Keresés

Részletes keresés

Luby Creative Commons License 2005.07.18 0 0 689
Javítsd ki a betűhibát: nem Albi, ghanem Alfi. Így már teljesen rendben van a dolog. Kedves Don Alfi.  Gábor
Előzmény: Don Alfonso (626)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 688

Ezzel ugyanazt mondod, amit én: a dúlás engedélyezése politikai döntés volt. Legfeljebb azt vonod kétségbe, hogy ezt a döntést lehet morálisan kifogásolni, mivel katonai racionalitást látsz mögé, az örök emberi természet kihasználását.

A szabad rablásoknak szerintem archaikusabb időkben sem merőben az emberi természet volt a srófja. A szabad rablás intézmény volt, a zsoldot és az ellátmányt helyettesítő intémény.

Előzmény: pindiy (687)
pindiy Creative Commons License 2005.07.18 0 0 687
"Nem az egyszerű orosz muzsik "természetes bosszúvágyáról" volt szó, hanem egy politikai döntésről. "

Ez nem egy ilyen egyszerű dolog.

Van amikor a fegyelem fentartása vezet célra van amikor inkább az engedékenység járul hozzá a hatékonysághoz.


Valszeg itten az utóbbi volta célravezető.

Az ukrán frontok számára az első nem hazai területen folytatott támadó hadmüvelet sikerességének érzése sokkal fontosabb motiváció, mint a megsemisitendő ellenséges szüzek és nem szüzek tiszteletbetartása.

Egyébként a szabad rablások engedélyezése az archaikusabb időkben ugyanerre a srófra jártak.

A dolgoknak történelmi multjuk van, a haditechnika fejlődik az ember örök::)))
Előzmény: Don Alfonso (674)
tpx Creative Commons License 2005.07.18 0 0 686

Pixy!

 

Visszakerestem a belinkelt cikket. Nem találtam semmi olyat, amire kíváncsi lettem volna. Valószínűleg figyelmetlen vagyok. Ha lennél szíves felfrissíteni a memóriámat, nagyon megköszönném. Ne az ÉS és a 168 óra cikkeire hívatkozz! Az eredeti Wass Albert előszót szeretném olvasni, illetve Marschalkó könyvét. Hol található meg?

Előzmény: Törölt nick (646)
Yoshi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 685

tehát nincs váltószám

 

köszönöm ügyvéd úr, ennyire voltam kiváncsi :)

Előzmény: Don Alfonso (684)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 684

:)

Nem, semmiféle váltószámot nem mondok neked. Én épp azt próbáltam mondani, hogy egyéni szenvedéseket ugyan nem lehet összehasonlítani, de a disznóságok mértékét igen.

Előzmény: Yoshi (683)
Yoshi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 683

a röhej az hogy már én se

 

na, elevenítsük fel:

 

alapvetésem volt, hogy a kétféle szenvedést nem ildomos összehasonlítgatni

(mármint magyar és az orosz)

 

te erre tromfoltál, hogy nemcsak hogy ildomos, egyenesen kötelező

 

és innettől elkezdett kanyarogni az ügy

 

szóval, témára:

 

tartod még állításodat és megmondod nekem a szemvedés váltószámát?

Előzmény: Don Alfonso (682)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 682
Vagy nem, és a kopasznyakú sokat tojó tyúk életéért cserébe megmutatták, melyik krumpliveremben húzódott meg. De kezdem kurvára nem érteni, hogy mivel is vitatkozol.
Előzmény: Yoshi (681)
Yoshi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 681
de szarul esett a szomszédainak is
Előzmény: Don Alfonso (680)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 680
A helyzet az, hogy Piroskát dobták partiba, nem minket, magyarokat. A distinkciót helyes figyelembe venni.
Előzmény: Yoshi (678)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 679
Nézd, Derek, darabokra szabdalva nem lehet erről vitatkozni. Te azt állítottad, hogy a Krasznaja Ármija viselkedése a katonatömegek (szociál)pszichológiájából megmagyarázható, mintegy természetesnek és ezáltal bocsánatosnak tekinthető. Én meg azt állítom, hogy ez a parancsnoki struktúra legmagasabb szintjén hozott politikai döntés következménye volt, amely morálisan kifogásolható, elítélendő és hányingerre okot adó döntés volt. A kérdés eldöntéséhez nem kell azon filózni, hogy kinek mennyire bizsereg minusz kilenc fokban és teleszart gatyában. Ha az erőszakoskodás főbelövés terhe mellett tilos, akkor legkanosabb is eldugja az ijjedt hernyót. Ha meg megengedett, sőt, elvárt, akkor a meek, a timid és az impotens is próbál gyömöszkélni.
Előzmény: Derek (676)
Yoshi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 678

vagy "mi magyarok" is panaszkodhatunk, vagy Piroska néni sem

ennyi

Előzmény: Don Alfonso (672)
Derek Creative Commons License 2005.07.18 0 0 677
Amugy lehetsz verzoszivu liberalis, szep dolog az szeretem is tisztelem is csak nem lehet tulelni.Bekeben en is az vagyok.
Előzmény: Don Alfonso (675)
Derek Creative Commons License 2005.07.18 0 0 676

" Elég sok ellenfelemnek adtam már mattot, de még egyiknek sem akartam megerőszakolni a béna nagyanyját{"

 

 

De nem is zaplattal el a Dontol Kiskorosig .

Ja kerem nagyon konnyu am lovagiasnak lenni egy rendes kavehazban,vagy legkondicionalt lakosztalyban.Probald ki minusz 15 fokban amikor ket hetig ugyanaz a gatya van rajtad teto nelkul, vagy tovabb es ha nincs mas megoldas abba is szarsz bele.

En csak 6 napig laktam kinn  a terepen minusz 9 fokban es ha rajtam mulott volna minden skrupulus nelkul kiraboltam volna az elso legkozelebbi tanyat ott vasarhely kornyeken. Csak meleg es kaja legyen. Meg az sem art ha ott van a  gator homokoskokldoku lanya. En nagyon liberalis es humanus vagyok a legkondicionalt lakasombol a hitelkartyaimmal,es mellettem az aszonnyal. De a terepen ragadozo

Előzmény: Don Alfonso (675)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 675
Hagyd már ezt a győzelem érzését. Elég sok ellenfelemnek adtam már mattot, de még egyiknek sem akartam megerőszakolni a béna nagyanyját. Na ja, lehet hogy nem vagyok eléggé férfi.
Előzmény: Derek (673)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 674
Nem az egységparancsnokokról beszéltem. Nem is rajtuk múlott. Mint Kopelev példája is mutatja, a fegyelmet fenntartani kívánó egységparncsnokokat letartóztatták, az emberséget törvényen kívül helyezték. Nem az egyszerű orosz muzsik "természetes bosszúvágyáról" volt szó, hanem egy politikai döntésről. Amit az is mutat, hogy a Krasznaja Armija Sztálingrád felszabadítása után sem viselkedett különbül, mint Budapesten. Akkor is meg lett engedve minden. Más esetekben meg nem lett megengedve.
Előzmény: Derek (671)
Derek Creative Commons License 2005.07.18 0 0 673

"Sztálinnak meg kellett mutatni Európának a katonáit, és katonáinak Európát"

 

 

 

 

Miert ezen kivul,mit tudott volna adni nekik? Meg kellett nekik adni a gyozelem erzeset.

Előzmény: Don Alfonso (670)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 672

Természetesen nincs ilyen átváltási árfolyam. Minden szenvedés egyéni. De az aggregátok összehasonlíthatóak és összehasonlítandóak. Piroska panaszkodhat, "mi, magyarok" nem. Ennyi.

Előzmény: Yoshi (669)
Derek Creative Commons License 2005.07.18 0 0 671

"Én nem a katonákat hibáztatom, hanem a parancsnokaikat, akik nem azért nem tartottak fegyelmet, mert jók akartak lenni katonáikhoz, hanem azért, hogy atavisztikus módon bosszút álljanak"

 

 

A parancsnokaik is katonak voltak. A legtobb szazadparancsnok,.zaszloaljparancsnok Sztalingradnal , Voronyezsnel meg orvezeto volt. Ezrek estek el melloluk,gyerekkori barataik akiket egyutt hivtak be veluk., vagy mint lelkes komszomolistakent onkent mentek. Vagy kirangattak egy ujgur falubol.Lattak vegig Ukrajnat ,a felakasztott gyerekeket es noket,hogy a fenebe ne lett volna bennuk bosszuerzes. Benned nem lett volna,ha ugy vonulsz at Mo-onhogy felakaszztott gyerekeket latsz es leegetett falukat?Az amerikaiak es angolok ezt nem lattak sajat orszagukban.

Előzmény: Don Alfonso (667)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 670

"Ja es ha tuleli es gyoz akkor adassek meg neki hogy gyoztesnek is erezze magat."

Ez kérem a harminc éves háború óta nem volt szokás. És lehet, hogy emiatt bizonyult pyrrhusi győzelemnek a Szovjetuniónak a II. vh. A győzelem érdekében Sztálinnak meg kellett mutatni Európának a katonáit, és katonáinak Európát. A katonáit kordában tarthatta volna.

Előzmény: Derek (666)
Yoshi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 669

most vagy elbeszélünk egymás mellett (a késői időpontra való tekintettel ennek valószínűsége nagy)

vagy:

 

akkor mond meg nekem!

 

egy lelőtt ukrán paraszt hány megerőszakolt magyar nő?

egy megevett tehén hány karóra?

 

kíváncsi vagyok, mi az átváltási árfolyama a szenvedésnek

Előzmény: Don Alfonso (668)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 668
De, célszerű. Mondhatni alapvető erkölcsi követelmény.
Előzmény: Yoshi (665)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 667

Én nem a katonákat hibáztatom, hanem a parancsnokaikat, akik nem azért nem tartottak fegyelmet, mert jók akartak lenni katonáikhoz, hanem azért, hogy atavisztikus módon bosszút álljanak. A nemi erőszak a háborúban sem a szexről szól, és az orosz katona nem azért baszta meg tizedmagával a béna nagymamát és a tíz éves gyereklányt, mert ez jó volt neki, hanem mert ezzel bizonyította "férfiasságát" többek között parancsnokainak is.

Egyébként Lev Kopelev is bölcsész volt, csak átmenetileg polkóvnyik Krásznoj Ármii. Harminc évre ítélték, mert a burzsoáznüj gumanyizm bűnébe esett. Akadályozni próbálta alakulatában a kegyetlenkedéseket Németországban.

Előzmény: Derek (663)
Derek Creative Commons License 2005.07.18 0 0 666

"Ha eloremegy lelovi a nemet ha viszza a sajat tisztje ,megis mi a turot varsz te toluk valami heartbleeding lliberalizmust? "

 

 

Ja es ha tuleli es gyoz akkor adassek meg neki hogy gyoztesnek is erezze magat. A kozkatona is.Hogy erezze hogy o gyoztes. ez nagyon kegyetlen de a haboru az kegyetlen. Amugy fordulj ebben a temaban Pindiyhez

Előzmény: Derek (663)
Yoshi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 665
ugye hogy nem is célszerű összehasonlítgatni ezeket az "atrocitásokat"?
Előzmény: Don Alfonso (664)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 664
Szerinted épeszű dolog lett volna elvárni, hogy a krasznaja armija szétszállazza, mit követett el a Magyar Királyi Honvédség és mit a Wehrmacht? Vess már egy pillantást egy táblázatra, amely az orosz második világháborús veszteségeket összegzi.
Előzmény: Yoshi (662)
Derek Creative Commons License 2005.07.18 0 0 663

." Amikor Sztálin a német határ átlépése után parancsba adta, hogy a közkatonáknak lehetővé kell tenni, hogy negyven kilós csomagokat küldjenek haza, vajh' mire gondolt. "

 

Na mire? ha a sajat orszaga nem tudja ellatni akkor mit varsz.Naluk nem volt GI Bill/Ha egy katona vegig harcolt egy haborut valamit adni kell neki. Ha a sajat orszaga nem tud akkor azt hogy szabadon kirabolhatja azt az orszagot amit elfoglalt. Vegul is kell hogy az egesznek szamara is ertelme legyen a dolognak. Ha eloremegy lelovi a nemet ha viszza a sajat tisztje ,megis mi a turot varsz te toluk valami heartbleeding lliberalizmust? Ugye te bolcsesz vagy?

Előzmény: Don Alfonso (659)
Yoshi Creative Commons License 2005.07.18 0 0 662

az egy és a 100 között van

 

de itt a 10ezer és a 10ezer - egyszáz között kéne különbséget tenni

Előzmény: Don Alfonso (661)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 661
Ez olyan kékbárisnya dolog. Van különbség az egy, a száz, a százezer és a néhány millió között.
Előzmény: Yoshi (658)
Don Alfonso Creative Commons License 2005.07.18 0 0 660
Voltam, de nincs jelentősége.
Előzmény: Derek (657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!