Keresés

Részletes keresés

marzonf Creative Commons License 2017.02.05 0 0 24

Sziasztok! 

 

Budapesten van egy csarnok, ahol télen nyáron játszható a sport! Edzési, versenyzési,és sport igazolási lehetőséget is adunk budapesti klubnál.

 

https://www.facebook.com/budapestpetanque/

 

SKÁL a KóPé Creative Commons License 2012.09.12 0 0 23

:)

Pesti vagyok. A római ugyan nem esik lábra, de a cél érdekében esetenként megoldható lenne. Ha pontosabb info-d lenne, az segítene. (a rómain hol is keressek golyós, na, azt első nekifutásra tuti hogy nem találnám:)

Klubot már kerestem, de én itt Pesten nem találtam:(

 

Előzmény: tasur (21)
tasur Creative Commons License 2012.09.11 0 0 22

Ha kérdésed van, akár válaszolhatok itt is (ha tudok)

Előzmény: SKÁL a KóPé (20)
tasur Creative Commons License 2012.09.11 0 0 21

Attól függ hol laksz, ha Budapesten nézzél ki a római partra a golyóshoz ott kerülhet partner a szezonban. Ha komolyabban gondolod a petanque szövetség honlapján, találsz klubokat.

Előzmény: SKÁL a KóPé (20)
SKÁL a KóPé Creative Commons License 2012.08.30 0 0 20

Jár erre valaki?

Elkezdtem foglalkozni a játékkal, és rájöttem, ez részemről nem egy fellángolás. (már barátomat is rávettem, hetente összeakadunk, és gurítunk...)

Sok gyakorlati kérdés merült fel, ezekhez gyakorló, tapasztalt sporttársak válaszát várnám.

Tud valaki segíteni?

Math-uska Creative Commons License 2009.10.22 0 0 19
Én a Decatlon-ban vettem, kb. két évvel ezelött, minőségi készletet.
3 golyó legyen egyforma, mert két fős csapatban 3 kell.Ha csak 2 egyforma golyód van, akkor 3 fős csapatban tudsz játszani.(Egy csapatnak 6 golyója van a játékszabály szerint)
Előzmény: tojásrántotta (14)
ottar Creative Commons License 2003.04.15 0 0 17
Siker? :-)
Előzmény: tojásrántotta (16)
tojásrántotta Creative Commons License 2003.04.08 0 0 16
köszi, akkor ma megnézem.
Előzmény: ottar (15)
ottar Creative Commons License 2003.04.08 0 0 15
Sportrészlegen, kis ízléses zipzáras tok, füllel, bazinagy sárga petanque hímzés rajta, a tok lehet kék, fekete, piros... legalábbis én ilyeneket láttam. Valahol a súlyzók és a dartskészletek között volt... :-)) Én is tök véletlenül vettem észre.
Előzmény: tojásrántotta (14)
tojásrántotta Creative Commons License 2003.04.08 0 0 14
és melyik részlegen láttad? Én a sportszerek közt az auchanban, remélem a Tescoban nem a játékok közt kell keresni...
Előzmény: ottar (13)
ottar Creative Commons License 2003.04.08 0 0 13
Én konkretice veszprémben vettem a nyáron, azóta csak a nyíregyháziban voltam, de pölö ott is volt.. :-)
Sőt! Most mintha a budaörsi metro-ban is láttam volna, de ne hülyézz le nagyon ha rosszul emlékszem... :-)))
Előzmény: tojásrántotta (12)
tojásrántotta Creative Commons License 2003.04.08 0 0 12
Ok, megnézem a Tesco-kat. A soroksári-ban a hétvégén nem lehetett kapni, esetleg van olyan konkrét TESCO, amelyben láttál?

Rántotta

Előzmény: ottar (11)
ottar Creative Commons License 2003.04.08 0 0 11
Mondottam volt: Tesco, 2*3 öcsivel szabályokkal, mérőmazzaggal tokkalvonóval 5x00 ft...
Előzmény: tojásrántotta (9)
ID Creative Commons License 2003.04.08 0 0 10
próbálnál meg Belgiumban tejfölt venni :)

van Mo.on petanque szövetség vagy klub vagy ilyesmi, keresd meg őket, biztos segítenek.

Előzmény: tojásrántotta (9)
tojásrántotta Creative Commons License 2003.04.08 0 0 9
Hááát, tegnap megnéztem az auchanban, miről is van szó. Az volt a neve, hogy "Darts Petanque".Összesen 8db acélgolyó van benne, semmi más. Öcsigolyó nincs. Megint rájöttem, hogy itt a Balkánon nincs választék. Pontosabban van : a Terebesstől 7400 ft-ért 2x3 darabos, vagy az auchanból 5600-ért 2x4 darabos mínusz Öcsi. Esetleg lehetne rendelni külföldről, de az már durva lenne.

ez van... :o(

Rántotta

ottar Creative Commons License 2003.04.08 0 0 8
A www.terebess.hu-t ajánlom ismét figyelemba, a játékok/pétanque alatt szabályok is írva vagynak... :-)
Előzmény: ID (7)
ID Creative Commons License 2003.04.08 0 0 7
asszem nekünk is ugyanaz a kiszerelés van, ami az auchan-ban is kapható, bár valahol vidéken találták a barátnőm szülei. szóval vszeg lesz benne leírás, de olyan a magyar fordítás, hogy nem 1xű megérteni.
Előzmény: tojásrántotta (5)
ottar Creative Commons License 2003.04.08 0 0 6
Helyet nem tudok, én még csak 2 hónapja költöztem ide. Meg ilyen időben szeirintem nem játszik senki, akinek nincs eszkimóvér az ereiben. Mi vasárnapra terveztünk egy partit a cimborákkal, de mikor megláttam a hóvihart az ablakból, inkább moziba mentünk. :-)
1. kérdésre: Igen :-))
2. ahol megáll.
3. elég kettő is, de láttam olyan csomagot, ami 4*2 es volt, azaz 4 féle golyó volt benne.
2*3 golyó nem elég 2*2 embernek, így valaki addig szurkol... :-)))
Előzmény: tojásrántotta (5)
tojásrántotta Creative Commons License 2003.04.07 0 0 5
Valszeg így történt, én ott káromkodtam magamban. Ma is megnézem a soroksári Auchan-ban, ki fogom bontatni a zárt dobozokat a kisegítőszemélyzettel. Ha van Öcsigolyó, akkor megveszem.

Nem tudsz/tudtok helyet, ahol ezt a játékot Bp-en játszák, hagy menjek oda nézelődni? Én még nem játszottam Petanque-t, csak Bocca-t nagyon régen...

1.Az Öcsigolyót, ha arréblököm a pályán (nem megy ki), akkor így lehet szivatni az ellenfelet nem?
2.Melyik pont számít, ahol becsapódik a golyó a földbe, vagy ahol megáll egy esetleges gurulás után?
3.Ha két kétfős csapat játszik, akkor négyféle acélgolyó kell, vagy elég a kettő is? Úgy értem, hogy egy csomagban valszeg 2 féle mintájú acélgolyóbbis található. Két kétfős csapatnak elég a 2*3 golyó? Vagy hogzan oldják ezt meg?

üdv,
Rántotta

Előzmény: gauloises (4)
gauloises Creative Commons License 2003.04.07 0 0 4
Hali!
Ezekben általában benne szokott lenni az Öcsigolyó.
Ha nyitva volt, akkor valszín valami agyatlan f@sz zsebrevágta, mert neki az nagyon kellett valamire. :-(((
Lopunk mi mindent, tökmindegy, hogy tudjuk-e használni valamire, vagy sem...
Előzmény: tojásrántotta (3)
tojásrántotta Creative Commons License 2003.04.07 0 0 3
Köszönöm a válaszotokat! A Terebess-nél 2x3-asat lehet kapni 7400ft-ért, de amit az Auchan-ban láttam legutóbb, az 2x4-es volt 5400ft-ért. Csak nem tudom, hogy a lezártakban is benne van e az Öcsigolyó. Két csomag fel volt nyitva, egyikükben sem volt kisgolyó. Valószínüleg eladót kellett volna keríteni, de nagy volt a nyomás rajtam, hogy menjünk, ezek a helyek amúgy sem a készséges kiszolgálásról híresek.

Rántotta

ottar Creative Commons License 2003.04.07 0 0 2
www.terebess.hu termékkatalógusában magvan, 7400 ft fadobozban.. :-)
Előzmény: tojásrántotta (-)
ottar Creative Commons License 2003.04.07 0 0 1
Petanque készletet jómagam a tescoban vettem.... :-) Ez érdekes módon 3*2-es, és minden benne volt. De! A legutóbb a mammutban lévő terebess-boltban láttam egy komplett készletet, emlékeim szerint nem is volt drága.
Előzmény: tojásrántotta (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 0
te kérted :) 0
Előzmény: tojásrántotta (-)
tojásrántotta Creative Commons License 2003.04.07 0 0 topiknyitó
Sziasztok,

érdekelne, hogy ehhez a régi társasági játékhoz (olyasmi, mint a golyózás), hol lehet Bp-en vagy közelében tartozékokat kapni. Nekem egy komplett felszerelés kéne. Az Auchanban pár napja láttam egy 2x4 golyós felszerelést, de nem volt benne Öcsigolyó (a felbontottban), így nem mertem megvenni... Van vmi erre szakosodott bolt Bp-en (vagy egyáltalán Magyarországon)?

Másik dolog a Bocca. Régen volt készletem, de elkvertem, most lehet kéne megint. Egy füst alatt erre is kérnék választ (hol lehet kapni).

köszi,
Rántotta

P.s. : jöhetnek a nullázók... :o)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!