Keresés

Részletes keresés

kzt Creative Commons License 2003.03.26 0 0 6
A javitasara is gondoltal? Lehet hogy par szaz-ezer euroert megveszel egy traktor de nincs olyan aki ert hozza, beszerzi az alkatreszt, anelkul meg csak egy draga kerti disz...
Előzmény: Jókai út 27 (1)
Jókai út 27 Creative Commons License 2003.03.26 0 0 5
50 hektár körül érdemes már nagyüzemi gazdálkodást folytatni

Az majdnem 90 kat.hold. Azért bérel a sajátjához mindenki aki kukoricával vagy búzával gazdálkodik.

Most inkább gyümölcstermelésen gondolkozok, noha az is 5-6 év mire az ültetett fa elkezd termelni. Igaz azon a környéken nem nagyon láttam gyümölcskerteket. Lehet, hogy nem is engedélyezik. Másrészt az öntözövízigény is rendkívűl jelentős.

Vagy struccfarm. Legtalább tudnak a jószágok szaladgálni. Ahhoz meg kell kb 2 kilométer kerítés.

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.26 0 0 4
Nem vagyok mezőgazda, innen-onnan összeszedett ismereteim alapján 50 hektár körül érdemes már nagyüzemi gazdálkodást folytatni. Erdősítés nem érdekel? Az akác vagy a nyár jól bírná az ottani szárazságot, hasznot az előbbi 30-35, az utóbbi 15 év múlva hoz. Az állam támogatja az erdőtelepítést (neked semmibe sem kerülne), és erdővek a környezetért is többet teszel.
Előzmény: Jókai út 27 (3)
Jókai út 27 Creative Commons License 2003.03.24 0 0 3
Kösz. Erre gondoltam én is. Még szerencse akkor hogy vannak olyanok akik kibérlik.

Mennyi az a minimális földterület, amelynél kukoricát termelve pl. Békés megyében meg lehet élni?

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.24 0 0 2
Kevés ez ahhoz, hogy megélj belőle, hacsak nem zöldséget, ill. valamilyen különleges gyümölcsöt termelsz. A gépek ára is a termelt növényektől függ, de 15-20 millió forint alatt semmiképpen nem úszod meg.
Előzmény: Jókai út 27 (-)
Jókai út 27 Creative Commons License 2003.03.24 0 0 1
Pl ez a Deutz traktor 1200 euro ami kb 260 ezer ft.

Ez pedig 2000 euro (480 ezer ft).

Ez a legujabb, csakhogy ez 36000 euro (8.7 millio ft)

rover Creative Commons License 2003.03.24 0 0 0
Sajna 0 földem, és 0 ötletem van.
Előzmény: Jókai út 27 (-)
Jókai út 27 Creative Commons License 2003.03.24 0 0 topiknyitó
Hahó földbirtokosok!

Adott 26.3 kataszteri hold termőföld Békés megyében, Murony határában. A föld aranykorona értéke 32 Ak/ha. Eddig a földhasználat ki volt egy nagygazdálkodónak adva. A termőföldön kukoricát és búzát termeltek.

Kérdések
1. kb mennyi lenne az az invesztició amelyből ezen termelőműveleteket saját kezüleg tovább lehetne vinni. Itt gondolok a gépigényre, műtrágyára, vetőmagra, öntözésre.
2. A bankok mennyire adnak a mezőgazdasági termelőknek kölcsön?
3. Mennyibe kerül Békés megye azon környéken egy 100 négyzetméterkörüli családi ház?
4. Az EU közeledtével van-e ezen fajta mezőgazd. termelésnek értelme.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!