Keresés

Részletes keresés

Mago Creative Commons License 2003.03.21 0 0 24
Azért az egy kicsit más volt, akkot Kína ki volt szolgáltatva a világnak.
Banálisan megfogalmazva volt elöször az ezüstöt teáért, amikor már a fejlett világnak kevés ezüstje volt rávették őket, ugyanmár fogadjanak el érte ópiumot.

Most viszont minden téren egyenlő lesz az USA-val, csakhogy van egy gyengepontja rá van szorulva a közel-keleti olajra.

Előzmény: luis3 (23)
luis3 Creative Commons License 2003.03.21 0 0 23
Szvsz Kína fogja lenyomni az USA-t- gazdaságilag. Kérdés hogy az USA erre hogy fog reagálni.
Ne felejtsétek: a XIX. század jó részsében Kína bonyolította a világkereskedelem 40%-át!
Jó esály van hogy ez nemsokára újra így legyen. Kínának több mint 10 éve 7-8%-os GDP növekedése van, amiről a többiek csak álmodoznak.
Ace Rodstein Creative Commons License 2003.03.21 0 0 22
Amerika vs. Eurázsia vs. Dél-kelet Ázsia

(c) George Orwell

Mago Creative Commons License 2003.03.21 0 0 21
"De tévedés azt hinni, hogy ennek nem lennének súlyos következményei, amik ránk is hatnának."

Pontosan ezért fontos, mert egy atomháború mindenkire hat a földön. Ezt lenne jó elkerülni. Aki viszont csak az erővel tud bármit is elintézni, az növeli ennek a veszélyét.

Előzmény: Gép-ész (18)
Mago Creative Commons License 2003.03.21 0 0 20
Egyetlen normális ember nem örül semmiféle háborúnak/robbantásnak.
Itt egy lehetséges veszélyről folyik vita.

"Mondanám, hogy legyen nektek 3. világháború..."

Kösz, rendes vagy, mi nem kérünk belőle.

Előzmény: Gép-ész (14)
cneliknevcnelik Creative Commons License 2003.03.21 0 0 19
A kishitűek megint tévedtek:(((( Az USA győzelmével megoldotta a zsidókérdést is! Jajj annak, aki a zsidókhoz nyúl!!!!!
Új korszak kezdődik, az olcsó olaj elárasztja a világot és soha nem látott fellendülést hoz az eddig szenvedő iraki népnek.
Lehet, hogy ezzel egyben az USA egy nehéz kérdést is feltett az EU-nak? Figyelmeztetés, hogy csak egy szuper hatalom létezhet minden tekintetben!!!
Gép-ész Creative Commons License 2003.03.21 0 0 18
Nekem valahogy akkor is úgy tűnik, hogy ti örülnétek ennek. Ez jön le az eddigiekből. OK, hogy nem sajnálnátok az amerikaiakat, rendben. De tévedés azt hinni, hogy ennek nem lennének súlyos következményei, amik ránk is hatnának.
Előzmény: ALADÁR (17)
ALADÁR Creative Commons License 2003.03.21 0 0 17
Tévedés. Mi nem örülünk. Sőt inkább tartunk tőle. De ha valahol hatalomra kerül egy hasonló ŐRÜLT mint a Bushman, és megvan a kellő háttere egy ilyen akció végrehajtásához, akkor elvileg bármikor megteheti.
Előzmény: Gép-ész (14)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2003.03.21 0 0 16
Á csak egy elmebeteg örül a háborúnak, mi csak azt feszegetjük, mi lenne "ha"....Mert sajnos egyszer csak valaki bekattan és megnyomja azt a piros gombot...
Előzmény: Gép-ész (14)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2003.03.21 0 0 15
Ja, én is csodálkoztam, de itt az Indexen volt egy cikk róla anno...
Előzmény: Mago (12)
Gép-ész Creative Commons License 2003.03.21 0 0 14
Jól értem, hogy ti annak örülnétek, ha valami elmebeteg állat atombombát robbantana az usában? Csak gratulálni tudok. Idióták vagytok. Mondanám, hogy legyen nektek 3. világháború, csak az a baj, hogy én is ezen a Földön élek.
Mago Creative Commons License 2003.03.21 0 0 13
Elsősorban, gazdaságilag.
Aztán még később technikailag és katonailag is.
Előzmény: keletmagyarorszag (11)
Mago Creative Commons License 2003.03.21 0 0 12
"Már találtak koreai ballisztikus rakétamaradványokat Alaszkán"
És senki nem vette észre, hogy kilőték?
Se az oroszok, se a japánok, se Kína, se az USA?
Előzmény: keletmagyarorszag (2)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2003.03.21 0 0 11
"hogy 20-30 év múlva lenyomják békésen is az USA-t"

Ezt hogy érted ?

Előzmény: Mago (10)
Mago Creative Commons License 2003.03.21 0 0 10
Szerintem:

- Kína nem, ugyanis ők is tudják, hogy 20-30 év múlva lenyomják békésen is az USA-t. Minek kockáztatni?
- ÉKorea sem mivel nem fanatikusok, pontosan tudják mi lesz utána, van elég problémájuk, inkább csak fenyegetőznek
- Oroszokra is igaz, ami ÉKoreára, de itt még elképzelhető egy SZU álmot kergető politikus, viszont a hadsereg szerintem ez esetben közbelépne, másrész akik Jelcin és most Putyin mögött állnak nem hagynák.

keletmagyarorszag Creative Commons License 2003.03.21 0 0 9
Ha meg tényleg fenyegetve lesz az USA akkor minden szívfájdalom nélkül bevetné a nukleáris arzenálját...Nagy ívben s*rna mindenkire,(ENSZ, EU, NATO)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2003.03.21 0 0 8
Mi is morognánk(morogtunk? a'la balkán) ha a szomszédban lőnének...
Előzmény: tudós (6)
ALADÁR Creative Commons License 2003.03.21 0 0 7
Nem is Amerika lőne, hanem Észak-Korea.
Előzmény: keletmagyarorszag (4)
tudós Creative Commons License 2003.03.21 0 0 6
Ja, az meg, hogy az irakkal szomszédos arabok szintén rossz szemmel nézik az iraki akciót, az le van szarva.
Előzmény: keletmagyarorszag (5)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2003.03.21 0 0 5
Ja meg ugye a szomszéd(Kina meg az Oroszok) se néznék jó szemmel az egészet....
Előzmény: ALADÁR (3)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2003.03.21 0 0 4
Hö... de Koreában nincs olaj...:)
Előzmény: ALADÁR (3)
ALADÁR Creative Commons License 2003.03.21 0 0 3
Úgy bizony.. Lehet, hogy hamarosan seggbelövi őket egy atomtölteű rakétával?
Előzmény: keletmagyarorszag (2)
keletmagyarorszag Creative Commons License 2003.03.21 0 0 2
Ja, nem beszélve szomszédjáról, Észak Koreáról...Szerintem nagyobb veszély mint Irak...
Már találtak koreai ballisztikus rakétamaradványokat Alaszkán...Inkább ezzel foglalkozna Amerika...
Előzmény: ALADÁR (1)
ALADÁR Creative Commons License 2003.03.21 0 0 1
Talán egyszer lesz Kína az?? 1. Van atombombája, 2. Van óriási hadserege, 3. És nem igazán Amerika-barát.
Előzmény: Mago (-)
EON Creative Commons License 2003.03.21 0 0 0
remélem egyszer rettegni fog a sok militáns amerikai állat
Előzmény: Mago (-)
Mago Creative Commons License 2003.03.21 0 0 topiknyitó
Mit fog tenni az USA, ha lesz egy olyan állam amely atomfegyverekkel rendelkezik és ott egy nyíltan amerika ellenes elmebeteg veszi át a hatalmat. Akkor is neki fog esni?
Most nincs ilyen, de előbb-utóbb lesz ilyen.
pl. Pakisztánba simán elképzelhető, Iránnak is lehet még atomfegyvere.
Akkor mi lesz?

(Tudom, tudom ez már a 500-adik ilyen topik)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!