Keresés

Részletes keresés

kicsizs Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2746

Sokak szerinte "élhetőbb" Dunavarsány...

Én nem tudom, nem sokat voltam Délegyházán, de tény, hogy kicsit falusiasabb a hangulata...

Ha csak tekeregtem az utcákon, akkor ugyanezt éreztem...

Mindkét helyen van "kisebbség"... nekem sok bajom nincs velük...

 

Én ingázok...naponta... ha 6,30 előtt elindulok, akkor simán feljutok pestre (az út 30perc)!

Kirakom az asszonyt, a gyereket és beérek a melóba is f8ra... 6,40 után ez sokkal bajosabb...

Volt olyan a napokban, hogy 6,45kor a Bugyi elágnál volt a sor vége a kóla felé...

Hááát, itt bizony kénytelen voltam Taksonyon keresztül menni... 

Előzmény: KissA1026 (2745)
KissA1026 Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2745

Sziasztok!

 

Úgy néz ki, hogy vagy Dunavarsányba, vagy Délegyházára fogok költözni jövőre a családommal.

Szeretnék véleményeket, tapasztalatokat olvasni arról, hogy milyen itt élni, melyik település jobb és miben, van-e a valamelyik településnek olyan része, amit ilyen vagy olyan okok miatt jobb kerülni.

Érdekelne vélemény az egészségügyi ellátásról, az ingázó budapesti közlekedésről, az Internet használatáról (sebesség, stabilitás).

A válaszokat előre is köszönöm!

 

KissA1026

KeMatyi Creative Commons License 2016.11.19 0 0 2744

sziasztok!

mi most az aktualis szabaly? Lehet avart egetni? 

kicsizs Creative Commons License 2016.10.29 0 0 2743

Mi már rég nem járunk oda...

Ha ilyen az eladó, akkor lehet jó az áru, én bizony nem megyek be...

Van még más pékség is... arról nem is szólva, hogy szinte mindig "tévedett"...

Fura módon minden alkalommal az én káromra... 😞

Előzmény: Adri néni (2742)
Adri néni Creative Commons License 2016.10.27 0 0 2742

Sziasztok!

 

Nektek is feltűnt már, hogy a központban, a kínaival szembeni pékségben milyen tirpák bunkó az eladó csaj?

Hogy lehet valaki ennyire paraszt, hogy képtelen visszaköszönni...?

Egy kisvárosban az ember amúgy is köszön még az utcán is, de ha bemegyek egy üzletbe, és én megadom a tiszteletet az eladónak azzal, hogy "Jó napot kívánok!"-kal indítok, elvárnám, hogy legalább makogjon valamit válaszul.

Az nő azonban vélhetően úgy gondolja, hogy szívességet tesz nekem azzal, hogy egyáltalán hajlandó kiszolgálni, bár a vásárlásomat, akkor is, ha senki nem következik utánam a sorban, minden alkalommal igyekszik rövidre zárni (gondolom, nem kevés eladatlan áru marad így a boltban estére, a tulajdonos nem kis bosszúságára...)

Sokszor vásároltam már ott, de mindig szükségből, mert egy idő után az ember nyilván nem szívesen megy be oda, ahol az eladó ennyire pökhendi módon viselkedik vele...

Szóval ha esetleg mással is előfordult már hasonló tapasztalat, légyszi írjátok meg, vagy kénytelen leszek azt gondolni, hogy csak engem utál a "hölgy"...

TOFI86 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 2741

Ma megnéztem a lakást, tetszett :), most már csak az van hátra, h ne vigyék el az orrom elől és holnap reggel fel tudjak kelni egy "teszt" utazásra a reggeli csúcsban. :D

Péter az állat Creative Commons License 2016.10.20 0 0 2740

És 7.15 után a pesti bevezető utak is elesnek. Úgyhogy vagy előtte, vagy jóval utána érdemes elindulni. Vagy a vonat. Fradiig fix 30, Kökiig 40 perc. Az leginkább csak nyáron késik. Mondjuk, még úgy is gyorsabb mint a busz. 

 

Előzmény: TOFI86 (2739)
TOFI86 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 2739

Haha, tényleg Sarki Róka, de hogy honnan vettem a Rókalyukat? :DD  Na mindegy. :))

6:25-ös indulás, jesszusom, belehalnék. :) És még akkor is duplája a normál menetidőnek...én olyan 7:30 körül indulnék szerintem,de gondolom az akkor még nagyobb szívás a nullásig.

Előzmény: brazil_8 (2736)
brazil_8 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 2738

Ma reggeli mért adat ;)

Dv - M0 19 perc 6:25-ös indulással

A normál érték ~10-12 perc lenne.

brazil_8 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2737

Nem a lámpa a gáz, az nem lenne probléma. Az M0 előtt kihajtó teherautók már inkább, onnan van torlódás :(

Előzmény: TOFI86 (2735)
brazil_8 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2736

Az inkább Sarki Róka ;)

Tudtommal nem üzemel már jó ideje.

 

Szeptember óta elég gáz az 51-es :(

Változó időben tud bedugulni, különösen a hétfő a gázos.

Kicsit trükközni kell akkor elfogadható. kb 18-25 perc között kell számolni az MO-ig (sacc).

Előzmény: TOFI86 (2733)
TOFI86 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 2735

Az egészet az a hülye lámpa fogja meg Dunaharasztinál? Mert úgy mennék, hogy 51-es, aztán meg M0, nyilván. :| 

Előzmény: kicsizs (2734)
kicsizs Creative Commons License 2016.10.18 0 0 2734

A rőkalyukról semmit sem tudok, de ha az 51esen akarsz közlekedni, akkor azt lehetőleg 7 előtt tedd... utána borzalom...

Volt, hogy a bugyi elágazástól cammogtunk, mert kicsit később indultunk el... 7 előtt még ilyennel nem találkoztam! kopp-kopp ;) 

Előzmény: TOFI86 (2733)
TOFI86 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 2733

Köszi mindenkinek! :) Ma este kicsit körbeszimatoltam - szó szerint is - a környéken, sötétben persze nem volt a legjobb ötlet, mert felötlött bennem a "megölném-e magam záros határidőn belül az unalomtól" kérdése, de hát ez nyilván csak ott derül(ne) ki. Amúgy amit láttam, az teljesen szimpatikus volt egyelőre.

Jah, nem tudom, hogy erről bárki tud-e bármit, de van ez a Rókalyuk söröző a lakóparkban az egyik sarkon. Az üzemel? Erre nem sikerült rájönnöm, bár nem bánnám, ha bezárták volna. :D

 

Reggelente a kocsival az M0-sig bejutásról van valakinek tapasztalata? Egészen konkrétan Vecsésre kell mennem, kb. fél 9-re beérve. Nagy szívás ez az 51-es út?

Péter az állat Creative Commons License 2016.10.17 0 0 2732

Pénzkidobáááás?!?  Ház, alagsori uszodával, és még vízdíjat sem kell fizetni. Inkább luxus. :-)

 

Elvileg a szennyvíz tisztítónál vmi csövet akarnak/akartak kicserélni, ami fontos, hogy csökkenjen a szaghatás. A végleges megoldást pedig egy összekötő csatorna hozná el, ami a fölösleges vizet a Duna-Tisza csatornába vinné. Az nem tudom, hogy áll, akarják-e még.

Előzmény: brazil_8 (2731)
brazil_8 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 2731

Hello!

 

Csak ismételni tudom az előttem szólókat, gyere ;)

 

Bűz nincs vagy csak nagy ritkán. 

Szúnyog se nagyon, mostanában (1 hónap) inkább poloskából volt egy kicsit több.

Belvíz: a földek most nincsenek víz alatt, de ettől természetesen még azért magas a (talaj)vízállás. A Nyugatiba, pincés házat biztos nem vennék, mert egyszerű pénzkidobás lenne csak.

 

 

Előzmény: TOFI86 (2726)
brazil_8 Creative Commons License 2016.10.17 0 0 2730

Egy jó ideje nekem sincs hűség kötve náluk (TV), mert így olcsóbb ;)

lásd #2705-ös hozzászólás

 

Érdekes az ügyfélélményről alkotott álláspontjuk ...

Előzmény: kicsizs (2729)
kicsizs Creative Commons License 2016.10.16 0 0 2729

Egy kérdésem lenne... Van itt még valaki, akinek PRes hűségideje van?!

Mi anno aláírtunk 2 évet, erre a jövő havi számlán emelt díj van!!!

Hűségidő alatt tudtommal nem emelhet díjat a szolgáltató...

Szerintem én felmondom ezt a sz@rt... Úgyis untam már...

kicsizs Creative Commons License 2016.10.16 0 0 2728

Mostanában nincs olyan, amit olvashatták régebben a szaghatásról..😉

Szerintem is jöhetsz az ide 👍

Előzmény: TOFI86 (2726)
Elar Creative Commons License 2016.10.16 0 0 2727

Szia

Röviden: szerintem költözhetsz ide :)

Előzmény: TOFI86 (2726)
TOFI86 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 2726

Sziasztok!

 

Egyedülálló, 30-as nő vagyok és a pesti brutál árak miatt megfordult a fejemben a Budapesthez közeli településekre való költözés és Dunavarsány is benne van a pakliban, a Nyugati Lakópark egyik lakásával.

Tudnátok segíteni, hogy amik itt régebben hírek voltak, azok még mennyire aktuálisak? Gondolok itt a bűz terjengésére, szúnyoginvázióra,belvízre.

A lakók összetétele ott milyen? 

 

Köszönöm szépen előre is!

 

Üdv,

Erika

kicsizs Creative Commons License 2016.09.10 0 0 2725

Sziasztok! Gondolom mindenki pont most akart írni 😂😂😂

kicsizs Creative Commons License 2016.07.06 0 0 2724

Mi volt a hír?! Mi már régóta nem veszünk helyben semmi húst...

Kicsit érdekes az eladók hozzáállása... ilyen hozzáállással nem is tudom hogyan tudnak dolgozni... ezek szerint megy hírünk a világban...

Előzmény: Péter az állat (2723)
Péter az állat Creative Commons License 2016.07.06 0 0 2723

A tegnapi híradó alapján a Halász Lajosné utca elején, a zöldségessel szemben lévő hentesboltról van szó.

Mondjuk személy szerint eddig sem nagyon jártam oda, eztán sem fogok. Akkor sem, ha lesz annyi bőr az orcáján, hogy ezek után kinyit.  :-/ 

Péter az állat Creative Commons License 2016.07.06 0 0 2722

Rohadt a hús, amiről senki sem tudja, honnan van, bírságolt a Nébih

A dunavarsányi üzemben nem fertőtlenítettek és a rovarokkal sem foglalkoztak. Több milliós bírságra számíthatnak. Tovább »

forrás: Index.hu

mustek Creative Commons License 2016.06.25 0 0 2721

közben eszembe jutott hogy megnézem okos telefonon, és ott jól jelenik meg ...akkor kitöltöm ott.

 

mustek Creative Commons License 2016.06.25 0 0 2720

Sziasztok!

 

Próbálta valaki neten kitölteni az "Integrált településfejlesztési stratégia"  űrlapot? Most csak én vagyok béna, vagy más sem tud minden mezőt kitölteni? Főképp a checkboxos kérdésekre nem jelenik meg x-lős lehetőség.

 

Itt van a linkje: http://www.surveygizmo.com/s3/2843214/dunavarsany-its

 

Az előző kérdőiv, amely google formos volt, gond nélkül tölthető volt.

 

Most nem tudom, hogy víruskeresőm fogja-e meg, (mert közben az is jelez, hogy tmp kiterjesztésű fájlokat nem enged létrehozni a C:Usersuser1AppDataLocalTempLow alá) vagy más lesz itt a probléma?

 

köszi

 

kicsizs Creative Commons License 2016.06.21 0 0 2719

Az OIL kúttal szemközti szántón aratnak... délután óta... de baromi sürgős, úgyhogy reggelig...

Ha valaki ismeri a tulajt, mondja meg, hogy nem kívánok rosszat neki, de sz@rja össze magát minden nap...

Mikor szóltunk 23órakor elhajtott, mint a sz@rt... ennél több öröme ne legyen...

Dolgozni mennék reggel, de így?! Érdekes nap lesz... köszi... álljon a görcs a lábadba :(

wobblerX Creative Commons License 2016.06.09 0 0 2718

Köszönöm.

Előzmény: kicsizs (2717)
kicsizs Creative Commons License 2016.06.08 0 0 2717

Mostanában nincs szag!!! Csak karbantartás idején... 1-1napra...

Az utcákat nem ismetem... 😜 én naponta voltam itt, mikor házat néztem 😉

Szinte az összes eladó házat ismertem kívül-belül 😆

Előzmény: wobblerX (2716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!