kezdésnek...
"Továbbra is éleződik a kormánypártok és az ellenzék viszonya. Jószerivel – legalábbis hivatalosan – már beszélő viszonyban sincsenek egymással a felek. Az elmúlt hetek legviharosabb konfrontációjához vezetett, hogy a kormánykoalíció képviselői elutasították az ellenzék által kezdeményezett javaslatot a két vizsgálóbizottság tagjairól. Indoklásuk szerint Burány Sándor (MSZP) és Eörsi Mátyás (SZDSZ), az ellenzék által ajánlott elnökök túlontúl érintettek voltak a vizsgálandó ügyekben. Burány például azért lenne elfogult a kormány kinevezési ügyeit vizsgáló bizottság élén, mert „valótlanokat” állított a Torgyán családról. Míg Eörsi, akit Simicska Lajos APEH-elnök éppen a vizsgálóbizottság sikertelen felállításának napján jelentett fel rágalmazás miatt, az APEH ügyeit vizsgáló bizottság elnökeként volna összeférhetetlen. Válaszul az ellenzéki pártok kivonultak az ülésteremből, majd visszavonták aláírásukat a NATO-csatlakozáshoz kapcsolódó, a kormány mozgásterét bővítő, alkotmánymódosító ötpárti megállapodásról."
"Az ellenzék részvétele nélkül zárta le a jövő évi költségvetés részletes vitáját az Országgyűlés december elsején. A képviselők egy része a kormány kinevezési gyakorlatát vizsgáló bizottság létrehozásának akadályozása miatt választotta a tiltakozásnak azt a formáját, hogy kivonult az ülésteremből. A büdzsé tervezetéhez több mint félszáz módosító indítvány érkezett, így - a kormánypárti javaslatok nyomán - lassan körvonalazódik, milyen fontossági sorrendet állít fel az új hatalom a pénzek elosztásánál." - 1999 évi ktgvetési v.
"„Az ellenzéki pártok sajnálatos módon nem tudtak megállapodni arról, hogy közös jelölteket állítsanak a médiakuratóriumok elnökségébe, így kénytelen vagyok azt javasolni, hogy az Országgyűlés csak a kormányoldal jelöltjeiről szavazzon.” Arra már a parlament elnöke sem számított, hogy a Duna Televízió esetében a kormányoldal sem tud megegyezni a jelöltekről. Ez persze nem menti fel az Országgyűlés elnökét a felelősség alól, és mint ismeretes, az MSZP- és az SZDSZ-frakció tiltakozásul kedd este kivonult az ülésteremből, valamint lemondásra szólította fel az elnököt."
"Keller László erre azt kérte, hogy a levezető elnök - aki az ugyancsak szocialista Szili Katalin volt akkor este - adjon szót a miniszterelnöknek, hogy kifejthesse, mit ért azon, hogy az ellenzék hazaáruló. Ezt Szili elutasította, mivel nem ügyrendi kérdésről volt szó, amit azonnal meg lehetne válaszolni. Erre a legnagyobb ellenzéki párt kivonult az ülésteremből, a kormányoldal további megjegyzései közepette." 02.02.05.
"Kivonult az ellenzék az alkotmányügyi bizottság üléséről
A szocialisták szerint a köztársasági elnök alkotmányellenesen küldte vissza megfontolásra az Országgyűlésnek a pénzügyi tárgyú törvények módosításáról szóló jogszabályt, ezért annak újbóli, keddre tervezett zárószavazásán az MSZP nem vesz részt. Közben az MSZP és az SZDSZ kivonult az alkotmányügyi bizottság üléséről, ahol a kormányoldal beszavazta a törvénycsomagba, hogy egyetemes postai szolgáltatónak a Magyar Posta Rt.-t kell tekinteni.
MTI (ugyelet@mail.index.hu)
2001. június 25., hétfő 17:54"
"Kivonulások napja a Parlamentben
Az MSZP és az SZDSZ semmit nem szavaz meg a rendkívüli ülésen
Bogád Zoltán, Fodor Bori
2001. június 26., kedd 12:20
Az MSZP ahonnan lehetett, kivonult a Parlament keddi rendkívüli ülésnapján. A szocialisták előbb az ügyrendi, majd a költségvetési bizottság ülését hagyták ott, majd a plenáris ülésről távoztak a napirend megszavazása előtt. A szocialisták a pénzügyi törvénycsomag módosításának megszavazása és az MTI tanácsadótestületének létszáma ellen tiltakozott. A parlament azonban Bayer Józsefet 207 igen szavazattal, 1 tartózkodás mellett, ellenszavazat nélkül szavazta meg az MTI tanácsadó testületébe."
"2001. november 21. 18:37
MTI
Kivonultak a szocialisták és a szabad demokraták az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságának szerdai üléséről, miután a kormánypárti többség leszavazta azt az MSZP-s javaslatot, hogy az Alkotmánybíróság (AB) ítélőtáblákra vonatkozó határozatára tekintettel napolják el a büntetőeljárási törvényhez benyújtott módosító indítványok tárgyalását."
"Kivonult az ellenzék a költségvetési bizottságból
2001. október 30. 10:14
MTI
Kivonultak az MSZP és az SZDSZ képviselői a költségvetési bizottság üléséről, miután a testület jóváhagyta a Domokos László fideszes alelnök által kiegészített napirendet. A keddi ülésre eredetileg tervezett napirendhez két módosító javaslat is érkezett."
"Pokorni szerint a felhatalmazási indítvány lehetővé tenné, hogy a kormány parlamenti felhatalmazás nélkül dönthessen olyan NATO-kötelezettségek teljesítéséről, mint a légtér átengedése. Emlékeztetett arra is, hogy a kormány ezt a jogi megoldást már két évvel ezelőtt a parlament elé terjesztette, akkor azonban az MSZP kivonult az ülésteremből. Pokorni szerint a legutóbbi hatpárti találkozók alkalmával Kovács László mereven elzárkózott a változtatás elől. Juhász Ferenc, az MSZP alelnöke ugyanakkor közölte: korábbi hatpárti tárgyalásokon ő, majd most Brüsszelben Medgyessy is megerősítette, hogy az V. cikkellyel kapcsolatos módosításokról készek tárgyalni, de más kérdésekben a kormány hatáskörének bővítéséhez nem nem járulnak hozzá."
"Utolsó ülés: kivonult az ellenzék, folytatódott a marakodás
2002. február 26. kedd 13:08
A köztársasági elnök békítő beszéde ellenére az országgyűlés utolsó ülésnapján is egymásra támadtak a pártok. Az MSZP egyetértett Mádl gondolataival, azonban a Fidesz viselkedését bírálta, míg Csurka István a MIÉP elnöke ellenzéki túlsúllyal és hazudozással vádolta a médiát. Nem sikerült a kormányoldalnak elérni, hogy napirendre kerüljön a médiatörvény módosítása. Az ezt megakadályozó szavazás után a szocialisták és az SZDSZ kivonult az ülésről."