Keresés

Részletes keresés

Elar Creative Commons License 2016.12.14 0 0 2769

Bakos?

Előzmény: brazil_8 (2768)
brazil_8 Creative Commons License 2016.12.13 0 0 2768

A Flura pékséggel most mi újság? Tényleg bezáratta az ÁNTSZ?

 

Este 5 után elég szerény így a zsemle/kifli/pékárú helyzet Varsányon :(

Péter az állat Creative Commons License 2016.12.06 0 0 2767

A digin meg románul, és csehül voltak feliratozva a filmek.

 

Régebben készítettek egy riportot a Sztankai Istvánnal, és előkerült a szinkron is, hogy egyszer látta az egyik filmjét, valamely szomszédos ország egyik adóján, és csodálkozva megállapította, hogy milyen jól beszélek én szlovákul. :-D

Előzmény: kicsizs (2766)
kicsizs Creative Commons License 2016.12.05 0 0 2766

Hááát... most felejthetetlen élményt nyújtott a PR!!!

Szlovákul beszél a kedvenc sorozatom!😂😂😂

Fél órája röhögök! Valami hihetetlen ez a nyelv!!!

brazil_8 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 2765

Szerintem igen.

Előzmény: KissA1026 (2764)
KissA1026 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2764

Nagyon szépen köszönöm a kedvességedet, a lényeg az lenne, hogy 7 órára ott legyek az Albertfalva utcában.

Ha jól gondolom, akkor a reggel 6 órás indulás ezt garantálni tudja, igaz?

Előzmény: brazil_8 (2763)
brazil_8 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2763

Ma reggel (Hétfő) 6:28-as indulással 7:05 az Albertfalva u.

Bár ma reggel a hétfőhöz képest "kicsi" volt a forgalom, ez inkább egy hétköznapnak felel meg.

Előzmény: KissA1026 (2759)
KissA1026 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2762

Igen, a megszokás nagy úr!

Előzmény: Elar (2761)
Elar Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2761

Igen, elég sok gyerekes van, és tök jó látni, hogy kint bandáznak a zöldben. :)

Mi már megszoktuk ezt a részt és inkább maradunk :)

Előzmény: KissA1026 (2758)
kicsizs Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2760

A nullás felé nem tudom mi történt az utóbbi dőkben, de amit észrevettem, az a sóderesek megszaporodása... Bugyi felől néha a sor végét sem látni az 51esről...

De jártam már úgy, hogy annál a kereszteződésnél volt a sor vége a kólához!!!

A hétfő az külön katasztrófa...

KissA1026 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2759

Oké, majd kipróbálok egy 6:15-ös indulást valamelyik hétfőn. ;)

 

Sajnos, amikor ott voltam, akkor elfelejtettem kipróbálni, hogy milyen a Vodafone, de a lefedettségi térkép alapján 3G 100%, a 4G pedig 99%, de majd ezt is megpróbálom tesztelni.

Előzmény: brazil_8 (2757)
KissA1026 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2758

De, azt hiszem, hogy ők építik a leendő házat, ebben nem vagyok biztos.

 

Én is jobban örültem volna, ha vasútállomás környéki utcákba tudnánk költözni, de az nem jön össze, így ez lesz (ez még mindig jobb, mint a korábbiak, amit néztem).

 

Egyébként nekem elsősorban az benne a vonzó, hogy csupa "gyerekes" család költözik oda.

Előzmény: Elar (2751)
brazil_8 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2757

Szerintem ~6:20, hétfőnként lehet, hogy még egy picit előbb.

 

Nyári táborról a Dunavarsányi Napló áprilisi száma került a kezembe, abban biciklis tábort hirdettek, de volt kézműves, meg valami karate is.

 

A Telekom oldalán megnéztem a Szarvas utcába adnak ajánlatot, így akkor az van. Szerintem stabil jó, én VPN-en keresztül otthon dolgozok is rajta.

 

Voda kártyám nem volt soha, így arról nem tudok nyilatkozni, de közel van a torony így lefedettség gondolom van nekik ott.

Előzmény: KissA1026 (2756)
KissA1026 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 2756

Köszönöm az észrevételeidet!

 

Picit változott a helyzet, mostantól 7 órára ott kell legyünk Albertfalván az Albertfalva utcában, így kérdezem, hogy autóval mikor kellene indulnom Dunaharasztin át, hogy ez mindig meg is valósuljon?

 

Ami a nyári felügyeletet illeti, nem az önkormányzati táborokra alapoznám, csak érdekelt volna, hogy milyen lehetőségek vannak?

 

A Szarvas utcában - úgy láttam -, hogy Telekom van, nekem most UPC van és letöltésre tökéletes, de hogy egy nyavalyás weblap bejöjjön, arra gyakran sok másodpercet kell várni (letöltés mellet, illetve anélkül is, mert ritka rossz a DNS névfeloldása), miközben a Vodafone mobilinternettel ugyanazon a gépen meg semmi ilyesmi nincs, tökéletesen működik.

 

Ha már Vodafone, úgy láttam a lefedettségi térképen, hogy teljes lefedettség van, a tapasztalat is ez?

 

Előzmény: brazil_8 (2755)
brazil_8 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 2755

Autóval Szigethalom felé az M0-ásra szerintem nem jó választás, szerintem hosszabb úgy az út (időben). Reggelente arra is valami őrület van.

 

Azért majdnem a Rönkitől az állomásig nem rövid az út :( Ráadásul a köves úton én gyerekkel gyalog biztos nem  közlekednék (bár nem tudom te merre tervezted a sétát). Ez az én véleményem.

 

Valami táborok voltak a gyerekeknek nyáron, de egy részt nagyon korlátozott létszám volt a többségnél más részt nem egész nyárra. Erre szerintem ne alapozd a nyári gyerekelhelyezést.

 

Én is Budafokra járok, 6:30as indulással kb 40-45 perc (Kaposvár u vagy Fehérvári út). A hétfő reggel külön extra s...r

Délután visszafelé kicsit kevesebb, de erősen időpont függő.

 

Internet: A település (Dv) nagyrészén van választék T (optika), PR (kábel), Invitel (DSL).

Ebből a T és Invitel van nálam. Mind a kettő stabil, viszont az Invitel csak DSL így kb 15-30 Mbps max a sebesség. A T akár lehet 1 Gbps is, nálam 120 Mbps van (upload irányban 50 Mbps!!). Viszont, hogy azon a részen mi van azt nem tudom, valamelyik szomszédot kellene megkérdezni. Mobil net 4G van ott az biztos, a T-s torony a sirálynál van, a Vodás meg Forcenál, Telenor a Kossuth Lajos u-ban. A T 4G 50-60 Mbps.

 

Közlekedés:

A busz szerintem felejtős, főleg a reggeli dugók miatt, meg lassú is. Bár régebben azzal (is) jártam.

Vonat: gyors, ráadásul új vonatok is járnak már. Ősszel próbáltam párszor (kerékpárral kombinálva), de akkor sokszor késett.

Autó: kb 3-4 hónapja a Cola lámpa/M0 miatt szívás reggelente. Időben kell indulni, de számomra még mindig ez kényelmesebb és leggyorsabb mód az utazásra.

 

 

KissA1026 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 2754

Köszönöm az eddigi válaszokat!

 

Igen, Albertfalva a cél, odajárnak a gyerekeim iskolába, óvodába - ezen a jövőben sem kívánok változtatni. Úgy néztem, hogy hogy a 6:14-es vonat az, ami jó nekünk, autót csak akkor használnánk, ha nagyon rossz az idő, vagy reggel 7-re már az iskolában kell lenni.

Péter az állat Creative Commons License 2016.11.24 0 0 2753

Nem tudom. Engem is meglepett, mert egy ideje vonatozok, vagy korán megyek.. Olyan, mint a tecso épülése előtt volt. Ráadásul ma hazafelé is megfogta a sort a lámpa. Gratulálok a beállítójának! De már az m51-esen is állt a sor.

Előzmény: Elar (2752)
Elar Creative Commons License 2016.11.24 0 0 2752

Ez a közlekedés mióta ilyen kula?

Múltkor próbálkoztam fél 8-kor és inkább visszafordultam.....

Előzmény: Péter az állat (2750)
Elar Creative Commons License 2016.11.24 0 0 2751

Csak nem a Feriék építik a házat?

 

Mi egy halványat elgondolkodtunk azon a két utcán, de maradunk Varsányban. Ahogy előbb is le volt írva - nekem az picit falusias. Ami nem negatív töltetű szó ebben a mondatban, hanem csak egy tény. Ez nekem már sok. Vagy sokat sétálok a boltig vagy kocsival megyek + tömegközlekedés.... - áá inkább maradok itt a központban :)

Egyébként vonzó az utca nyugodtsága, meg, hogy a csupa új ház.

Előzmény: KissA1026 (2747)
Péter az állat Creative Commons License 2016.11.24 0 0 2750

Igazából jó kérdés, hogy Szigethalom felé, vagy Haraszti felé rosszabb menni reggel. Harasztinál a cola lámpa,  meg a nullásig való tökölés, a taksonyi híd felé meg Szigethalom, a hév átjáró, a tököli körforgalmak, és a többi. A 30 perc tényleg csak kora hajnalban reális. 

Előzmény: kicsizs (2749)
kicsizs Creative Commons License 2016.11.24 0 0 2749

Ha Albertfalva a cél, szerintem is jobban jársz a vonattal, mert az autó biztos, hogy több lesz!

A 30perc kissé karcsú... van az 60-90 is reggel, meg délután... arra elég borzalmas a közlekedés...

Előzmény: KissA1026 (2747)
Péter az állat Creative Commons License 2016.11.24 0 0 2748

"a választott ingatlan Délegyházához fog tartozni közigazgatásilag (azt nem tudom, hogy ez mennyire lesz hátrány)."

 

Akkor hátrány, ha önkormányzatba, vagy postára kell menned, mert akkor kocsikázhatsz 10 km-t. Egyébként akár évekig elélhetsz az üdülőn anélkül, hogy bemennél a faluba, mivel ott nem nagyon van semmi. Vásárolni vagy Varsányba, vagy a környező településekre, vagy Pestre járnak a népek, ügyintézni, vagy orvoshoz szintén.

 

Az általad kinézett üdülő, egyébként inkább tekinthető Bp. 24. kerületének, mint a falu részének. Ennek megfelelően kicsit mostoha gyerek. Itt negyed század alatt nem igazán történt semmilyen fejlődés, és valszeg nem is nagyon fog, max ha a zebedbe nyúlsz, és kifizeted.  Még akkor sem, ha a falu polgármestere szinte a szomszédod lesz. 

Előzmény: KissA1026 (2747)
KissA1026 Creative Commons License 2016.11.24 0 0 2747

Na, tegnap voltam lenn és miután több ingatlant is megnéztem, úgy néz ki, hogy a Szarvas utcába fogunk költözni.

 

Megnéztem mindkét helyet és Dunavarsány több szempontból is jobban tetszett, viszont a választott ingatlan Délegyházához fog tartozni közigazgatásilag (azt nem tudom, hogy ez mennyire lesz hátrány).

 

Én is úgy láttam, hogy Dunavarsány élhetőbb település, nekem - legalábbis a látottak alapján - jobban bejött elsőre, mint Délegyháza.

 

Reggelente inkább a 6:14-es vonattal indulnánk a gyerekekkel együtt az iskolába Budapestre, autóval csak szükség esetén, és akkor is a taksonyi-hídon át Albertfalvára (ez úgy 30km, az autó GPS-e szerint 30 perc).

 

Viszont az lenne a kérdésem, hogy van-e a településen valamiféle önkormányzati nyári tábor, ahol a gyerekek megőrzés alatt vannak, míg a szülők dolgoznak?

Előzmény: kicsizs (2746)
kicsizs Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2746

Sokak szerinte "élhetőbb" Dunavarsány...

Én nem tudom, nem sokat voltam Délegyházán, de tény, hogy kicsit falusiasabb a hangulata...

Ha csak tekeregtem az utcákon, akkor ugyanezt éreztem...

Mindkét helyen van "kisebbség"... nekem sok bajom nincs velük...

 

Én ingázok...naponta... ha 6,30 előtt elindulok, akkor simán feljutok pestre (az út 30perc)!

Kirakom az asszonyt, a gyereket és beérek a melóba is f8ra... 6,40 után ez sokkal bajosabb...

Volt olyan a napokban, hogy 6,45kor a Bugyi elágnál volt a sor vége a kóla felé...

Hááát, itt bizony kénytelen voltam Taksonyon keresztül menni... 

Előzmény: KissA1026 (2745)
KissA1026 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2745

Sziasztok!

 

Úgy néz ki, hogy vagy Dunavarsányba, vagy Délegyházára fogok költözni jövőre a családommal.

Szeretnék véleményeket, tapasztalatokat olvasni arról, hogy milyen itt élni, melyik település jobb és miben, van-e a valamelyik településnek olyan része, amit ilyen vagy olyan okok miatt jobb kerülni.

Érdekelne vélemény az egészségügyi ellátásról, az ingázó budapesti közlekedésről, az Internet használatáról (sebesség, stabilitás).

A válaszokat előre is köszönöm!

 

KissA1026

KeMatyi Creative Commons License 2016.11.19 0 0 2744

sziasztok!

mi most az aktualis szabaly? Lehet avart egetni? 

kicsizs Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2743

Mi már rég nem járunk oda...

Ha ilyen az eladó, akkor lehet jó az áru, én bizony nem megyek be...

Van még más pékség is... arról nem is szólva, hogy szinte mindig "tévedett"...

Fura módon minden alkalommal az én káromra... 😞

Előzmény: Adri néni (2742)
Adri néni Creative Commons License 2016.10.27 0 0 2742

Sziasztok!

 

Nektek is feltűnt már, hogy a központban, a kínaival szembeni pékségben milyen tirpák bunkó az eladó csaj?

Hogy lehet valaki ennyire paraszt, hogy képtelen visszaköszönni...?

Egy kisvárosban az ember amúgy is köszön még az utcán is, de ha bemegyek egy üzletbe, és én megadom a tiszteletet az eladónak azzal, hogy "Jó napot kívánok!"-kal indítok, elvárnám, hogy legalább makogjon valamit válaszul.

Az nő azonban vélhetően úgy gondolja, hogy szívességet tesz nekem azzal, hogy egyáltalán hajlandó kiszolgálni, bár a vásárlásomat, akkor is, ha senki nem következik utánam a sorban, minden alkalommal igyekszik rövidre zárni (gondolom, nem kevés eladatlan áru marad így a boltban estére, a tulajdonos nem kis bosszúságára...)

Sokszor vásároltam már ott, de mindig szükségből, mert egy idő után az ember nyilván nem szívesen megy be oda, ahol az eladó ennyire pökhendi módon viselkedik vele...

Szóval ha esetleg mással is előfordult már hasonló tapasztalat, légyszi írjátok meg, vagy kénytelen leszek azt gondolni, hogy csak engem utál a "hölgy"...

TOFI86 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 2741

Ma megnéztem a lakást, tetszett :), most már csak az van hátra, h ne vigyék el az orrom elől és holnap reggel fel tudjak kelni egy "teszt" utazásra a reggeli csúcsban. :D

Péter az állat Creative Commons License 2016.10.20 0 0 2740

És 7.15 után a pesti bevezető utak is elesnek. Úgyhogy vagy előtte, vagy jóval utána érdemes elindulni. Vagy a vonat. Fradiig fix 30, Kökiig 40 perc. Az leginkább csak nyáron késik. Mondjuk, még úgy is gyorsabb mint a busz. 

 

Előzmény: TOFI86 (2739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!