Keresés

Részletes keresés

Burgi90 Creative Commons License 2 napja 0 0 37599

Merengő..vele is mi lehet.. most néztem hogy már elég régen írt ide...

 

 

 

 

Előzmény: Angbet: (37598)
Angbet: Creative Commons License 2 napja 0 2 37598

Főleg arra gondoltam, amikor mentális leépüléssel vádoltalak meg, hogy általában meglehetősen érzéketlen vagy mások szenvedése iránt, hogy belerúgsz a földön fekvőbe (Merengő). És nem érzékeled, hogy ez nem helyénvaló. 

Amikor nem fejlődünk, akkor általában csak rövid ideig stagnálunk és utána leépülés következik, ezt mindenki tudja. De a folyamat nagyon sokáig meg/visszafordítható. Egy évtizedek óta tartó alkoholbetegség, amikor nem tesznek a gyógyulásért semmit, vagy csak nagyon keveset, nagy pusztítást tud véghez vinni a pszichében. A való életben is ismerek ilyet, sőt személyes megélésem is van ebben korábbról.

Dicséretes, hogy józanság-, avagy pihentetési naplót vezetsz, de nem elég az üdvösséghez. 

Az elszigeteltség ezen felül is csak még jobban beszűkíthet téged, ha sokáig tart. Ezért lenne nagyon fontos a helyi AA-t meglátogatnod, és ott kapcsolatokat teremtened. Van a városodban gyűlés, az égvilágon semmit nem veszíthetsz, ha megnézed magadnak.

Előzmény: Törölt nick (37595)
Capricornus. Creative Commons License 2 napja 0 1 37597

A törlést miért csinálod?

Előzmény: Törölt nick (37595)
Capricornus. Creative Commons License 2 napja 0 1 37596

Majd minden jóra fordul! Egyszer fent egyszer lent, ilyen az élet,

a hibákból tanul az ember,...aztán jön a siker az öröm.

 

 

Előzmény: Angbet: (37593)
Törölt nick Creative Commons License 2 napja 0 3 37595

Nagyjából igaz, kivéve az utolsó mondat utolsó részét.

 

sokat jelent neki a fórum

 

Szerintem már többször írtam, hogy nem túlzottan érdekel a fórum.

Legalábbis beírás szempontjából. Általában részegen írtam hülyeségeket.

Néha elolvasom a véleményeket, de ennyi.

És szerencsére nem vagyok sértődékeny típus... :)

Előzmény: Burgi90 (37594)
Burgi90 Creative Commons License 3 napja 0 1 37594

Nem érzem úgy veszélyes lenne a józanságomra ő jelenleg.

Hosszú évek óta beszélgetek vele, főleg egy másik topikban, sokat.

Akkor is beszélgettünk ugye amikor még én is lángoltam a pokolban, alkoholban ázva.

Szóval szerintem valahol érthető hogy kiemelten érdekel hogy áll a piával, mert állítása szerint tényleg le akarja rakni, alkoholnaplót is vezet, napra pontosan hogy mikor ivott mikor nem.

Széthullott, idült alkoholisták nem vezetnek ilyen precízen naplót a szeszmentes napokról.

Szóval én még hiszek benne IS.

 

De ha zavarja őt az érdeklődésem, nyugodtan megírhatja IDE, s megígérem hogy nem fogom tőle megkérdezni hogy mi újság....magányos, teljesen egyedül van, sokat jelent neki a fórum. 

 

 

Előzmény: julio66 (37585)
Angbet: Creative Commons License 3 napja 0 0 37593

Kicsúszott a kezemből az irányítás, és ez indokolatlanul kikészített. Szó szerint belebetegedtem, hogy jóga téren bizonytalan volt a hogyan tovább pár hétig, és nem tudtam felgyorsítani a folyamatot. Ezt nagyon el kell engednem, ezt a türelmetlenséget. Csak fölösleges szenvedést okoztam vele magamnak, miközben tényleg van mit csinálnom, mert beindult az irodalmi élet körülöttem, és szerkeszteni is kell.

Most egy kicsit elfáradtam, bezuhantam lelkileg. A jógával kapcsolatban lassítanom kell, de ez jó. 

In Lak'ech Creative Commons License 3 napja 0 2 37592

Dehogy is. Nem rólad van szó.

Előzmény: Naposvirág (37591)
Naposvirág Creative Commons License 3 napja 0 0 37591

Szia,

korábban caprisziget voltam, remélem nem rám gondolsz.

Előzmény: saifullah (37589)
Burgi90 Creative Commons License 3 napja 0 0 37590

Köszönöm.

Neked meg kívánom hogy találj rá a józanság útjára, tudod már hogy az absztinencia az egyetlen járható út számunkra.

 

 

 

 

Előzmény: vizslabácsi (37584)
saifullah Creative Commons License 3 napja 0 0 37589

Nincs hát, csak okoskodik a masodnikkjével együtt. 

Előzmény: Kalkaster4 (37588)
Kalkaster4 Creative Commons License 3 napja 0 0 37588

Fogalmad sincs mit kelett törölni. 

Előzmény: Capricornus. (37581)
valtozas2024 Creative Commons License 3 napja 0 3 37587

Szió!

 

Köszönöm szépen érdeklődésedet, jól vagyok, már több, mint egy hét eltelt és azóta sikerült nem fogyasztani semmit. :) Viszont nem nagyon szeretnék ennyire számolni minden percet, igyekszem nem nagyon rátekeredni erre a dologra. Elfoglalom magam, szépen rendezgetem az itthoni elmaradt, elhanyagolt(?) dolgaimat, ház, kert stb. Jó kedvem van, nagyokat alszom, nem vagyok depis szerencsére, gyerekek, család sok örömet adnak :):). Most hétvégén lesz egy családi összeröffenés, direkt vállaltam a sofőrködést is, szóval igyekszem tudatosan is kerülni bármilyen helyzetet, ahol elcsábulhatnék. 

Tudom hogy nem volt kevés amit ittam, és azt is tudom, hogy visszafordítható a dolog, hiszen azelőtt teljesen normális viszonyom volt, illetve szinte nem is volt az alkoholhoz. Át kell fordítani a gondolkodásomat és érzem, hogy még ez az a pont ahol meg tudom tenni akár az egészségemre, akár a szociális kapcsolataimra, munkára stb tekintettel. De ezt mindenkinek magának kell csinálnia, az alkohol elleni küzdelem, minden kért és kapott külső támogatás és segítség ellenére elég magányos 'szakma'.

Előzmény: perovics0 (37561)
Cassiopeia. Creative Commons License 3 napja 0 0 37586

Dehogynem, hatás-visszahatás, ok-okozat törvénye szerint működik 

minden az életben.

Ha van rálátásod, akkor a jó irányba tudsz változtatni az életeden.

 

Pont a piás fórumra illik,....milyen visszahatása van a piálásnak.

 

Előzmény: saifullah (37583)
julio66 Creative Commons License 3 napja 0 3 37585

A józanságom kezdetén, engem is érdekelt néhány sorstársam helyzete (Még ma is, de ma már sokkal kevésbé). Mivel abban az időszakban a legfontosabb az volt, hogy ne igyak, ezért az egész életem e köré épült fel. Természetesen ennek részei voltak itteni fórum tagok is. Ezért megtudom érteni Burgit. A különbség csak annyi volt, hogy nekem sikerült ezt a kommunikációt privát úton rendezni és nem a nyilvánosság előtt. Akikkel anno szorosabb kapcsolatban voltam, még ma is megbízok.

Az AA ban nagyon sokszor elmondták anno, hogy csak addig szabad foglalkozni alkoholista barátunkkal, ameddig az nem sodorja veszélybe a saját józanságunk.

Más, Angbet teljesen őszintén leírta a saját szomorú történetét, aztán később véleményt írt egy aktív alkoholistáról. Szerintem a kettőnek nem sok köze van egymáshoz, főleg úgy hogy Angbet évek óta józan!  

vizslabácsi Creative Commons License 3 napja 0 2 37584

Tényleg nem írtam idén :-) Viszont olvaslak titeket. Sajnos semmi új. Iszogatok, próbálom visszafogni, ez némi sikerélményt ad, de a rendszeresség sajnos továbbra is megvan.

Megint kellene egy nagy elhatározás, mint 2022-ben. Neked nagy gratula az egy évhez!

Előzmény: Burgi90 (37531)
saifullah Creative Commons License 3 napja 0 1 37583

Nagyon szép, tankönyvi bölcsesség. 

Az élethez és a konkrét esethez viszont nincs köze. 

Előzmény: Capricornus. (37581)
Capricornus. Creative Commons License 3 napja 0 1 37582

Jól csinálod! Nem szabad feladni, a siker önbizalmat ad, és büszke is

lehetsz majd magadra ha eléred a célod.

Előzmény: Burgi90 (37574)
Capricornus. Creative Commons License 3 napja 0 0 37581

Szerintem meg nem,...a múltat nem lehet törölni, hasznosabb ha tudjuk

mit miért írtunk, gondoltunk, milyen szándékkal, és erre a 

fórum egy remek lehetőség mert rögzíti és visszaolvasható, tanulhatunk belőle.

 

 

Előzmény: Kalkaster4 (37578)
In Lak'ech Creative Commons License 4 napja 0 2 37580

De most visszapörgettem, látom töröltetted. Jól tetted, az ördög nem alszik. :-(

Előzmény: In Lak'ech (37579)
In Lak'ech Creative Commons License 4 napja 0 1 37579

De Angi, a kiindulási hozzászólást is töröltesd, ha nem tetted volna még meg. K. ..va sok rosszindulatú ember van sajnos.

Kalkaster4 Creative Commons License 4 napja 0 0 37578

Bölcs dolog volt töröltetni :))

Kalkaster4 Creative Commons License 4 napja 0 0 37575

Köszönöm a rugalmasságod és a szerinted nem topicra tartozó kérdésemre a válaszod.

Azért mertem érdeklődni, arról, hogy hogy haladsz a matekkal, mert Te kértél anno tőlem tanácsot, hogy milyen könyvet ajánlanék diszkrét matek ügyben. Az egyetem által ajánlott szakirodalmat javasoltam.

 

Te is hangsúlyozod eleget, főleg a férfiak külseje topicban, hogy milyen fontos lesz számodra, hogy egyetemen tanulhass, aminek a lehetőségét érzésed szerint eddig elvette tőled az alkohol. Ebben teljesen igazad is van, hisz most, hogy már egy éve józan vagy mi mással tölthednéd ki leghasznosabban az időd, mint tanulással, ha dolgozni egyelőre nem akarsz.

 

Csak így tovább!

Előzmény: Burgi90 (37574)
Burgi90 Creative Commons License 4 napja 0 4 37574

Le ne vezessük már hogy szegény S0l0-t akadályozom a józanodásban... de ha így van, jelezze felém és ígérem többet sose kérdezem meg tőle hogy iszik e...

Kijavítom : nincs így.

De talán nem topiktéma az hogy Burgi mennyit matekozik naponta.....

 

De ha ennyire érdekel, szívesen leírom neked : érettségi sorokat oldok főleg meg jelenleg, a hiányosságokat meg pótolom. Ezekkel gyorsan kiderül mik estek ki és lehet pótolni.

Felső matekozás is lesz, diszkrét matekra fogok készülni főleg, analízis nem nehéz, az a BME-n is ment. A diszkrét matek keményebb dió, főleg azon úsztam el akkor.

 

Igen, rohadt nagyot harapok megint, lehet nem fog sikerülni, de akkor is meg kell próbálni (ez volt az első amit elvett tőlem a pia). Főleg hogy még jó pár állami félévem is van még, a koli olcsó, diákhitel is van, hétvégén melózni is lehet.

 

 

 

Előzmény: Kalkaster4 (37572)
Kalkaster4 Creative Commons License 4 napja 0 0 37573

Angbet, nagyon sajnálom a jógás történteket. Csak, amikor olvastam, hogy elküldtek és az okokat, amit megneveztél, nagyon megdöbbentem, akkor nem is reagáltam rá. A felelőtlen viselkedés a számlákkal, ami lehet, hogy csak szórakozottság, vagy izgulás egyáltalában nem illett bele a rólad alkotott képembe. Kicsit aggódni is kezdtem.

Ezért volt logikátlan a számomra, hogy mindeközben S0l0 mentális állapotát kritizálod.

 

Remélem, hamar megint megjön a kedved a jóga leckék tartásához! 

Előzmény: Kalkaster4 (37569)
Kalkaster4 Creative Commons License 4 napja 0 0 37572

“Bár ki tudja, lehet undorító lehet a viselkedésem hogy érdekel a sorsa....”

 

Te is tudod, hogy nem így értettem. Tudom, hogy szíveden viseled S0l0 sorsát. De nem kéne minden alkalommal, amikor megjelenik valamelyik topicban, azonnal megkérdezned, hogy iszik-e. Szerintem ezzel csak elriasztod, erre saját maga is utalt.

 

Én is visszafogom magam és nem kérdezlek állandóan, hogy készülsz-e a matekra, hiszen látom, hogy napjaid nagy részét a neten töltöd és nem a könyv felett. Javíts ki, ha nem így van. Csak jó szándékkal mondom, hogyha nem készülsz fel előre valamennyire az első szemeszter anyagából, akkor kicsi az esélyed, hogy sikerrel elvégzed. Nem dolgozol, tehát elvben lenne rá időd.

Persze semmi közöm nincs az egészhez, csak annyi, hogy engem meg a te sorsod érdekel(t).

Előzmény: Burgi90 (37570)
axxxa Creative Commons License 4 napja 0 4 37571

2-3 év józanság után el kezdtek "visszatalálni" hozzám a családtagok, akik addig leginkább tehetetlen dühvel nézték, mit művelek magammal.
Ahogy más is írta, idő kell, amíg visszaépül a bizalmuk - a mi részünkről pedig sok-sok türelem. 

Előzmény: saifullah (37565)
Burgi90 Creative Commons License 5 napja 0 4 37570

Hogy ebből velem kapcsolatban mit akarsz levezetni, azt nem sikerült megfejtenem.

S0l0t kedvelem talán a legjobban innen az aktívak közül, nem véletlenül felőle érdeklődtem a legintenzívebben más topikban (ahová gyakrabban ír) is.

Nem tűnik fel hogy még most is azt írogatom hogy hiszek benne? 

 

Bár ki tudja, lehet undorító lehet a viselkedésem hogy érdekel a sorsa....

Előzmény: Kalkaster4 (37569)
Kalkaster4 Creative Commons License 5 napja -3 1 37569

Na, most álljon itt meg a menet!

 

Ami S0l0-t illeti. Van egy nagy rakás hozzászólása RÉSZEGEN itt a Mától nem iszom topicban, ami nem állja meg a helyét, részegen vagy józanul sem.

 

Ami Burgit illeti, abban a MÁSIK topiban, a continue hozzásszólása  “Solo iszol?” , már mindenki között undort váltott ki. Hasonlót, mint mikor Burgi itt arról rimánkodott részegen napról-napra, óráról-órára, hogy miért nincs nője.

 

DE, Te, Angbet, milyen jogon nevezel valakit, “le van épülve mentálisan ”, írod S0l0-ról, tudod egyáltán, hogy ez mit jelent, miközben magadról közzáteszed, kéretlenül, hogy, idézlek “ Sziasztok, kirúgtak a jógastúdióból. Hülyeségeket csináltam, nem adtam számlát. Felkarcoltam a ragasztott fehér csíkot a padlóról a kisszekrénnyel. Elöl hagytam egy bérleti számlát. Nem mindig adtam búcsúzókártyát. Stresszforrás lettem a másik oktató, a munkaadó számára. ”.

 

 

Előzmény: Angbet: (37554)
Capricornus. Creative Commons License 6 napja 0 0 37568

Szia.

 

Cadizba válaszolt rá.

 

Annyit hozzátennék, a negatív érzelem is csak érzelem, mint a pozitív, 

és minden pillanatban valamelyik meghatározza az életünket,

és pálcát törni nem érdemes a másik felett mert nem tudhatjuk mi az oka.

 

Én arra törekszem hogy megpróbálok mindenkit elfogadni olyannak amilyen,

..... nem egyszerű. 

Előzmény: Angbet: (37557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!