Keresés

Részletes keresés

Mischuka Creative Commons License 2010.10.10 0 0 143
És megint a fogyasztói csoportok!
Tisztelettel köszöntöm Juszt László Urat, és a fórumozókat.
2010 10. 10 -én azaz ma jár le a szerzódésem amit az Euro Credit Consultinggal kötöttem 2005 10.10-én. Felhívtam a jogutódját, a Group Saving KFT.-t, hogy rendezzük a számlát, és itt ért az első meglepetés. Fizetés helyett egy nyilatkozatot fogok kapni arról november végén, hogy mikor fognak a kifizetésekkel foglalkozni.
Nem vagyok jogász, de úgy gondolom, hogy ha lejár egy szerződés, az abban foglaltakat teljesíteni kell. Azt gondolom, hogy ezzel a ténnyel megvalósítják a csalás bűntettét. Hiszen jogcím nélkül használják a pénzemet. Tudatosan, aljas indokból, előre megfontolt szándékkal csapják be áldozataikat.
Kérem, ha valaki tud segíteni, az írjon.
klepi Creative Commons License 2009.05.14 0 0 142
Sürgős segítségre lenne szükségem. Valaki tudja e, hogy mikor volt az a műsor, amikor a mobil szolgáltatók voltak ott és egy két jó tanáccsal látták el a nézőket. A telefonomat nem találom és lemerült. Emlékszem, hogy akkor mondtak valami megoldást erre.
Kérem segítsenek, köszönöm.
lujo2 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 141
lehet szidni jusztot, de ő vmivel többet elért már, mint a hírtv-ben az a nő a fogyasztóvédelem cíművel.
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.11 0 0 140

Te jószagú jegesmedve, tényleg ennyi hüje van ebben az országban?

 

Ez az alak minden, csak nem ügyvéd, ráadásul velejéig romlott, becstelen figura!

 

Ha nem is tekintem elfogultságát, a magyarsággal szembeni gyűlöletét, akkor is: emberek, ez egy senkiházi konjunktúralovag! Annyi köze van az igazságszolgáltatáshoz, mint hajdúnak a harangöntéshez!

 

ETTŐL kérnek ennyien jogi tanácsot?

 

Atyavilág...

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.11 0 0 139
Ez a vemhes őzsuták orvgyilkosa még él?
jónás1 Creative Commons License 2009.02.11 0 0 138
Tisztelt Juszt Úr,igen kedvelem és mindig megnézem az ön műsorát,mert az igazságosságra törekszik,ezért fordulok most önhöz mert úgy érzem igazságtalanul bánnak el velem.A lányom hosszú idő után találkozott gyermekkori szerelmével,aki évek óta Németországba dolgozott,és itthon albérletbe lakott úgy gondolták,hogy együtt folytatják az életüket.Én akkor azt mondtam,ha komolyan gondoljátok,az albérletre kidobott pénz felesleges,ősszeült a család,és mivel nekik pénzük nem volt,a rokonság összeadott egy 51nm-es lakás felére 3.5milliót amivel én járultam hozzá a lakásszerzéshez,a másik felét pedig (mivel a lányom akkor váltott munka helyet)a fiú nevére vették fel a Raiffeisen banktól.De ez az együttlét csak egy évig tartott,akkor a fiú lezárta a nagyszobát és elköltözött a testvéréhez(eddig mindent együtt fizettek),és a tudtom nélkül meghirdette a lakást eladásra engem pedig beperelt a bíróságon. Amikor erről tudomást szereztem felajánlottam a lakás vételárának a másik felét,de azt nem fogadta el hanem az ügyvédje felkínált egy millióval kevesebbet(levonva mindenféle felújítási költségeket,amit hamis tanúkkal bizonyítottak),amit a fiú fizetett.
Ez a per már három éve folyik,időközben én is odakényszerültem lakni mert a saját lakásom feltartását nem bírom,és ennek a lakásnak a reám eső részét eltartás fejébe a lányomra akartam ráíratni és a bank nem engedélyezte mivel az én kp-zzel kifizetett részemre tette a jelzálogot,igaz,hogy akkor még mindenki jóhiszemű volt de azóta ez a fiú engem hátbaszúrt,és én visszavonok minden jóhiszeműséget úgy gondolom jogosan.Most hárman nyomorgunk egy kis szobában már két éve a lányommal és a kiskorú gyámlányával,és a Bíró vagy összejátszik a felperes ügyvédjével,vagy szakmailag alkalmatlan(döntésképtelen) mert néztem a tv-ben a multkor egy jogi műsort és abban úgy értelmeztem,hogy egy ilyen tyúkpernek egy éven belül vége kell, hogy legyen vagy jelenteni kell a bírói kamarának.Most nem tudom hogy mi van,lehet,hogy arra várnak idegileg kikészüljünk és feladjuk,de akkor hol van a törvény?Majd ha ez a fiú is úgy fog gürcölni 60éves koráig mint én,hogy belerokkantam majd neki is lesz.Kérem segítsen,hogy az igazság,igazság legyen.
Turkiye Creative Commons License 2008.11.11 0 0 137

Tisztelt Juszt Úr!

A pécsiekéhez hasonló a Gomba községi (Bpesttől 40 km, Monor mellett) helyzet csak itt nem a csatorna költséget számlázzák ki, hanem a szemétszállítást úgy, hogy nincs illetve nem volt mögötte szolgáltatás. 

 

Tisztelettel

Matécz Istvánné  

joci0504 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 136
Tisztelt Juszt úr! Ami velem történt nem nagy dolog,de nem tudok elmenni mellette szó nélkül. 2007 január 27-én a nyíregyházi tűzoltóság egy karambolos kocsiból mentett ki egy hölgyet, de közben kárt okoztak a közelben parkoló jármüvemben. Az okozott kárt a tűzoltóság elismerte. A  Garancia Biztositó a kárt felmérte, de a mai napig nem történt meg a kiegyenlítés. A biztosítónak több e-mailt írtam, a helyi kirendeltséggel tartom a kapcsolatot, de semmi bíztatót nem tud mondani. Az eltelt több mint egy év alatt még arra sem voltak hajlandók, hogy közöljék mi az oka a kárrendezés elmaradásának! Állítólag ilyen esetekben nem a kötelező- hanem a vagyonbiztosításra terhelődik a kiegyenlítés- de a tűzoltóság csak évi 20 ezer ft biztosítást fizet és ez nem fedezi a javítás költségeit. Csakhogy engem nem a biztosító üzletpolitikája érdekel hanem az hogy az okozott kárt megtérítsék!Csak addig vagyok jó ügyfél amig fizetek?
csobbant Creative Commons License 2008.05.14 0 0 135
Tisztelt Juszt László Úr ! Küldtem önnek a műsorába egy levelet amiben a POSTAŐR biztosítóra tettem panaszt, viszont elfelejtettem telefonszámot megadni. Ezt szeretném pótólni CZAGÁNY ZOLTÁN 06/25/402-977 06 30 326 69 53 Maradok tisztelettel felülirott!
igazságkereso Creative Commons License 2007.01.26 0 0 134

aida 123.

Azt én is nagyon szeretném.

Három évvel ezelőtt  segítséget kérve ajánlott levélben elküldtem neki a dokumentumot,( egy jogi visszáságról volt szó) de nem is válaszolt.

Ezenkívűl,több elektromos és irott sajtótól kértem segítséget, de nem kaptam még választ sem egy volt, ahonnét egy ujságíró és egy fotóriporter megcsinálta a ríportot de sosem jelent meg, ezekután nem tudom hogy lehet bekerülni a médiákba, pedig nem akármiről volt szó." EMBERÉLETRŐL"

Sokan mondják, hogy sokat számít a per kimenetelénél a nyilvánosság, pedig én már fizetnék is csak egy független szakértőtől kapnék segítséget.

Ha valaki tud ilyen lehetőséget kérem válaszoljon.

A segítséget előre is köszönöm.

Igazságkereső.

kábelbúvár Creative Commons License 2007.01.22 0 0 133

OFF

 

Juszt a Magánbeszélgetéseket is átviszi az m1-re ?

 

ON

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.17 0 0 132
Szerkesztőség: MTV TV ügyvédje
1054 Bp., Szabadság tér 17.
Adás alatt élő és adások közt hangüzenet szolgáltatással működő számunk (06/30)30-30-930
E-mail.:ateveugyvedje@mtv.hu
Előzmény: aida123 (131)
aida123 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 131
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni! Tudja valaki véletlen azt, hogy hogyan lehetne felvenni a kapcsolatot a Tv ügyvédje szerkesztőjével, műsor készítőjével? Szeretném, ha a problémám, peres ügyem bekerülne a műsorba. Sokan tanulhatnának belő. Tudtomon kívül, lakásomra 5,5 millió forintos jelzálog került, tudtomon kívül. Már 6. éve áll az ügy, pedig bebizonyitott, hogy közöm nincs hozzá.
Köszi előre is a segítséget!
Armageddon_day Creative Commons License 2006.01.24 0 0 130
Nos...röviden, de annál igazabb történet...Jó lenne végre megtudni, mikor fizetik ki a vállalkozóknak a pénzüket akik a BUDAÖRSI ÖNKORMÁNYZAT ÚJ épületét építették.
Több millió forinttal tartoznak a kivitelezőknek.. Jelenleg kedves Budaörsi lakosok a vállalkozók pénzén intézhetik ügyes bajos dolgaikat...
Juszt úrnak érdemes lenne rászánni egy kis időt erre a témára.....MEGÉRI......Meg fog lepődni!! Európa Építő Rt...Közév Szerelőipari Kft....
waxxablaze Creative Commons License 2005.12.08 0 0 129

 bocs azt hittem ez egy Jusztos topik.

 

Előzmény: Gerenda (128)
Gerenda Creative Commons License 2005.12.08 0 0 128
Vagy elmegy pártigazgatónak, vagy mi a frásznak.
G
Előzmény: waxxablaze (127)
waxxablaze Creative Commons License 2005.12.08 0 0 127

“köztörvényesként” az ügyvédi kamarának a közelébe sem kerülhet senki. A televízió kamerája elé – úgy látszik – ebben az országban viszont igen.

ez a kiszólás hatalmas :DDDDD

Juszt a tolvaj, a gidagyilkos orvvadász. Ki feledhetné?

Előzmény: remote access (120)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.12.08 0 0 126

Tennap volt a 100-ik adás.

 

A visszatekintés előtti bevezetőt Juszt a Fidesz 3 jelmondatára építette, majd hozzáfűzött egy 4-iket:

 

És láttunk pimasz átveréseket....

 

;-))

 

 

marmota Creative Commons License 2005.06.22 0 0 125
Véletlenül nem a Mindentudás Egyetemét nézted? Mer' abból tényleg lehet tanulni. (A Juszttól már kevésbé...:-))
Előzmény: kanCa (124)
kanCa Creative Commons License 2005.06.22 0 0 124
az a nagy baj, hogy az emberek nem akarják belátni, hogy ez tényleg egy jó műsor, függetlenül attól, hogy ki vezeti. érdekes, hogy megrögzött "jobbos" ismerősök is minden szerdán a tévé előtt ülnek, és nézik a "köcsög" jusztot, mert hogy mennyit tanul az ember a műsorból.. ez a lényeg.
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.22 0 0 123

Ma este megint TV ügyvédje, remélem szintén lesz olyan jó, mint a múlt heti.

Gondoltam előszedem a süllyeszőből.

Előzmény: Röné (122)
Röné Creative Commons License 2005.03.30 0 0 122
részleteznéd? lemaradtam róla...

Előzmény: molar (121)
molar Creative Commons License 2005.03.30 0 0 121

 

Juszt most rendezett valami pankrációt a köztévében.

 

 

remote access Creative Commons License 2005.02.04 0 0 120
remote access Creative Commons License 2005.02.02 0 0 119
Na igen, de ezek a dolgok a jusztféle -nyomjuk a gázpedált ész nélkül hogy haladjunk- számára csak akkor hatásosak ha már belefutottak egy százezres számlába
Előzmény: Droopy (118)
Droopy Creative Commons License 2005.02.02 0 0 118

Olvasmany:

 

Megoldás a betárcsázó programok ellen

A Hírközlési Fogyasztói Jogok Képviselője (HFJK) a szolgáltatókkal folytatott egyeztetés során, nemzetközi példákra támaszkodva több lépcsős megoldást dolgozott ki az úgynevezett betárcsázó programok ellen.

A HFJK és a szolgáltatók között létrejött megállapodásnak megfelelően a szolgáltatók folyamatosan a HFJK tudomására hozzák a "veszélyes telefonszámokat", azokat, amelyeket a "betárcsázó" programok a felhasználók elővigyázatlansága miatt, a fogyasztók tudta nélkül, költségüket megnövelve felhívnak.

A HFJK honlapján - www.nhh.hu/hfjk/betarcsazo/veszelyes/index.htm - közzéteszi ezeket a számokat, és ezek listáját folyamatosan bővíti és aktualizálja.

A távközlési szolgáltatók letiltják a "betárcsázó és egyéb gyanús számok" listáján szereplő számok automatikus kapcsolását, és azokat csak kézi kapcsolással teszik elérhetővé. Így tehát modemes Internet kapcsolat esetén nem valósul meg az automatikus "veszélyes" szám kapcsolása.

Új, a "betárcsázó és egyéb gyanús számok" listájára még fel nem került számok automatikus hívása ellen többféle, szoftveres védelem létezik. Ezek a szoftverek a HFJK honlapján - www.nhh.hu/hfjk/betarcsazo/letoltes/index.htm - folyamatosan letölthetők a felhasználók számára.
Az alábbi három program letöltése biztosított:

  • Az úgynevezett Spybot Search & Destroy és a
  • Lavasoft Ad-aware programok megakadályozzák, hogy a felhasználó számítógépe betárcsázó kémprogramot töltsön le illetve eltávolítja azt. Ezeket a programokat a Microsoft is ajánlja.
  • Az úgynevezett Dial Control Personal Edition 1.04 programmal, beállítható, hogy a program csak a helyi és a 06-51-es hivásokat engedje, hagyja tárcsázni!

A www.nhh.hu/hfjk/betarcsazo/egyebved.htm oldalon helyet kap a hatékony védekezés egyéb módjainak ismertetése is.

A megállapodásnak köszönhetően az Internet Szolgáltatók Tanácsa vállalta, hogy valamennyi új előfizető az előfizetői szerződés mellékleteként értesül a kémprogramok veszélyéről, a védekezés adott módjáról, és az említett programokat telepítő CD-n is megkapja. A régi előfizetőket a veszélyről és a védekezés módjáról e-mailben értesítik az Internet Szolgáltatók Tanácsának tagjai.

A távközlési szolgáltatók a HFJK által megfogalmazott, hatékony védekezésről szóló tájékoztatást mellékelnek a számla levélhez.

A nem kívánt tárcsázó programok elleni hatékony védekezés eszközeként az NHH egy banner kampányt is indít.

A HFJK szándéka szerint az ingyenes (free) Internet szolgáltatóknál regisztrált levelezők figyelmét is felhívják a betárcsázó programok elleni védekezésre.

Az internetes betárcsázó trójai problémák elleni komplex védelemmel az NHH az EU-ban szokásosnál sokkal összetettebb és biztonságosabb megoldást kínál a fogyasztóknak!

 

http://www.nhh.hu/menu8/betarcsazo/index.htm

 

Előzmény: Droopy (117)
Droopy Creative Commons License 2005.02.02 0 0 117

Semmit nem ertett meg egy het alatt, de piszkosul megsertodott az emilezo netesekre...
Egyebirant a matav meg jusztlacara sertodott meg , meg a www.netert.hu is kicsit...
Olvasmany:
Juszt László

főszerkesztő 

A TV ügyvédje Szerkesztősége

MTV  

Tisztelt Juszt Úr!   

Megdöbbenéssel és felháborodással néztük 2005. január 26-i műsorát, amelyben Ön a közszolgálati televízióhoz méltatlan módon arra szólította fel a nézőket, hogy ne a Matávot válasszák mint szolgáltatót. Ön a témában felkészületlenségről tett tanúbizonyságot, így minden alapot nélkülöző, támadó hangvételű megjegyzéseivel rontotta a Matáv és az egész magyarországi távközlési piac hitelét. Sajnálatosnak tartjuk, hogy a „TV ügyvédjeként” emellett nem tartotta fontosnak a műsorában szereplő téma tényszerű bemutatását, s a nézők felvilágosítását. 

Emlékeztetjük, hogy a betárcsázós programok kapcsán, műsorának szerkesztője, Rákli Veronika az alábbi szavakkal hívta egy barátságos stúdióbeszélgetésre a Matáv, a Nemzeti Hírközlési Hatóság és a Netért képviselőit: “A riport pártatlanul mutatja be a problémát. A riport után lesz egy stúdió beszélgetés, ahová a Matáv képviselõjét is szeretnénk behívni. Tudjuk a cég ártatlan, de ezt is akarjuk bemutatni.” A felkérésnek örömmel tettünk eleget, mert a meghívottak köre az elmúlt évben nagyon sokat tett annak érdekében, hogy megóvják az internetezőket a csaló szándékú betárcsázós programoktól.  Az Ön kérdései azonban nem a lényegre, vagyis a fogyasztók érdekeinek védelmére, hanem kizárólag a Matáv lejáratására vonatkoztak, s a műsorba meghívott szakértőinknek nem volt módjuk tájékoztatást adni a betárcsázós programokról, valamint az azok elleni védekezési lehetőségekről. Ezért ezt az alábbiakban megtesszük. 

A rosszindulatú, úgynevezett kapcsolatváltó betárcsázós programok általában a gyanútlan felhasználók tudatos beleegyezése nélkül települnek a számítógépre, és emeltdíjas, vagy külföldi számokat hívnak fel.

A jelenség nem szolgáltató-specifikus: bármelyik hazai vagy nemzetközi távközlési-, valamint internetszolgáltató hálózatának igénybe vétele során megjelenhet. A fogyasztók gyakran csak a számla kézhezvételekor szembesülnek a drága hívással. A távközlési szolgáltatóknak  ugyanakkor (ez mindegyikre igaz, nemcsak a Matávra) törvényi kötelességük az előfizető által internetezés közben – akarva, vagy akaratlanul – kezdeményezett hívást, a hívás tartalmának vizsgálata nélkül létrehozni. Az ilyen módon igénybe vett szolgáltatás árát a távközlési szolgáltatóknak, mint minden más hívás árát, egyrészt ki kell számlázniuk az előfizetőknek, másrészt ki kell fizetniük a nemzetközi partnernek.

A kéretlen betárcsázós programok elleni védekezés módja: 

  • Lehet védekező szoftvereket telepíteni a számítógépre, amelyek az NHH illetve a Netért honlapjáról is ingyenesen letölthetők;
  • A Matáv kifejezetten a betárcsázó programok ellen vezette be a Netpáncél elnevezésű termékét, amely jelszavas (akár hívásonként ki és bekapcsolható) nemzetközi és emeltdíjas híváskorlátozást nyújt;
  • A fogyasztók érdekében, a Nemzeti Hírközlési Hatóság összefogásával tavaly ősszel 18 magyar távközlési szolgáltató együttműködési megállapodást kötött, amelyben a szolgáltatók vállalták, hogy folyamatosan tájékoztatják a Hírközlési Fogyasztói Jogok Képviselőjét (HFJK) a tudomásukra jutott „veszélyes” telefonszámokról. A Hírközlési Fogyasztói Jogok Képviselőjének honlapján ezek a számok tételesen meg is tekinthetők. A „feketelistán” lévő számok elérhetőségét a távközlési szolgáltatók teljes egészében korlátozzák, vagy kézi kapcsolással teszik csak lehetővé. Így a modemes internet kapcsolat esetén sem valósul meg a „veszélyes” szám automatikus kapcsolása.
  • A HFJK, a Matáv, és a Netért széles körű felvilágosítási munkát végez (közös sajtótájékoztatók, a honlapokon, számlalevelekben, e-mailekben információk, stb.), amihez több internetszolgáltató is csatlakozott. 

Kérjük, hogy következő műsorában - levelünk tartalmát figyelembe véve - orvosolja a sérelmünket.

Amennyiben kérésünknek eleget tesz, részünkről a kérdést lezártnak tekintjük, s bízunk abban, hogy a jövőben a műsor hitelesen és korrekten tájékoztatja a közvéleményt.  

Budapest, 2005. február 2.  

Üdvözlettel,                         

Márton György                                Galambos Viktor                                       sajtófőnök                                               sajtófőnök                       

Nemzeti Hírközlési Hatóság                              Matáv

Előzmény: atk (115)
vakmadar Creative Commons License 2005.01.27 0 0 116
Nem volt semmi a végrehajtók főnöke..

Senki nem hibás,
csak aki segített valakin.

Magyar KÖZTÁRSASÁG!
atk Creative Commons License 2005.01.27 0 0 115

Tőlem is ment neki egy levél:

 

Tisztelt Juszt Úr!

 

Láttam a mai műsorát, amiben az internetes betárcsázóprogramokról volt szó.

A jövőben ha valamilyen témát műsorra tűz, kérem előbb tájékozódjon ezen a területen, hogy érdemben hozzá tudjon szólni, ha ehez értőkkel vitatkozik.

Most ön meg sem hallgatta amit mondtak, illetve nem tudta miről beszélnek, de egy valamit el tudott érni, sok kezdő internetezőt elriasztott a további netezéstől.

 

ha már a műsorban kiírták legalább egyszer látogasson el a témával foglalkozó oldalakra:

 

www.vedekezz.hu

 http://www.matav.hu/magyar/lakossagi/termekek/netpancel.html

 

 

 

Előzmény: Fulika (114)
Fulika Creative Commons License 2005.01.27 0 0 114

Én írtam a megadott címre egy levelet, mert teljesen felháborított a kockafejű hozzáállása. Kíváncsi vagyok a válaszra :)

 

Tisztelt Juszt Úr!

Tegnapi (20005/01/26) adásából láttam azt a részletet amikor a Matáv internet szolgáltatásával foglalkozott. Az internetezők között jól ismert csalásnak esett áldozatául a reklamáló ügyfél: egy betárcsázó program külföldi számra állította át az internet szolgáltatója számát. Megmondom őszintén, felháborított az Ön hozzáállása az ügyhöz. A megjelent szakértőnek nem hagyta, hogy végigmondja az érveit, beléfojtotta többször is a szót azzal, hogy itt csak a Matáv lehet a hibás. Aki ért egy kicsit a számítógépekhez, az tökéletesen tisztában van vele, hogy ezen esetben a szolgáltató a legkevésbé hibáztatható, az ő feladata az, hogy szolgáltasson. Ha a szolgáltatóhoz az az információ érkezik be, hogy XY külföldi számot hív, akkor neki az a felada, hogy az adott külföldi számmal felépítse a kapcsolatot. Az, hogy az ügyfél számáról milyen hívások indulnak az az ügyfél felelőssége. Emellett minden vezetékes (és mobil) szolgáltatónál lehet rendelni különböző korlátozásokat a hívható számok tekintetében, valamint arra is lehetőség van, hogy egyéni azonosítóval indítsa a hívást. Ezen lehetőségeknek mind az az értelme, hogy ki tudják zárni az illetéktelen használatot, bárki bármilyen formában (vonallopás, betárcsázó program...) is próbálkozik azzal. Ezek mellett még én sem ejtettem szót a számítógép oldali lehetőségekről (Vírus, Spyware irtó, Tüzfal...). Ezen lehetőségeket ön egyáltalán nem hagyta elhangzani a műsorban, mivel az erősen árnyalta volna a kialakítani kívánt a szolgáltatót elitélő képet. Ilyen alapon pl.: az autógyártókat is elítélhetné azért, mert az autóik csak rövid ideig bírják az egyes fokozatban 60Km/h sebességgel való közlekedést. Be kellene látni, hogy egyes dolgokhoz legalább alap szinten érteni kell, ha viszont az ember nem ért hozzá akkor halgassa meg hozzáértők tanácsát. Remélem, hogy további műsoraiban nagyobb objektivítást fogok tapasztalni a tárgyalt ügyekben.

Üdvözlettel:

 

xy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!