Keresés

Részletes keresés

Vappali Creative Commons License 2019.01.09 0 1 36259

Akkor Budvába ez lenne a javasolt, "bejáratott" útvonal ugye?  Milyenek a nem pályás szakaszok? Minőségre, illetve a közlekedés egyéb résztvevőire tekinettel?

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (36254)
Vappali Creative Commons License 2019.01.09 0 0 36258

Köszi Urak a "biztatást"! 

Bookingon foglaltam, ingyenes lemondással ......lehet átgondolom a dolgot.

Cs_ Creative Commons License 2019.01.09 0 2 36257

Belgrád és Cacak között van még autópálya, illetve pontosabban Belgrád után jó soká kezdődik majd és Cacak előtt ér véget. Kb 40-50km-nyi szakasz van készen. 

 

Készüljetek nagyon hosszú útra.

 

Jól tervezed az utazást, meg a várható hosszát időben.

Előzmény: vbalazs81 (36256)
vbalazs81 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 36256

Szia! Mi is idén megyünk először. Az idézett útleírás helytálló, már alaposan körüljártam a témát és ez tűnik a legjobb útvonalnak. Sajnos Belgrád után felejtős az autópálya és kemény hegyi szakasz jön, már ami a menetidőt és átlagsebességet illeti. Én vasárnap késő esti indulást tervezek, így a hegyi szakaszhoz kora hajnalban, már világosban érnénk és ha minden jól sikerült a késő délutánt már a szálláson töltjük.

Előzmény: Vappali (36255)
Vappali Creative Commons License 2019.01.09 0 0 36255

Köszi szépen! 

Így van egy kiindulási alapom, amihez igazíthatom magam.

Előzmény: Hattori Hanzo2015 (36254)
Hattori Hanzo2015 Creative Commons License 2019.01.08 0 2 36254
Előzmény: Vappali (36253)
Vappali Creative Commons License 2019.01.08 0 1 36253

Vagy ez az út mennyire "járhatóbb, haladósabb" ? Bosznia-Hercegovina.... Még a streetview is elkerülte.... 

Előzmény: Vappali (36252)
Vappali Creative Commons License 2019.01.08 0 1 36252

Sziasztok!

Idén Montenegróba tervezzük a nyaralást, ebben kérném a segítségeteket! 

Nyíregyháza mellől indulnék, a tavalyi görögországi nyaralásból megvan a szerb szakasz.  Ezen az útvonalon tervezek menni. Jól látom, hogy Belgrádtól már nem autópályán kell tovább menni? 

Nincs valami jó kis összefoglaló a montenegrói nyaraláshoz? 

 

grafiti Creative Commons License 2019.01.07 0 2 36251

Szia, hogy legyen egy pici elképzelésed mi vár rád,itt egy képtár különbözö albumokkal ( cseh barátainktól ) mind Ada Bojana... ( ha augusztusban mennétek lehet, még össze is futnánk )

https://www.rajce.idnes.cz/hledej?q=ada%20bojana

Előzmény: seremetyevo63 (36250)
seremetyevo63 Creative Commons License 2019.01.06 0 1 36250

Köszönöm Igaz azt el felejtettem irni hogy mi a naturista részre megyünk de hasznos volt az információd

Előzmény: Bujazliz (36243)
Istvánfi Károly Creative Commons License 2019.01.05 0 0 36249

Köszönöm  szépen.

 

Előzmény: Blaci78 (36248)
Blaci78 Creative Commons License 2019.01.05 -5 2 36248

Szia!Az àrak hasonlóak a mi itthoni közèpkategóriàs èttermi àrainkhoz. Ahogy nàlunk is ugy ott is vannak kirivó esetek.A parti , panoràmàs rèszt meg kell fizetni. De ketten olyan 20eu körül tudtok ebèdelni.

Előzmény: Istvánfi Károly (36247)
Istvánfi Károly Creative Commons License 2019.01.05 0 0 36247

Kedves Blaci78! Éttermi árakat tudnál-e írni. Mi 2011-ben voltunk, azóta valószínűleg változtak és akkor legtöbbször magunk főztünk. Előre is köszönöm!

 

Előzmény: Blaci78 (36244)
Istvánfi Károly Creative Commons License 2019.01.05 0 0 36246

Bárban nagyon zsúfolt a tengerpart.Mi kocsival voltunk így kerestünk kisebb öblöket,persze lehet, hogy csak ez az én meglátásom.Nem akarok senkit elriasztani.

Előzmény: ChewierGnome (36237)
portugéza Creative Commons License 2019.01.05 0 0 36245

"Az Ada Bojana a folyó neve."

 

 

Ez a sziget neve (ada = sziget szerbül és törökül). A folyó neve Bojana (albánul Buna/Bunë.)

Előzmény: Bujazliz (36243)
Blaci78 Creative Commons License 2019.01.05 -5 0 36244

Szia!Nagyon profin leirtad, Ulcinj,    Velika Plaza , Ada Bojana nekem legjobban bejövő hely 10 nyaralàs utàn.

Előzmény: Bujazliz (36243)
Bujazliz Creative Commons License 2019.01.04 -1 4 36243

Az Ada Bojana a folyó neve.

A folyónak két ága van a tengernél, ami egy szigetet alkot.

Ez egy mesterségesen létrejött sziget. Valamikor a középkorban egy nagyobb hajó itt süllyedt el, a folyó hordaléka, amely a hegyekből hozott kemény homok, betemette a roncsot zátonyt alkotott, majd egyre több hordalékot lerakva egy szigetet hozott létre. A sziget déli oldalán futó ág az albán-montenegrói határ (itt nincs határátlépési lehetőség!)

A sziget északi ága az ami tele van házakkal, éttermekkel.

A folyó tengerbe ömlő szakaszának mintegy 800 m-es szakaszának mindkét partja teli van apartmanokkal, hangulatos vízi éttermekkel. A folyóval párhuzamosan északra a parttól úgy 10-20m-re megy egy egysávos "földút" egészen a tengerig. Az Ada Bojana és a tenger találkozásánál egy nagy lassan mélyülő, de évről évre változó alakú zátony van.

A torkolat vize, ahol az édesvíz beömlik a sós tengerbe nagyon különleges. Nagyon nagy a pozitív ionok száma, ami gyógyhatású. A helybeliek szerint a torkolati gyógyhatásnak köszönhetően időszakosan sokkal termékenyebbek a nők, ami a meddőség gyógyításában már szinte legenda.

A folyón átmenő híd északi pillérénél van egy kis tér boltokkal és étteremmel.

A folyóparti apartmanok, szállások a relax és a nyugalom megtestesítői.

A torkolatnál a tengerparton és feljebb, olcsó parti büfék és napozóágyak vannak. (A part mentén feljebb az árak már húzósabbak)

Ada Bojana szigetére a hídon át be lehet menni, a tengerparti szakasz azonban nudista hely. Ott sok apartman házikó van, nagyon szép, gondozott környezetben, étteremmel.

A hídtól indulnak vizitaxik amelyek elviszik az enni vágyókat a part menti halász éttermekbe.

A torkolat északi partjánál van a partról gyalog némi sétával elérhető halász étterem, amely egy halász család tulajdona (Apa és két fia). Azt szolgálják fel, amelyet hajnalban fognak a tengerben (Különféle halak, rákok, tintahalak, kagylóféleségek stb.)

Az Ada Bojana torkolatánál (ülve akár az étterem teraszán),átélhető az igaz tengeri naplemente, ahol a nap a "tengerbe" bukik, nem zavarva szárazföldi takarással.

Ha bulira vágytok, akkor Ulcinj 10 percre van taxival (vagy autóval). A taxi olcsó.

Előzmény: seremetyevo63 (36242)
seremetyevo63 Creative Commons License 2019.01.04 -1 2 36242

Sziasztok Nyáron júniusban utazunk Ada Bojanába Esetleg ha valaki járt ott és tudna némi infóval szolgálni megköszönném.Idáig hatan mennénk Budapest az indulás Esetleg egy pár még csatlakozhatna hozzánk...

belojozso Creative Commons License 2019.01.03 0 3 36241

 Helló ! Tavaly szept . 15 után voltam fiammal 2-3 napot Bar-ban . Wizzair...Aerodom vonat állomás - gugli earth-on profin tudod látni - Bar állomás . Közvetlen mellette

 

a helyi busz p.u is , minden korrekt módon kiírva . Mindenhová gyalog mentünk - mondjuk a kis öböl ahol úszkáltunk - a szállástól 7-8 km-re volt - , de helyi busszal mindenhová 

 

egyszerűen eljutsz . A kaja finom , sör isteni , jó hely . Hazafelé reggel vonattal vissza a reptér felé , sima ügy .  A két előttem író profi , minden más lényeges infót átadott 

 

Neked . Ha még lenne kérdésed , ha tudok segítek .

Előzmény: ChewierGnome (36237)
szervezkedő Creative Commons License 2019.01.02 -4 4 36239

Portugéza hozzászólását kiegészítve: az időpontot én szigorúan szeptember elejére tolnám!!!!!!!!!!!!!

"Sutomore Izvor" vagy "Sutomore Spič" szállások közvetlenül a parton vannak. Ez nyáron őrület, de szezonon kívül szerintem teljesen jó! Nem tudom a nyári áraikat. 2-3hete beszéltem az Izvor tulaj feleségével, 10eur/15eur árat mondott egy éjszakára/fő reggeli nélkül/ reggelivel. Helyi kajákat keresned sem kell, megtalálod!!!

:-)))

Előzmény: ChewierGnome (36237)
portugéza Creative Commons License 2019.01.02 0 4 36238

1. Önmagában Bar városa miatt nem utaznék Montenegróba. Ha a vonzáskörzetében lévő látványosságokat figyelembe vesszük, már más a helyzet: Bar (vagy környéke) jó bázis az ország egy részének felfedezéshez. 

 

http://montenegro-utazas.info/bar-susanj/

(Alapvetően ma is aktuális infók.)

 

 

2. Podgorica-Bar 2,40 euró másodosztályon per fő. Cserében csak a vonatok egy része új. Szeptemberben például Tito korabeli szerelvényben utaztam. És előfordulnak késések. A podgoricai repülőtér közelében is fel lehet szállni a vonatra (Aerodrom nevű megálló). 

 

http://www.zcg-prevoz.me/

 

 

3. Van Bar környékén helyi busz, ill. ettől függetlenül távolsági buszok is. Előbbire lásd az 1-es linket. Utóbbi (és csak utóbbi!) kvázi hivatalos menetrendje, ezt mutatják kijelzőkön a távolsági buszállomásokon is:

 

https://busticket4.me/EN

(belföldre felesleges előre online megvenni a jegyeket általában)

 

A tengerparti taxizás nem olcsó. 

 

 

4. Csevap, pljeskavica, burek ivójoghurttal, tengeri ételek, Virpazarban édesvízi halak.

Előzmény: ChewierGnome (36237)
ChewierGnome Creative Commons License 2019.01.02 0 0 36237

Sziasztok!

Barátnőmmel tervezgetjük, hogy a nyáron kimegyünk egy hétre Montenegróba - azon belül Bar-ba -. Lenne pár kérdésem, hátha ti meg tudjátok válaszolni.
1,Először is, érdemes e Barba menni? Mennyire zsúfolt? Mennyi a látnivaló? Milyenek a standok?

2,Ha jól néztem Podgiricától a vonat nevetségesen kis pénzért elvisz Barba.(Gondolok itt 3-7euróra) Ez igaz lehet?

3,Van e helyi tömegközlekedés? Jogsink sajnos egyikünknek sincs. Úgy érdemes e egyáltalán nekimenni? (A napi taxizást inkább kihagynánk, kivétel ha valamiért nem meglepően olcsó)

 

4,Esetleg ha valaki tud valami kaját amit érdemes megkóstolni vagy kajáldát amit nem hagyhatunk ki, ne tartsa magába. Mennyire drágák amúgy kint az ételek?

Köszönöm a válaszokat előre is!

Gaba

szervezkedő Creative Commons License 2018.12.31 -5 2 36236

Ahol nyáron a csavart fagyit árulják a csajszik, most egy meglepetést találtam:

Egy újkori karácsonyfa az egyik diszkont bejáratánál. Az beárnyékolja a hamisítatlan montenegrói hangulatot, hogy nem niksicsi sörből építették!

 

Kívánok mindenkinek sok- sok tengeren töltött napot 2019ben is!!!!

 

 

...mi már tegnap megkezdtük a búcsuzkodást 2018tól, egy faluszomszédom (Dusan) Vranacával!

"Ziveli!!!!"

:-D))))

Blaci78 Creative Commons License 2018.12.31 -4 2 36235

Minden Kedves fórumozónak Bèkès Boldog Uj Èvet kivànok. Termèszetesen nyaralàsba gazdagot!

Előzmény: Blaci78 (36234)
Blaci78 Creative Commons License 2018.12.29 -7 3 36234

Csak minuszolnak a b....k. !!!!

Előzmény: szervezkedő (36233)
szervezkedő Creative Commons License 2018.12.27 -6 4 36233

 

Téli szünet! Picit idegen a szemnek, műjégpálya a pálmafák tövében. (Bar kozpontjában állították fel. Január kozepéig üzemel majd, a turisztikai hivatal finanszirozta meg a kb 8millio forintot.)

szervezkedő Creative Commons License 2018.12.27 -6 1 36232

Én elegánsan ezt egy "srecni praznici" válasszal szoktam megoldani. Valahogy a szomszédok jobban tudják, ki mikor tartja, mint én viszont.

 

Kellemes ünnepeket kivánok én is minden fórumozónak. Azoknak a "kezdő" apukáknak akik idén nem tudták összehozni a Mikulással a gyerkőcöket, üzenem, van remény, ->> irány Montenegró!!!!

Itt pár nap múlva jön a nagy szakálas. Január 31én búcsú az elmúlt évtől, 7-én karácsony, majd 14-én az újév köszöntése! Így aki lekésett esetleg itthon valamiről, az bepótolhatja a tengeren!

:-D))))

Előzmény: portugéza (36231)
portugéza Creative Commons License 2018.12.25 0 2 36231

Boldog karácsonyt mindenkinek!

 

(Ahogy mondani szokták, aki most ünnepli. Tegnap reflexszerűen viszont kívántam boldog karácsonyt egy szerb ismerősömnek az üzenetére válaszolva, sértődés azért aligha lesz belőle.)

 

Boldog, és - minden értelemben - "pluszokban gazdag" új évet a fórumozóknak! :)

 

 

Addig is, ha már meg lett említve a forralt bor, Montenegró téli, ünnepi arca (nem saját képek sajnos):

 

Blaci78 Creative Commons License 2018.12.25 -5 2 36230

Kellemes Ünnepekeket Neked ès Csalàdodnak. Köszönet a szèp kèpekèrt.

Előzmény: szervezkedő (36229)
szervezkedő Creative Commons License 2018.12.24 -5 3 36229

 

 

Előzmény: H_G (36228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!