Keresés

Részletes keresés

Sörpa Creative Commons License 2003.03.19 0 0 14
A Terkepek\MapSource\Pilis könyvtárba betettem egy kis mintát, leírással együtt. Itt nem a térkép a lényeg, hanem a módszer.
Előzmény: sala71 (7)
olahtamas Creative Commons License 2003.03.19 0 0 13
Pedig repülni repülővel autózni autóval mapsource formátumot meg mapsource-val olvasni érdemes :))
Előzmény: Cirby (10)
Sörpa Creative Commons License 2003.03.19 0 0 12
Milyen jó kis topic. :-))
Piret: A FAQ-ba írd bele légyszi, hogy a abcd.plt.txt-ba csupa kis betű lehet. Én egy fél napot szívtam vele. :-(
Lud: Tényleg jó lenne tudni, hogy milyen terep áll előttünk. A találkozási pontok magassága helyett, én a szakasz hosszát és a szintkülönbségét adnám meg. Lehetséges szerintetek olyan paraméter megadása egy úthoz, ami a kijelzőn nem látszik, de lekérdezhető(mint pl. az kutak nyitvatartása, tel. száma)?
olahtamas Creative Commons License 2003.03.19 0 0 11
Ha van sok sok pontos tracklogod annak az ftp-re való feltételével.
Azt is jó volna lefektetni, hogy legyen valami szöveges hozzáfűzött információ pl.: itt-meg ott nem volt jó a vétel vagy itt letértünk a hivatalos turistaútról a mérést végezte xy dátum stb...
Minél több bejárt túristautunk van annál jobb.
Szerintem az volna az igazi ha irányonként három-három mért tracklog alapján készülnének a turistautak.

Üdv T.

Előzmény: sala71 (7)
Cirby Creative Commons License 2003.03.19 0 0 10
Biztos nincs neki.
Előzmény: olahtamas (8)
Cirby Creative Commons License 2003.03.19 0 0 9
Javaslom azt a bizonyos FAQ-t, amit Lud említ (1)-ben!
Előzmény: sala71 (7)
olahtamas Creative Commons License 2003.03.19 0 0 8
A mapsource az miért nem jó ?
Előzmény: grapepicker_ (6)
sala71 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 7
Szívesen segítenék. Van egy-két friss tájfutótérképem: Sötétvölgy, Imsósi-erdő, Váralja, Ürgemező. Sajna a kis sárga még nem eszi meg a térképet, de szívesen segítek. Ha elküldené valaki az instrukciókat, mit mivel, milyen sorrendben, és aztán hová. Olvasgattam a gps-topikot, de nem tiszta a dolog.
Előzmény: Lud (3)
grapepicker_ Creative Commons License 2003.03.19 0 0 6
Valaki le tudna irni, hogyan tom pc-n megnezni a mapsource-s térképeket? pl a bükk térképet.
probalkaztam a mapdecode-al, de ez a nemet nyelvu progi nem emberi :)
Cirby Creative Commons License 2003.03.19 0 0 5
Bővíteném a listát:

Jelölések:
- : vonal
+ : kereszt
3 : háromszög
4 : négyzet
o : kör
b : barlang (omega)
Q : körút
= : sífutóút
u : bögre, pohár
oo: kerékpárút

SkóT Creative Commons License 2003.03.19 0 0 4
Kukucs! Egyelőre ennyi!
Lud Creative Commons License 2003.03.19 0 0 3
Dehogyis.

Minden mániákust szivesen várunk aki a dallasznézés meg a fűnyírás helyett szabadidejében x programmal beszkennel egy térképet, y-al bekalibrálja és firkál rá, majd A B C programokkal szöszmötölve további órákat meghatódástól könnyes szemekkel figyeli azt a pár vonalat ami megjelent a GPS készüléke kijelzőjén.

Előzmény: Zsoldos (0)
Cirby Creative Commons License 2003.03.19 0 0 2
Na, én is itt vagyok! :-)
Lud Creative Commons License 2003.03.19 0 0 1
Zsoldos Creative Commons License 2003.03.19 0 0 0
aszondod 0 keresnivalóm itt?
Előzmény: Lud (-)
Lud Creative Commons License 2003.03.19 0 0 topiknyitó
A GPS topik mellékvágányaként létrehoztam ezt az új fórumot melynek célja, h útmutatóul szolgáljon az amatőrök és profik számára a GPS-es (topo)térképkészítés mikéntjéről.
Remélhetőleg mindenki választ kap kérdéseire, miként gyűrheti be GPS készülékébe kedvenc túravidékét, fatornyos faluját, kertjének hét szilvafáját.
A topik teret enged a szárnyát bontogató túratérképkészítő projektnek, h egyeztessék módszereiket, információjukat, és ennek nyomán frankó GPS-es topotérképek sora készülhessen el.

A Törzsasztal GPS topikja továbbra is az általános kérdések és válaszok terepe, ha a hozzászólásod nem kapcsolódik a térképkészítéshez, akkor inkább ott próbálkozz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!