Keresés

Részletes keresés

Dktom Creative Commons License 2006.02.06 0 0 1261
Sziasztok!

A garázskapu téma már egy kicsit unalmas, de valahogy mindig visszatérünk rá, holott egyéb probléma is akad bőven.

Igaz, ezeket a problémákat jelenlegi gondnokunk talán orvosolni tudná...
(persze, ha tudnám hogyan lehet elérni)

Gondolok itt kazalnyi nem jól záródó ajtóra, búgó néha nem működő kaputelefonra stb, de igazából nem szólok ezekért a dolgokért mert nyilván ezek a dolgok csak számomra fontosak. Hogy Lacibát idézzem.

A penészedéssel kapcsolatban beszéltünk a Strabagos Rajmund gyerekkel, miszerint már a tervezésnél figyelembe kellett volna venni a hőhíd problémáját... (magyarul a Strabag nem tehet róla, mert terv szerint építette a házat). Remélem akiknél a penészedés nagyon durva azok ezzel az összefogással valamit el tudnak érni.

Üdv

Dktom


4ster Creative Commons License 2006.02.06 0 0 1260
Kedves KaraJan, kíváncsian várom, milyen választ fogsz kapni. Ezeket a kérdéseket már én is feltettem jó ideje. Körülbelül az volt a reakció lényege, hogy mivel nem dolgoztam keményen a kapu megjavításán, ne kritizáljak. Egyébként itt sok hozzászóló azt írja, ne kritizáljuk az új közös képviselőt, adjunk neki bizalmat. Én úgy látom, az megvan. Inkább SZB elnökünk vezetési stílusa nem tetszik itt pár embernek. Főleg, mivel nem is vezetőnek választottuk szerintem ... Üdv, 4ster.
Előzmény: KaraJan (1259)
KaraJan Creative Commons License 2006.02.04 0 0 1259

Garázskapu: lelki szemeim előtt megjelenik 25- 30 évvel öregebb

 

önmagam, s látom az 1-2 évente váltakozó közös képviselők és szb. elnökök

 

vívmányát: A KAPUNYITÓ VEVŐK OSZLOPAINAK ERDEJÉT,

 

s az erre rendszeresített hátizsákomban pedig a TÁVNYITÓK GARMADÁT!

 

Kérdés /már komolyan/:

 

Ha úgy elromlik a két nyitóelektronika közül bármelyik is , hogy se kép se hang,

 

mindkettőt meg fogjuk csináltatni, vagy csak az aktuális szb elnök érdekkörébe

 

tarozót?

 

Kérdés 2: Megéri mindkét "rendszert" fenntartani/javítani?

 

Kérdés 3: Miért fizeti a ház (tehát többek közt én is) az új vevőrendszert?

 

Mert (garázstulajdonosként) nem használom, mivel a régi nyitó még úgyahogy

 

nyitja.

 

 

Szné B.Ka Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1258

Szia Zsike!

 

Igen, a legjobb a szelektív hulladék gyűjtése, köszi. A másik dolog, amit én magam is néha elfelejtek, hogy a kapukat mindig csukni kellene a lakóknak, mert volt rá példa, hogy kóbor kutya tévedt be, nem kis riadalmat okozva ezzel. Azóta nagyon figyelek erre. Legalább a kóbor állatokat tartsuk távol... Még van valami, ami mostanában jutott eszembe. A parlagfű probléma. Még ráérünk ezzel foglalkozni, de amint tavaszodik, még csírájában (illetve gyökerében) el kell fojtanunk ezt a problémát, mert egyre nagyobb területen van és szerencsére egyre több a kisbaba. Azon kívül, hogy büntethető a ki nem írtása, komoly problémákat okozhat a lakóknak. Tavaly és az előtt a játszótérre járó anyukák tépdesték ki, de alul maradtunk egy idő után.

 

Üdv.: Kati

Előzmény: zsike23 (1257)
zsike23 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1257
Szia Kati!
Nálunk a B-ben kb 15-16-an írták alá. Én személyszerint tavaly télen napi 10-12 órát szellőztettem.(reggel elmentem dolgozni, este hazajöttem), és mégis az egyik falunk teljesen penészes volt.
Aztán mivel keresztbe volt repedve a fal, kértünk statikai véleményt és a statikus tette hozzá megjegyzésként, hogy a penész okozója a sarok falon lévő hőhíd....
Kíváncsi leszek mit sikerül intézni majd ezügyben.
Műanyag flakonokkal kapcsolatba egy tipp: akinek kisgyermeke van, valószínű, hogy sétál. A sulival szemben lévő háznál sikerült felfedeznem egy műanyag flakonok tárolására szolgáló kukát. Én oda szoktam elvinni. Nem nagy fáradtság és össze lehet kötni a sétával. Rám még senki se szólt, hogy ne dobjam oda.
Előzmény: Szné B.Ka (1256)
Szné B.Ka Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1256

Sziasztok!

 

Vérnyomás emelésére teljesen megfelel ez a fórum... No de komolyan: "beszéljünk" inkább hétköznapi gondokról. Biztosan láttátok Ti is a lépcsőházakban a kiírást, miszerint fel szeretnének lépni az építtető ellen a penészesedés miatt. Nos, a D lépcsőházban úgy láttam, hogy 4 család írta alá. Vagy azért, mert nincs (ez lenne a jó), vagy azért, mert nem hittek abban, hogy közösen felléphetünk ez ügyben. Én is így gondoltam, hiszen tavaly megmagyarázták nekem, hogy túl jók az ablakok, szellőztessek többet. Mivel kis gyerekeim vannak, gyakran szellőztetek, abban nincs hiba. Megtudtam, hogy valóban eredményt lehet elérni, ha sokan csatlakoznak és ki lehet kényszeríteni az építtetőtől a javítást. Ezt érintett szomszédtól hallottam (más lakóparkból). Azért zavarlak ezzel titeket, mert nehéz elhinnem, hogy csak kisgyerekes lakásokat érint a penészesedés, mást nem.

 

A másik apró észrevételem, hogy amikor leviszem a szemetet, tele van műanyag palackokkal. Ha lecsavarjuk a kupakot és jól megtapossuk, kétszer annyi szemetet lehetne elhelyezni egy-egy kukában. Nekem a fiaim már tudják, nagy élvezettel nyomják össze az üres üvegeket.

 

Erikával kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy bizalmat szavaztunk neki. Közösen. Ha majd őt is rajtakapjuk azon, hogy nem az érdekeinknek megfelelően dolgozik, majd akkor ráérünk gondolkozni, hogy mit tegyünk. Addig ne kérdőjelezzétek meg a munkáját. Bárki elvállalhatja ezt a megbízást, éljetek vele!

 

Üdvözlettel:

Katalin

zsike23 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1255
Kedves Barbus456!
Először is üdvözöllek a Dunaparkban! Ne legyél szomrú nem volt és nagyon remélem nem is lesz ez így mindig. Dunakeszi szerintem egy főnyeremény. MInden van itt:piac, bolt, orvos, gyógyszertár és elsősorban :JÓ LEVEGŐ....
Nagyon jól választottatok!
Előzmény: barbus456 (1254)
barbus456 Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1254

Sziasztok,

 

Szomorúan olvasom a fórumot, ami szerintem teljesen lényegét vesztette...

Nem ismerem egyikőtőket sem, és a pontos részleteket, háttér infókat sem, de teljesen meg vagyok döbbenve azon a gyűlölködésen és egymásra mutogatáson amit már nem is győzők végig olvasni...

2 hete költöztünk be a férjemmel a B tömbbe, onnan nem nagyon láttam hozzászólást - az olvasottak alapján hál' Istennek.

Mikor még lakást kerestünk, az volt az egyik, ami igazán megfogott minket Dunakeszin, hogy egészen más a hangulat, mint Budapest belvárosában, az emberek barátságosak, kedvesek. Nem akarok senkit az itteni hozzászólásai alapján megítélni, biztos vagyok abban is, hogy nem lehetett könnyű az IM ideje alatt a lakóknak, és emiatt most mindenki frusztrált, csak azon próbáljatok egy kicsit elgondolkodni, hogy megér-e annyit ez az egész, hogy ilyen hangulatot teremtsetek magatok körül! Remélem, hamarosan tisztázzátok a félreértéseteket, és mindenki békességben éli tovább az életét :))

 

Minden jót kívánok nektek!

B

Dzsinó Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1253

Sziasztok!

Ha már mindenki leírta a véleményét a témában, akkor én sem maradok ki. J

Végigolvastam az elmúlt hét „termését” és a következő kérdések-gondolatok fogalmazódtak meg bennem.

Kedves Tibor!

Megmondom őszintén nem értem ezeket az "önigazoló" leveleidet a fórumban.

Ezzel mit szeretnél bizonyítani?

Az, hogy dolgoztál és tettél a házért, az nem volt kétséges senkinek, köszönjük.

De, ez a kontrol amit ezek szerint megvolt részedről az IM felé (gondolom ezt bizonyítanád a levelekkel, és ezt hiányolod az új KK-val kapcsolatban), ennyire nem volt eredményes, akkor ez nem róható fel az újjal szemben hibaként.

Azt sajnos megéltük, hogy a „kontroll” alatt lévő IM ennyire katasztrofális helyzetbe tudta hozni a lakóparkot, ebből próbálunk kilábalni mostanság.

Az IM hibáiról már nagyon sokat tudunk, és a fórumon elhangzott „vádak” az új KK-ról konkrét dolgokról nem szólnak. A két szolgáltatás összehasonlíthatatlan. Miről beszélünk?

Ne haragudjatok, nem értem meg azt, aki visszasírja a régi időket és az IM-et mint megértő KK – t emlegeti. Szerintem nagyon egyszerű a képlet:

Egyik oldalon az IM – a másikon Erika

Tartozások, hűtlen-kezelés, hazugságok, pénzügyi káosz és ellenőrizhetetlen könyvelés, különleges jogok a DPLP-nek, de megértő (de füle botját sem mozdító, semmit el nem intéző) ügyintézés az Im oldalán - pénzügyi leltár elkészítése az IM helyett, Óraállás jelentés, erről visszajelzések, kapu évek után újra használható, nem kell félnünk a gáz, víz elzárásától, egyeztetés a legnagyobb tartozóval (dplp) stb. a másik oldalon. Szerintem ez magáért beszél.

Hangsúlyoznám ez a saját véleményem, amit a fórumból szűrtem le, és nem akarok senkit meggyőzni semmiről.

Még valami, köszönöm szépen a kapubeálló megoldását! Éltem a lehetőséggel és vásároltam egy távirányítót (természetesen garázs tulajdonos vagyok, és ezt ellenőrizték is akkor amikor megvásároltam).

Üdv: Dzsinó

fp55 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1251

Tibor!

 

Ezekkel a hozzászólásokkal, idézett levelekkel csak azt bizonyítod igy utólag hogy te dolgoztál! Ezt senki nem volnta kétségbe eddig sem, sőt már többször meg is köszöntük a munkádat sőőőőt arra is kértük hogy folytasd így tovább.

 

DE.

 

 

Ha ezeknek csak töredéke is megvalósult volna akkor most nem kellene itt utólag védeni magad mindenféle ctrl+c ctrl+v hadművelettel.

 

Ha jól csináltad volna mint vezető akkor a levélben nem csak kérés lett volna hanem határidő is a teljesítésére és visszaigazolási kérelem is a teljesítésről. Ezek hiányában csak szétszórt parancsok/kérések ezek. Azok pedig nem szoktak teljesülni és nem is teljesültek (nagyrészt)

 

 

Szerintem ezzel a rakás levéllel mostmár mindenkinek a számára nyilvánvaló hogy TE csak összefogni tudsz folymatokat, azokat végrehaj(tani)(tatni) nem.

Ennek a gyűlöletkampánynak, uszításnak semmi értelme csak a kedélyeket korbácsolod.

 

Lacibá legyen egy lakógyűlés ahol a TIBOR végre lemondhat. Mostmár nem csak az ő vágya ez. (szerintem).

 

 

Üdvözlet mindenkinek!

 

 

Felil Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1250

Csatlakozom ... (sajnálattal!) :o(

Előzmény: ZSAGA (1249)
ZSAGA Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1249
Csak így tovább A blokk!!!
Sárosi31 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1248

Tisztelt 4ster!

 

Nem kívánom kettőnk párbeszédével mérgezni, a fórum amúgy is puskaporos levegőjét. Bármi további észrevételed van, ami érint engem a privát e-mailben várom.

 

Ezek szerint a 15.000 a ti zsebetekből származik? A távirányítónkkal együtt ezt sem Te vetted! :-)

 

Nem vártunk és ma sem vár senki gratulációt, vállveregetést. Teljesen jól megvagyok nélküle.

 

Bár a kérdésemre, hogy személy szerint hányszor hívtad az IM-et, illetve az Erikát a kapu ügyében nem kaptam választ. Megmondom  őszintén már nem is érdekel !

 

Tibor!

 

A történeti hűség kedvéért az alábbiak kicsi kiegészítést igényelhetnek:

 

" ezek után, mivel az SZB abszolút működésképtelen volt, szerettem volna lemondani, de a ház nem engedte. aki ott volt, emlékszik.

Laci, neked is, hogy megértsd: A LAKÓGYŰLÉS NEM FOGADTA EL A LEMONDÁSOMAT!"

 

A közgyűlés olyan dologról nem határozhat, ami a napirendjében nem szerepelt, a közgyűlésen a napirendre nem lehet felvenni új pontot. 

 

Mivel személyi kérdés azon a közgyűlésen a napirendi pontok között nem szerepelt nem is szavazhattunk a személyedről.

 

Üdv:

 

Csaba

4ster Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1247

Kedves Sárosi31, így valóban érdemes lezárni a kaputémát (is). Ha nem a kérdésekre válaszolsz, akkor csak az időnket pocsékoljuk. Könnyű vádolni az embereket azzal, hogy ők miért nem csináltak semmit. Többek között azért, mert nem tudnak arról, hogy mik a problémák. Normális házban nem is a lakók dolga ezeket megoldani. A közös képviselőt, a közös költséget pedig mi is fizetjük. Ezen az alapon van jogunk kritizálni, ha valami (szerintünk) nem stimmel.

 

"- Nem cáfoltátok, hogy az új vezérlőt a ház pénzén raktátok fel.

 

Majd ha az 50.000 Ft-os számlán az lesz, hogy új vevőegység, akkor szólhatsz egy szót is, addig nem. A számla a CANE motor a magyarországi forgalmazó szakszervízben történt bevizsgálását követő javításokat és elemcseréket tartalmazhatja. A vevőegység ára 15.000 Ft."

 

Olvastad, mit írtam? Nem említettem összeget. Nem motorról, hanem vezérlőről (nevezheted vevőegységnek) beszéltem. Ezek szerint a 15.000 a ti zsebetekből származik? Ha így van, írd meg, és a lakók majd megköszönik a hozzájárulásodat.

 

Na, megyek hasznosabb dolgokkal foglalkozni. Üdv, 4ster.

Előzmény: Sárosi31 (1236)
podani Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1246
Bocsánat, "B" tömböt akartam írni...
Előzmény: podani (1245)
podani Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1245
Nem akarok nagyon beleszólni, de a HÁZ, a KÖZGYŰLÉS szavazta meg abszolút többséggel a IM-et a próba idő után amikor már rég láttuk hogy mit művelnek. Erről még itt a fórumon is volt szó ha visszaolvas bárki.
Tehát valahogy abba kéne hagyni a bűnbak keresést, meg egymás piszkálását, ez iszonyú rossz hatással van a házra. Azzal kéne inkább foglalkozni hogy minnél hamarabb összefogva megoldodjanak a ház ügyei. Ennek így semmi értelme, mindenkiben csak a hibát keresni.

Egyébként most tudtam meg hogy az "A" tömbben, ahol elméletileg ugyanaz a gondonok, szóval Csonka József Úr elérhetősége, és pontos munkaköri leírása is ki van függesztve.

Előzmény: zsike23 (1243)
zsike23 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1244
Csak annyit szeretnék még hozzászólni, hogy egyáltalán nem érzem magamat félrevezetve, eddig sem éreztem úgy. Viszont az tényleg felháborít, hogy még mindig a múltba tekintgetünk... Tudod van az úgy, aki sokat néz hátra előbb-utóbb neki megy a falnak -"nagyot koppan, s azután elhallgat".:-))))!!!!
Előzmény: Tibor4500 (1237)
zsike23 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1243
Tibor!
Én mégegyszer szeretném megköszönni eddigi munkádat, nagyon becsüllek érte, hogy 2 évig vitted a ház dolgait!!!
De: folyamatosan bizonygatod, hogy mennyire frankó gyerek vagy és voltál, és rajtad kívül senki semmit nem csinált az Szb-ben . Ezekkel a hozzászólásokkal mit akarsz elérni, hogy sírva könyörögjünk neked, gyere vissza Tibi???
Nem igazán értelek, de lehet, hogy csak túl csekély értelmű vagyok. Ha így van szóljatok, befogom a szám!!!
Felszeretném tenni mégyegyszer azt a kérdést, hogy ha te olyan vaskezű voltál és mindent számonkértél, akkor, a ház miért jutott idáig???? ( 2 éves IM pályafutásra gondolok!)
Előzmény: Tibor4500 (1242)
Tibor4500 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1242

2005. aug, de nem folytatom tovább! ráadásul, sajnos, az SZB tagok sem mindig teljesítették a megbeszélt feladatokat... pedig ez lenne a csapatmunka!!!

 

sziasztok,

tegnap 4 fővel sikerült összejönni és intézni a ház ügyeit. jövőre mi is szünetet fogunk tartani nyáron, ez így nagyon lassú, felesleges!!!

nos, a következőket beszéltük meg:

1. várjuk Nóra válaszát Tomcsányi levelére, amely alapján végre személyesen is találkozhatunk

2. Jankai Laci hozott egy nagyon kedvező ajánlatot felújítási alapra

3. kiment a garázsosoknak a levél a díjakról.

Zsuzsi, mennyi folyt be eddig?

4. garázsokkal kapcsolatban felszólító levelet kell küldeni Orennek!

Zsuzsi, Nóri, nézzétek meg, kérlek!

5. lóhere írtást meg kell rendelni!

Zsuzsi, kérlek!

6. közgyűlés október 20-a környékén. témák: fűtési átalány, DPLP kiszállt az SZB-ből, felújítási alap, garázsosok

7. Vízművek engedélyezi a vízórák telepítését a kertbe, ha érdemes még most megcsinálni, hajrá!!!

8. a beállók almérősítésének kérdését Sergyán Zoli kezeli és egyezteti Földényi Gyurival

9. megoldást kérünk a DPLP-tól, mivel a múlt héten egy mentő nem tudott bejönni a bejáratnál...

küldöm a feladat-excelt.

Zsuzsi, várjuk a galambosok szerződését, a havi számlakivonatot és a tartozók listját!

KÖVETKEZŐ SZB: SZEPTEMBER 5, HÉTFŐ!

köszi

t.

Tibor4500 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1241

2005. aug.

 

Zsuzsi,

szeretném kérni, hogy a társasházunkkal kapcsolatos mindennemű utalást 2005. augusztus 23-tól csak az előre bemutatott és jóváhagyott számlák estében végezzétek el, azaz mindent ELŐRE szeretnénk látni!

Nóri, ez így rendben van?

köszönettel:

Kiss Tibor

SZB Elnök

 

2005. aug.

 

Jelinek Dániel és Sajgál Gábor urak részére!

 

Tisztelt Uraim!

 

Házunk, a dunakeszi DPLP A blokkjának az adminisztrációs rendszere az összeomlás szélén áll, s ez azt eredményezi, hogy a működésünk is komoly veszélyben van. Jelen levelemben szeretném Önöket a részletekről tájékoztatni!

Miután Önök Pálfalvi Zsuzsát delegálták hozzánk, s ígéretet tettek arra, hogy a Zsuzsa csak ezzel a beruházással fog foglalkozni, jobbnak tűnt a helyzet, javulást érzékeltünk, s Önök felé is engedményeket tettünk, elfogadtuk a közös képviselői díj megemelést 150 000Ft-ra. Azonban úgy tűnik, ez az összeg indokalatlanul magas az elvégzett munkához képest:

1. a könyvelési rendszer, Zsuzsa bevallása szerint is, erősen a 0-hoz konvergál. Fogalmunk sincs a tényeges befizetésekről, tartozásokról, kintlévőségekről. Zsuzsa júliusban még azt állította, hogy 2 millió Ft tartalékunk van, majd egy hónappal később AZ EGYIK LAKÓ ELMONDÁSÁBÓL derült ki, hogy a vízellátást ki akarták kapcsolni a be nem fizetett számlák miatt! Zsuzsa erre annyit reagált, hogy nem tartotta fontosnak ennek felénk történő jelzését, mint ahogyan arról sem számol be, kitől, mit sikerül behajtania.

A lakókkal szemben nem tudunk eljárni, miután tegnap, amikor felhívtam néhány tartozót, mindannyian azt válaszolták, hogy hónapok óta várják a Zsuzsa jelentkezését, elszámolását és azonnal hajlandóak fizetni!

2. az IM képviseletében Zsuzsa több kérésünket sem teljesíti hónapok óta. Már 2004-ben is kértünk egy olyan térképet, amely feltünteti a fogysztóórákat a kertben, hogy ha valami történik, cselekedni tudjunk. A lakók visszajelzése alapján tudom, hogy bár kértük, a mai napig nem sikerült kikapcsolatatni az öntözőrendszert, minden éjjel locsolunk akkor, amikor az egész országban az eső mennyiségével bírkóznak! De a mai napig nem sikerült a galambtüskéket elintézni (június óta tart a projekt és remélem, hogy a kifizetés nem történt meg, miután ezt többször is megtiltottam a Zsuzsának!!!), és bár többször jeleztük, hogy szeretnénk találkozni a Strabag és a DPLP képviselőivel, ezt sem sikerült összehozni.

Azt gondolom, hogy az IM nem végez se megfelelő mennyiségű, se megfelelő minőségű munkát, s ezért a szerződés felülvizsgálatát kérném! Amennyiben kederül, hogy Önök nem teljesítenek felénk (miután a max. 6 beszállítóval történő kapcsolattartás kicsit sokba kerül 150 000 Ft-ért), szeretném megvizsgálni a visszafizetés lehetőségét!

Kérem Önöket, s ez bizonyosan szükséges lesz egy pénzügyi átadásnál, hogy 2005. szeptember 30-ig minden lakóval történjen meg egy jegyzőkönyvvel bizonyított pénzügyi elszámolás, hogy tisztán láthassuk pénzügyi helyzetünket!

Továbbá kérem Önöket, hogy biztosítsanak egy személyes találkozási lehetőséget még e héten, hogy a feladatokat meghatározhassuk!

Köszönettel:

Kiss Tibor

SZB Elnök

Tibor4500 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1240

2005. aug. 30

 

sziasztok,

jövő hétfőn SZB ülés! 6-kor az iskolában! holnap pedig találkozunk az Orennel és a Tomcsányival (Nóra, Laci és én)

Zsuzsi, szeretném ha elmondanád majd, hogy az IM mit tett/tesz az elmúlt és a jelenlegi héten a kintlévőségek behajtása ügyében, valamint a lakókkal történő elszámoltatásban

miután felfüggesztettük a kifizetések lehetőségét, kérném szépen majd a kifizetendő számlákat bemutatni

szeretném kérni a galambosok szerződését és a ház-IM szerződést megtekintésre

 

 

muszáj lesz kitűzni a következő lakógyűlés időpontját és összerakni a határozati javaslatokat!!!!!!

 

 

 

nagyon sajnálatos, hogy a Dániel és a Gábor a mai napig nem méltatta válaszra reklamációs levelünket...

 

 

 

köszi

t.

Tibor4500 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1239

s csak azért, hogy minden kedves érdeklődő lássa, hogy milyen levelezés ment a ház és az IM között, hogy mit nevezek én csapatmunkának, hogy milyen eszközeink voltak a számonkérésre, néhány mail a több 100-ból:

 

2005.09.07

 

sziasztok!

kérem, h legyetek kedvesek hozzászólni!

Zsuzsi, kérlek, h válaszolj az alábbiakra:

1. mi volt a CAD-Kert Bt-nek 44, illetve 56e Ft-os kifizetés

2. mi volt az AMD Services Kft-nek a 12e Ft-os kifizetés

3. miért számláz változatlanul 12.500Ft-ot az IM, amikor abban egyeztünk meg, hogy ez adminisztrációs költségeket fedez (másolás), s a lakók 80%-a arra panaszkodik, hogy semmiféle elszámolást nem kap

4. mit jelent, h a kivonat elején 3.683Ft, a végén 8.933Ft jutalék terhelés, illetve az elején 2.640Ft, a végén 2.400Ft kivonat díj van? ezeket havonta nem csak 1x lehetne számlázni??? mi az a jutalék terhelés??? s emellett van még szla vezetési díj 4.990Ft... ez összesen 22.646Ft...

5. mikor kaphatjuk meg a 2 héttel ezelőtti bejárás jegyzőkönyvét (esőérzékelő)?

6. szeretném megkapni azt a listát, amely tartalmazza a sárga csekkes befizetők elszámolását! azt, h ők mennyivel tartoznak most a háznak...

7. hol tartanak a tartozók fizetési meghagyásai, hány embert nyomtunk eddig behajtás felé?

válaszodat várva köszönettel:

 

Kiss Tibor / Tibor KISS

 

Tibor4500 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1238

ami számomra a legfontosabb, hogy ezt a bizonyos felelősség kérdést rendbe tegyük!

 

az IM gondatlanságára kb. 1 éve derült fény, akkor én a Pálfalvival egy SZB ülésen összevesztem, s az arcába kiabáltam, h hazudik. sajnos, igazam lett.

 

ezek után, mivel az SZB abszolút működésképtelen volt, szerettem volna lemondani, de a ház nem engedte. aki ott volt, emlékszik.

Laci, neked is, hogy megértsd: A LAKÓGYŰLÉS NEM FOGADTA EL A LEMONDÁSOMAT!

 

utána egyre rosszabbodott a helyzet, nem tudtunk előre lépni, mert a kért anyagokat az IM nem hozta bemutatni, kb 1 évig nem hoztak havi banki számlakivonatot, nem teljesítették a kéréseinket. ekkor javasoltam az SZB-nek az IM leváltását, de az SZB nem fogadta el.

Laci, neked is, hogy megértsd: AZ SZB NEM FOGADTA EL A JAVASLATOMAT, HOGY LEVÁLTSUK AZ IM-ET! (többek között a Csilla 'ááááááááá, jóóóóóóóóók lesznek ők' szavazatával)

 

ezek után folyamatosan az én személyesa felelősségemet emlegetni, kissé túlzónak tűnik! így kérlek, hogy ezt a 'feljelentelek, mert te vagy a felelős', meg 'az elődöm nem volt képes a rendbetételre', meg 'folyamatosan kárt okoztál', be kellene felyezni, mert mint képviselő mind a háznak, mind az SZB-nek jeleztem az állapotok tarthatatlanságát!!! úgy érzem, hogy a kialakult helyzetben a ház , de még a Csilla felelőssége is nagyobb, mint ez enyém, miután kényszerpályán mozogtam!

 

elmúlt a nyár, amikor senkit nem lehetett mozgódítani, ősztől pedig két célom volt: az IM eltávolítása és az SZB feloszlatása. nov. 7-én mindkettő sikerült! :o)

 

 

 

Előzmény: Tibor4500 (1229)
Tibor4500 Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1237

jó reggelt (bár ezt már egy kicsit félve írom le...),

 

igen, ez az egyetlen vád, amivel egyetértek: kapzsi vagyok! erre enged mutatni az elmúlt 2 év, amikor folyamatosan sikerült a házból pénzt kivenni... nem rohangáltam, nem telefonáltam, nem írogattam... s még a végső, órára, percre való kimutatást sem készítettem el, felhánytorgatva most azt, hogy 345 óra 17 perc ráfordításom volt, összehívtam és levezettem 23 SZB ülést és 6 lakógyűlést, beszéltem 53x a Pálfalvival és 18x a Sajgállal... de kérem, ez volt a vállalásom!!! :o) Laci most széllel kürtöli körbe, hogy mennyi mindenen van már túl...

 

NEM, NEM ÉRTEK EGYET A CSITÍTGATÓKKAL! jelen fórum pont arról szól, h ütköztessük a véleményeket és újabb és újabb infók kerüljenek elő! miért kellene bárkinek is elhallgatnia a véleményét??? ráadásul van egy csomó félrevezetés, ami miatt muszáj újra felidézni a történteket!!!

Előzmény: zsike23 (1233)
Sárosi31 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 1236

Sziasztok!

 

Tisztelt 4ster!

 

Én részemről a kapu kérdést lezártam, ha nem elégszel meg a régi távirányítód teljesítményével szerintem Laci bácsi szívesen biztosít számodra egyet némi pénzmag ellenében.

 

Ha egyébként otthon vagy a rádiófrekvenciás irányítók terén, amit én magamról nem állítottam soha, javaslom Földényi úr felhívását a DPLP Kft-nél, hátha tudsz neki segíteni. 

 

Na akkor újra és egyben utoljára elmondom:

 

- Nem a mindenki által ismert, mindenki távirányítójával nyitható rendszer  megjavításán fáradoztatok ti sem.

 

Nem, mert az egykoron a kivitelezést végző (Molnár Acél Kft.) és a kapu javításával megbízott szakembert sem lehetett elérni telefonon. A DPLP Kft. és az említett időszakban a közösképviseletet papíron ellátó IM pedig szokás szerint a füle botját nem mozgatta a probléma megoldása érdekében. Az Erika 3 hete sem volt még KK, amikor a cégek szakemberei megnézték a kaput.

 

- Nem cáfoltátok, hogy az új vezérlőt a ház pénzén raktátok fel.

 

Majd ha az 50.000 Ft-os számlán az lesz, hogy új vevőegység, akkor szólhatsz egy szót is, addig nem. A számla a CANE motor a magyarországi forgalmazó szakszervízben történt bevizsgálását követő javításokat és elemcseréket tartalmazhatja. A vevőegység ára 15.000 Ft.

 

Egyébként nem vagyok médiasztár, hogy minden hülye pletykát cáfolnom kelljen. :-) 

 

 - A lehetőségeket akkor használhatod ki, ha a többi lakónak nem megy kárára. Pl nem ők fizetik a távvezérlődet. Lásd az előzőt pontot. Amíg nincs cáfolat, addig Tibor állítását kell elfogadnom.

 

Majd szóljál, ha vettél nekem bármit. :-) Szeretem, ha a legjobbat feltételezik rólam! :-)

 

- Nem cáfoltátok, hogy a lakók sem megkérdezve, sem az új helyzetről tisztességesen értesítve nem voltak. Mondjuk ezt nehéz is volna cáfolni.

 

Mivel majd félévig senkit nem érdekelt a kapu ügy, hirtelen micsoda információéhség ütötte fel a fejét . Az IM-et miért nem nyagattad naponta? Fp59 legalább becsülettel rótta a telefonos köröket, s az IM-re jellemző módon pattintották le, illetve adták neki a műszaki információkat.

 

- Nem fogadom el, hogy a kapu javíthatatlan. Volt már hasonló hibája és akkor ki lett javítva. De esetleg beszélhetünk kicsit a rádiófrekvenciás távvezérlők működéséről, ha gondolod ...

 

Ne fogadd el, szíved joga! Tudod én rühelem a gagyi kínai működésképtelen távirányítókat, amit ráadásul parasztvakitás címén 30 000 Ft-ért árulnak, ha elhagyod.

 

Bár emlékeim szerint hasonló hiba kijavítását követően kb. 10-15 napot működött a kapu. Nézd mint már említettem nem vagyok szakember, s mivel nem értek hozzá, szakembereket kértünk fel - nem egyet - hogy vizsgálják meg a kaput.

 

A gyenge motor pusztán azt jelenti, hogy ez csak egy 4 lakásos és nem egy 120 lakásos társasházhoz tervezett motor. Ezt a DPLP ígéret szerint kideríti.

 

 - Nektek se a többi lakót kellene piszkálni, hogy ők miért nem csináltak valamit. A lényeg az volna, hogy a közös képviselő oldja meg a dolgokat, a közös érdeknek megfelelően. Nem egyes emberek a saját fejük után.

 

A nyáron és az ősz folyamán miért nem zaklattad az IM-et?

 

S utoljára mondom senkinek kárt a megoldással nem okoztunk, a parkoló használatában, birtoklásában nem akadályoztunk. A Beruházónál személyesen jelen voltam, mikor nem kifogásolták a megoldást és igyekeznek a másik jeladót megjavíttatni. Ennyi volt az ígéret.

 

Soha nem állítottam Magamról, hogy tévedhetetlen lennék! Viszont mások pató pál úr s majd a másik megoldja hozzáállása miatt nem szeretném, ha gépjárművünket kár érné. Tudod vannak fórumózok pld. zsike23, fp59, podani, dktom és még sokan mások is (nem fórumosok is)  - elnézést a nem teljes listáért -  akik igyekeznek javaslatokkal segíteni a ház jövőbeni normális működését, érdekes ilyenkor egyes fórumozók hallgatnak de amikor a fikázó fél óra van, azonnal megjelennek.

 

S érdekes módon a 30 parkolótulajdonosnak semmi problémája nincsen, s aki akart vett is magának távkapcsolót, aki úgy gondolja, hogy neki nem ér X ft. vagy nem akar erre költeni ki kell várnia míg a Földényi úr szakemberrel megnézeti a kaput. De nem lakatossal, mit a múltkor! :-) 

 

Ezzel részemről a kapu ügyét lezártam. Senkit nem néztem dedósnak csak emlékeim szerint a kisgyerekeknek kell minden 10x elmondani, ha azt szeretnénk, hogy megértse! :-)

 

 

SZVSZ DKtom és Zsike23 utolsó bejegyzésében foglatakat megkellene fontolni a közösképviselővel elégedetlenek.

 

Nagyon érdekes, hogy ahogy kiderülnek az IM újabb és újabb disznóságai úgy sürgetik néhányan az Erika és Laci bácsi eltávolítását........  Hh,Hm.... Hideg. hideg langyos, forró ,TŰZ!

 

Tibor!

 

A gondnok és a takarító foglalkoztatását én nem vádaskodás miatt hoztam fel, sőt ellenkezőleg valamely lakótárs meggyőzésére, hogy az ismerettség alapján kötött üzletek sokkal gyümölcsözőbbek lehetnek, mit egy vadidegenné. Egyébként tudod, hogy a családommal együtt nagyrabecsülöm a takarítónéni munkáját. De a fentiek miatt javaslom befejezni ezt "a Laci bácsi hozta Erikát" című népi mondóka állandó felemlegetését is. Te az üzleti életben nem olyannal szeretsz üzletelni, aki már bizonyított Neked?  

 

A rendesen fizető garázsosok nevében kérem, hogy a tipizálást fejezzük be, hogy a garázsosok nem fizetnek! Nyilván van ilyen is, de a DPLP Kft. az aki legendás összegel tartozik, nem Neked, hanem a ház valamennyi lakójának!

 

Üdv: Csaba

4ster Creative Commons License 2006.02.01 0 0 1235

Tisztel Sárosi31, itt a legutóbbi megnyilvánulásod kapu ügyben. Úgy gondolom, nem a lényegre válaszoltál.

 

"A garázskapu eredeti távnyitóval való nyitása nem ütközik akadályba! Én személy szerint mindkettőt használom gond nélkül. Az eredeti távkapcsoló használata némi kényelmetlenséget okoz :-(   Örültem volna sok elégedetlen parkoló tulajdonostársam a kapu megjavításán fáradozottt volna, mint a fikázásán azoknak, akik igyekeztek egy 6-8 hónapos szinte szünet nélküli tárva-nyitva állapotot megszüntetni. Száz milliókba mérhető a parkolóban parkoló autók értéke, engedtessék már meg, hogy a biztonságuk érdekében a lehetőségeket kihasználjuk."

 

Erre (és JL Tibornak írt válaszára) azt tudom mondani:

 

- Nem a mindenki által ismert, mindenki távirányítójával nyitható rendszer megjavításán fáradoztatok ti sem.

- Nem cáfoltátok, hogy az új vezérlőt a ház pénzén raktátok fel.

- A lehetőségeket akkor használhatod ki, ha a többi lakónak nem megy kárára. Pl nem ők fizetik a távvezérlődet. Lásd az előzőt pontot. Amíg nincs cáfolat, addig Tibor állítását kell elfogadnom.

- Nem cáfoltátok, hogy a lakók sem megkérdezve, sem az új helyzetről tisztességesen értesítve nem voltak. Mondjuk ezt nehéz is volna cáfolni.

- Amikor pár szakmai kérdést tettem fel a kapuval kapcsolatban, még tavaly, arra semmi választ nem sikerült adnotok. Hogy is lehet így segíteni?

- Nem fogadom el, hogy a kapu javíthatatlan. Volt már hasonló hibája és akkor ki lett javítva. De esetleg beszélhetünk kicsit a rádiófrekvenciás távvezérlők működéséről, ha gondolod ...

- A gyenge motor átvétele nem a lakók hibája. A gyenge motornak (tárva-nyitva állapot) vajmi kevés köze van ahhoz, hogy a rádióvevő érzélenysége kicsi (működik, csak fél méterről állapot).

- Nektek se a többi lakót kellene piszkálni, hogy ők miért nem csináltak valamit. A lényeg az volna, hogy a közös képviselő oldja meg a dolgokat, a közös érdeknek megfelelően. Nem egyes emberek a saját fejük után.

- Ha valaki önzetlenül, max jóakarattal dolgozik a házért, akkor köszönet és dícséret jár érte. De nem jár érte a jog, hogy magát tévedhetetlennek, a többieket pedig dedósnak nézze. 

 

Üdv, 4ster.

 

Előzmény: Sárosi31 (1225)
zsike23 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 1234
Ja és még valami. Remélem azért nem gondolja senki azt, hogy amit két év alatt nem csináltak meg, azt 3 hónap alatt meg lehet oldani.... Most itt a könyvelésre gondolok...
Komolyan mondom ebbe az ellneségeskedésbe fel fogunk őrlődni és a ház dolgai nem fognak soha rendeződni. Erikláék legalábvb normálisna vezetik a fogyasztást. De ha most nem vagyunk egy kicsit türelemmel, és mindig mindent az eljéről kezdünk, akkor soha nem érünk a végére.
Úgyhogy kedves Tibor, ismét szeretnélek türelemre inteni és azt javaslom, várjunk a közgyűléssel tavaszig. Akkorra talán sikerül tisztába tenni a gyereket....
Előzmény: zsike23 (1233)
zsike23 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 1233
Tibor!
Nagyon örülök, hogy reagáltál, de én ezt az egészet úgy érzem, hogy szeretnéd te irányítani a ház dolgait. Ez már nem egyszer tudtára adtad itt a jó népnek, csak burkolt formában... Nekem úgy tűnik, kicsit kapzsi vagy és nem elégszel meg azzal, hogy a te céged foglalkoztataja a talkarítónénit és a gondnokot.
De szerintem, ha valaki ismer közösképviselőt csak őt ajánla,nem megy el egy idegenhez (ugyanúgy ha van ismerős fodrászod, nem mész vadidegen fodrászhoz) ezért nem kell Laci bácsit bántani, mert én is így ettem volna.....
Egyébként én már régen mondogatom, hogy felesleges nekünk közösképviselőcég.
A régi panelházakban még a mai napig nincs közösképvisekőcég, mégis mindig évek óta rendben van... Anyuék ahol laknak van egy darab gondnok, akinek a felesége a takarítónő, van egy darab könyvelő és van egy darab közösképviselő aki intézi a jogi dolgokat és összefogja a másik két ember munkáját.
Előzmény: Tibor4500 (1227)
Dktom Creative Commons License 2006.02.01 0 0 1232
Sziasztok!

Szerintem ez már nevetséges ez az ellenségeskedés, valamint a perrel fenyegetőzés, mert ha már a házon belüliek ilyen szintem marják egymást, akkor mire számítson a KK.

Erikával kapcsolatban, ha senkiben nem bízunk meg egy szikrányit sem, akkor csak egy helyben fogunk toporogni, és elérjük azt, hogy rövid időn belül 52 KK lesz. S mellékesen ha az IM-ben meg volt a bizalom több évig, úgy, hogy mindenki látta a káoszt, akkor szerintem az Erikát nem kellene sárral dobálni 3 hónap után. Véleményem szerint mindkettőtök ( Tibor, és Lacibá) szavaiban van némi igazság, csak valahogy a közös hangot kellene megtalálni, fenyegetések nélkül.

A vége az lesz, hogy az SZB tagok közül mindenki besértődik, és ez a háznak a létező legrosszabb megoldás.

Tibor4500 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 1231

mindenki követhet el hibát, mi is követtünk el annak idején, de azt gondolom, hogy a ház kommunikációban rettenetesen sokat romlott!

 

Tibor! Röviden csak annyit nem dumálni, felelősséggel dolgozni.

Tudom számodra, egy idegenül hangzó kifejezés

 

 

 

s hogy szakmailag fejlődtünk-e? az biztos, hogy az újrakönyvelés halad, de addig, amíg az kész nincs 2 joga van minden kedves lakónak: HALLGATNI ÉS FIZETNI! mert addig, amíg Laci össze nem hívja a Lakógyűlést, még csak lehetőség sincs az ellenvetésre, bár meggyőződésem, hogy pl. a lemondásom miatt törvénytelenül működünk! de ki figyel már itt ilyen kis apróságra...

 

Maximum behívjuk a Szilvit, akit nem hívott vissza a közgyűlés.

 

 

 

azt hiszem, hogy ez már egy olyan válasz volt, amivel lehet kezdeni valamit, lehet róla beszélgetni, vitázni!

 

s nem kell perrel fenyegetőzni, ha olyan visszásságokat találsz bármelyik beszállítónál, szerződéses partnernél, belső ügymenetet irányító személynél, amely a ház működését akadályozná, kárt okozna, én kérlek, h azonnal jelezd azt a ház felé, s tedd meg a szükséges lépéseket!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!