Keresés

Részletes keresés

Tünde Hanó Creative Commons License 2014.01.26 0 0 35

Szasztok!

Tudja e valaki hogy neten hol lehet vásárolni egzotikus kisemlősöket?Törpe kenguru,vörös macskamedve,stb

Kurganhati Creative Commons License 2012.03.13 0 0 34

Sziasztok!

 

Zebrapintyet szeretnék. Van kalitkának való rácsom. Olvastam, hogy a rács pálcái között 1 cm -esnél ne legyen nagyobb a távolság. Az anyagom amiből készíteném 1,3 cm rácsközű. Ez még jó méret a zebrának?

 

köszi

zetapapa29 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 33

képeket nemsikerült feltölteni ,ujra meg probálom

Előzmény: zetapapa29 (32)
zetapapa29 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 32

Hát a a nézettség 0.azt hiszem magammal ismerkedhetek csak.

Párképet raktam fel hátha mégis valakit érdekel.Ilyen madarakat tenyésztek légfőkép.Ezek eladók vagy cserélek ilyenekre vagy szebbre.

zetapapa29 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 31

Nem ajánlom,főleg a mostani hidegek miatt.Ha mégis kint tartsa őket gondoskodni kell hogy fagy mentes helyre tudjanak húzódni.

Előzmény: Törölt nick (29)
zetapapa29 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 30

Szeretnék megismerkedni olyan személyekkel akik narancs mellű zebrapintyeket tenyésztenek

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 29

sziasztok!

 

A zebrapintyek tarthatóak egész éven át szabadban?

Pusztadoktor Creative Commons License 2012.01.23 0 0 28
Előzmény: m10 (18)
padda Creative Commons License 2011.07.27 0 0 27

Sziasztok!

 

Tiszta sárga vagy többnyire sárga koronás Gloster Kanárit keresek. (Amennyiben tiszta sárga, akkor consort is érdekel.) A neme mindegy. Lehet idei vagy már ivarérett is.

 

Megyek az augusztus 14-i monori díszmadár vásárra ott tudnám átvenni.

 

Köszönöm!

gask Creative Commons License 2007.09.11 0 0 26

Hello Mindenki!

Egy egzotikus madirkát keresek, aki tud segítsen lécci! Ki ő, mármint milyen fajta madár lehet?

 

Ki vagyok én?
Braccianese Creative Commons License 2007.04.12 0 0 25

Sziasztok!

Egy nagyon szép hím struccom van eladó.

További infó az alme-z@freemail.hu címen.

Üdvözlettel:

Braccianese

Joker1119 Creative Commons License 2007.01.27 0 0 24

Sziasztok

 

Tudna nekem valaki segíteni , hol lehet szép zebra pintyet és sirálykát kapni?

dpes Creative Commons License 2005.02.09 0 0 23

*

Burján Péter Creative Commons License 2005.01.22 0 0 22

Sziasztok!

Szeretnénk beindítani Hatvanban a Környezetvédő Egyesületen belül egy Hobbiállat Klubot. Ha valaki arra lakik és érdekli, info a www.hatvanirevir.org, vagy a www.burjan.fw.hu oldalakon.

Várunk minden állat-, és természetszeretőt! 

dpes Creative Commons License 2005.01.06 0 0 21

Gould amandinákat tartok, bákit szívesen olvasok aki a saját tapasztalatait leírja ezekről a madarakról.

Firedog Creative Commons License 2003.06.11 0 0 20
Kanári: egy szépen daloló kanári hím lehet csapás is! Azt nem lehet "hangerőszabályozni"!

Melyik pintyre gondoltál?
Ha az állatkereskedésekben leggyakrabban kapható zebrapintyre, akkor állíthatom, hogy nem hangosak. Bár ez viszonyítás kérdése, mert van, akinek a számítógép ventillátora is hangosnak számít.
A legegyszerűbben úgy bizonyosodhatsz meg a hangosságról, ha az állatkeseskedésben meglapulva eltöltesz egy kis időt.

Más kérdés, hogy fiókanevelés és udvarlás idején kissé hangosabbak. A csúcs a fiókaetetésnél van: mindegyik egyszerre csérog a kajáért. Na az néha erős... de csak 1-2 hétig tart, és a "gyermekáldás" bőségesen kárpótol...

Előzmény: Természetlány (19)
Természetlány Creative Commons License 2003.06.11 0 0 19
Sziasztok!
Szeretnék egy madarat, csak nem tudom, milyen fajtát. A lényeg: keveset/halkan csipogjon, bár ha szép az éneke, hagy szóljon. Jó lenne, ha könnyen meg lehetne szelidíteni. Ez minden : )
Már gondoltam a kanárira... azt mondják, a pintynek nagyon hangos az éneke. Igaz? na, kedves professzorok, várom válaszotokat : )
Termi
m10 Creative Commons License 2003.06.06 0 0 18
Hello!
Tud valaki valamit a fecskékröl? valamilyen internetes oldal kéne, ahol részletes leirást lehet taláni róluk. Pontosabban a költési idejük s a fészek elhagyása közti idö kellene.
Elöre is köszi!
Firedog Creative Commons License 2003.04.11 0 0 17
Voltak nekem jó kis sztorijaim...

Mikor a varangy beleugrott a számba (5-6 éves lehettem, és magyráztam neki...) - persze azonnal taccsoltam. Orvos-gyerek vagyok, látom hogy nagyon vörös a matéria - telefon anyámnak. Az szerencsétlen a munkahelyét otthagyva, kicsiny szolgálati kempingbiciklijére pattanva száguldott haza. Szerencsére - a mélybordó szín ellenére - nem gyomorvérzésem volt. Mindössze apu hozott délben egy meggymárkát...

Voltak otthon csókák gyerekkoromban. Akkoriban nem hogy nem voltak védettek, hanem dúvadként irtották a vadászok. Na egy ilyen irtásról könyörögte ki a fészekaljat apám... Ők is egy fali röpdében laktak. Ismételten szegény anyám felszerelése lett az áldozat, mivel rájöttünk, hogy a fülmosó fecskendő tökéletesen megfelel a csókák itatására...

Előzmény: KARVALY (16)
KARVALY Creative Commons License 2003.04.11 0 0 16
Csigákban azért nem vagyok teljesen elmélyült:) De amikor nászolnak összefonódva és olyan szép kék színű, akkor azt ugyi nem felejti az ember.
Voltak achát csigáim egy időben, mostanság, már csak a tavamban vannak csigák, minden féle honi képviselővel:)
Azért gondolom anyád boldog volt, amikor a csigaformaegyed után az ablakról próbálta levakarni a kipörgött csigák csíkot húzó nyomait:)))
Előzmény: Firedog (15)
Firedog Creative Commons License 2003.04.09 0 0 15
A kárpáti kék meztelencsigára gondolsz, ami a Körös-Maros Nemzeti Parkban is megjelent?

Én imádom a csigákat (enni nem annyira), rettenetesen elegánsak! Gyerekkoromban rengeteg példányom volt. A szüleim is méltányolták a szenvedélyemet, amíg egy kéthetes betegség unalmas napjait fel nem dobtam némi "csigaversennyel" az ablakon... ráadásul néhány elszaladt, és a mutterom a függönyön lelte meg őket... A négercsókos doboz volt a szállítóbox...

Az itatóban teljesen igazad van. Azt hiszem, én is abba hagyom ezt a módszert.

Előzmény: KARVALY (14)
KARVALY Creative Commons License 2003.04.09 0 0 14
:)))))) nekem viszont vannak madárpókjaim is:) és igen emberesek:)

Nekem a röpdében, és a többi madár között semmi problémám nem volt a helenákkal, igaz párban lehet, hogy dilisebbek. + nem tenyésztésből származók voltak az alapok, tood a jó családi háttér:)), mindig jobb mint a kék vér:)

Vitamin. Az amelyik neked büdös, az tuti a madaraidnak sem fog ízleni, mert a B vitaminok penetráns íz és szag dominanciája ezt meggátolja.
Két vitamint használok. Az egyik amit igen favorizálok, ez a WITAHAWK. Ezt az USA-ban készíti egy cég, kifejezetten ragadozó madaraknak. De ezt használom minden állatom (beleértve pl. a görényeimet is) vitaminozására. Ezt a neten is megrendelheted. A www.witahawk.com-nál asszem megtalálod. Van külön tenyész vitaminjuk is, ez egy E vitaminnal dúsított vitamin. Ezt csak most a tavaszi időszakban használom, exotáknál egész évben mérsékelten adható.
Ha kifogyok ezekből, akkor a honi Bábolnabió termékét használom a madaraimra is ez pedig a Kombivit nevű készítmény. A legkisebb kiszerelés 200g., de van 1 kg-os is.

Mindkét vitaminban sikerült elnyomni fehérjeélesztővel a B vitaminok erős szag és ízhatását. Ezért nagyon szívesen eszik a madarak. Én a vízbe sohasem teszek vitamint, szerintem ez csak nagyüzemi baromfinál célirányos. Díszmadárnál az itatóban az algásodás, és egyéb dolog miatt én nem szeretem a kutyulást. Mindig lágyeleségbe keverem amit eleve szívesen esznek. A BISCO száraz lágyeleség keverékben is igen jó a vitamin és ásványi anyag koncentrátum. Ezt némi vízzel olyan jól morzsalékosra szoktam bekeverni, amit szét lehet könnyen szedni, de azért gyúrható marad.

Nekem is tetszenek az élőlények, még a nászruhába öltözött kék színű meztelencsiga is:)
üdv karvaly

Előzmény: Firedog (13)
Firedog Creative Commons License 2003.04.07 0 0 13
A helenáról elég rosszakat olvastam, most igy fejből nem tudom pontosan, hogy hol.

Lopótök.
Elfér ez első emeleti virágvályúban? :-)
Van disznövényes ismerősöm, el is kezdem még ma nyaggatni, hogy ne töketlenkedjek sokáig...

(Bocs a hülye szóviccekért, de egyszerűen nem tudom megállni...)

Melyik vitamint használod?
A jolovittal gondjaim voltak (magyarán: megbuggyant még hűtőben is), a madár Vita-combi szintúgy.
Most egy új készítményt használok, (otthon megnézem, nem ugrik be a neve) - elég büdös, és szemmel láthatólag nem komálják a madarak. Ha van bent fürdetővíz, közelébe se mennek az itatónak...

Vitaminpótlásra még Vita-Koktél magkeveréket szoktam adni, azt élvezettel csipegetik.

Kutya.
Én azt szoktam mondani, hogy minden teremtményt szeretek (rá ne kérdezz a pókokra...!), legfeljebb nem tartom.

Előzmény: KARVALY (12)
KARVALY Creative Commons License 2003.04.07 0 0 12
Az ezüstcsőrű is "szívós", mint az aranymellű, szerintem jó választás. Végül is mindegy, hogy ezüstcsőrűt, vagy helenát választasz:)

Zebra egy különösen jól "sanyargatható" faj szaporításilag. vele nem igen hasonlítható az asztrildok. De ettől még próbáld meg, legyen szerencséd!

Lopótök. Hát a legjobb recept, ha magad ültetsz. Nálatok is van gazda bolt, ott lehet különböző fajták magjait kapni. Kerítésre meg futhat. Így egy garnitúra fészekanyaghoz jutsz. A gazda boltban tudnak talán segítséget adni, kiszárított tök ügyében. Én a helyedben a virágkötészeti boltokban keresném elsősorban. Sok virágcsokor költeményhez használnak kisebb tököket is. Ők biztosabban tudnak táppontot adni. Azt tudom, hogy a nagykerükbe itt az M0-ás mellett (Szigetszentmiklósi leágazásnál) van. Valszeg városotokból is ide jönnek fel vásárolni hetente a dísznövény árusok. próbálj rendelni. Asszem Florasca a nagyker neve. Voltam több alkalommár bent, és láttam. Oda csak vásárlói mágneskártyával lehet bemenni, így a felutazásodat ennek híjján ne tervezd.

De tök nélkül is szerintem menni fog majd a tenyészés. De azért vessél magot:)

A szelektálást a kutyára íly módon nem is értem. eleve a kutya nálam is (mint a Csányi Villmosnál:)) az ember és az állat között áll:)
Bár tény, ott is erősen szelektálnék, de nem a már meglévő és kiszolgált öreg "bútordarabok" között:)))

Gondolom most tavasszal egy kombinált vitaminos kúrával is próbálkoztál már?

Üdv karvaly

Előzmény: Firedog (11)
Firedog Creative Commons License 2003.04.06 0 0 11
Karvaly:

Egy pár ezüstcsőrű pintyen gondolkozok még. Szimpatikus, kis testű madárkák. Állítólag jól ellennének. Szerinted?

A lopótök már ősszel megfordult a fejemben, de képtelen voltam beszerezni egy normális darabot. A piaci árusok töketlennek bizonyultak...
Hol nézzem meg? (Szegeden lakok, tehát pl. Lehel teret ne emlegess...)

Én úgy tudom, hogy az én pintyeim szülei még vadon befogottak voltak. Elég élénk színük van. Ezt a kiállítási példányokhoz viszonyítva mondom. Persze interneten láttam élénkebb színűt is, de lehet, hogy az a másik alfaj volt.

A tenyésztőtől kérdeztem a vétel idején a szaporodási problémákat, azt mondta, hogy egy-két párt leszámítva majdnem olyan jó (és gyakori) szülők, mint a zebrapintyek. Azt mondta, hogy neki ezek a legkönnyebben szaporítható fajnak bizonyultak. Persze nem tudhatom, mennyire volt őszinte, de nekem annak tűnk.

Egyébként az első pár zebrapintyemmel sokáig volt ilyen problémám. És érdekes dolog, de amikor a röpdét felújítottam, és a tisztításon kívül új műnövényt kaptak, aminek kissé más volt az elrendezése és a levelek formája - AZONNAL költéshez láttak... Amúgy minden ugyanaz volt ( a madár is)

A populáció szempontjából egyetértek veled a selejtezésre vonatkozóan, de mivel nekem nem elsődleges szempont a szaporítás, hát elélhetnek és dalolhatnak a röpdémben jó pár évig még.
4 kutyám van, abból kettő nem tenyészállat, sőt az egyik még ugatni és mozogni se nagyon tud már, annyira öreg (kissé süket és vak) De nincsenek fájdalmai, szemmel láthatóan élvezi az életet - tehát addig marad, amíg csak tud...

Üdv:
Firedog

Előzmény: KARVALY (10)
KARVALY Creative Commons License 2003.04.04 0 0 10
Szerintem a te röpdédben elfér 4-5 pár kistestű pinty, minden gond nélkül. Ha nem zsúfoltad teli faágakkal, hogy szabadon repkedjenek, akkor a mozgásterük is adott. A fészkeket egy egy oldalra rözitsed, egymástól távolabb és többet, hogy tudjanak választani. (nálam az aranymellűek a lopótököt favorizálták. És csak természetes szárított fűfélét adjál nekik fészek anyagul, ennek építése is motiválja a normális költési mechanizmusuk bekattanására.)

Amit írtál, pont hasonló problémasorozataim voltak és persze "lelkiismeretes" tenyéstő kollegák miatt. Mert a tenyésztő mit csinált ilyen esetben. Ha valóban párzik a madárka, akkor a kalitból kivesz minden ülő alkalmatosságot, csak a fészkelő hely marad. Így vagy a földre, vagy a fészekbe tojik a madár, ezt meg egy jól kotló pár alá betraszplantálja. Felnőnek a fiatalok, te meg megvetted ezt a fiókát.
Az a madár, amelyikből hiányzik a kotlási inger, az soha sem vehető rá, hogy költsön, és a fiókáit lelkiismeretesen nevelje. Van hogy egy párcserével valamit javul a dolog, de ebből törzsállományt, olyat ami a természetes, vele öröklött mechanizmusokat mutatja, aligha.
Nem véletlenül írtam alább a bevezetőt. Az aranymellű, a tigris és az amarant pl. nagyon érzékeny a beltenyésztésre. Az meg hogy a pár mindkét neme egymástól idegen, nem jelent semmit. mert ha az adott tenyésztőnek van belőle két lefutott vérű párja, és mindegyik alól, adott neked egy-egy madárkát, akkor nem is vezetett félre ugye. viszont a degeneráltságot, mondkét madár hozta. Bár a hímekkel nem szokott probléma lenni. Én azt javallanám, hogy vegyél másik tenyészetből egy idegen tojót. Ezt is engedd be közéjük, hadd válasszon a hím. Bár így a génsérült tojó se várjál a továbbiakban jobb hatást. Jobb ha likvidálod.
Én már az utóbbi időben kanárizom, és persze nem színre, hanem énekre, mert ez nekem többet jelent. És sokan csodálkoznak azon, hogy nálam rövid úton befejezi az a madár az életútját, amelyik nem tud megtanulni énekelni, vagy szaporodásnál nem természetes dolgokat művel. Igen kíméletlen vagyok e téren. Viszont így nálam nincsen selejt elajándékozása, és így a terjesztése. Nálam még soha sem volt panasz a madarak énekére és vitalitására. Igaz nem is csinálok tömegtenyésztést. Már a fióka korban is a gyengék, elmaradottak mennek a görényeimnek:)
Lényeg, ezzel a tojóval nem tudsz mit kezdeni, de a hímed még lehet jó tenyész anyag. próbálj ki egy tojó cserét. És a röpdédbe vegyél nyugodtan más asztrildokat, szebb és hangulatosabb egy életközösség, mint egy szóló, vagy szóló párban tartott madár.
üdv karvaly

Előzmény: Firedog (8)
boszoke Creative Commons License 2003.04.04 0 0 9
Sziasztok!
Mint teljesen kezdő madártartó,egy kanári alig egyhetes gazdija,szeretnék még szép kis pintyeket is,most van lehetőségem ajándékba kapni,vagy lányokat v.fiút /egy fészekalj/és ha segítenétek,hol találhatok megfelelő párt neki nagyon hálás lennék.Az eddig olvasottakból az derül ki az állatkereskedő nem igazán megfelelő hely.Tanácsokat is kérek a tartásukkal kapcsolatban.Köszi
Firedog Creative Commons License 2003.04.03 0 0 8
Nnnna, itt vagyok. A főnök elment egy időre..

Az aranymellűekkel van egy kis gondom. A gondos, természetet utánozni kívánó gondozás ellenére nem szaporodnak. Több, különböző tipusú fészket is betettem. A nyitottakat egyáltalán nem szeretik. A kedvencük egy viszonylag kis méretű (teniszlabda-alapterületű), háncsból font darab, ennek csak elöl fönt van bebújása - de az anyaga miatt világos. Rengeteg féle lehetséges fészekanyagot betettem nekik. Kistoll, nagytoll, pihe (minden színben), papírszalvéta, WC-papír, széna-szalma, száraz folyandár, ágacskák levelecskék... amikor vittem haza, döbbenten forogtak utánam a szomszédok. Ezek egy részét még aprítottam is...
Ennek ellenére nem kezdtek a fészek kibéleléséhez. A nász megvolt. Egész éjjel a fészekben alszanak, mégis, a tojásokat az ágon tojták meg. Az meg nem póktojás, úgyhogy győzött a gravitáció. Vagy 5 tojás így járt.

Némi szünet után megint tojnak. Most a kedvenc fészkükbe. De nem raktak bele semmi anyagot. Nem igazán ülnek a tojásokon, még éjjel se. Tegnap kidobtak egy beszáradt tojást. Annyira be volt száradva, hogy a sárgája tovább pattogott...

Mi a csudát csináljak velük?
A koruk megvan (ha jól tudom 1,5-2 évesek)
Lágyat, zöldet, csumizt is kapnak...
A tenyésztő tájékoztatása szerint nem rokonok. Semennyire se. Viszont azonos alfajhoz tartoznak.

Egymással nagyon békésen megvannak. Kezdettől tetszettek egymásnak, szorosan összesímúlva ültek. Tépés nem volt, csak "bolhászkodás".
Lehet, hogy az zavarja őket, hogy nem kolóniában vannak? Eredetileg gondolkoztam még egy pár ezüstcsőrű pintyen, de valahogy soknak érzem a mennyiséget.

Lehet, hogy hülye vagyok, de legszívesebben az egész szobát a madaraknak rendezném be, én meg ülnék az ajtóban egy kis rácsos kalitkában, nehogy kiszökjenek mellettem. Azt hiszem, akkor elég mozgásterük lenne...

Előzmény: KARVALY (3)
KARVALY Creative Commons License 2003.04.03 0 0 7
Így van ahogy írja. A CITES pontosan szabályozza és előírja az erre vonatkozó kérdéseket, és igen helyesen mérlegelve, minden esetben az élőhelyül szolgáló ország döntéshozatalában bízva.

Különben a CITES is tenyészetenként egy fajtából minimum 8 párt ír elő, mely minden egyede egymástól vérben különböző.
Amit javasolsz, egy DNS vizsgálattal hamar meg lehetne mutatni, hogy milyen "mestertenyészetek"-ből került ki a madárka. Miért van az, hogy nálunk a guldok nagy részét sirálykákkal kell felnevelni? miért?
Ez nyugateurópában és angliában miért nincs így?
No ja, nincs is ennyire profitéhes, mindenáron a tömeg és nem a minőség célzattal vezérelt tenyésztés.

Neked meg azért írtam az első bejegyzésemet, mert ha komolyan gondolod a tenyésztést, akkor ezt most kell elkezdened az aranymellüekkel, most tudod megtenni, most van még, MÉG lehetőséged arra, hogy olyan tenyészeted legyen, amilyent a COM bírálatainak megfelel, és nem olyan, amit itt a szakik pl. a monori börzén rádsóznak.

A zebrapintyekhez vissza térve. Ez a szép kis madár is ennek a tömegszaporitásnak lett úgy az áladozata, hogy ma már igen kommersz, és igazi szép és küllemileg (génjeiben) hibátlan egyedet már csak a kiállításon, és kevés hazai tenyésztőnél találsz. Ugye abban nekem adsz igazat, hogy a díszállat boltba bemenve, nem kapsz standar zebrát. Még olyat sem, amiben bizos lehetsz, hogy öröklődésileg mindig a fajtajellegnek megfelelő színt és formát hozza, illetve (ninimális követelményként)a szülő színével fog harmonizálni.

Szelektálni senki se szeret, mondván, jó lesz a boltba, vagy ajándékba...
Oszt genetikailag meg itt tartunk...
:) szí karvaly

Előzmény: Firedog (5)
KARVALY Creative Commons License 2003.04.03 0 0 6
Totál legális, engedélyekkel behozott madarak voltak, illetve az inportőr dettó.
Ha az adott ország hatósága, engedélyt ad, adott állat (és növényfajok) meghatározott számú egyedeinek a befogására és külföldre történő eladására (mely egy sor előírást tartalmaz, így amit írsz, az egy túlélő arány-párjáról nem teljesen fedi a valóságot), abban nem lehet "vérlázitó" dolgotat feltételezni.
Más esetben teljesen egyet értek veled, hiszen a pofitcélú, törvényeket megkerülő befogás, tartás és transzportálás, 70%-os elhullással biztos jár, néha 90%-ot is eléri.
Ezen kár vitatkozni, mert mindig az adott állam dönti el, hogy engedi kereskedelembe vonni az élő szervezetet, avagy nem. Ha igen, nem lehet külömbség a további hasznosításában, vadonfogot, kontra tenyésztett.
Picit struccpolitikusnak tetsző a beírásod, mert azok a fajok, melyekt te tartasz, azoknak az őseit is befogták, és akkor és ott, biztosabban működött még a halálozási ráta, amit írtál.
Az meg szomorú dolog, hogy te egy génileg lepusztult állományt sanyargatsz tovább favorizálva, amikor legális lehetőség van arra, hogy tenyészetedet megfrissítsed.
Példának élve. Én jobban el tudom fogadni azt, hogy a rózsás kakadut befogják és export útján, hangsúlyozottan legális keretek között, kereskedelembe terítsék, mint az élőhelyén, ahol felszaporodott, tömegessen lőjék sörétessel.
És sajna a valóság a te strucpolitikádat mutatja, amikor az ausztrálok, inkább ezerszám lövik le a rózsás kakadukat a terményeik védelmében, mondván, nem csinálnak belőle árúcikket.
Hát igen, emléxem Costaricaban a kávét is beleöntötték a tengerben, mert nem kaptak érte annyit, amennyit kértek...
Bár asszem ez is helyes, hogy több féle nézetet valljunk:))))
Előzmény: filippaa (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!