Keresés

Részletes keresés

FRODO Creative Commons License 2003.09.15 0 0 240
Az biztos, hogy az az oldal nyugisabb, "vadabb" egy kicsit. :)
Nekem a falu éjszakai fényei tetszenek, amikor Tinnye felől kiérünk az erdőből, és pont rálátni a szemközti hegyoldal kivilágított házaira. Főleg télen. Bár akkor biztosan nagy szerepet játszik benne az is, hogy tudom: végre nemsokára otthon leszek a jó meleg kuckómban. :)
Azon a lejtőn felfelé nem laknék semmiképpen, ahonnan a Tinnye felé vezető út másik oldalán álló bugyirózsaszín, háznak aligha nevezhető förmedvény látszik. Szerintem az egyáltalán nem illik a környezetébe. És akkor most finoman fogalmaztam. Nem is értem, hogy adhattak arra engedélyt!
Ez a kötelező faültetés jól hangzik! Többek között ezért is szerettem ott lakni, mert a fák ültetését, megtartását, a zöld felületek védelmét viszonylag komolyan veszik az önkormánynál.
Errefelé, ahol építkezni fogunk (alföldi "város"), mindenki azt feltételezi, hogy azért szeretnénk nagy telket, hogy ott valamiféle vállakozást csináljunk, vagy ilyesmi. Miközben mi csak nagy kertet akarunk, dzsumbujos-erdős-bokros kertet, hogy az ablakon kinézve ne a szomszéd disznóólját kelljen nézni. Én nem értem igazán, mi ebben a furcsa.
Anyámnak említettem azt az oktatási-kulturális komplexumot, amit korábban linkeltem ide a topikba. Sajnos úgy tűnik, belátható időn belül nem valószínű, hogy lesz belőle valami, nincs rá pénze az önkormánynak. :(
Előzmény: András111 (239)
András111 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 239
Köszi a gratulációt..:))

Nekünk jobban tetszett ez az oldal, mint a másik, ízlések és pofonok...:))
Egyébként a rendezési tervben itt fák is vannak (tulajok által kötelezően telepítendők), így várhatóan előbb-utóbb a kopárság is szűnik talán...
A Gábornak meg szólok, hogy küldje a terveket.

Előzmény: FRODO (238)
FRODO Creative Commons License 2003.09.15 0 0 238
Gratula!!!

Gaborrob ezek szerint él még. Csak a terveket nem küldi. :(
Múltkor az utcátokban jártunk. :)
Pont nem látszik onnan a falu. Ez szerintem kár. Én a szobám ablakából rálátok a tetőre. Kicsit még furcsa, hogy nem a megszokott erdő van ott, de majd hozzászokom. Meg, gondolom, nem marad mindig ilyen kopár szegény hegytető.

Előzmény: András111 (237)
András111 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 237
Áj em heppi...:)))

Ugyan egyelőre még nem jogerősen, de megkaptuk az építési engedélyt, most már csak ki kell várni a 15 napot...

padlizsán 007 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 236
Pont a Magdolnavölggyel szemben van a Démi Beton nevű cég, tőlük lehet mindenféle készbetont venni.
Ha kell telszám, szólj.
Előzmény: ohlsson (235)
ohlsson Creative Commons License 2003.09.14 0 0 235
Sziasztok,

tudja vki, hogy hol lehet kesz betont venni a kornyeken?

Koszi
Zsuzsa

padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 234
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a környéken hol lehet venni ún. kamin-ajtót, ami a kéményen levő tisztítónyílások elé kell tenni? A kéménybéléscsövet Solymáron vettük, de ott nem lehetett ilyet kapni, ráadásul idéntől vmi új szabvány van állítólag és csak fémből készül ajtó a jó....

Előre is köszi!

Padlizsán

András111 Creative Commons License 2003.08.16 0 0 233
Köszi a jókívánságokat!

A kőműves eljött, megnézte, nagyon szimpatikus volt, vagy egy órát beszélgettünk a helyszínen, most ott tart a dolog, hogy augusztus végére lesz árazatlan költségvetés (vagy valami hasonló), és utána fog árat mondani. Személy szerint nem lenne ellenemre, ha ő csinálná, mivel ajánlották, és a találkozáskor is szimpatikus volt, most már csak az ártól függ...

Úgy tervezem egyébként, hogy 4-5 jelölttel jutok el az árajánlatig, és valamikor szeptember-október tájékán döntöm el, hogy ki kezd márciusban építeni.

Előzmény: padlizsán 007 (232)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 232
Akkor eddig mázlid van! kopp-kopp-kopp

Csak így tovább!

A múltkori kőműves bejött?

Előzmény: András111 (231)
András111 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 231
Ha már itt vagyok, ma beszéltem az önkorival, sínen van az engedélyünk, a jövő héten postázzák, ha minden jól megy. Azért akkor fogok megnyugodni, ha a jogerős papír a kezemben lesz.
András111 Creative Commons License 2003.08.15 0 0 230
Mostanában ajánlottak többen is mestereket, olvass egy kicsit vissza, és szerintem az ajánlókat támadd meg a kéréseiddel.
Előzmény: sultcsirek (229)
sultcsirek Creative Commons License 2003.08.15 0 0 229
Sziasztok!
Piliscsabán házfelújításhoz keresek statikust, asztalost stb. Ismertek megbízhatókat?
András111 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 228
Kőművesem az talán lesz (kopp-kopp-kopp), ma megyek ki egy újabbal megnézni a terepet...
Előzmény: Uplink (225)
Uplink Creative Commons License 2003.08.05 0 0 227
Talajvizzel es viz elleni szigetelessel kapcsolatban ment mail maganban, ha akarod becopyzhatod ide, hadd tanuljanak belole az emberek...

Kotel idegeket es soha ki nem fogyo penztarcat kivannek ujbol.. :)

Előzmény: padlizsán 007 (226)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 226
Más.
Csak úgy halkan szólnék a magdolnavölgyieknek, hogy némelyik telek alatt talajvíz van (ill. egy agyagréteg, amelyik megtartja a vizet). Pinceépítés-tervezés előtt nem árt megnézni.
Nálunk már csak az ásáskor derült ki. A szomszédainknál nem volt, csak az utcában szemben lakóknak....

Uplink, mint látod, nálunk már megkezdődött az általad is emlegetett szívások sorozata...
De nem baj, legalább már haladunk, és nem engedélyre várunk tehetetlenül.

Uplink Creative Commons License 2003.08.05 0 0 225
Azt ne felejtsd, hogy en nem kuldtem komuvest, mert mint mar irtam korabban ok a LEGMEGBIZHATATLANABBAK...
Sajnos a komuvesmunka adja egy jo nagy reszet a haz aranak.
Egy ceget tudnek ajanlani, bar ok nem olcsoak.
Előzmény: András111 (224)
András111 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 224
Építenek ők téglából is, de a honlapjukon részletesen le van írva, hogy mi van ebben az árban...hát hogy is mondjam... mindenből a legalapabb...amit leírnak, az bele is fér, de pl. a ház körüli járda már feláras, bejárati ajtó max. 120.000 Ft-ért választható...
Szóval korrektül leírják mi van benne, de nem álmaim anyagai...:))

Asszem nem erőltetem tovább a generálkivitelezőket, marad a munkafázisokra a külön-külön csapat, köszönhetően a Ti listáitoknak is...:))

Előzmény: Uplink (220)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 223
:-))

Kanadai zászlós reklámtábla stimmel....

Előzmény: Uplink (222)
Uplink Creative Commons License 2003.08.04 0 0 222
A nevebol mar lehet(ne) kovetkeztetni.
kanadai fahaz konnyuszerkezetes technologiaval.

Utolag en is milyen okos vagyok, nem ?!?

BTW egy kanadai zaszlos hirdetest lattam, lehet hogy ez is az. A hirdetes egy konnyuszerkezetes haz keritesen van kirakva a Garancsligeti reszen, ahogy megy az ember felefele, akkor a bal oldalban...

Előzmény: padlizsán 007 (221)
padlizsán 007 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 221
Ha ez ugyanaz, mint amelyik a Magdolnavölgyben épített már egy csomó házat, akkor ez könnyűszerkezetes.....
Előzmény: András111 (219)
Uplink Creative Commons License 2003.08.04 0 0 220
ja, plusz anyagkoltseg :))

Tul szepnek hangzik, lehet, hogy csak az o listas anyagjaikbol valaszthatsz.
Hallottam mar olyanrol, hogy eled raknak egy rovid listat pl burkololapbol, ha nem tetszik egy sem, igy jartal....

Előzmény: András111 (219)
András111 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 219
Köszi szépen!

Újabb csabai kivitelező céget találtam: Toronto House. Valaki hallott már bármit is róluk? Az oldaluk szerint 100-110+ÁFA/m2 körül építenek, ami nem hangzik rosszul...

Előzmény: Uplink (218)
Uplink Creative Commons License 2003.08.04 0 0 218
Sziasztok,

Elkeszult a mesterek listaja, Padlizsannak es Andrasnak mail elkuldve.

Szellőke Creative Commons License 2003.08.02 0 0 217
Bocs, hogy beleszólok a csabaiak beszélgetésébe, láttam kicsit lejjebb, hogy ajánlottatok egymásnak mestereket. Nekem kb. egy hónap múlva kellene parkettás mester Pilisborosjenőre. Nem ismertek egy jó, megbízható szakembert (kipróbált előnyben)?

Előre is köszönettel: Sz.

Uplink Creative Commons License 2003.08.01 0 0 216
Nalunk fel sem merult a fa ablak, nem az ar, hanem az anyag miatt.
En ellegge negativan allok hozza a fa ablakokhoz. Szuleimnel az van, igaz mar kozel 20 eve, ugyhogy a minoseg kozel sem kozeliti meg a mostaniakat, de nekem ez eleg rossz tapasztalat volt.
Plusz festegetni kell a fat, vetemedhet, stb.

A masik dolog az az, hogy nekunk nagy es az emeleten igen erdekes formaju ablakaink vannak, amit mar csak statikailag is jobb muanyag+belso merevitesu ablakkal elkesziteni.

Meg egy indok a muanyag ablak mellett, fa ablakba nem lattam, hogy tettek volna alosztot, csak muanyagba, anelkul pedig egy nagyobb ablak mar igen furan nez ki.

Előzmény: András111 (214)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 215
Köszönöm szépen, ha nagy leszek meghálálom...:))
Előzmény: télálló (213)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 214
A webes árlistájukon például, de szerintem a Construmán ugyanez volt kinn...

Mondjuk nekem eleve a műanyag ablak tetszett jobban, a feleségem szeretett volna fát, de az árakat látva ő is igen hamar letett róla...

Talán annyi az extra, hogy a műanyagot elvileg nem kell karbantartani, míg a fát 5-10 évente kezelned kell... legalábbis a külsejét...

Előzmény: Uplink (212)
télálló Creative Commons License 2003.08.01 0 0 213
Elküldtem a listát azzal a néhány névvel, akit ajánlani tudnék.

Az ajtókkal, ablakokkal egyébként a történteket hallva kifejezetten szerencsésnek érzem magam. Mi Nagy Géza nagymányoki asztalostól rendeltük a fa ablakainkat (korrekt asztalosüzem, nem garázsban barácsolas). Emlékezetem szerint a bukó-nyíló ablakok ára festve kb. a Hofstadter műanyagéval egyezett meg.
Nagymányok persze nincs közel, de ezek szerint némi szerencsével lehet a műanyagéval megegyező áron is jó faablakot szerezi.
Három éve vannak bent, jól zárnak, nem vetemednek.

Előzmény: András111 (211)
Uplink Creative Commons License 2003.08.01 0 0 212
Hol lattad?
Van esetleg vmi extra a muanyag ablakban?
Előzmény: András111 (211)
András111 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 211
Amit kinéztünk, 3D-s, k=1.1-es műanyag ablak, pl. 120*150-es netto 41e Ft, ugyanekkora fából netto 88e. Vagy csak én néztem félre valamit?
Előzmény: Uplink (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!