Keresés

Részletes keresés

AudiJo Creative Commons License 2 napja -3 3 39109

Sajnos rossz hírem van - inkább gondold át amit Mono írt!

Azért mert összeszedtél x db hangszórót ami egyszer egy adott rendszerben Neked tetszően szólt, ettől függetlenül semmi garancia nincs arra, hogy ha egy gyöeresen más rendszerben egymás mellé (alá, fölé) rakod ezeket az y évet öregedett motorokat, abból akár csak elfogadható hangot kapjál!

Ha az eredeti rendszerben tetszett a hang, akkor én a helyedben azt próbálnám feléleszt(et)eni (ha eddig nem károsodott jóvá tehetetlenül) és nem foglalkoznék azzal, hogy nem modern! Vagy ha ragaszkodsz a "modern"-hez akkor olyat vegyél és a meglévőt felejtsd el!

Ezekből az y éves motorokból hogyan is gondolsz "modern" hangfalat építeni? Azért mert van vénád néhány bútorlap összeillesztéséhez, attól ezekből a koros és (esetleg) megfáradt hangszórókból hallgatható hangdobozt sem egyszerű faragni, nem hogy még ez "modern" is legyen (és persze gondolom, hogy még sokba se kerüljön)! 

Azt már említeni sem merem, hogy ezekből a sugárzókból egy olyan hangdobozt készíteni ami sem az elékapcsolt erősítőt, sem magát a hangdobozt nem égeti le, az is pár óra fejtörést jelent (gondolom ingyen, hisz Te lennél legjobban megsértődve, ha ezért valaki benyújtana Neked a mérnöki óradíjáról a számlát)!

AJ

Előzmény: Törölt nick (39107)
Mono SE Creative Commons License 2 napja -3 0 39108

Előzmény: Törölt nick (39107)
Törölt nick Creative Commons License 3 napja -4 2 39107

Aztaaaa,tyűűű, hogy te milyen vicces vagy..... áruld már el, most hogy kifostad magadból ezt az ócska iszonyat gagyi stand up próbálkozásod, közben fel is állt? 😀

Maradtál volna inkább kussba, te ostoba sötét gyalog. 

 

Előzmény: Mono SE (39105)
venuto Creative Commons License 3 napja 0 0 39106

Kedves Ti . 


Szeretnék fejhallgatót vásárolni . uzenj kukac anyelvtanar.hu . Köszönöm szépen . 

Mono SE Creative Commons License 4 napja -4 1 39105

rég vigyorogtam ilyen jót, köszike

 

(nekem meg van egy régi toyotám, kicsit kopottas, nem trendi már, de nekem még tetszik - ugyan mindig levizsgáztatom, de nem ezzel járok, pedig a motorja hibátlan... tudnátok valakit, aki segítene átépítené egy kicsit korszerűbbre?)

Előzmény: Törölt nick (39104)
Törölt nick Creative Commons License 4 napja -3 0 39104

Üdv, sziasztok! 


Szeretnék tanácsot /véleményt/segítséget kérni tőletek az alábbi dologgal kapcsolatban. 


Nos, arról lenne szó, hogy volt nekem egy Panasonic SA HT-885 1000W(RMS) aktív házimozi rendszerem,abban az időben a kornak megfelelően  az 5.1 kompakt szettek tekintetében a jobbak közé lehetett sorolni a konkurensek között.

Működő képes volt a rendszer a mai napig is , de már hosszú ideje a szekrényben pihent, egyrészt mivel lassan 2 évtizedes technológiáról van szó,nem tudtam már csatlakoztatni az itthoni konfigurációkhoz, azon kívül esztétikailag sem volt szép a szett.

A hang minőség tekintetében eszméletlen  telt mélyeket, tiszta közép és magas hangokat produkált, szóval sajnáltam volna csak úgy kidobni vagy gombokért megválni tőle, és azontúl érzelmi kötődésem is van hozzá.
A lényeg, hogy szeretném feltámasztani a "rendszerből" a hangszórókat egy új köntösbe bújtatva és konkrétan szeretnék építeni egy stereo 2.0 hangfal párost, vagy egy 3.0 szettet. 

Televízióhoz szeretném egy erősítőn keresztül csatlakoztatni majd a szettet, mivel a soundbarok világával abszolút nem tudok és nem is akarok megbarátkozni. 
Az aktív mélyládából kiszereltem a 2 db mélynyomót ( a láda ikersubos volt), valamint a centerből és a frontokból is. 

És itt jön a lényeg :

 

Ezekből szeretnék építeni hangfalakat, tehát nem különálló subláda plusz  a többi, hanem komplett többutas hangfalra gondolok, amiket aztán majd egy erősítőről hajtanék. 
Csatolmányban küldök képeket a hangszórókról, és küldöm az adatokat is róluk.... ami fontos hogy a hangszórók eltérő impedanciával rendelkeznek, az aktív erősítőbe nyilván bevoltak építve azok a plusz alkatrészek amik ezt voltak hivatottak áthidalni, ezért is gondolom, hogy elviekben lehetne rá megoldás /hangváltó/kondik /stb..../( a kiszerelt aktív erősítő és minden alkatrésze is megvan egyébként, masszív cucc, 6kg a súlya) 


A center sugárzó 2 utas 3 hangszóró 4 ohm 60W SB-PC930 


A 2 front sugárzó 2 utas 3 hangszórós 6 ohm 170W SB-FS930 

A 2 Sub (16cm), 6ohm 390WSB-WA885 
Egy hangfalba 3 vagy 4  hangszórót szeretnék a subbal együtt. 

Szóval nagyon örülnék neki ha tudnátok technikai segítséget nyújtani hiányos műszaki ismereteimnek köszönhetően, faanyaggal, barkács vénával rendelkezem, és kedvem is lenne megépíteni, egy nagyobb méretű oled silány hangzását szeretném feljavítani.

 

A center :

 

 

Frontok (2x3 van belőlük) :

 

 

A két subwoofer:

 

 

A kiszerelt erősítő :

 

 

Gyári leírás szerinti adatok :

 

 

Előre is köszönöm szépen a válaszokat 😉

Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.03.16 0 0 39103

miközben a nagy tapasztalatot imitáló hadovázás gyakran egetverő baromságokkal vegyült

 

Ezt azért néha Pázmándi úrnál is lehetett látni :-)))

Előzmény: Mono SE (39099)
___Nicknév___ Creative Commons License 2024.03.01 0 0 39101

Köszi a részletes választ!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (39093)
AteszX16SZR Creative Commons License 2024.02.24 0 0 39100

Értem, köszi a választ! :-)

Előzmény: Mono SE (39099)
Mono SE Creative Commons License 2024.02.24 -4 2 39099

Sokakat megtévesztett a bennfentesnek tűnő szövege - itt a fórumon is -, miközben a nagy tapasztalatot imitáló hadovázás gyakran egetverő baromságokkal vegyült.

Azért nem feltűnő az ilyen, mert szinte minden szakmában ugyanez van: 10 kőművesből is legalább 8 simlis, de azért mindent elvállalnak a gipszkartonozástól a kazánszerelésig ;) 

Előzmény: AteszX16SZR (39098)
AteszX16SZR Creative Commons License 2024.02.24 0 2 39098

...azért írtam, hogy úgy tűnt, de akár tévedhetek is a kijelentésemet illetően...:-)...

Előzmény: Mono SE (39097)
Mono SE Creative Commons License 2024.02.24 -4 0 39097

"...tök laikus vagyok..."  >>> "...úgy tűnt, jól ismeri a hangszórók/hangdobozok "lelkivilágát" 

 

Előzmény: AteszX16SZR (39096)
AteszX16SZR Creative Commons License 2024.02.24 0 1 39096

Szia!

 

Köszi a választ. A munkáját, hozzáértését nem minősíthetem, hiszen tök laikus vagyok, azt meghagyom a témában jártasabbaknak. Szerettem nézni a videóit, mert sok érdekes dolgot láttam bennük a hangsugárzókkal kapcsolatban. Ezért is lepett meg, hogy eltűntek. Nekem egyébkén úgy tűnt, jól ismeri a hangszórók/hangdobozok "lelkivilágát" ...És igen, a választás joga azé, aki fizet :-)  

Előzmény: Pierr_Kardán (39094)
Mono SE Creative Commons License 2024.02.24 -4 1 39095

Hátth... erről a fazonról nem szívesen mondanék semmit, mert azon túl, hogy milyen munkát végez, emberileg is egy véglény. (Egyszer úgy zavart ki ordítva egy zenész ismerőst a műhelyből, hogy konkrétan bele is rúgott kifele menet, pedig csak valami kis hibát kellett volna javítani egy gitárhangszórón.)

 

Vannak egyébként kiváló hangszórósok kishazánkban, de ezek többnyire nem szívesen javítanak hifi hangszórókat, ám zeneipari cuccokban gyári minőséget produkálnak, ami nem véletlen, hiszen szigorúan gyári alkatrészeket használnak - jahh, persze úgy könnyű ;)

Előzmény: Pierr_Kardán (39094)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2024.02.23 -1 1 39094

Évekig 2 sarokra laktam tőle, javítattam nála pár hangszórót.

 

A műhelye rettenetes, a fickó nézetei (amiket nemcsak az interneten, hanem élőszóban is nagy vehemenciával hirdet) eléggé mellbevágóak, de az elkészült hangszórókkal kapcsolatban nem volt kifogásom.

 

Igaz, hogy eléggé elterjedt hangszórótípusokat vittem hozzá, egy ritka típus esetében lehet, hogy megfelelő méret híjján gányolja a habszélet.

 

Akinek ő bármi okból nem tetszik, az küdheti postán Shalafinak a javítandó hangszórót, vagy mehet a Sonidohoz, nem kötelező G.L.-hez vinni a hangszórókat.

Előzmény: AteszX16SZR (39091)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2024.02.23 0 0 39093

Ezek a hangfalak elég kis sweet spottal bírnak, arra vannak tervezve, hogy kb 1 méterre ülj tőle, és a fejed körül viszonylag pontos, analitikus hangot adjanak. Ebben az árkategóriában a stúdiómonitorok D osztályú, sokszor digitális DSP-vel terhelt erősítők vannak, amelyek vonalszintű jelet fogadnak, és inkább a linearitásra, helyes fázisra stb koncentrálnak, mint a zenei élményre - egyszóval nincs rajtuk a hifi csillámpor. A JBL egyébként még szó-szó, de pl. a Neumann, Yamaha meg Genelec ilyen árú hangfalai borzalmasan idegesítően szólnak, cserébe jó munkaeszközök. Ezért lettek hosszas kutakodás után Dynaudio stúdiómonitoraim a házistúdiómban ...

Előzmény: ___Nicknév___ (39084)
Csabás Creative Commons License 2024.02.23 0 0 39092

sajna igen...https://www.facebook.com/BurningElektronic

 

sztetek a kopogós hangja enyhül majd idővel,vagy ne is reménykedjek ?

Előzmény: AteszX16SZR (39091)
AteszX16SZR Creative Commons License 2024.02.21 0 0 39091

Arról a személyről van szó, aki úgy köszönt be, hogy "Szevasztok fanok!"...aztán akadásmentesen anyázott mindent és mindenkit?...több száz videója volt fent a youtube-on...most nem találom őket.

Előzmény: bta70 (39090)
bta70 Creative Commons License 2024.02.21 0 1 39090

"lehet itt kellett volna kezdenem a tájékozódást"

 

Belinkeltük ide egypár videóját a káromkodós ivómesternek, de már nem tudod megnézni, privátba rakta...

Előzmény: Csabás (39088)
rfc Creative Commons License 2024.02.21 0 0 39089

Én sosem dolgoztatnék olyannal, aki az internetről összegereblyézett képekkel tölti fel az oldalát, de egyetlen képet nem bír berakni az elkészült munkáiról, hogy milyen anyagokkal dolgozik, vagy hogy néz ki a műhelye.

Előzmény: Csabás (39087)
Csabás Creative Commons License 2024.02.21 0 0 39088

Hát igen itt lett volna..de 2 hónap várakozás és telefonos számonkérés után, sztem gyorsba ezt a megoldást választotta...így jártam...köszi, lehet itt kellett volna kezdenem a tájékozódást !!

Köszi !

Előzmény: rfc (39086)
Csabás Creative Commons License 2024.02.21 0 0 39087

Hát sajnos úgy tűnik ... az eljárás is érdekes volt, kérdezés nélkül csinálta és küldte utánvéttel ...

Okulásul másoknak is ő volt !

 

Köszi !

Előzmény: bta70 (39083)
rfc Creative Commons License 2024.02.20 0 0 39086

Gondolom nem volt passzoló méret. A pontos méret ismeretében itt nézz körül:

https://speakerrepairshop.nl/en/foam-surrounds/by-size/g-10000015

Előzmény: Csabás (39082)
___Nicknév___ Creative Commons License 2024.02.20 0 0 39085

Közben ez a videó sokat segített (eddig persze nem dobta fel a keresésekre...)

https://www.youtube.com/watch?v=t02EliXfxKo

már csak azt kellene tudnom, hogy érdemes-e ezzel a jbl-el foglalkozni, és ha igen, milyen kis kütyüt érdemes elé venni.

Előzmény: ___Nicknév___ (39084)
___Nicknév___ Creative Commons License 2024.02.20 0 0 39084

Sziasztok!

 

Zenehallgatásra keresek egy olcsóbb állványos hangfalat, újat, és valahogy szembejött ez.

https://jblpro.com/products/308p-mkii

 

Szimpatikus a "normális" méretű mélyközép hangszóró, a tölcséres magas, és az ár. Erre, hogy lehet közvetlenül rákötni analóg vonalkimenetet, sehogy? És jól olvasom, hogy ebben csak végerősítő van? Kell hozzá előerősítő? Egy keverő, vagy mi? Hogyan tudnék legegyszerűbben/legolcsóbban egy analóg dolgot, egy bt adaptert rákötni (2xRCA amibe telefonról megy a flac, tehát a hangerőszabályzás megoldva), ami azért hallgatható minőség? Forrasztás is szóba jöhet. Egyébként a hangja milyen lehet? Túl analitikus, minden hibát kihoz egy-egy felvételből, egyáltalán nem egy hosszan hallgatható valami? Csak munkára való? Nem ismerem a stúdió monitorokat, nyugodtan beszéljetek le! :) Amúgy van normális állványom és a faltól is el tudnám őket húzni fél méterrel.

bta70 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 39083

Hogy elfogadott-e széles körben az efféle gányolás? Nem tudom, de attól tartok, igen.

Előzmény: Csabás (39082)
Csabás Creative Commons License 2024.02.19 0 0 39082

Üdv !

Nem tudom mennyire él ez a topic, de sztetek ez elfogadott javítási módszer ??

Köszi !

Flacika Creative Commons License 2023.12.30 0 0 39081

Ja, és azt is írod, hogy "Normálisan megtervezett hangsugárzónál". És a nem normálisan tervezetteknél? :):):)

Előzmény: bta70 (39079)
Flacika Creative Commons License 2023.12.30 0 1 39080

Igazából költői kérdés volt... 

Előzmény: bta70 (39079)
bta70 Creative Commons License 2023.12.30 0 1 39079

"a hatása hallható lesz, csak kérdés, hogy az jót jelent vagy inkább rosszat"

 

1) Normálisan megtervezett hangsugárzónál nem kérdés, hogy egy ilyen drasztikus beavatkozás csak rontani tud. Aki nem hiszi, mérjen utána.

2) A vastag trutyival megnövelt membrántömeg lejjebb hangolja annak rezonanciáit, és csak a fizikához nem értők hiszik, hogy hatékonyan csillapítja. Valójában inkább szétkeni, és időben is elnyújtja.

Előzmény: Flacika (39078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!