1517)
Alfa Hold Creative Commons License 2007.08.27 0 0 1517
És ha két parkolóhelyet vett? mint én? :-)))
Előzmény: treffort (1515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!