Keresés

Részletes keresés

Manfridu Creative Commons License 2016.12.18 0 0 108

Udvozlok mindenkit!

 

A napokban jutottam hozza egy MPD 32 es midi kontrollerhez Reasonban es Flstudioban szeretnem hasznalni de nem igazan sikerul ugy beallitani ahogy szeretnem ebben kernem valaki segitseget nagyon halas lennek par kerdesem valaszaert 🙄

 

Mindenjotmindenkinek 

Volán Ellen Creative Commons License 2015.11.14 0 0 107

Üdv Mindenkinek.Midi vezérlőre lenne szükségem olcsón.Viscount orgonához kellene orgonam program használatához.Köszi.

kaviat Creative Commons License 2015.02.24 0 0 106

talán valami sf2 editor és lejátszó móka lenne a legkényelmesebb. egy viena-val saját samplingeket lehet öszerakni. min használod? win mac?  /amúgy imádom a nanopad 2-t, egy hete azzal alszom, a touchpad a bal szélén és a gate arp nagyon jó kis móka. próbáld meg az akkordok használatát a pad-eken, ez is jó móka lehet

 

én is kérdezek, a nálam okosabbaktól (csak olyanok vannak : )) mac-en mivel tudok legkényelmesebben sf2-t editálni? alapvetően logic alapon bohóckodom, valahogy az alá akarm én is berakni a saját sample-jaimat (nem ragaszkodom az sf2-höz, bármi okosság jól jön pl. az ESX24 birizgálása)

Előzmény: TomGreg81 (105)
TomGreg81 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 105

Sziasztok,

 

segítséget szeretnék tőletek.

Korg Nanopad2öm van és célom, hogy a pad egyes gombjait a 1-1 általam elkészített hangon szólaljon meg. (nem a meglévő midi hangokat akarom)

Sony ACID-ban lenne a legkedvezőbb, ha ebben tudnám a fenti beállítást megoldani.

Meglévő mp3 ének+vokál alaphoz szeretnék a nanopddal a megfelelő dobot, tapsot stb. hangokat használni.

 

Mit javasoltok?

 

Köszönet

 

 

Zozzember Creative Commons License 2015.01.27 0 0 104

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.20 0 0 103

Szia!

 

Ha jól sejtem, most az Analog Lab-ot standalone módon használod, ami gondolom nem tud rögzíteni.

Ami Neked kell, egy VST host program, és az Analog Lab VST verziója (ez már vsz. a gépeden van).

A legegyszerűbb host pld. http://www.hermannseib.com/english/vsthost.htm ez tud "hangot" rögzíteni (wav-ba ami épp szól)

Komolyabb (DAW) programokkal rögzítheted a "kottáját" is annak amit játszol, és pld. áthangszerelheted.

(az angolt nem fogod megúszni, némi alap magyarul: http://www.producerdj.hu/2011/07/13/vst-virtual-studio-technology-15-szuletesnapjat-unnepli/)

Előzmény: Zozzember (102)
Zozzember Creative Commons License 2015.01.15 0 0 102

Kis segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Arturia MiniLab billentyűzetet. Letöltöttem hozzá az Analog Lab és a Midi Control Center nevű szoftvereket. Jól elpötyörészek rajta, de magyar nyelvű leírás híján nem jövök rá, hogy tudok vele írni is. Hogy lehet felvenni, amit csinálok?

Köszi.

(mail publikus)

MidiTom Creative Commons License 2015.01.01 0 0 101

Amikor először feldugtad a számítógépre, akkor ment a tálcán az "automatikus felismerés" ?

 

Előzmény: Iz-Mír (100)
Iz-Mír Creative Commons License 2014.12.30 0 0 100

HEllo mindenki

Esetleg valaki tudna nekem segíteni ? 

Van egy M-Audio TriggerFinger dumpadom és win 7 64 bites rendszer alatt nem tudom felismertetni se a reasonnal se az fl studioval.

Divert felraktam de ugyse semmi.

mi lehet a probléma? 

valaki segítsen please!!!!!!!!

 

ekresch Creative Commons License 2010.05.21 0 0 99
eladó Vestax vcm 600 midi controller
ár : 150 ezer HUF

M-audio fast track pro külső hangkártya
ár : 25 ezer HUF

érd.: ekresch@hotmail.com
hublerattila Creative Commons License 2010.01.01 0 0 98
Sziasztok! Egy kérdésem lenne hogy mi a véleményetek errőlerről a linken lévő vezérlőről? Köszi Üdv
Rightrap Creative Commons License 2009.11.13 0 0 97

Sziasztok!

Keresek midi vezérlő modult, amire csak a kapcsolókat, vagy potikat kéne ráforrasztani. Valamint érdekelnek olcsó midicontrollerek (törött is lehet). Valamint valami nagyon olcsó analóg hangmodult is vennék, csak valami alapszintűt.

Ha tudtok segíteni, vagy tudtok valami ilyen dolgokkal foglalkozó boltot, légyszives írjatok.  Kösz!

djrollboy Creative Commons License 2009.11.12 0 0 96
A világ legjobb midi vezérlője!

AKAI APC40

Nézzétek meg mit művelek vele :)

http://www.youtube.com/watch?v=Y-eYmcji_YI

zwl Creative Commons License 2006.10.27 0 0 95
Ha dolgozott már valaki JLCooper Media Control Station midi-vezérlővel, az segíthetne... Nem tudom hogy kell beindítani!
Roka-kooma Creative Commons License 2006.08.30 0 0 94

Hi!

 

Igen ertem hogy mit mondasz, mar dolgoztam SSL keverovel tudom mi az a motoros fader :)

Az az igazsag hogy a nem nagyon voltam soha oda a Behringer cuccokert, minosegileg elegge megkerdojelezheto cuccokat keszitenek. Ami igaz az igaz ilyen kepessegekkel rendelkezo es ilyen olcson kevero nincs a piacon mint a bcf2000... olcso husnak...?

Miota van meg neked? Nem mennek hamar tonkre a potik , a motorok? Konnyen hozzarendelhetoek a kezelo gombok a reason mixerehez?

 

Roka-kooma

Előzmény: VSound (93)
VSound Creative Commons License 2006.08.29 0 0 93
Neten keresztül már én is néztem, de nem ismerem. Szerintem egy kontrollert ami nagyon használhatóvá tesz az a total recall rendszer. Ha a plugin szintik között ugrálsz, akkor mindíg beáll az adott hangszer poti értékére és onnan folytatod a poti forgatást ahol hagytad. De ha sima, akkor az előző hangszernek a potija mondjuk 20-as egységen volt és a másik 60-ason áll, akkor tekerésnél a 60-as visszaugrik a 20-as környékére. Elég zavaros amit írtam, de remélem érted. Így eléggé kényelmetlen a dolog, ha mindíg figyelni kell hogy ki hol állt. Az automata dolgok vagy motorosan vagy ledesen beállnak az értékre és nincs gond. Vagy is engem ez mozgatott az evolution után, mert ez nekem gond volt. Most egy bcf2000-et használok seq progi keverő részéhez és nekem bevált.
Előzmény: Roka-kooma (92)
Roka-kooma Creative Commons License 2006.08.29 0 0 92

A BitStream 3X -rol hallottal mar? Eleg komolynak tunik!!

Előzmény: VSound (91)
VSound Creative Commons License 2006.08.27 0 0 91
Én a novationt választanám. Nekem Evolution Uc33 volt tehát az első. Jó volt annó. De azóta a többi szépen lekörözte az evolutionokat. Ha keverőnek kell szerintem behringer BCF2000 a motorfaderekkel. Ha többfunkciós akkor novation vagy más, de nem evolution.
Előzmény: Roka-kooma (90)
Roka-kooma Creative Commons License 2006.08.27 0 0 90

Hi !

 

Ket midi kontroller (keveropult) kozott vacilalok. Az egyik a Novation ZeRO SL ami vadi uj a piacon, a masik az Evolution UC33e.

A Novation-nak van midi Mappingje (kiirja a kijelzore a csati nevet) viszont alig ismert termek.

 

A Evolution UC33e viszon mar kiforrott termek, es talan nagyobbak a potik kozotti tavolsagok...

 

Szerintetek melyiket erdemesebb valasztani?

 

Udv:

Roka-kooma

droner Creative Commons License 2006.06.15 0 0 89

Pont 2 hete vettem egy Edirol UA-4FX audio/midi interface-t. Amiért übereli a piac összes többi hasonló kategóriájú  termékét az a 14 realtime effekt! Valósidejű effektezés XLR miki in-re, gitár in-re, stb... Imádom!!!

 

http://www.rolandee.hu/products/edirol/audio_felvevok_digitalizalok/UA-4FX/

Előzmény: klavi (88)
klavi Creative Commons License 2006.06.12 0 0 88
2.
Ha sok MIDI portot szeretnél, lehet kapni USB-s MIDI interfészeket 2-4-8 stb. MIDI aljzattal.
pl. Edirol: http://www.rolandee.hu/products/edirol/usb_midi_interface
Előzmény: zwl (87)
zwl Creative Commons License 2006.06.11 0 0 87
Sziasztok!

Kalandos úton hozzájutottam egy midi-kontrollerhez, a típusa JLCooper MCS Medis Controller Station.

Több kérdésem is lenne hozzáértőkhöz!

1. Ezekkel lehet mindenféle szoftcvereket irányítani, többek között Cubase SX-et és videoeditorokat is! Mi ennek a modja? Kell ehhez valami illetsztőprogram az adott szoftverhez, vagy ez valami általános "driver" program a hardverhez? A dobozában semmi disk nem volt, a JL Cooper honlapján meg csak az MCS2-höz van bármi is (még manual sincs a már nem gyártott típusokhoz!).

2. Milyen midi illesztőkártya (vagy bármi) létezik PC-hez, mert jelenleg a 2db RME hangkártyám mellett egy SB Live!-ot használok midicsatlakozásnak, de kicsit már soknak tartom a hangkártyákat a gépben!

Előre is kösz a válaszokat! (Az SX-el és RME-vel kapcsolatos kérdéseimet az SX topicban tettem fel, hátha abban is tud valaki segíteni, mert az eddigi próbálkozások kudarccal végződtek!)
monguzpro Creative Commons License 2006.06.03 0 0 86
Ja nem rossz sőt!
En mondjuk 3 éves korom óta vágyk egy ijenre.
Előzmény: Rigor (85)
Rigor Creative Commons License 2006.06.02 0 0 85
Na ez ám a fincsi cucc liveacthez!!!! - http://www.youtube.com/watch?v=AnBsLMADjCg&search=monome
Sandor Creative Commons License 2006.05.09 0 0 84
próbáld meg egy asztali gépen is, meg nem tudom mennyire érzékeny az LPT port módbeállítására az égető (úgy vettem ki LPT portos az égetőd). sima standard módba érdemes próbálkozni (nem ECP, DMA és hasonlók). vannak olyan LPT portok, amikkel nem akarózik müxeni a hw. nekem is volt ilyen égetőm, ami nem ment itt, de ment ott.
Előzmény: nandesz (83)
nandesz Creative Commons License 2006.05.09 0 0 83
A sematika alapján mindenhol meg volt az 5v ahol kellett. Lehet, hogy a kábel sikerült rosszul amit csináltam, de lehet hogy a laptop miatt volt gond. A kábelt úgy szereltem össze, hogy a vezetékek úgy menjenek az lpt-be mintha a burner-t közvetlenül az lpt-be dugtam volna. Device ID-n gondolkodtam még, hogy gond lehet, de alapbol 00-n kellene lennie mert tök üres a pic + csak egyet használok fel a kütyühöz. Mi lehet még a gond?? Miért nem ismeri fel a pic-em? Mindenesetre kiprobálom még másik gépen másik kábellal. Remélem azért még sikerül megoldanom postázgatás nélkül.
Sandor Creative Commons License 2006.05.08 0 0 82
PIC Start +
én gond nélkül programozok bármit, mivel ez támogatott és eléggé jó HW...
ami a hibát illeti: nem sok kell a progizáshoz, mennie kellene azzal is...
Előzmény: nandesz (81)
nandesz Creative Commons License 2006.05.08 0 0 81

Helló Mindenkinek!

 

   Építettem egy picégetőt, az ucapps.de/MBHP_burner alapján. Sajna nem akar működni. A kapcsdolás jó, de a p18 progi nem ismeri fel a pic18f452-met, amit pedig neki fel kellene. Még prólálom elhárítani a hibát.

   Rendelkezik valaki pic-égetővel??? Ha nem sikerül megoldanom a hibát, akkor esetleg valaki fel tudna rá égetni egy progit???? (pic18f452 i/p 40pin)

Sandor Creative Commons License 2006.03.29 0 0 80
Az USB-s PIC se rossz, de még csak szemezek a fejlesztőpanellel egy fél éve lassan :((

Az emlegetett AN chip a windows beépített driverével megy :OOOOO
igaz csak 2000-től van benne ez az USB Class az alap driverek között.
Előzmény: klavi (79)
klavi Creative Commons License 2006.03.29 0 0 79
És akkor a windows alá írtál MIDI drivert, vagy esetleg találtál készen?
-----
USB-s eszközhöz én olyan kontrollert választanék, amely itthon is olcsón megkapható...
Kb. fél éve van egy AT91SAM7S64 (ARM) fejlesztőpanelem, amivel majd szeretnék jobban megismerkedni... Ez is tartalmaz USB vezérlőt, két UART-ot, 64K flash, 16K RAM és mindössze 1200Ft+áfa
Előzmény: Sandor (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!