Keresés

Részletes keresés

Léleklepke Creative Commons License 2003.04.27 0 0 165
Kedves Amida!
Pár könyvet olvastam Jungtól és Jungról, de mág korántsem eleget, ezért kértem tájékoztatást, amelyet ezúton is köszönök mindenkinek:)))))))
A jungi alapfogalmak lexikona is szét lett olvasva általam (hiába, nem mindenki tudhat magyarul, akinek ez az anyanyelve:)))))).
Előzmény: Amida (162)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.27 0 0 164
Vszínű valami igazad van, ha jól emlékszem az Emlékek, álmok, gondolatokat egy Jung tanítvány, talán von Franz, jegyezte le Jung elmondása alapján, mivelhogy egy önéletrajzi könyvről van szó. Bár nem hiszem, hogy ebben az esetben ez nagy különbség lenne. Én nagyon élveztem ezt a könyvet, egy pillantig sem volt unalmas. Ugyanezt nem tudnám elmondani a többi Jung könyvről, úgyhogy én kezdetnek ezt ajánlanám.
A Gondolatok sorozat szerintem egy katasztrófa, innen-onnan összeollózott idézetek tömege. De hát ízlés kérdése...
A jungi tipológia nagyon röviden és tömören ki van fejtve a Lélektani típusok című tanulmányban, szerintem ezt innen érdemes.
Előzmény: Amida (162)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.27 0 0 163
Még nekem sem 100%, de várom, hogy más is nyilatkozzon.
Előzmény: Törölt nick (160)
Amida Creative Commons License 2003.04.27 0 0 162
Kedves léleklepke...kis analitikus!

...nosza valahol írtam volt Neked, mennyire örülök, hogy találkozom egy jungiánussal, imé más helyen azt olvasom segítséget kérsz:
...ne halgass a rosszakra:
Az emlékek, álmok, gondolatok c. könyvet nem C.G.Jung írta.

Az alkimiáról írott könyve utólsó lehet amit elolvasol Tőle, mert felkészültek sem értik...

Azt javasolom a Gondolatok... sorozattal kezdjél, aztán a tipológiát tanuld meg...
Alapfokon a jungi alapfogalmak lexikonát kell megszerezni...ugyanis rengeteg dolog nevét ő adta az analitikus pszichológiában...

Sok sikert, ha van kérdésed...kérdezz bátran, ha erre járok válaszolok...de miért nem csinálsz C.G.Jung topicot...megérdemelné Jung bácsi...

Bucsom.

Előzmény: Léleklepke (153)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 161
Ajánlanám még Jungtól:
Föld és lélek és Az archaikus ember tanulmányokat.

Amit nagyon nem ajánlok, bár sokaknak nagyon tetszik és alapműnek is tartják:
Aión

üdv ixix

Előzmény: Léleklepke (155)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 160
3.-a lehe jó, bár még nem 100%!
Előzmény: Sophia_ (158)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.26 0 0 159
Próbáld meg ezt: http://www.cgjung.hu/
Előzmény: Léleklepke (153)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.26 0 0 158
Ha a harmadika megfelelő időpont egy talira, még az is elképzelhető:)
Előzmény: Törölt nick (157)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 157
Nos hallunk vmit a Kemet Ortodoxiáról? Kétségtelen tény, hogy hangzatos neve van.
Előzmény: Sophia_ (150)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 156
Amit Jungtól szvsz érdemes olvasni
Bevezetés a tudattalan pszichológiájába
Lélektani típusok
Az alkímiai konjunkcióról írt könyve
Emlékek, álmok, gondolatok

Címekben nem vagyok biztos, este otthon utánanézek

Előzmény: Léleklepke (155)
Léleklepke Creative Commons License 2003.04.26 0 0 155
Mondanál címeket? Ha sehol nem találok, akkor lehet, hogy élek kedves ajánlatoddal!
Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.26 0 0 154
1-2 haszontalan könyvet tudok ajánlani, ha kell kölcsön is adom őket!
ixix
Előzmény: Léleklepke (153)
Léleklepke Creative Commons License 2003.04.26 0 0 153
Jungi tipológiáról tudnátok valami hasznoskás linket ajánlani?
Előzmény: Amida (152)
Amida Creative Commons License 2003.04.25 0 0 152
Kedves Szofi!...és akkor nem más mint:
-értelem
-érzelem
-intuició
-érzés
beosztjuk, úgy mint:
-extrovertált
-introvertált
és mit kapunk?
...az emberek tipológiájának 8 alapesetét...in purum.
Kérdezd meg analitikust.

Bucsom.

Előzmény: Sophia_ (136)
Léleklepke Creative Commons License 2003.04.25 0 0 151
Ez érdekelne! Ha nem is nyilvánosan, de szívesen venném, ha mesélnél kicsit arról: a Kemet-orthodoxia mennyit ad(ott) Neked szellemiekben, lelkiekben?
Előzmény: Sophia_ (150)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.25 0 0 150
"Belső átalakulásod kapcsolatban van a "kemet ortodoxiával"? " - igen.

"Én csak azt vettem észre, hogy amíg régebben inkább kérdeztél, most már határozottan nyilatkozol." - :-):-):-) Ez aranyos! Valóban így lenne? Észre sem vettem. Csak nehogy azt mondd, hogy kinyilatkoztatok!:)

Amúgy most is vannak kérdéseim, de lehet, hogy teljesen leszokom róla, ha sokszor nem kapok rájuk választ:)

Előzmény: Törölt nick (147)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.25 0 0 149
Ezek valami meditáció-jellegű, vagy jóga-szerű gyakorlatok?
Előzmény: Törölt nick (144)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.25 0 0 148
Jé, ez érdekes megerősítés számomra, ugyanis teljesen magamtól írtam ezt a véleményemet, pusztán tapasztalatból:)
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 147
Belső átalakulásod kapcsolatban van a "kemet ortodoxiával"?
Én csak azt vettem észre, hogy amíg régebben inkább kérdeztél, most már határozottan nyilatkozol. Ezt hoztam párhuzamba a névváltozással.
üdv ixix
Előzmény: Sophia_ (138)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 146
"Ha alapozni nem is, de azért figyelmen kívül hagyni sem lehet őket. Szerintem a megvalósítás velejárója kell, hogy legyen az összhang kialakulása minden vonatkozásban. Abban sem vagyok biztos, hogy a gondolkodásnak kell az elsődleges szerepet szánni. Inkább valami folytonos kölcsönhatásnak kéne működnie a gondolatok-érzések-szavak-cselekedetek között, és nincs kitüntetett szerepe egyiknek sem.
"

Szvsz a gondolkodásnak kitüntetett szerepe van mivel a megvilágosodás azonos a legmagasabb, vagyis a lét egységének megismerésével. Persze itt nem racionális megismerésről beszélek. Az szerintem nyilvánvalóan téves, hogy a gondolatnak nincsen kitüntetett szerepe a gondolat-szó-cselekvés hármasban. Szerinted lehet helyesen beszélni és cselekedni helyes gondolkodás nélkül? Az érzést azért nem érdemes idecsatolni mert amíg az előző három aktív, tudatosan befolyásolható valami, addig az érzés passzív és véletlenszerű. Ilyen-olyan befolyások hatására bármit érezhetsz.
üdv ixix

Előzmény: Sophia_ (141)
Léleklepke Creative Commons License 2003.04.24 0 0 145
Áhám, pont erre akartam célozni. Elméletben én is többé-kevésbé tisztában vagyok vele, hogy mit *kellene*, de a gyakorlatba átültetni, na ehhez kell igazán sok lelkierő. Nem vagyok annyira nyeretlen...csak kicsit.:)))))))))
Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 144
A SZTben vannak erre gyakorlatok.
Megcsinálni persze nem egyszerű, de már az is valami ha tudod, mit kell csinálni..
Előzmény: Léleklepke (143)
Léleklepke Creative Commons License 2003.04.24 0 0 143
És addig? És egyáltalán, ezt hogyan vihetem véghez?:)))))
Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.24 0 0 142
Igy van. Létre kell hozni a gondolat-érzelem-akarat hármasságának összhangját...

Ha ez megvan akkor már nincs is akkora baj...:)

Előzmény: Sophia_ (141)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.24 0 0 141
"Az érzéseknek igencsak változékonyak, azokra nem érdemes alapozni."

Ha alapozni nem is, de azért figyelmen kívül hagyni sem lehet őket. Szerintem a megvalósítás velejárója kell, hogy legyen az összhang kialakulása minden vonatkozásban. Abban sem vagyok biztos, hogy a gondolkodásnak kell az elsődleges szerepet szánni. Inkább valami folytonos kölcsönhatásnak kéne működnie a gondolatok-érzések-szavak-cselekedetek között, és nincs kitüntetett szerepe egyiknek sem.

Előzmény: Törölt nick (137)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.24 0 0 140
Előfordult már:) A rendszeres az túlzás:)
Előzmény: Léleklepke (139)
Léleklepke Creative Commons License 2003.04.24 0 0 139
Szoktak lenni? Rendszeresen? Indeksztalik? :))))))))
Előzmény: Sophia_ (138)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.24 0 0 138
"Akkor mi lenne szerinted a megvalósítás-megvilágosodás?" - jobban belegondolva, nem is ugyanaz a kettő. A megvilágosodás már a végeredmény, a megvalósítás pedig az oda vezető út inkább, vagyis a törekvés.
A belső átalakulás talált, de erről majd személyesen - a legközelebbi talin.
Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.23 0 0 137
Az érzéseknek igencsak változékonyak, azokra nem érdemes alapozni. Akkor mi lenne szerinted a megvalósítás-megvilágosodás? A gondolatok-szavak-cselekedetek egysége szerintem fontos eszköz, bár kétségtelenül nem az egyetlen. Bár nagyon fontos, hogy minél tökéletesebb gondolkodásból induljon ki. Merthogy a megvilágosodást akár tökéletes megismerésként, vagyis talán tökéletes gondolkodásként is definiálhatjuk.
Névváltozásod esetleg egy belső átalakulást is takar? Távolabbról követtem az eseményeket, időről időre beleolvastam a topicba, bár mindent azért nem olvastam.
Előzmény: Sophia_ (136)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.23 0 0 136
"a gondolatok-szavak-cselekedetek egysége" - és én még ezt kigészíteném az érzésekkel is, azaz mindezek összhangjával. De ez szerintem csak jelzője a megvalósítás/megvilágosodás-nak.
Előzmény: Törölt nick (132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!