Keresés

Részletes keresés

Lord Iffy Creative Commons License 2003.04.07 0 0 82
pár gyöngyszem...:O))


morticia addams Creative Commons License 2003.04.07 0 0 81
Te...te szaporító...!:-)))
Előzmény: Lord Iffy (79)
pdia Creative Commons License 2003.04.07 0 0 80
A bejgli az a Beagle?
Előzmény: sip pista (75)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.04.07 0 0 79
majd faragok egy párat és kiárusitjuk itt a fórumon.:O)
Előzmény: morticia addams (77)
riki86 Creative Commons License 2003.04.06 0 0 78
Sziasztok!

Én minden kutyát szeretek, különösen a kölyköket és az öregeket.

Akiket sosem tartanék, de igazából még csak kiállításon sem nézem meg őket vagy meg sem simogatom azok a következő fajták:

1. Puli
2. Komondor
3. Kuvasz
4. Bobtail
5. Kínai kopasz

Akiket pedig a "minden kutya" kategóriánál is jobban szeretek:

1. mindenféle jópofa keverék (kivéve a direkt mixelt "ez lesz a kemény kutya" fajták (rotti-masztif, dobi-pitbull, stb, stb, egyéb szörnyetegek)
2. Dobermann - a régi és szvsz örök "szerelem"
3. Német Juhász - legsokoldalúbb munkakutya
4. Mopsz - de csak azóta, amióta beszereztünk 1-et.
5. Boxer
6. Magyar vizsla - az utóbbi időben
és még biztosan kihagytam valamelyik fajtát!!! :o)))
Ja igen még a Belga juhász, őket is szeretem.
Tulajdonképpen szeretem a kistestűeket is, akkor ha "kutyaként" tartják őket. Régebben volt egy valahonann kidobott, általunk befogadott Pekingi palotapincsink, mivel akkor már volt a Riki (N.J. keverék), mellette tök jó fej kutya lett a pincsiből is. És most Lufi, a mopsz is tök jó fej, nem egy kis nyafogós öleb. :o)

Előzmény: morticia addams (77)
morticia addams Creative Commons License 2003.04.06 0 0 77
van szuvenyír-méretben is?:-)))
Előzmény: Lord Iffy (66)
morticia addams Creative Commons License 2003.04.06 0 0 76
pont a bull terrierrôl láttam néhány éve egy dokumentumfilmet(talán itt az Animal Planeten is látható néha), és egészen másként nézek azóta rájuk.
kiderült, hogy nagyon kedves, ragaszkodó, játékos fajta. én meg rettegtem tôlük mindig, valahányszor -és rendszerint- valamilyen szekrényméretű verôlegénykopaszcsávó oladalán megpillantottam egyet is...ebbôl is látszik, hogy mennyire nem lehet alkalomadtán elkülöníteni a kutyát az embertôl, és mekkora az ember felelôssége.
amúgy tényleg a legcsúnyább, legfélelmetesebb küllemű kutya - szóval, már egyenesen szép:))
Előzmény: sip pista (75)
sip pista Creative Commons License 2003.04.04 0 0 75
szija! csak most találtam meg eztet..

nekem csak szere van,
pl. bull terrier (annyira csúnya, hogy már szép:-) tényleg)
bejgli
berni pásztor
büdöskuvasz

meg az összes többi

Előzmény: Lord Iffy (72)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 74
Miért, anélkül is lehet?..
Előzmény: Lord Iffy (72)
pdia Creative Commons License 2003.04.04 0 0 73
MI EZ???!! :-))

A régi szép idők, oh... :-)

Előzmény: Lord Iffy (70)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.04.04 0 0 72
ja hogy neked akkor a fü tetszik.
azért ne vegyél egy ilyen görcsöt.:O)))))
Előzmény: Hajnal22 (71)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 71
Nem tudom, én sem ért...
De olyan szép kék...vagy zöld?
Félne a macskámtól? Vagy inkább a nyúltól, az nagyon harcias ám, tegnap megkergette a cicát!
Előzmény: Lord Iffy (69)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.04.04 0 0 70
gigantomániádat elfogadjuk, de mondd már, hogy lehet ezt kedvelni??!!

na, csak ezért nem illettem jelzőkkel, mert tudod...a régi szép időnkre visszaemlékezve...rád való tekintettel...hmmm...:O)

Előzmény: pdia (64)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.04.04 0 0 69
miért, sakk-mattra áll?
nemértek a sakkhoz...:O)))))
Előzmény: Hajnal22 (68)
Hajnal22 Creative Commons License 2003.04.04 0 0 68
Ha ilyen jó képeket raksz fek, holnap veszek egyet! :-))
Előzmény: Lord Iffy (65)
benzintyuk Creative Commons License 2003.04.04 0 0 67
Ja :-))
Setaltatni, usztatni se kell, tok uncsi lenne vele az elet :-) Viszont simogatni nem lehet tul kellemes. Hat megha hozzad dorgolozne!
Előzmény: Lord Iffy (66)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.04.04 0 0 66
megtaláltam az ideális kutyát mindenkinek! ez tutti plusszos befutó.
nem ugat vissza, nem rendetlenkedik, nem kell fodrászhoz hordani..sőt még a nyála sem folyik...:O))))))

Lord Iffy Creative Commons License 2003.04.04 0 0 65
hát miért nem szeretitek ezeket a kis _okos_ szőrös görcsöket?! :O)

pdia Creative Commons License 2003.04.04 0 0 64
Akkor én is belepofázok, jó!
Előrebocsátom, gigantomániás vagyok.
Imádom a:
Harlequin dogot,
Angol masztiffot,
Óriás schnauzert,
Ír farkast,
Akitát,
Dobermant,
Kaukázusi és közép-ázsiai juhászt, stb.

Utálom a:
dalmatákat,
palotapncsiket,
kicsi, hosszúszőrű kutyaparódiákat.

Kedvelem viszont a hosszúszőrű és a rövidszőrű igazi tacskókat. Gyönyörűek, okosak szvsz.

Nekem törpe scnauzerem van. Ellentmondás, tudom... :-)

masztiff Creative Commons License 2003.04.04 0 0 63
Sziasztok!!

A sok emberrel ellentétben én a munkakutyák hive vagyok! Igy:

+Roti
+Bull-Masztiff, Cane Corso, Bordouxi
+német juhász

De valahogy minden kiegyensúlyozott és kedves kutyát szeretek. És nem is a fajtákat nem birom, hanem a gazdákat, aki idegbetegnek neveli szegény kutyáját, aki nem tehet semmiről. A jószivű melákok meg különösen a kedvenceim! A kellő nevelés és hozzáértés hiánya csinál a kutyukból agressziv fenevadakat.

morticia addams Creative Commons License 2003.04.04 0 0 62
na...nincs több kedvenc és nemannyira kedvenc fajta? :)
csupaszabo Creative Commons License 2003.04.01 0 0 61
Borzasztó! Egyébként kipróbáltátok már /és itt elsősorban a lógó szemhéjú fajták tenyésztőihez szólok/ hogy milyen érzés, ha az alsó szemhéjatok kiszárad? Én kipróbáltam, 10 percig bírtam, utána azt hittem, megőrülök. Nem hiszem, hogy készakarva szenvedést kellene okozni a kutyáknak, és ennek érdekében eleve betegnek kellene őket tenyészteni.
Előzmény: Lord Iffy (60)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.04.01 0 0 60
hát ez a kedvenced, nem? :O))))))
remélem nem vetted tényleg komolyan. csak vicc. látod kapott mindenki a kedvencéről egy képet.:O)
Előzmény: csupaszabo (59)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.31 0 0 59
Hát a kép miatt. Mivel pont egy ilyen szörnyeteget tettél fel?
Előzmény: Lord Iffy (58)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.31 0 0 58
???
ezt most miért kérdezed?
Előzmény: csupaszabo (57)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.31 0 0 57
Ártottam én Neked? Vagy csak egyszerűen utász?
Előzmény: Lord Iffy (56)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.31 0 0 56
egy kb fél kilós nyáltömeggel sikeresen beborította a kezemben tartott frissen vásárolt meleg szendvicsemet.
fúúúúúúúúj.:O))))

akárhogy is kerestem, nyálasat nem találtam neked. nyálat képzeld oda.:O)

Előzmény: csupaszabo (55)
csupaszabo Creative Commons License 2003.03.28 0 0 55
Az én kedvenc kedvencem a MUDI!!!
Miért? Mert kevés ember tudja, milyen fajta, tehát nem akarják ellopni. Amúgy meg a tulajdonságaiért, mert bár nem egy szuper küllemű fajta, ami a szívében és a fejében van, az maga a kis magyar csoda!
Még kedvenceim: a papillon, mert bár társasági kutya, de valami eszméletlen szolgálatkész kis jószág. Tudtátok, hogy létezik mozgássérült-segítő papillon, aki berakja a ruhákat is a mosógéppe, kiveszi a tiszta ruhát, kinyitja a hűtőt, odaviszi a gazdihoz a kért dolgokat stb.. Mindezt egy 30 cm-nél kisebb kutyus. Az én Cognac nevű papillonom is iszonyú jó fej, még vaddisznóhajtáson is részt vett velem együtt!
A harmadik szívszerelmem a cairn terrier, aki a westie ősi, színes változata, az IGAZI HEGYLAKÓ!
Ez a fajta, bár terrier, az átlag terriernél sokkal nyugodtabb és hiiggadtabb, de azt nem tűri, hogy packázzanak vele. A vele kikezdő nagyobb kutyáknak kapásból a torkát kapja el alulról, a faluban egy kuvaszt úgy kellett kiszedni Totókám szájából, már alig élt a kuvasz.
Az általam nem kedvelt fajták élén a csivava áll, utána következnek az agresszív kutyák /fajtától függetlenül, és a nyáladzó mastiffok, élükön a mastino napoletano. Az egyik CACIB-on a mellettem álló nápolyi megrázta a fejét és egy kb fél kilós nyáltömeggel sikeresen beborította a kezemben tartott frissen vásárolt meleg szendvicsemet. Azóta utálom ezt a fajtát.
morticia addams Creative Commons License 2003.03.26 0 0 54
hát...ehhez képest tényleg sokkal szerencsésebb helyzetben vannak azok a fajták, akiket egyelôre "csak" nyírnak-vágnak...nekik legalább, néhány "gondatlan" ember miatt, van egy esélyük..
Előzmény: Babyboo (53)
Babyboo Creative Commons License 2003.03.26 0 0 53
dehogy urban legend, pont olyan emberi túlkapás, mint a gülüszem.
Előzmény: morticia addams (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!