Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2020.12.10 0 1 3873

Szerintem szedd, így talán nem süketülsz meg. Vegyél hozzá páfrányfenyő kivonatot, (Bilobil és ilyesmik) akkor talán enyhül.

Előzmény: Mária65 (3872)
Mária65 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 3872

Én két éve szedem a Nootropilt és a Betahistint.  Sajnos, nem használ. Abba is fogom hagyni a gyógyszerek szedését. Van a Facebookon egy csoport, ott sokan szedték ezt a két gyógyszert, sőt százezreket költöttek a fülzúgásuk miatt orvosokra. Sajnos, senkinek nem múlt el. Bele kell törődnünk. 

Előzmény: GinaGeor (3871)
GinaGeor Creative Commons License 2020.11.27 0 0 3871

Sziasztok! Sajnos nekem már krónikus fülzúgásom van. Nem is emlékszem mióta? 25-30 éve? Amikor elmentem az orvoshoz, közölte ez korral jár voltam vagy 30 valamennyi. :) Nagyon magas frekvenián "sipol mindkét oldal, és 2 napja azt vettem észre, hogy arra ébredek , félelmetesen felerősödött a zúgás a jobb oldalon, szinte annyira, hogy eldugult. Ehhez az egészhez még az is hozzájön, hogy több éve rendszeresen járok fülészetre, mert nem tisztul magától a fülem, száraz a fülzsír, és eszméletlenül viszket a hallójárat. . :) Remélem jól írom. Szóval 2-3 hetenként fülorvos tisztítja ki a fülemet, naponta olajos fülcseppet használok ,hogy ki tudja tisztítani valamennyire,és ne viszkessen annyira, hogy majd megőrülök. Többször kérdeztem, hogy nem lehetne-e fülzúgás ambulanciára elmennem, hátha ott valamivel okosabb lennék... Sokszori kérésemre, most úgy döntött felírja a Nootropil tablettát és azt hiszem a Betasercet említette még, de nem voltam még kiváltani őket. előtte gondoltam rákeresek a véleményekre,és íÍgy kerültem ide, hogy a böngészőbe beírtam a "Nootropil veszélyei" keresést. Tudnátok valamit mondani/segíteni a leírtakkal kapcsolatban? Nagyon köszönöm előre is.

mila59 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 3870

Köszönöm a tanácsotokat, hallgattam rátok és elmentem másik fülorrgégészhez :) Szerinte orrpolipom is van, és annak is köze lehet a fülproblémáimhoz. Ő Mometason orrsprayt javasolt 2 hétig, és ha akkor sem múlik el a fülzúgás, akkor 1 hónapig Betagen nevű gyógyszert. Valakinek volt tapasztalata ezekkel kapcsolatosan?

Előzmény: Kathyc (3869)
Kathyc Creative Commons License 2020.11.23 0 0 3869

17 év tapasztalattal a hátam mögött, mondhatom, hogy beletörődni nem lehet, de együtt élni vele igen.

Nekem egy lézer kezelést ajánlottak Budapesten, de rendszeresen feljárni otthonról is problémás lett volna, Ausztriából meg lehetetlen.

 

Előzmény: mila59 (3868)
mila59 Creative Commons License 2020.11.22 0 0 3868

Nagyon nagyon köszönöm a válaszod és a biztató szavakat. Akkor megpróbálok megkeresni még egy fül-orr-gégészt (ő lesz a 3.)

Én egyébként akkor hallottam először a sipolást, amikor a fülgyulladás miatt fülcseppentettem a fülembe, és azóta folyamatosan megvan. Mindkét orvos azt mondta semmi köze nem lehet a fülcseppnek ehhez, de a hallójárat-gyulladásnak és a fülkürthurutnak igen. Amit még észrevettem, hogy bizonyos fej és nyakfordításokra élesebb. 

Gingko bilobát javasolt az egyik orvos, aki hetekig kezelt a gézcsíkokkal és a géllel, a másik kiröhögött, hogy nincs arra szükségem. Egyébként megkaptam mindkettőtől, hogy éljek ezzel együtt. 

Érthető, hogy vitted magaddal a fülkürthurutod (jó poén volt), én is azóta szoktam mondani, ha valahová megérkezem, hogy ketten jöttünk, én és a kisbarátom a fülsípolás.

Bár sajnos ritkán tudok rajta poénkodni, mert szörnyű ez az érzés, hogy folyamatosan a pattogást hallom nyeléskor, ásításkor, és a legborzasztóbb, hogy a csendet mint olyat nem ismerem, csak az állandó sípolást.

Te már azóta beletörődtél? (Ha ebbe bele lehet). És szerinted a fülkürthurut és a garat probléma lehetett az ok?

Előzmény: kristof-25 (3867)
kristof-25 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 3867

Kb. 15 ~ 18 év küzdelemmel a hátam mögött, tapasztalataim alapján tudom javasolni: próbálj keresni egy lelkiismeretes és alapos orr-fül-gégészt (mindegy mi a titulusa a gyakorlati tapasztalata és lelkiismeretessége a fontos) aki rendbe hozza, meggyógyítja fülkürthurutodat. Ez lenne a lényeg!

Jobb oldali fülzúgásom van régóta, ezer orvost megkerestem, köztük nagy hírűeket is. Tb és zseb alapon is. Eredmény: súlyos halláskárosodás, fülzúgás. Természetesen közvetlen nem a kezelések miatt, de valami csak okozta.  Viszont megfigyelésem és utólag visszagondolva a történteket: kezdetben volt a minimális mellékhangzás észlelése, gyakran enyhén fájt-folyt a jobb fülem. Igen, gézcsík -tubus, fizikoterápia, gyógyszerek. Kezdett erősebben romlani a hallásom, ill. beszédértésem és erősödni a mellékhangzás. Ekkor még nem tudtam: fülzúgás. A "Bera" vizsgálatokon mindig kérdezték: miért nem kezeltetem ki a fülkürt hurutomat? Nem tudtam rá válaszolni, én mindig rendesen vittem magammal a fülkürt hurutomat is amikor fül és hallás problémámmal felkerestem a fülészetet. (bocs a poénért) Igen, sajnos akkor kellett volna az az ismeret amit az idő folyamán megtapasztaltam és nem abba hagyni, de nem találtam meg a megfelelő orvost. Ahogy erősödött a fülzúgásom úgy erősödött egy kellemetlen érzés a jobb oldali hátsó garat felöli területen, mintha egy duzzanat húzódna meg. Amikor erről beszéltem az orvosoknak: "hát lehet ott valami, de azt nehéz kezelni" volt a válasz.

Bíztatni szeretnélek, ne hagy el a kezelés lehetőségének megkeresését, bízok benne sikerülni fog.  

Előzmény: mila59 (3866)
mila59 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 3866

Megtörtént :) azóta már túlvagyok egy ideggyógyászaton és egy gyógymasszőrön (nyak). Mindkettőn minden OK. A F-O-G is azt mondta nem tud mit tenni. De én nem szeretném ennyiben hagyni..

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.19 -1 0 3865

első körben talán érdemes lenne visszalapozni és elolvasgatni a topikot

Előzmény: mila59 (3864)
mila59 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 3864

Sziasztok!

Covidos lettem és ekkor fájdult meg a fülem. Orvos közölte, hogy fülkürthurut, hetekig gézcsíkozta, mégsem javult, 0-24ben sípol. Azt mondta, gyógyithatlan.

Ötlet mit tehetnék még?

Kriptaszökevény Creative Commons License 2020.10.14 0 0 3863

a füledben lévő két izmot befeszíti a vegetatív idegrendszer és ezért "dugul be" a füled.

Előzmény: Törölt nick (3858)
czy Creative Commons License 2020.10.13 0 0 3862

Hívd a kórházban.

Előzmény: Lyanora (3861)
Lyanora Creative Commons License 2020.10.12 0 0 3861

Szia! Köszönöm szépen a javaslatot, de sajnos nem találok magánrendelését. Tudsz esetleg elérhetőségét? Nem vagyok budapesti, nehéz lenne időpontot szerezni a kórházba.

Köszönöm a segítségedet! :-)

Előzmény: czy (3860)
czy Creative Commons License 2020.10.11 0 0 3860

Dr Noszek László

Előzmény: Lyanora (3859)
Lyanora Creative Commons License 2020.10.07 0 0 3859

Sziasztok!

Elnézést, nem fülzúgással kapcsolatosan szeretnék kérdezni, de úgy látom, a többi orr-fül-gégészetes fórum nem túlságosan látogatott.

Nekem 2 éve van állandó, erős torokfájásom, látható gyulladás nélkül. 1000 +1 vizsgálaton túl vagyok, rengeteg gyógyszert kipróbáltak rajtam, de igazából nem született diagnózis.

Szeretném kérdezni, tudtok-e ajánlani olyan fül- orr gégészt, aki komplexen tudná kezelni-vizsgálni a problémámat?

Köszönöm szépen, ha tud valaki  segíteni! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.05 -1 0 3858

Érdekes amúgy, hogy ha az érzelmileg rossz esmeényről beszélek, bedugul a fülem(vagyis megfigyeltem), de lehet, csak a sírástól...

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.05 -1 0 3857

Történt egy nagy érzelmi trauma(fejbe vágtak két oldalról) június végén, de nem lett utána agyrázkódásom, mert dolgoztam másnap(nem volt hányingerem pl), de az ütés után határozottan csengett a fülem. Dobhártya okés maradt, rögtön megnézettem. Illetve hangosan hallgattam hangfelvételeket, sokszor, mert a tananyagot felvettem, de rossz minőségben...

Ez adhat egy irányt a vizsgálódásra, mert valószínűleg nem a  nyakcsigolyám vagy az állkapocsízületem és stb "csesződött el", ha egyáltalán....MR? CT? 

 

Júliusban elkezdtem "rosszabbul hallani", hangosítgattam a  filmet, amit nézek, kiabáltam ismerősömmel, beszéljen hangosabban, kérdezgettem ismerőseim, ugye ők is rosszabbul hallanak a maszkban?

 

és augusztusban beütött a zúgás/csengés..   Egyik nap bedugult a fülem, megijedtem tőle, utána fejzúgás, utána sorban a  pszichológiai-átriai tünetek(folyamatban ennek intézése)....inkább nem fárasztok itt ezekkel mást,  már azt is gondolom, csak képzelem, hogy zúg a fejem, ilyen pszeudohallucináció, mert "belülről"(bentről jön) hallom, nem kívülről.

Na akkor(augusztus) kaptam időpontot hallásvizsgálatra is, jó másfél hónapot vártam.

TÖKÉLETES. Azt mondta a dokinő, hogy ha károsodott volna a csiga(lehet, nem jól írom) a hangfelvételektől, annak lenne nyoma. 

 

Egyébként kereskedelemben dolgozom(remélem, nem múlt idő), sokáig nagy nyüzsgéssel, idegfeszültséggel járt, interperszonálisan is, egyéb szempontból(koncentráció) is.

 

Világ életemben idegeltek a zajok egyébként, pl. kanálcsörgés, de a hangos beszéd is. (Kivéve a zene)

De pl. egy zúgós beltéri koncin már zavart vagyok.

 

 

Előzmény: Kriptaszökevény (3854)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.05 -1 0 3856

Utána fogok nézni, elvileg a betaserc és a Nootropil(piracetam) vagy a Gingko a két hatásút.

 

 

Előzmény: czy (3853)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2020.10.05 0 0 3855

"rosszul tűröm a zajokat"

 

tipikus példája a kimerült idegrendszernek...

Előzmény: Törölt nick (3841)
Kriptaszökevény Creative Commons License 2020.10.05 0 0 3854

fejzúgás...ismerős. A teljesen kikészült, lestarpált idegrendszer üzenete, hogy állj le egy kicsit. Nem csak a két füled teljesít mélyen alul ilyenkor - ezért hallod középről, a fejedből - hanem az egész rendszer vésztartalékon jár. Egyszerűen kivagy, ennyi, csak ezt nehezen veszik észre az emberek.

Előzmény: Törölt nick (3841)
czy Creative Commons License 2020.10.05 0 0 3853

Igen.

Előzmény: Törölt nick (3851)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.04 -1 0 3852

betasercet felírtak, kérésre

Előzmény: Törölt nick (3851)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.04 -1 0 3851

a betaserccel szedhető vajon együtt?

Piracetam, betaserc, gingko, kb ez a megoldás...

Előzmény: czy (3850)
czy Creative Commons License 2020.10.04 0 0 3850

Páfrányfenyő kivonatot érdemes megpróbálni.

Gingko biloba. Ha hat is, kell pár hét, hogy működjön.

Előzmény: Törölt nick (3842)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.03 -1 0 3849

állkapocsízületnél melyik orvos vizsgálódik? 

Előzmény: Degomera (3847)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.03 -1 0 3848

Közben visszaolvastalak.

 

Szval Szigony utca....

 

 

Előzmény: Degomera (3847)
Degomera Creative Commons License 2020.10.03 0 0 3847

Nekem ilyen vizsgálatok voltak:MRI,nyaki ér ultrahang,nyaki gerinc röntgen,szemészet,pajzsmirigy,állkapocsízület,pszihiátria.

Mivel semelyik nem okozhatta a fűlzúgást(tehát nem szervi eredetű)maradt a pszihiátriai kezelés.Antidepresszáns stb.

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.03 -1 0 3846

De mik...a hallasomra azt irta, mint egy ujszulotte...beteszem az audiogramot. :)

Előzmény: Degomera (3845)
Degomera Creative Commons License 2020.10.03 0 0 3845

Pedig ha a fülészeten megvizsgáltak JÓL,és arra a következtetésre jutottak ,hogy a fülednek semmi baja,(nem az okozza a fülzúgást)akkor kellenek további vizsgálatok is,

hogy kizárhassák a szervi eredetet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.09.30 -1 0 3844

nem kaptam semmiféle további beutalót sehova

Előzmény: Törölt nick (3843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!