Keresés

Részletes keresés

topbank Creative Commons License 2005.01.02 0 0 681

 www.megavox.hu

 Be akciózták a Canton dobozokat,de nagyon ám!

spacc Creative Commons License 2005.01.02 0 0 680

Látod MiSA!

 

Így kel előugrasztani a nyuszmát a bokorbúl... :DDDD

mccheese Creative Commons License 2005.01.02 0 0 679

Kabbe :o))) Nem is IKEA színűek! :o)))

 

mcc

Előzmény: spacc (677)
mccheese Creative Commons License 2005.01.02 0 0 678

Nekem pontosan ilyen dobozaim vannak :o)

 

Első+Hátsó pár:MS-906

Center:MS-905c

Sub:MS-907w

 

Nekem nagyon bejött a hangja. Egyre kell figyelned: Kell vagy 300 órányi bejáratás nekik, szóval az első hónap végéig finomodik a hangjuk. A frontok, és a center is kettős kábelezéssel vannak bekötve, ezt mindegyik nagyon meghálálta. Egyetlen bajom az volt, hogy a woofer állandóan szép halkan búgott. Jó sokáig kutattam, mire kiderült, hogy egyszerűen nem húzták meg eléggé a hálózati trafó csavarjait. Ez nem szép dolog ugyan, de 10 perc alatt megoldottam, és azóta nagy megelégessel használom :o)))

 

mcc

Előzmény: MiSA (676)
spacc Creative Commons License 2005.01.02 0 0 677

Misa!

 

Szép az álmod...  habár biztos hogy ilyen "IKEA"-szinben kellene álmodoznod?  :)))

Előzmény: MiSA (676)
MiSA Creative Commons License 2005.01.02 0 0 676

Várom a válaszotokat ...

(vagy itt csak high-end cuccokról folyik az értekezés?)

 

Mondjuk egy ilyen szett igazán barátságos lenne:

http://www.wharfedale.co.uk/woofer.jpg

 

de talán ő a nagy álmom :)

http://www.mordaunt-short.co.uk/pix/avant900range.jpg

Előzmény: MiSA (659)
spacc Creative Commons License 2005.01.02 0 0 675

Hát a lukacskákat azokat nem, ilyen vád nem érheti őket, pedig 10ezer darab kosár gyártása során meglehetett volna spórolni 5 ezer kosár anyagát...de akkor meg baxtak volna a kelet-Német acélipar statisztikájának :)

 

A minap, korán reggel kidobott az ágy, és minden rendes nyögdijas kaptam magamt fél hatkor, és lementem körülnézni mi ujság a kukák tájékán...:)))))

 

És ott vigyoroktak ezek a relikviák szép akkurátusan egymás hátán a kommunális hulladék tetején...  szal lelkemben megdobbant valami, mert úgy szocializálódtam, hogy hanghordozót soha nem szabad kidobni, csakúgy mint a könyvet, a lejáccó eszközöket sem, mert hátha jó lessz még valamire...  úgyhogy megmentettem őket az enyészettől,  kitéve magamat a zasszony haragjának: "miaszart hoztál már megint haza...István én elköltözök...stb...stb..."

 

Szekrény kinyit, sec-perc alatt rongyok repdesnek, bútortisztitó meg egyebek, és sterilbebasztam a kicsiket, utána már csak a négy aranyozott banánt aplikáltam rá, és bedug a sony 2x120wattba.

 

Mit nem monnyak,  aki enné érzéketlenem zajládát csinál, az szerintem már csal...

Leopera előlap, nyimi-nyomi membrán, áll mint Katiban a gyerek... most 3 napja járatódik, kezd kilágyulni.  Szerintem ezek több mit 10 éve fenn álltak a polcon, és azóta senki nem hallgatta őket. 

 

Most edzem magam...ndk gifi...rulez!!!! 

 

Előzmény: TAC (674)
TAC Creative Commons License 2005.01.02 0 0 674
Nem túlozták el a hangszórókosárra vágott kerek lyukacskákat:)
Előzmény: spacc (672)
ddl Creative Commons License 2005.01.02 0 0 673
Jól láttam én csak nem jól emlékeztem. A pontos tipusa: RFT AKKORD SR1510 HIFI. És ugyanez a hangszóró és doboz volt hozzá. A rádióm még meg van és köszöni szépen jól van, de a hangdobozok már sajna nincsenek. Én annó szereztem hozzá + 2 db-ot hogy tudjam "élvezni" az álquadró "extráját". :)

Üdv: DDL
Előzmény: spacc (672)
spacc Creative Commons License 2005.01.02 0 0 672

Na látom, ez C-elem volt, kis help hozzá:

 

 

 

 

Mint látható, az oldallap fóliázott MDF lap, az előlap viszont rétegelt lemez. Belül a kissé rggyadt bélésanyag...

A motor   RFT L2302  6 watt 4 ohmos

 

A PROXIMA 2404 két hangfalacskája wott anno.  (NDK)

 

 

spacc Creative Commons License 2005.01.01 0 0 671
bigi!  Ha bedigiztem a szallagokat akár el is beszélgethetünk a sorsa felöl :)
Előzmény: big-dewil (668)
spacc Creative Commons License 2005.01.01 0 0 670

langyos...  menny lécci kissé nyugatabb, anno. :)

 

Előzmény: ddl (669)
ddl Creative Commons License 2005.01.01 0 0 669
Nekem ez erősen hasonlít a (lengyel?) AKKORD 1015(25?) rádió hangdobozaira...

Üdv: DDL
Előzmény: spacc (663)
big-dewil Creative Commons License 2005.01.01 0 0 668
A doboz nem érdekel,de a háttérben léwö magno inkább.)))
Előzmény: spacc (663)
spacc Creative Commons License 2005.01.01 0 0 667
...meg csak félszéles az a sáv.... de még bejáratás alatt van... :)))
Előzmény: topbank (665)
spacc Creative Commons License 2005.01.01 0 0 666
...hátt   az erősen jelző nélkül hasonlít... :)))
Előzmény: topbank (665)
topbank Creative Commons License 2005.01.01 0 0 665
Erősen hasonlít a Kondo-szélessávúra!
Előzmény: spacc (663)
topbank Creative Commons License 2005.01.01 0 0 664
Mindenkinek BUÉK! Már józanodom!
spacc Creative Commons License 2005.01.01 0 0 663

Na fiugg!

 

Kituggya, mi ez?     Big-dewill-nek nem szól a kérdés, mert ha mellétrafál, akkor is közel van az igasságho.

Aki kitanájja, jelentkezhet nálam egy kakasos nyalókára...

 

 

Hangfal
mccheese Creative Commons License 2005.01.01 0 0 662

Az egymásra merőleges rétegek a rezgéscsillapításban is segítenek. Egyébként meg azért forgatják őket, hogy a teherbírásnak ne legyen kitüntetett iránya. A többféle anyagok ötvözése nem rossz ötlet! Láttam már 25mm-es rétegeltet 10mm-es parafával bélelve...

 

mcc

Előzmény: spacc (661)
spacc Creative Commons License 2005.01.01 0 0 661

Megmunkálhatóság szempontjából nadon yok a réteglett lemezkék, node ha csak annyit mondok, hogy gyártáskor az egymást követő rétegeket egymásra merőleges száliránnyal fektetik egymásra... szal az bútorkészítésre naon jo, de itt most nem ez a követelmény.

A forgácslapoknál az összetevők miden irányba mutató szálas struktúrarészleteket képeznek, ez adja a jó rezgéscsillapítását az anyagnak. Ahogy csökkentik az adalék méretét, úgy kezd el a forgácslap hasonló akkusztikai tulajdonságokat felvenni a rétegelt lemezekhez, bár ez még mindig nem ugyanaz lessz.

Amúgy meg a kérdés eccerü trükkel +oldaható,  az embör készít dobozt rétegeltből, és kibéleli mdf-lemezzel. ott csak ragacsolni kell

Előzmény: mccheese (660)
mccheese Creative Commons License 2005.01.01 0 0 660

Erre csak azt tudom mondani, hogy "az attól függ". Rétegeltet csinálnak vagy 8-10 féle fából. Márpedig egy nyír/éger és egy tölgy alapanyagú tábla erősen különbözik...

Én nagyon sokat dolgoztam rétegelttel és csak a legjobbakat mondhatom róla.

 

mcc

Előzmény: spacc (647)
MiSA Creative Commons License 2005.01.01 0 0 659

Sziasztok!
 
Olcsó kategóriában mit tudnátok ajánlani? Egy Kenwood (5x80W-os) erősítőm van. A dobozt szívesen elkészítem magam, de ha azonos árban tudok hasonló minőséget kapni, lehet hogy nem állnék neki barkácsolni...
 
Pl: SAL-nál (ne kövezzetek meg de elég szűkös a keret) láttam komplett dobozokat:

Hallottatok már ezekről valamit?

[img]http://www.sal.hu/cikkccs/cikkcsoportkepek/01001.jpg[/img]
[img]http://www.sal.hu/cikkccs/cikkkepek/05004.jpg[/img]

[img]http://www.sal.hu/cikkccs/cikkkepek/05006.jpg[/img]

[img]http://www.sal.hu/cikkccs/cikkkepek/05005.jpg[/img]

Árban a front 19e, center 7e, surr 5e lenne ...

 

forrás: www.sal.hu >  termékek > SAL termékek > Házimozi termékek > Hangdobozok > SAL2610 sorozat

 

Mondjuk ha 16cm-es kevlár membárons hangszórókkal lenne szerelve szimpibb lenne ... (pl: SBX 1620/MS)

spacc Creative Commons License 2004.12.28 0 0 658

Teaway!

 

Köcke, erre gondolt az "öreg" meszesedő agya :)))

 

 

 

Előzmény: Teaway (656)
img001 Creative Commons License 2004.12.28 0 0 657

Üdv,sorstásak.

 

Következő a helyzet:holnap mennék pár TVM-et venni,tehát ma még megingatható az elhatározásom.

Hallottam már ilyenekből épített dobozt,nem volt kellemetlen élmény,de ha Valakinek jobb ötlete van,közel hasonló pénzügyi keretek közé szorítva,megfontolás tárgyává teszem.

Ha van bárkinek használható hangszórókészlete elfekvőben a szekrény mélyén,azt is megírhatjátok.

 

                                                                                                   üdv.:img 

 

Teaway Creative Commons License 2004.12.28 0 0 656
Az MDF lemez (Medium Density Fiberboard) száraz gyártási eljárással készülő, közepes sűrűségű farostlemez.

Az MDF a bútoripari és csomagolóipari szerkezetekben helyettesítheti a faanyagot. A belsőépítészetben és a bútorgyártásban ott kedvelt anyag, ahol a faforgácslapokénál jobb tulajdonságokra van szükség.

Jellemzői:

homogén szerkezet, mindkét oldal sima, egyenletes felületű, mérettartó, festhető, fóliázható, furnérozható, könnyen megmunkálható.
    (forrás: mofa.hu)

    Előzmény: spacc (647)
    writter Creative Commons License 2004.12.27 0 0 655

    Ha majd elsétálsz megvenni a dobozhoz való anyagot, akkor majd jól rájössz, hogy miért ajánlják annyira az mdf lapot. Olcsóbb, mint a dobozépítéshez optimális tulajdonságokkal rendelkező natúr faanyag, vagy a rétegelt lemez.

    Ezen túlmenően dobozépítésre optimális, hiszen könnyen megmunkálható (a feldolgozása nem igényel spéci szerszámot), homogén eloszlású alapanyag, így bonyolultabb szerkezetek is könnyen létrehozhatók belőle. Többféle sűrűségű és minőségű lap kapható, létezik kifejezetten akusztikai célra kifejlesztett (hangelnyelő) kivitel is, sőt hajlítható síklapok is léteznek, amellyel ívelt dobozfelületek is létrehozhatók. Létezik impregnált változata is, ami a magasabb légnedvességre is érzéketlen. Méret és alaktartó, a normál légnedvességre nem érzékeny, nem vetemedik, mint a natúr fa! Az anyageloszlás egyenletessége és konstans sűrűsége miatt igen keskeny sávban jelentkezik a saját rezgés, így más fa alapú anyagokhoz képest kevesebb felharmonikust termel a hangdoboznak nevezett, lényegében gerjesztett rezgő rendszerben (hangszoró-doboz anyag- levegő a dobozon belül - levegő a dobozon kívül), azaz kevésbé "színezi" el a hangot.

    Való igaz, a natúr fa szép, ha igényesen van megmunkálva és felületkezelve. Viszont az mdf is furnérozható tetszés szerinti faréteggel, és gondos kezekben legalább olyan szép a végtermék, mintha valódi fából készült volna. Ha meg nem cél a természetes fa utánzása, nyugodtan festhető (nem igényel pórustömítést, vagy  különösebb felület előkészítést), az autóba kerülő brummogó meg könnyedén kárpitozható. 

    Előzmény: Gaijin (645)
    spacc Creative Commons License 2004.12.27 0 0 654

    ezexerint van egy órásmesterünk....wow!   megjegyeztük :)))

     

    hogyis wott a nászéjszakádon?  mit is montá? ....ezt már valaki babrálta??

    Előzmény: pernot (653)
    pernot Creative Commons License 2004.12.27 0 0 653
    Van némi fogalmam ezekről a "kütyükről", nem az első darab, oszt magam szoktam redbe tenni!:)
    Előzmény: spacc (652)
    spacc Creative Commons License 2004.12.27 0 0 652

    úúúúúú.... és jár is?

    meg ingás, meg kakukk, meg lógó himbilimbik is?     Ha jól van elhelyezve akkor gyönyörűen szól hogy tikk....takk   :)

    Előzmény: gabocza1 (651)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!