Keresés

Részletes keresés

schnauzer Creative Commons License 2005.02.28 0 0 41
A kerítésnek nem volt semmi baja. Szépen lebontotta egy kis részen. Az első eset után végig húztam még egy sort, de mintha nem is csináltam volna semmit.:(

(Érdekesen felosztották maguk között a szerepeket. A fiú süniket tálal elém, a lány cinkéket:( )
Előzmény: hasand (40)
hasand Creative Commons License 2005.02.27 0 0 40
A kerítésedet meg kell javítani!
Ha kártékonyak lennének, ez akkor is durva lenne!

Thor!
Kösz a tippet, mindjárt megnézem.
Előzmény: schnauzer (39)
schnauzer Creative Commons License 2005.02.26 0 0 39
Természetesen ezt én is így gondoltam:)

Viszont szegény sünik ettől még nem menekültek meg:(
Sajnos nem találtam meg a szomszéd telkén, hol tanyáznak/tanyáztak, így előfordulhat, hogy idén is kapok néhány sünit az ajtóm elé:(
Előzmény: -guess.who- (38)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.26 0 0 38
Nem a kutyának, hanem a gazdájának. Más kérdés, hogy az érték eszmei, azaz nem csak "bemegyek, kifizetem, bűntelen vagyok"...
Előzmény: schnauzer (37)
schnauzer Creative Commons License 2005.02.25 0 0 37
Huh, akkor most a kutyámnak fizetnie kell?
Összel legkevesebb 4-et vágott taccsra:((
Előzmény: -guess.who- (33)
Thor Creative Commons License 2005.02.25 0 0 36
Az történt, hogy két topicot nyitottam, mert rájöttem, hogy nem tudom, hol pörög fel nagyobb eséllyel: itt vagy az Állatiban? A másik topic pörgött fel jobban. Érdemes benézni, tök jó sztorik vannak, néhányan épp teleltetnek át sünit lakásban.
Előzmény: hasand (34)
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.25 0 0 35
Mert még a téli álmukat alusszák. A sünök is:)))
Előzmény: hasand (34)
hasand Creative Commons License 2005.02.25 0 0 34
Ilyen nincs!
Már régebben is végigolvastam a topikot, de épp tegnap este mutattam a családnak a lenti fotókat és sajnálkoztam, hogy ide senki nem ír.
Előzmény: Botrány Rules (31)
-guess.who- Creative Commons License 2005.02.25 0 0 33

Nem árt, ha tudjátok, hogy a sün (Erinaceus concolor) védett állat (10e Forint az eszmei értéke). Ez pedig a következőt jelenti (1996. évi LIII. tv., részletek):

43. § (1) Tilos a védett állatfajok egyedének zavarása, károsítása, kínzása, elpusztítása, szaporodásának és más élettevékenységének veszélyeztetése, lakó-, élő-, táplálkozó-, költő-, pihenő- vagy búvóhelyeinek lerombolása, károsítása.
(2) Az igazgatóság engedélye szükséges védett, illetve - ha nemzetközi egyezmény vagy jogszabály másként nem rendelkezik - nemzetközi egyezmény hatálya alá tartozó állatfaj
a) állományának szabályozásához;
b) egyedeinek gyűjtéséhez, befogásához, elejtéséhez, birtokban tartásához, idomításához;
c) egyedeinek mesterséges szaporításához; [...]
e) egyedének élőállat gyűjteményben történő tartásához;
f) hazai állatfaj-állományának külföldi állományból származó egyeddel történő kiegészítéséhez; g) állományai közötti mesterséges géncseréhez;
h) egyedének cseréjéhez, adásvételéhez; [...]
m) egyedének háziasításához.
Értem a jószándékot, de attól a törvény törvény marad...

zildi Creative Commons License 2005.02.25 0 0 32
remélem a süni is él, még nem jöttek elő, de én is élek jó egészségben.
Előzmény: Botrány Rules (31)
Botrány Rules Creative Commons License 2005.02.25 0 0 31
éljen.
moonshadow Creative Commons License 2004.09.23 0 0 30
Gratula a hőstetthez! :)
Előzmény: zildi (28)
Tozatu Creative Commons License 2004.09.23 0 0 29
Éljen a süni mentő!
Előzmény: zildi (28)
zildi Creative Commons License 2004.09.23 0 0 28

hét végén a Tabánnál találtam egy szegény kicsi sünit, azért volt szegény, mert láttam, hogy vonaglik, azt hittem sérült és haldoklik, de észrevettem, hogy a hátába befúrta magát három darázs és nem bírt megszabadulni tőlük. kipiszkáltam a darazsakat, a süni örömmel összegömbölyödött. felvettem, hogy hazavigyem a kertbe, ahol már több család él. hallottam, hogy tovább zúg még egy bogár benne. ez már nem okozott gondot neki, szépen kipiszkálta a hasa alol és megette, majd kellemesen elpihent a tenyeremben,aludt egészen hazáig, ugyanis mindez kutya-sétáltatás közben történt. olyan aranyosan aludt a tenyeremben, békésen, hogy megszabadult a kínzóitól.

üdv. zildi

Előzmény: st.judit (27)
st.judit Creative Commons License 2004.09.15 0 0 27

Sziasztok!

Köszi mindenkinek az érdeklődést!Ugy néz ki megvan a süninek az uj gazdi,igy a kutyusunk is megnyugodhat!Délután már jönnek érte!!

Üdv Judit

st.judit Creative Commons License 2004.09.14 0 0 26

Köszi Epresjoghurt a jó tanácsot,ha nem jelentkezik senki átmegyek oda!

Judit

Előzmény: epresjoghurt (24)
st.judit Creative Commons License 2004.09.14 0 0 25

Sziasztok!

Norbertet keresem aki jelentkezett a sünire,hiába irtam neki választ valamiért visszadobja a gép!!!0620/3964248 a számom hivjál!

epresjoghurt Creative Commons License 2004.09.14 0 0 24

Szia!

Az állati fórumon nemrég ajándékoztak el sikeresen egy sünit. Érdemes lenne ott is megpróbálnod, hátha többen járnak arra. :o)

Előzmény: st.judit (23)
st.judit Creative Commons License 2004.09.14 0 0 23

Sziasztok!

Ha Valaki szeretne egy sünit szivesen elajándékoznánk,mert a kutyusunk szétturja miatta a kertet!Budapest és környékén vagyok.Email:stefjudit@freemail.hu

Kiskertész Creative Commons License 2004.08.15 0 0 22

Sziasztok!

Tegnaptól nekünk is van sünink. Sőt négy! Egy anyuka, meg három csemete. Már idősebbek lehetnek a 4 hétnél, mert azt a tüskét, amivel születtek,már elhullajtották. Már igazi tüskéjük van, de még szopnak. A szomszédék hozták Balatonról. Akinél nyaraltak, szétbontott egy farakást, és alatta voltak a sünök. Természetesen a gyerekek kikönyörögték, hogy elhozhassák haza. A három gyerek két napon át nyüstölte szegényeket, és akkor a szülők azt mondták, hogy elég. Ideadták nekem (titokban, hogy a gyerekek ne tudják meg, hogy hova lettek). Nálunk jó helyük lesz, mert van egy kb. 20 cm-es lábakon álló nagy farakás, ami alatt kényelmesen elférnek. Raktam nekik a bejárathoz szénát is. Úgy tűnik, hogy belakják, mert az anyuka elhurcolta a szénát valamelyik sarokba. Nemrég voltam kint egy zseblámpával. Az anyuka vacsorát keresett (nem sokat kellett érte mennie), a picik meg a farakás előtt tébláboltak. Nagyon aranyosak voltak.

epresjoghurt Creative Commons License 2004.08.10 0 0 21

Sziasztok!

Legnagyobb örömömre, úgy tűnik nálunk is van süni. Arra még nem jöttünk rá, hogy hol lakik, de hangos csámcsogással eszi a hullott körtét éjszaka. :o)

Alighanem okos egy sün lehet, mert eddig sikerült elkerülnie a kutyát.  

fokhagymabors Creative Commons License 2004.08.02 0 0 20
talán ismeri a mondást: ahány nyelvet beszélsz, annyi ember/kutya vagy:-)
Előzmény: Bardock (17)
panoka Creative Commons License 2004.07.29 0 0 19

Örülök,hogy mégiscsak odatalált hozzátok a tüskeböki:)

Megmutattam a kisfiamnak a képet,erre megkérdezte,hogy hol az almája?.....

Hmmm...

:)

pano

Előzmény: Thor (15)
Thor Creative Commons License 2004.07.29 0 0 18
Csúnya dolog, mi? Csak épp nem tudok rá alternatívát éjszaka 11-kor a bejárati lépcső alatt.
Előzmény: fokhagymabors (16)
Bardock Creative Commons License 2004.07.28 0 0 17

Mikor kutyám kb fél éves volt(elég kicsi volt akkor) 1 sünt kiszimatolt  a kerben aztán fél órán át ugatott és mint a vadállat csaholt ide óda de a sünt nem merte bántani:) a sün meg nem nagyon zavartatta magát valami sün hangot adott ki folyamatosan amit a kutyám eltanult töle azt azóta is használja...:)

fokhagymabors Creative Commons License 2004.07.28 0 0 16

Helló!

ez meg nálunk járt vendégségben:

:

(különben meg nem túl humánus belevakuzni a sün szemébe, sőt talán még sokkolónak is mondaná, ha tudna beszélni. Nem is tennék ilyet, ha más módon rá tudnám venni, hogy ne mozogjon, amíg exponálok.)

Előzmény: Thor (15)
Thor Creative Commons License 2004.07.27 0 0 15

Úgy tűnik. :)

Ez meg a bizonyíték, nem ígéret:

Előzmény: panoka (14)
panoka Creative Commons License 2004.07.26 0 0 14

A topicot olvasva jutott eszembe,hogy bizony én is kamaszkoromban láttam utoljára

sünit...sajnos.(az pedig nem most volt...szintén sajnos)

A mi vidékünkön is(Matyó-land) ritka a süni...

Pedig jó lenne ha legalább a fiamnak meg tudnám mutatni,mert szegény gyerek

csak úgy tudja elképzelni a sünikét,hogy az kötelességszerűen, legalább kettő almát cipel a hátán,és közben mosolyog telipofából...

Remélem azóta sikerült sünit szerezni:)

Üdv

panoka

Előzmény: Thor (12)
Tozatu Creative Commons License 2003.09.03 0 0 13
;)
Előzmény: Thor (12)
Thor Creative Commons License 2003.09.02 0 0 12
:-DDDDDDD
Már ebből is látszik :)
Előzmény: Tozatu (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!