Keresés

Részletes keresés

stupiddog Creative Commons License 2005.07.03 0 0 264

sziasztok,hazajöttünk,bocs de fáradt és itthoni tennivalókkal elöntött vagyok,holnap viszont jövök friss infókkal,fotókkal,árakkal.

Amúgy gyönyörű volt.

(medúzát Limenariában csak 1-et láttunk,az egész strand azt fotózta...)

stones Creative Commons License 2005.07.02 0 0 263

a szigeten nem voltam (Athénban voltunk tavaly az Olimpián).

a gyerekek 5 ill.11 éveskék, ők sem kempingeztek még ;-)

Előzmény: laveusa (258)
Miki76 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 262
Mi Aug 9-16-ig foglaltunk szállást Sartin.Utána átmennénk 4-5 napra Thassosra.
Tudnátok ajánlani vmi jó kis szálláshelyet ami kipróbáltan jó?
sgabcsi Creative Commons License 2005.07.01 0 0 261
Mi Jul31- 1 vagy 2 heten keresztul leszunk a szigeten. latom leszunk egy paran magyarok. Mi ket gyerkoccel megyunk.
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.01 0 0 260
Nehogy péntek este, mert ott fog megenni a fene. Indul el csütörtökön napközben, vagy péntek hajnalban, és aludjál egy éjszakát a környéken. A turnusváltás előtt tömeg van, sokkal több trafipax az úton, stb.
Előzmény: Tökmag01 (259)
Tökmag01 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 259

Sziasztok:)

 

Ezuton szeretném megköszönni ezt a sok csodálatos leírást Thassos szigetről, mivel a fórum elolvasása után kezdtem keresgélni a sziget után itt a neten. És ebből az lett hogy július 30-ától foglaltunk szállást egy hétre:))

 

Nagyon jó útleírást találtam autóval utazók részére, bár még lenne egy kérdésem ha tud segíteni valaki:

 

mivel szombati turnus váltás van mikor induljunk el? mert attól tartok hogy hétvégére a határok mind beállnak...

 

Mi a Golden beachen leszünk...tudja valaki hogy ez a strand fizetős-e?

 

Látom hogy többen indultok ebben az időszakban...mikor és hogy tervezitek az utat? indulás...honnan...?

 

Mi bp-ről indulunk.

 

Előre is köszönöm

sziasztok

Tökmag:)

 

laveusa Creative Commons License 2005.07.01 0 0 258
Szia.Ti honnan indultok?Mi Pécsről.A gyerekeid mennyi időssek?Mi még soha nem kempingeztünk.Nem tudom hogyan kell.Sátrat verni,milyen felszerelések kellenek.Azt olvasom,hogy olcsó a szállás.Én inkább appartmant keresek.Ti voltatok már itt?
Előzmény: stones (257)
stones Creative Commons License 2005.07.01 0 0 257
szia! lehet, találkozunk: július végén indulunk, 2 gyermekkel kempingezni a szigetre.
Előzmény: laveusa (247)
ferpeteee Creative Commons License 2005.06.30 0 0 256
2003. júliusban voltunk Thassoson és a Limenaria környéki strandokon hemzsegtek a medúzák. Idén is vannak vagy ez csak akkor volt?
joslain Creative Commons License 2005.06.27 0 0 255
13.-án jövünk el Potosból, elmegyünk megnézzük a Meteorákat és a környékét és 15.-e körül szeretnénk hazaérni.És van még egy sziget Amouláni ahol tavaly voltunk Asprovaltáról, azt szeretnénk látni még egyszer, mert ott csodás öblöt találtunk tavaly. 
Előzmény: rudiandi (254)
rudiandi Creative Commons License 2005.06.27 0 0 254
Mi 4-én indulunk Sartiba és onnan következő héten kedden Potosba.Ti meddig lesztek ott?
joslain Creative Commons License 2005.06.27 0 0 253
Csütörtök este indulunk! Vár Potos! Már pakolunk javában!
rudiandi Creative Commons License 2005.06.27 0 0 252
nekünk 6 és go
szalámi Creative Commons License 2005.06.27 0 0 251
Még 12 nap!
rudiandi Creative Commons License 2005.06.22 0 0 250
Nekünk 11.Mi is nagyon várjuk!!
joslain Creative Commons License 2005.06.22 0 0 249
Nekünk 8!
szalámi Creative Commons License 2005.06.22 0 0 248
Már csal 17 nap és indulunk!!!! Alig várjuk.
laveusa Creative Commons License 2005.06.18 0 0 247
Szia.Megköszönném,ha megjöttél beszámolnál részletessen.Érdekelne a szállás ár,strandok,látnivalók,árak.Mi jul. második felében mennénk,csak úgy elindulva 2 gyerekkel 8-9 évesek.Közben naponta olvasom az infókat is meg nézem a honlapokat.De a friss info nagyon jól jönne.Köszönöm előre is.
Előzmény: stupiddog (246)
stupiddog Creative Commons License 2005.06.18 0 0 246

hát átgondoltuk,számoltunk,tényleg 2 nap,sajnos ki fog most maradni :(

 

Én már csomagolok!!!

ilyen kérdések merültek fel közben:nagy családra azért főzni is kell,minden napra nem fér bele a tavernázás,és hát ott a felszerelt konyha,szóval ha van vkinek ilyen irányú tapasztalata...Étolaj(sültkrumpli,palacsinta,fasírt stb.-ezekhez a hozzávalókat természetesen majd ott vesszük meg,de:kapható ott napraforgóolaj?,mert olívában kisütve ezeket nehezen tudnám elképzelni...)Cukor,citromlé az iszonyú mennyiségű jegesteához,ásványvíz,száraztészta,ezek szintén jók-e,nem drágábbak-e,bárhol kaphatók?Salátatálakhoz gondolom mindent megkapok,tejtermékeket is ott szereznénk be.

nem akarok én teljes spájzot cepelni,de úgy sem akarok járni,hogy vminek a hiánya vagy nagyon eltérő íze miatt rá kell szorulnunk a vendéglőzésre,amit itthon sem engedhetünk meg túl gyakran magunknak--én bármit megeszek,de a 3 gyerek sajnos még nagyon megszokásfüggő-,szóval nem szeretném,ha vki itt elkezdene gúnyolódni a magyar ételcipelési szokásokról,de örülök hogy a szállást-útiköltséget össze tudtuk hozni

 

más:időjárás,éghajlat ...mennyi meleg cuccot pakoljak? 9 napra remélem 1db/fő elég,vagy lehet ott is többnapos rossz idő nyáron? 

 

Előzmény: rudiandi (242)
mrmat Creative Commons License 2005.06.17 0 0 245

Javítanom kell magam, a szigetre közlekedő kompok menetrendjét megtaláljátok a

http://www.thassos-island.com/tourism/ferry/

honlapon.

szalámi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 244
Talán Kalambaka :)))

Tény hogy a meteorákat én sem szeretem kihagyni. Így aztán ha tehetjük elmegyünk oda is. Akár hányszor látom mindig tetszik. Hogy mennyire azt mutatja hogy ez a képernyőn a háttérkép (persze nagyobb felbontásben) :

Előzmény: Törölt nick (243)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.15 0 0 243
Kálámbának hívják a kis falut a Meteorák lábánál :-)))
Előzmény: rudiandi (242)
rudiandi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 242

Mi Evia szigetén voltunk nyaralni, amikor elmentünk a Meteorákhoz.Fak.kirándulás volt.Hajóval szárazföld, onnan busszal mentünk.Hát mikor megláttam nekem szemem szám tátva maradt.Én ilyen szépet, monumentálisat, meséset még életemben nem láttam.Én a női kiskolostorban és a Megaloban/Nagy/voltam bent.Csodás!!

2 évvel később szintén Evián nyaraltunk, akkor saját kocsival, saját szervezésben mentünk el.Akkor a Nagy női kolostorban voltunk.Az is nagyon szép.

Érdemes bemenni Kalambakába az ikonfestő műhelybe.Meg lehet nézni, ahogy festik az ikonokat és vásárolni is lehet.Adnak hozzás engedélyt is, amivel ki lehet hozni az országból.

A Meteorák lábánál van egy kis falu, sajnos most nem jut eszembe a neve, van egy szép kis főtere egy nagyon jó étteremmel.Végig sétálsz a konyháján és megmutogatod az edényekben, hogy mit akarsz enni.Nagyon finom kaják vannak.És mindig ott fő frissen az étel.

Ha a nagy kolostorba akartok menni, annak kedden van a szünnapja, akkor ne menjetek.

Egyébként Thassosról ez 2 napos kirándulás, de meg lehet ott aludni egy éjszakát, meret vannak fogadók és panziók.

Ha van konkrétum, ami érdekel kérdezz.

stupiddog Creative Commons License 2005.06.15 0 0 241
rudiandi,a férjem se akarja kihagyni a meteorákat,bár sztem ez Thasszoszról egynapos kirándulásnak kicsit húzós lenne.Vagy nem?Ha épp itt vagy még és van vmi hasznos infód a meteorákról,jöhet!(tudom,rákereshetnék,de lusta vagyok és ezer dolgom is van,és a személyes infókat értékelem a legtöbbre)
Előzmény: rudiandi (239)
rudiandi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 240

Stupiddog!

Már nagyon várom, hogy indulásod és az érkezésed, mert utána már én is indulok.

Hozzad az idei infókat!

rudiandi Creative Commons License 2005.06.15 0 0 239

mrmat!

Köszi a hasznos infókat.Végre valaki tudott írni hasznosítható dolgokta is.

Mi is Go rajongók vagyunk, de Thassoson még nem jártunk, ezért az idei célunk 2hét a szigeten, előtte bemelegítésnek egy hét sartin.Biztos nagyon szupi lesz, már alig várom.Júli 4-én indulunk.Tavaly meg Pomorieben voltunk 3 hétig.Tényleg szuper hely.Úgy látszik a hasonló dolgokat értékeljük.

Meteorákat, ne hagyd ki.Mi 2x voltunk.Valami csodás.De a peloponészpszi félsziget is gyönyörű, tudom ajánlani.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.15 0 0 238
Bocs, Limenária helyett Limenast érts.
Előzmény: Törölt nick (237)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.15 0 0 237
Kavala szebb, el lehet hesszelni ott egy kicsit, Keramoti (asszem ez az) egy csúnyácska kis falu. A kompra meg általában felfér az ember, én amikor utaztam, meg láttam ilyent, sohasem volt lemaradó. De ki tudja? Egyébként Limenáriába Keramotiból megy komp, Kavalából valahova a nyugati partra értek. Mi menet itt mentünk, jövet Keramotiba értünk. A kettő között van vagy 30 km...
Előzmény: stupiddog (235)
mrmat Creative Commons License 2005.06.15 0 0 236
Kullanccsal nem találkoztunk, szúnyog mint minden tengerparton van. Ugyanazokat a szereket lehet kapni, mint nálunk. Ha itthon van Raid, vagy más csodaszered nyugodtan elviheted. (konnektorba dugható lapkást, vagy folyadékost ajánlok) Mi itthonról is vittünk, de azt kifelyezetten szerették a helyiek, erre vettünk kint utántöltőt (2-3 eur 30 db lapka) és onnantól nem volt gondunk. Mi Keramotiból kompoltunk, kb fél óránként jár, előre kell jegyet venni a kikötőbeli bódéban. Lehetőleg ne az asszony (bocs, kizárólag saját tapasztalat) álljon fel a kompra, mert úgy tele rakják, hogy kb 2 centi van a kocsik között. Kavalából nem ismerem a menetrendet, de gondolom hasonló. Fontos, hogy az eslő komp 6-kor (ottani idő szerint) indul és este 8-9 ig jár. Limenaria a sziget déli részén van a kompok északon kötnek ki, a Limenas-Prinos távolság kb 10 km tehát ennyivel kell kevesebbet vezetned, ha a Kavala-Prinos kompot választod, de a Keramoti - Limenas kompút jóval rövidebb. (kb 30-35 perc, a Kavala-Prinos pedig több mint egy óra) . Vigyetek magatokkal kekszet vagy csipszet, mert a komp után sirályhegyek mennek, és ha szerencséd van és a komp korlátjához állsz kinyújtott kézzel, röptükben kieszik a kezedből a csipszet.
Előzmény: stupiddog (235)
stupiddog Creative Commons License 2005.06.15 0 0 235

mrmat,vagy bárki...

szúnyog,kullancs van-e?Mennyire vészes?

Limenariába megyünk,melyik komppal menjünk:Karamoki-Limenas, vagy Kavalla-Prinos?És a kompolással kapcsolatban mire számítsunk?Mennyivel előre kell odamenni, felfér-e mindenki?

 

Köszi

stupiddog

(már csak 6-ot alszunk:)))))

Előzmény: mrmat (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!