Még csak nem is illetlenség. A PHPNuke azért van, hogy használják. Az egyetlen feltétel, hogy ha valaki átdolgozza, vagy csak úgy ahogy van, továbbadja, akkor benne kell hagyni az eredeti jogi szöveget. Ennyi.
A dolog kábé olyan, mintha valaki venne egy pogácsaszaggatót, és az azzal készült süteménnyel kínálná a vendégeit. Egy szóval sem állítja, hogy kézzel formázta a tésztát, és a szaggatón is rajtahagyta a cégjelzést.
lelopták, hát lelopták. Legalább valami jól kinéző oldalt választottak volna.
De úgy tűnik, a Jobbik helyesírásból a rosszabbik...
"Megütközéssel olvastam a kormánypárti rádiós kurátorok húsvéti Vasárnapi Újság c. rádiós műsor elleni támadásukat."
Itt legalább két durva nyelvtani hiba van. Lehet-e őszintén hinni a nemzetféltésében annak, aki a nemzet legnagyobb kincsét, az anyanyelvet nem ismeri?
Én tudom, hogy nemhogy hasonlít, de tök ugyanaz. Ismerem azt az őrült oldalt, járok oda röhögni rendszeresen. :-)
Semmi szörnyűlködés, csak furcsa, hogy pont most nem tudom elérni... pedig csak a forrást néztem volna meg, hátha találok valami utalást, hogy melyik volt előbb.
Ejnye, azért az olvtársakat sértegetni fölösleges, kedves Újlaki, ha kérhetlek.
Turulmadár előszeretettel ugrik neki az SzDSz-nk, főleg informatikai vonalon, s egy illetlenséget nevez lopásnak.
De majd írok is a portálnak, hogy tegyék ki alulra azt a copyright info-t ami jelzi a PHPNuke-ot.
De legalább kiderült, a meta mezőkben is benne hagyták ezt az infót.
Ez legyen a legnagyobb hibája az SzDSz-nek! :-)
lm
P.S.
Talán Répássy pajtás mondta egy esti híradóban, hogy a kormánypártok az Euroatlantic (informatikai) Rt. szerződéseinek feltúrásával (400 misi - lm) akarják elleplezni a Ron Werber 2.3 milliós szerződését. :-)
Ez a rövid vita-utánzat borzasztó tanulságos volt számomra.
Néhány seggfej itt folyamatosan hol lopással, hol hazugsággal vádol minden bizonnyal mindkét dologban ártatlan embereket. Itt azonban nagyon rövid idő alatt kiderült, hogy ki a hazug, ki az, akit nem érdekelnek a tények, csak az a fontos, hogy onthassa saját ostobasága alaptalan termékeit. Szégyellem magam helyettetek, fiúk.
``Free software'' is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of ``free'' as in ``free speech,'' not as in ``free beer.''
Free software is a matter of the users' freedom to run, copy, distribute, study, change and improve the software. More precisely, it refers to four kinds of freedom, for the users of the software:
o The freedom to run the program, for any purpose (freedom 0).
o The freedom to study how the program works, and adapt it to your needs (freedom 1). Access to the source code is a precondition for this.
o The freedom to redistribute copies so you can help your neighbor (freedom 2).
o The freedom to improve the program, and release your improvements to the public, so that the whole community benefits (freedom 3). Access to the source code is a precondition for this.
Turulmadár,
már megin tullősz a célon. Ehhez semmiköze ahhoz, hogy a SZADI milyen minisztereket adott. Sokkal profánabb dolog áll mögötte: a bunkómagyar szemléletmód. Nem tellik Coldfusion-ra, IBM Websphere-re, SUN ONE application serverre és eztet szégyenlik az urak. Nincs pénzük rongyot rázni. Lányos zavarukban inkább kitörlik a PHP-Nuke-ra utaló jeleket. Magyarországon szégyen. Szájliberális barátaink 2001-ben gyönyörű szónoklatokat tartottak a szabad szoftverek jelenőtségéről az ország házában, miközben a fidesznáci kormány jesszusisten ilyet írok (sic!) a "mi pénzünkből" támogatást juttatott az LME-nek szabad szoftverek magyarításának a támogatására. A Free Software Foundation-ról és az open source movement-ről annyit kell tudni, hogy egy olyan liberális mozgalom amely talán a legnagyobb hatást gyakorolta az IT iparra, sőt a világ társadalmaira atéren, hogy az információs rendszerekhez való hozzáférés és ezek használata mindenki számára lehetővé váljék törvényes keretek között, még azok számára is, akik anyagi helyzetüknél fogva nem képesek megfizetni a Micro$odt-adót és ezért a Linux és a GNU szoftverek megjelenése előtt kénytelenek voltak illegális, lopott szoftvereket használni.
No ennyit az SZDSZ liberalizmusáról, amely szégyenli a liberalizmus gyümölcsét :D
Tub, tévedsz, vagy nem akarsz a tényekre figyelni.
A PHP-Nuke a GPL alá eső szoftvertermék. Ez azt ejelnti, hogy szabadon terjeszthető, szabadon másolható, szabadon átalakítható, csak a programban fel kell tüntetni az eredeti alkotó(k) nevét (is).
A felhasználásra viszont nem vonatkozik semmilyen megkötés. Ha a felhasználást nevezed lopásnak, az egy oltári nagy marhaság: a program azért készült, hogy felhasználják.
A kérdéses web-helyen viszont külön oldalon feltüntetik a program forrását, több link is mutat a PHP-Nuke oldalára, szóval mind a jog, mind az etikai és a jó erkölcs szempontjából rendben van a dolog.
A lopás természetesen nagy bűn. De ezzel majdnem azonos súlyosságú - vagy talán még nagyobb? - vétek valakit lopással vádolni igaztalanul.
Miért?
Ezt elmagyaráznád?
Végre egy normális, nézhető kereskedelmi tévé.
Nektek ott van a baloldai köztévé, és a rengeteg balliberális kereskedelmi adó.
Tőlünk ezt az egyetlen egy adót is sajnálod?
Nem vagy egy kicsit telhetelen?
Mindent a munkásosztálynak!
No, erre én is kíváncsi lennék. Egészen pontosan melyik részét sérti a GPL-nek az, hogy az SZDSZ honlapján nincs link a honlap készítéséhez felhasznált program honlapjára?