Van még a Pannonbeton Solymáron, az alapba tőlük vettük a betont, nem volt különbség a Démihez képest (a födémbe és aljzatba vittünk Démit). A Pannonnak viszont nagyon vacak a betonpumpája, és galád módon számolták az óradíjat is. Jó, nem buktunk rajta többet mint 8-10e, de az építkezés elején eléggé kikezdte a hangulatunkat (Mi lesz még később, ha már az elején...?)
A kémény átvétele akkor aktuális, ha felépült a szerkezet, fent vannak a cserepek, és kész az összes elem. Ha nincs még bent a kazán, akkor ideiglenest adnak, ha bent van, akkor a véglegest. Amit egyszer mát átvettek (szerkezet), azt később is el kell fogadniuk.
Szerencsés lenne, ha idén legalább a szerkezetet átvetetnétek. Nálunl ma megvolt a végleges átvétel. Az Ép-fel 2,0-topicban írtam róla többet.
üdv: SZ.
Nem azt mondtam, hogy osszedol a haz, csak azt, hogy az agyag miatt nem lesz homogen a fodem, ami nem igazan kedvezo... Egyebkent mi is voltunk a telepen es az araik nem voltak egyaltalan kedvezobbek, mint azoke, akikkel vegulis megcsinaltattuk. Csak tudnam a nevet annak a cegnek :(
A villszerelo az korrekt es eleg gyorsan is dolgozik, kicsit ugyan szetszort neha, de mindent meg lehet vele beszelni.
A kéményt mikor (melyik fázisban) kell átvetetni a kéményseprővel? Mert attól félek, ez nekünk jövő év elején fog bekövetkezni, és akkor kérdés, hogy jó-e még a betonajtó.
Agyagos volt amit csinaltak, ami fodemhez nem igazan elonyos, mert lehetnek olyan reszei a fodemnek, amik pont emiatt nem olyan szilardsaguak. Mashoz sem jo, mert nem lesz homogen a beton.
A kesz beton egyebkent arban nem sokkal van a kevert folott, viszont vannak olyan helyek, ahova tenyleg nem jo a kevert beton. Pl egy 80 nm-es fodemhez, ami cca 20-25 cm kell 16-20 m3 beton. Na ezt geppel helyben megkeverni nem kis ido, kesz betonnal viszont nehany kocsi.
Az egyeduli + koltseg az a betonpumpa, ha kell.
En mar nem emlkeszem, honnan lett a beton, utana kellene neznem, ha erdekel, akkor tudasd velem itt.
Mik voltak az elozetes tapasztalatok a Demi Btonnal??
Komuveseunk nagyon normalisnak tunik, csak nem hajlando kevergetni, ezert kajtatjuk most a kesz betont. Koszonom az obudai tippet, megnezzuk. Esetleg masnak is van vmi elmenye?
Nekünk nem volt gondunk a Démi Betonnal, bár mi az óbudai telepről szállíttattunk.
A kaminajtóról. Én is ugyanazt a rémhírt hallottam, hogy az 500 Ft-os betonajtó már nem szabványos, helyette 5000 Ft-os rozsdamentes acél kell. Nekünk 4 db kell, szóval megeresztettem egy telefont a Pest Megyei kéméynseprőkhöz, ahol azt mondták, hogy idén még elfogadják a betont, a fővárosiak már idén sem. Ezek után megvettem a betonajtókat. Teljesen rendben van ez is. Ja, helyileg Újpest, Bem utca. Jobb oldalon a 3-4. ház: Fixer Kft.
Kernek szepen tszamot. Ti is toluk vettetek??
Milyen cserepet javasoltok a hazra? Kettos hodfarkut neztunk ki, csak meg nem tudjuk melyik gyartot kellene valasztanunk.
FRODO ez ult nagyon.
Regebben rengetegszer ertem haza a tinnyei uton keresztul, onnan nezve mindig jo volt lenezni a falura...
A bugyirozsaszin hazrol meg annyit, hogy mi sajnos pont a haloszobabol elvezhetjuk nap mint nap a latvanyat - mar amikor eppen otthon vagyok :( . Valami borzalom, ekkora izlesficamot...
Amikor az epitesz kijott eloszor a telekre, csak annyit mondott, hogy nagyon szep a fekvese, meg nyugodt, csak azt a rozsaszin formedvenyt nezni egy eleten at, az nagyon kemeny.
En mar kezdek hozzaszokni a latvanyhoz.
Szerencsere a kilatasnak csak apro szelete, engem jobban zavar a haz elott elhuzo 10kV-os tavvezetek....
A fatelepitesi kotelezettsegrol en semmit sem tudok, lehet, hogy ez csak a hegyteton levo telkekre vonatkozik, de ennek is csak azert latom ertelmet - a szepeszeti erteken felul, hogy felfogja egy kisse a hegyteton tombolo, neha viharos szelet.
Az biztos, hogy az az oldal nyugisabb, "vadabb" egy kicsit. :)
Nekem a falu éjszakai fényei tetszenek, amikor Tinnye felől kiérünk az erdőből, és pont rálátni a szemközti hegyoldal kivilágított házaira. Főleg télen. Bár akkor biztosan nagy szerepet játszik benne az is, hogy tudom: végre nemsokára otthon leszek a jó meleg kuckómban. :)
Azon a lejtőn felfelé nem laknék semmiképpen, ahonnan a Tinnye felé vezető út másik oldalán álló bugyirózsaszín, háznak aligha nevezhető förmedvény látszik. Szerintem az egyáltalán nem illik a környezetébe. És akkor most finoman fogalmaztam. Nem is értem, hogy adhattak arra engedélyt!
Ez a kötelező faültetés jól hangzik! Többek között ezért is szerettem ott lakni, mert a fák ültetését, megtartását, a zöld felületek védelmét viszonylag komolyan veszik az önkormánynál.
Errefelé, ahol építkezni fogunk (alföldi "város"), mindenki azt feltételezi, hogy azért szeretnénk nagy telket, hogy ott valamiféle vállakozást csináljunk, vagy ilyesmi. Miközben mi csak nagy kertet akarunk, dzsumbujos-erdős-bokros kertet, hogy az ablakon kinézve ne a szomszéd disznóólját kelljen nézni. Én nem értem igazán, mi ebben a furcsa.
Anyámnak említettem azt az oktatási-kulturális komplexumot, amit korábban linkeltem ide a topikba. Sajnos úgy tűnik, belátható időn belül nem valószínű, hogy lesz belőle valami, nincs rá pénze az önkormánynak. :(
Nekünk jobban tetszett ez az oldal, mint a másik, ízlések és pofonok...:))
Egyébként a rendezési tervben itt fák is vannak (tulajok által kötelezően telepítendők), így várhatóan előbb-utóbb a kopárság is szűnik talán...
A Gábornak meg szólok, hogy küldje a terveket.
Gaborrob ezek szerint él még. Csak a terveket nem küldi. :(
Múltkor az utcátokban jártunk. :)
Pont nem látszik onnan a falu. Ez szerintem kár. Én a szobám ablakából rálátok a tetőre. Kicsit még furcsa, hogy nem a megszokott erdő van ott, de majd hozzászokom. Meg, gondolom, nem marad mindig ilyen kopár szegény hegytető.
Nem tudjátok véletlenül, hogy a környéken hol lehet venni ún. kamin-ajtót, ami a kéményen levő tisztítónyílások elé kell tenni? A kéménybéléscsövet Solymáron vettük, de ott nem lehetett ilyet kapni, ráadásul idéntől vmi új szabvány van állítólag és csak fémből készül ajtó a jó....
A kőműves eljött, megnézte, nagyon szimpatikus volt, vagy egy órát beszélgettünk a helyszínen, most ott tart a dolog, hogy augusztus végére lesz árazatlan költségvetés (vagy valami hasonló), és utána fog árat mondani. Személy szerint nem lenne ellenemre, ha ő csinálná, mivel ajánlották, és a találkozáskor is szimpatikus volt, most már csak az ártól függ...
Úgy tervezem egyébként, hogy 4-5 jelölttel jutok el az árajánlatig, és valamikor szeptember-október tájékán döntöm el, hogy ki kezd márciusban építeni.
Ha már itt vagyok, ma beszéltem az önkorival, sínen van az engedélyünk, a jövő héten postázzák, ha minden jól megy. Azért akkor fogok megnyugodni, ha a jogerős papír a kezemben lesz.
Más.
Csak úgy halkan szólnék a magdolnavölgyieknek, hogy némelyik telek alatt talajvíz van (ill. egy agyagréteg, amelyik megtartja a vizet). Pinceépítés-tervezés előtt nem árt megnézni.
Nálunk már csak az ásáskor derült ki. A szomszédainknál nem volt, csak az utcában szemben lakóknak....
Uplink, mint látod, nálunk már megkezdődött az általad is emlegetett szívások sorozata...
De nem baj, legalább már haladunk, és nem engedélyre várunk tehetetlenül.
Azt ne felejtsd, hogy en nem kuldtem komuvest, mert mint mar irtam korabban ok a LEGMEGBIZHATATLANABBAK...
Sajnos a komuvesmunka adja egy jo nagy reszet a haz aranak.
Egy ceget tudnek ajanlani, bar ok nem olcsoak.