Keresés

Részletes keresés

N75 Creative Commons License 2021.01.13 -1 0 5821

Sziasztok!
ha minden jól megy idén Thassosra megyünk saját autóval. Néztem, de sztem egy 12 éves gyerekkel nem túráznék fel oda, így marad az autó. A kérdésem, hogy járt-e vki 2020-ban ott kocsival, ha igen mennyire combos egy személyautóval? Ha kell pár km-t gyalogolni az nem gáz, csak az 1000 m-es szintemelkedés a combos
Épp ezért túrának a Profitis Iliast néztük, az kevesebb szintemelkedésseé jár. Ott járt vki? esetleg írna pár szót róla?

köszi

maul75 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 5820

Sziasztok, 

Érdeklődnék aki járt már potos-on,vannak e medencés helyek,bárok ahol fogyasztás ellenében meg lehet mártózni,korfun sok ilyen hely volt,

Köszi

quad4 Creative Commons License 2020.02.12 -1 0 5819

Üdv mindenkinek.
Infót kérnék az alábbi szállásról, olyanoktól akik ténylegesen ismerik a helyeket.
Hotel Thetis, Limenas
Ebbe a hotelbe szeretnék foglalni júli 04-11 időszakra, depositot kérnek.


Köszönöm az érdemi infókat előre is

Sikambria Creative Commons License 2020.02.06 0 0 5818

Köszönöm a válaszod! Elolvastam mind az 5817 hozzászólást, bejelölgettem a google térképen a szépségeket, kezd összeállni a terv!

 

úgy vettem ki a topictársak szavaiból, hogy a legjobban a Suzuki Jimnyvel járnánk és nem robogó bérléssel, csak időben kell intézni, mert elfogyhat.

Szeretném még megkérdezni, hogy Paradise Beachen ezen a ponton: 40.6472, 24.76619 állítólag lehet lakóval vadkempingezni, viszont azt olvastam, hogy meredek a lejárat erre a beachre.

 

Tudja esetleg valaki, hogy egy 6,5 méteres lakó le tud-e menni?

 

Előzmény: Katana750 (5817)
Katana750 Creative Commons License 2020.02.02 -1 0 5817

Az útviszonyok szerintem teljesen normálisak a szigeten. Ahová nem tudsz eljutni a csigaházzal, ott megoldás a Potos Car nevű cég. Van internetes oldaluk, tájékozódj az áraikról! Vadkempinget nem tudom, de a nem vad sem egy eget rengető pénzügyileg ahogy emlékszem.(Camping Prinou)   

Előzmény: Sikambria (5816)
Sikambria Creative Commons License 2020.02.02 -1 0 5816

Sziasztok Topiktársak!

 

Már olvasom a topikot ( 2006-nál tartok:)), mert az idén nyáron Thassoson szeretnénk nyaralni a családommal lakóautóval.

 

Most tervezgetem az útvonalat, látnivalókat.

 

A kérdésem, hogy milyenek az útviszonyok a szigeten.

A Google Earth-ön barangolva azt látom, hogy elég sok olyan út van, amin nem tudnánk lakóval közlekedni. A szép Vathi Beach, Saliara Beach, Ekklisia Agios Ioannis, Ipsarion, stb. úgy tűnik nem érhető el  a lakóautó számára.

Hogyan tudnánk mégis eljutni ezekre, ezekhez? Mennyibe kerül a motorcsónak bérlés és hol van erre lehetőség? Mennyibe kerül a quad illetve scooter bérlés?

 

A másik kérdésem, hogy lehet-e még vadkempingezni, 2006-ban lehetett, (ahol tartok az olvasásban).

 

A harmadik kérdésem, hogy van-e mobilnet használati lehetőség a szigeten?

 

Köszönöm a választ előre is!

Katana750 Creative Commons License 2019.09.22 0 0 5814

Nagyon szép képek. Csak a rend kedvéért egy helyesbítést engedj meg! Kavaziti mint olyan nincs. Kazaviti van. Azért vagyok ilyen okos, mert ilyen nevű hotelban laktunk 2 hétig tavaly nyáron Dasilio Beachen. 

Előzmény: scarabaeus (5814)
scarabaeus Creative Commons License 2019.09.04 0 3 5814

2005 után visszatértünk Thasszoszra augusztusban. Most nyugati part, Szkála Szotírosz, onnan a környék.

 

Thasszoszra Keramotiból érkezve este, illetve egy egynapos kavalai sétára oda és vissza a kompok

 

Szkála Szotírosz

 

Vacsora Megalosz Prinosz / Kavaziti hegyi faluban, a Kavaziti étteremben

 

Kasztro, kb. Thasszosz közepén (készült ott gömbpanoráma is)

 

Kalami beach

balazsh Creative Commons License 2019.08.07 0 0 5813

Igazából nem kell a menetrend.

6:00 - 22:00 között folyamatosan járnak. (30 vagy 45 percenként)

Megérkeztek a kikötőbe, a nyitva lévő bódénál vesztek jegyet és már mehettek is fel a hajóra, majd az indul amikor eljön az ideje. 

Mindig annak a társaságnak a jegyértékesítője van nyitva, amelyik indulni fog. 

Előzmény: linfury (5811)
scarabaeus Creative Commons License 2019.08.07 0 0 5812

Most nekünk is aktuális lesz. Nézd ezt.

Vannak a komptársaságoknak is oldalai, három társaság kompjai járnak, naponta más és más a felosztás, melyik időpontban melyikük megy, ezen az oldalon viszont az összes indulási időpont ott van.

Előzmény: linfury (5811)
linfury Creative Commons License 2019.08.06 0 0 5811

Sziasztok!

Komp menetrendet tud valaki?

Köszi!

 

avincze77 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 5810

Sziasztok.

Mi most vagyunk kint Skala Potamian.

Busszal érkeztünk az Apollonnal, indulástól érkezésig 20óra. Velük együtt rengeteg busz indult Sartira, a hírek miszerint a magyarok menekülnek nem igazak. Thassos gyönyörű, bár ma reggel szakadt az eső és most is be van borulva. Gyerekeseknek szerintem kíváló választás, lassan mélyülő tenger, homokos part. 

 

 

 

Jocileon Creative Commons License 2019.06.21 0 0 5809

Sziasztok!

 

evvel a két szállással van valakinek tapasztalata?

 

Thassos Studios Christine Potamia  

 

Abbacy Katiana's Castelleti 1

zs_dtl Creative Commons License 2019.05.31 0 0 5808

Szerintem nem nyúltál mellé a szigettel kapcsolatban sem és Skala Potamias-al sem.

A sziget  ahhoz nem túl nagy hogy amit a fejedbe vettél oda ne tudnál eljutni egyik

vagy másik irányba kevés kivételtől (pl. hegyitúra, gyalogút stb.) eltekintve max. 1 óra alatt.

(Ha a partmentén körbeautózod nincs egészen 100 km)

Viszont azért nem is annyira kicsi, ezért egy alkalom biztosan nem elég a megismeréséhez.

Skala Potamias is jó mert a golden beach mellett van, meg a sziget keleti oldala zöldebb is.

Hogy az ottani nyüzsgés nektek elég-e az szubjektív, de ha nem akkor kb. 15km a sziget fővárosa,

az ottani nyüzsi már garantáltan elég lesz.

 

Előzmény: airwent (5803)
Katana750 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 5807

Még kifelé sem nagyon mennek az utazók. Majd, ha igazán beindul a szezon és már sokan visszajöttek, lesz beszámoló. Részemről biztos.

Előzmény: airwent (5806)
airwent Creative Commons License 2019.05.30 0 0 5806

Igen, azt olvastam, habáár az a fórum sem nagyon pörög most itt az indexen

Előzmény: Katana750 (5805)
Katana750 Creative Commons License 2019.05.29 0 0 5805

A tapasztalatok leírtam korábban. A legutolsót már a görögországi nyaralásról topikban az itteni nagy csendesség miatt.

Előzmény: airwent (5804)
airwent Creative Commons License 2019.05.29 0 0 5804

Annak örülök!
Bővebben?  :))

Előzmény: Katana750 (5801)
airwent Creative Commons License 2019.05.29 0 0 5803

Természetesen, azért is próbálkoztam egy frissítéssel.
Skala Potomias-ba van foglalva szállás.
Most azokat a partszakoszokat nézegetem amit meg szeretnék majd célozni, illetve a programokat gyűjtögetem.

Előzmény: zs_dtl (5802)
zs_dtl Creative Commons License 2019.05.28 0 0 5802

Hát nem mondhatni hogy pörgött volna a topik a két beírásod között.  :)

Amúgy még változatlan a terv?

Előzmény: airwent (5800)
Katana750 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 5801

Szép emlék. Nekem bejött a sziget.

Előzmény: airwent (5800)
airwent Creative Commons License 2019.05.28 0 0 5800

airwent Creative Commons License 2018.09.18 0 0 5799

Siasztok.

 

Most kzdek ismerkedni a szigettel, jövőre az úti célunknak tűztük ki.

Voltunk már pár helyen Görögországban, kétszer szigeteken is de eddig Thassos kimaradt.

Nézegettem a térképet, felvettem magam fb csoportba is de még nincs sok infóm a sziget adta lehetőségekkel.

Zakynthoson és Lefkadán voltunk előzőleg, és ott sokat segítettek az innen begyűjtött információk.

Ezert szeretnék kérdezni most ismét azoktól akik már megjárták a szigetet.

 

Tisztában vagyok vele hogy ez a sziget is olyan, hogy menni kell, mi ezt szeretjük is.

Jövöre is saját szervezésben kocsival megyünk, de még nem tudom hogy hol érdemes a bázis szállást lefoglalni, ahonnan a gyönyörűséges szigetet körbe lehet járni.

Lefkadán a "csoda strandok" a nyugati oldalon vannak de Nidri az egyik legnyüzsgőbb része a szigetnek, ami ugye a keleti oldalon van.

de a foglalással teljesen jol sikerült ezt az összhangot összehozni, és most ebben szeretném itt is kérni a becses hozzáoszlásaitokat.

Szeretjük a csendes szállásokat és az sem baj ha az pár száz méterrel kiesik, de az esti programokat és a nyüzsgéet szeretjük.

Közlekedni tudunk és nem rettenünk meg a kihivásoktól sem.

ha van tanácsotok hogy miként kezdjünk neki a szigetnek, a foglalásnak, azt szeretettel megköszönöm.

Amanita muscaria Creative Commons License 2018.09.18 0 0 5798
Előzmény: evcsi111 (5796)
'szti Creative Commons License 2018.09.18 0 0 5797

https://www.greeka.com/eastern_aegean/thassos/

ezen az oldalon a partokról sok infót találsz

ha a gugliba beírod, hogy thassos apartments akkor meg rengeteg szálláslehetőségből válogathatsz, a booking arra is jó, hogy kiválasztasz egy számodra megfelelő szállást és utána megkeresed a saját honlapját, ha a bookingot ki akarod hagyni

 

Előzmény: evcsi111 (5796)
evcsi111 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 5796

Üdv.Mindenkinek! A kérdésem az lenne, hogy az ági-dóri-booking-utazási iroda vonalon túl, hol lenne érdemes szállást néznem? Szívesen vennék javaslatokat  úticél tekintetében is. Sekély,lassan mélyülő, nem nagyon hullámos part, vagy legyenek ilyenek a közelbe, legyen egy kis élet este. Utolsó két nyaralás Sarti. Köszönöm előre is.

Katana750 Creative Commons License 2018.08.10 0 0 5795

Ma megvolt a szirének medencéje, elájulás nem volt, szép de ennyi. Valószínű, hogy nem augusztus a megfelelő hónap gyönyörködni benne! A modern telekommunikáció minden pozitívumát élvezem a szállásunkon. A gyerekek nem labdáznak a medencében hanem nyomják a telót. A nők 70 éves kor alatt szintén, a férfiak szelfiznek és nyomják a telót. Úgyhogy egyedül pancsolok, hol a tengerben, hol a medencében.

Katana750 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 5794

Tegnap reggel óta újra a szigeten. Az idő csodaszép, a partokon mindenütt a környékünkön "Free sunbed & umbrella" táblák várják a strandolókat. Csak fogyasztani kell valami finomságot! 

Katana750 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 5793

Csak úgy magamnak! Vasárnap indulunk!!

Katana750 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 5792

Szívesen!

Előzmény: sudi45 (5790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!