Mecsoda kavarodás.:))) Biztosan a Nemzeti Magyar Front volt a tettes, vagy a Front a Magyar Nemzetért, de ezeket a fránya, világrengető, közismert össznemzeti szervezeteket a galád yard mindig összekeveri.:DDDD
A www.police.hu internetes portálon korábban az ORFK részéről megalapozatlanul állítottuk, hogy a Magyar Nemzeti Front több tízmillió forintot követelt volna kormányzati szervektől és a kifizetés elmaradása esetében célpontok felrobbantásával fenyegetőzött volna, ezáltal megsértettük a Magyar Nemzeti Front jóhírnév védelméhez fűződő személyiségi jogait.
NSZ • 2003. november 24. • Szerző: Falusy Zsigmond
A Magyar Nemzeti Front szervezésében mintegy harmincan tiltakoztak szombaton a Sorstalanság forgatása ellen Piliscsabán, ahol a szívcsakrától Boldog Özsébig újból szó esett a filmkészítés megannyi buktatójáról.
Amikor a piliscsabai lőtér felé vezető aszfaltúton megpillantjuk Bojti Györgyöt, először azt hisszük egy turmixgépet hoz magával, később ugyanezt egy óriási hajszárítónak véljük, végül kiderül, hogy csak egy kazettás magnetofon.
– Tudják, a táltosdalnokok közül nekem Sólyomfi Nagy Zoltán a kedvencem – vezet be zenei ízlése rejtelmeibe, majd némi tűnődés után lehunyja a szemét, és a cserjésben nekiáll, hogy szétkergesse a tüntetést fenyegető esőfelhőket.
A lőtér bejáratánál ekkor már mintegy harmincan tiltakoznak az ellen, hogy koncentrációs táborok díszleteit építsék fel a magyarság egyik legszentebb helyén, a Pilisben. Szitál a köd és Kecskés Csabától, a Magyar Nemzeti Front piliscsabai tagozatának vezetőjétől azt kérdezzük, miért éppen szombatra szervezték a tiltakozást.
– Ha elolvasták volna a meghívót, tudnák, hogy nem szombatra – mondja Kecskés úr, akinek, ha tehetünk egy finom, ám annál fontosabb distinkciót, nem gengszteresen, inkább nemzeti radikálisan rövid a haja.
– De ma szombat van – erősködünk. – November 22-e.
– Nem: ma az Enyészet havának Nyék napja van – feleli.
– És holnap mi lesz?
Kecskés úr tűnődik.
– Hát ezt hirtelenjében nem tudnám megmondani – feleli végül. – De ha akarják, elküldöm maguknak e-mailen.
Ajánlatát elutasítjuk, és nem biztatjuk azzal kapcsolatban sem, hogy a Népszabadság egész oldalas közérdekű hirdetésként jelenteti majd meg az ősi magyar naptárat és a rovásírást. Később beszélgetni kezdünk a Magyar Nemzeti Front néhány tagjával, akik a nevüket nem mondják meg, viszont saját bevallásuk szerint „egyszerű, dolgos, keresztény emberek, akik becsületes munkával keresik kenyerüket”.
– Azt se engednék, hogy a Siratófalnál fallabdaversenyt rendezzenek – mond egyikük egy könnyen követhető hasonlatot arra, miért nem akarják a filmeseket Piliscsabára engedni.
A kazettás magnóból eközben táltos-zene szól, „sólyom, szállj a Naptól a Földünkre”, énekli néhány férfi és nő, Bojti úr pedig, úgy tűnik, felhagy a fellegek elkergetésével. A szombatiba írnak, kérdezi egy Schuster Lóránt-szerű ember, és már mosolyog is, mert ez a poén itt, hogy nem a szombati számot gondolja ő, hanem a Szombat című kiadványt, amit köztudottan zsidók tartanak a markukban, őneki pedig semmi nem hiányzik ott lent, mutat a nadrágja felé, ő teljesen egyben van. És mi, kérdezi tőlünk, de sietünk megnyugtatni: mi csupán Kun Béla kézivezérelt emberei vagyunk, akiket a kommunista vezető a sírból, mintegy posztumusz irányít, a kényesebb utasításokat pedig közvetlenül a Kremlből kapjuk, egy nagy, piros, Lenin-fejjel telematricázott telefonon.
Fél négykor aztán Kecskés úr a második világháború áldozatainak tiszteletére egyperces néma megemlékezésre szólít fel, majd Bojti Györgyöt hívja a mikrofonhoz. Nem tudnánk megmagyarázni, miért, de rosszat sejtünk. A táltosdalok kedvelője előrejön, és minden különösebb előkészítés nélkül egy általa „révüléses álomnak” nevezett történet elmondásába kezd. Nem értjük, mi köze van mindennek a Sorstalansághoz, mert ha jól vesszük ki, az egy békáról szól, aki a mocsárban él a többi békával együtt. A mocsár langyos és hínáros, a béka nem vágyik el innen, ám egyik nap madarat pillant meg, később neki is tollai nőnek, és felemelkedik, városokat lát, folyókat, völgyeket, és végre érzi, hogy mi a szabadság.
De szép, mondja valaki.
Az ezt követő programpontokat szinte játszva abszolváljuk: Kecskés Csaba tolmácsolásában meghallgatjuk Boldog Özséb imáját, ami „egy nagy tűzgömbbé, erős akarattá teszi, amit szeretnénk”, majd megtudjuk, ha tenni akarunk valamit a Pilis meggyalázása ellen, egy rövid tiltakozást kellene aláírnunk. A szöveg a filmforgatást a magyarok szakrális helye elleni alattomos támadásnak tekinti, és szerzői követelik a „hitgyalázást kimerítő ötlet szerzőinek gyorsított eljárásban való felelősségre vonását”.
A tüntetők tapsolnak, egy asszony zászlót emel a magasba, amely Nagy-Magyarországot a turulmadárral és egy karddal kombinálja. Köd van. Himnusz, székely himnusz, gyertyagyújtás. A tel-avivi repülőtéren egy tábla fogadja az érkezőket, mondja a Schuster Lóránt-fejű, amire az van írva, hogy itt szép lehetsz, de okos nem. Hát ehhez mit szólunk?
Nagyon sok balliberális topiktárs a szélsőséges szavat/kifejezést használja.
Mi a különbség a "radikálizmus" és a "szélsőségesség" között?
Megosztanák velem okosságukat, bölcsességüket?
Előre is nagyon köszönöm.
Sajnos nem tettem idézőjelbe az egészet.
Így azt a hamis látszatot keltettem: én is ott vagyok.
Nem. De kiváncsi vagyok, milyen lesz?
Nem örülök, mert az aprózódás nem jó.
ezeket miért nem akkor írtad le, amikor reálisnak tűnt, hogy a miép bejut a parlamentbe, esetleg, a választások egyik nyertese lesz. ha így alakultak volna a dolgok (mondjuk úgy, hogy esik az eső a választás napján, és kevesebben mennek el szavazni) akkor most istenítenéd a Pistát. Persze az is igaz, hogy egy hullát a legkönnyebb rugdosni. bírom ezt az erkölcsi magasságot.
"A Magyar Nemzeti Front elkötelezetten harcolni fog a magyarság és Európa ellenségeivel. " pompás, de én pl. utálok harcolni, verekedni, háborúzni, ilyesmi.
"Akkor kéretik elővenni és példásan megbüntetni azokat a bolsevista férgeket, akik a tavalyi választási kampányban nem egy alkalommal támadtak meg fideszeseket, MDF-eseket, miépeseket. " forrást kérek, meg persze azt hogy, hol lehet utánanézni, milyen ítéletek születtek, hisz a jobboldaliak törvénytisztelő emberek, akik feljelentést tettek a rendőrségen, ha bántalmazták őket.
"Az ilyesmi a komcsik prolik sajátja.
A Magyar Nemzeti Front a magasrendű tradicionális jobboldaliság pártja."
látom a magasabbrendűséged nem akadályoz meg benne, hogy simán komcsi prolinak tituláld azokat, akik nem értenek egyet veled. gratulálok. szerintem az ilyen mentalitás miatt bukott a jobboldal, és nem a csalás-médiabefolyás-hazudozás-verekedés miatt.
üdv
Szkeptikus vagyok minden párttal, így az MNF-fel szemben is. Fogadkozásaitok, hogy mi majd mások leszünk, nem nyugtat meg. Nem lesztek mások. Egyébként pedig az un. jobboldal alapvető baja: eszmei anarchia. Nincs egy letisztázott célkijelölés. S vigyázat: ez a nép nem akar megmaradni. Hiába ajánlkoztok orvosául. EL AKAR PUSZTULNI!
Valami elindult. Megalakult - de facto - az új, korszerű, egyértelműen jobboldali párt, a Magyar Nemzeti Front. Az alapítók szilárd meggyőződése szerint, ezzel egy jelentős politikai űr került kitöltésre, elfoglalásra. A rendszerváltozást követő évek során ugyanis rendre kiderült, itt senki sem az, aminek láttatni szeretné magát, a hangzatos jelszavak, a magasztosra fogalmazottan meghirdetett nézetek mögött nincsen semmi sem. Vagy valami van ugyan, valami, amit elrejteni szerettek volna, de menet közben lelepleződött. Kiderült: hazánkban nincs olyan jobboldali politikai alakulat, amely eszmeiségében, szellemében és gyakorlatában egyaránt a magyar nemzet valódi érdekeiért, értékeiért és hagyományainak védelméért szót merne emelni, ezek lerombolása ellen felvenné a következetes, meg nem alkuvó politikai harcot.
Na de kérem, és a MIÉP, kérdezhetné egy gyanútlan jámbor lélek. Nos erről már magam és sokan-sokan mások mindent elmondtunk, méghozzá évtizedes tapasztalataink alapján.
Akik tehát valóban a "magyar igazságot" keresik, azok ezt a kérdést már fel sem teszik. Erről ennél többet irni csak felesleges nyomdafesték pocsékolás volna.
Valami elindult. Megjelent a hiteles nemzeti erő a magyar politikai élet küzdőterén. Ezzel kapcsolatban rendkívül fontosnak tartom kiemelni: a Magyar Nemzeti Frontot tiszta multú, tiszta kezű és tiszta szándékú, hiteles emberek alapították meg. Nem ügynökök, nem szt. tisztek, nem a rendszerváltozás előtt, vagy annak során kompromittálódott személyek. Ezt a pártot az alapítók a töretlen hitükből, nemzeti elkötelezettségükből hozták létre, így az üzleti vállalkozás és a személyes haszon keresése szóba sem kerülhet. Ígérhetem az alapítók nevében: bennünket nem lehet megzsarolni, nem lehet megfélemlíteni, nem lehet megvenni és nem lehet meghátrálásra kényszeríteni. Ez olyan nagy dolog? Tessék csak nyitott szemmel körülnézni, ez bizony ma és itt, a hazánkban nagyon nagy dolog!
Terjedelmi okok miatt vázlatosan, ennek az új politikai pártnak eszmeisége és alapvető céljai a következőkben foglalhatók össze:
Elkerülhetetlenül szükségesnek tartjuk a magyarság államhatáron belüli és azon kívüli összefogását, mozgósítását annak érdekében, hogy mielőbb sikeresen helyreálljon a magyar nemzeti egység, erősödjön a nemzethez, mint a nagy családhoz való tartozás tudata. El kell érni azt, hogy a magyar népből újra nemzet legyen. Ez a feltétele ugyanis annak, hogy hatékonyan érvényesíthető legyen a magyar közösség érdeke. A nemzeti öntudat, az összetartozás cementje olyan erőt ad egy népnek, hogy arra támaszkodva minden szellemi, fizikai, lelki és egzisztenciális támadás kivédhető. Jövőnket illetően sorsdöntő, hogy nyelvi-kulturális összetartozásunkat öntudatosan vállalva, magyarként, a saját egyéni és nemzeti tulajdonunkban, szellemiekben, lelkiekben, anyagiakban és lélekszámban folyamatosan gyarapodva, belső harmóniában és külső békében, biztonságban, szabadon éljünk, élhessünk. Ezért nemzeti összefogást kezdeményezünk, ennek kialakulását és megszilárdítását szolgáljuk minden erővel, a fennmaradásunkért, felemelkedésünkért, a rendért, a jólétért és a szociális biztonságért.
Mindezek kapcsán fontosnak tartjuk kinyilvánítani:
- Pártunk világnézet alapján álló, egyértelműen jobboldali szerveződés, mely a világot szellemi tartalmak megvalósulásaként fogja fel. Ebből következően kibékíthetetlenül idegen tőlünk a materializmus, az internacionalizmus és korunk liberális, libertariánus, kozmopolita szemléletének minden formája, változata.
- Kiemelt feladatnak tartjuk a magyarság tudat felélesztése érdekében a történelmi, szellemi, érzelmi, lelki gyökerekből való építkezést, legalább annyira, mint a tárgyszerű tisztességes és konstruktív politizálást.
- A magyar nemzeti érték- és érdekképviselet - sajátos hazai körülményeink között - folyamatos politikai, ideológiai harcot jelent a mindenkori alkotmányos kereteken belül. Különös hangsúlyt kap ez a küzdelem akkor, ha hazánkat ahhoz az Európai Unióhoz csatlakoztatják, amely a "népek, nemzetek nagy kohója"-ként kíván birodalmat kiépíteni.
Kijelentjük, ez a harc, önvédelmi harc, ami nemcsak hogy jogunk, hanem kötelességünk is. Ez a küzdelem azonban nem irányul egyetlen etnikai, vagy vallási csoport, illetőleg egyetlen egy más állam ellen sem. Mi ugyanis nem valakik vagy valamik ellen kívánunk fellépni, hanem valakikért, valamiért. Önmagunkért, magyarságunkért, nemzeti létünkért, megmaradásunkért.
- Az előzőekből azonban az is következik, hogy a demokrácia játékszabályai adta kereteken belül keményen, következetesen és megalkuvást nem ismerően fellépünk minden olyan megnyilvánulás és akarat ellen, amely céljaink megvalósítását, eszmeiségünk kinyilvánítását erőszakosan, vagy fondorlatos módon kívánja megakadályozni. Ugyanakkor minden nyílt, tisztességes és tárgyszerű vitára, kritikára nyitottak vagyunk, de minden címkézést határozottan visszautasítunk. Jogainkért kiállunk, azokat megvédjük.
Néhány mondatban érintené szeretnék olyan kérdéseket is, amelyek bár természetesek lehetnének, a mi viszonyaink között azonban és a hétköznapi gyakorlatban távolról sem kézenfekvőek.
Ez a párt a szó legnemesebb értelmében, formailag és tartalmilag egyaránt a demokratikus működést kívánja kialakítani, megvalósítani. A vezér-elvvel szemben a kollektív bölcsesség alapján kíván állni. Tisztában vagyunk ugyanis azzal, hogy a tagság és a szimpatizánsok köre nemcsak plakátragasztásra, ismertető anyagok kézbesítésére kellenek egy pártban, hanem arra is, hogy részt vegyenek a párt arculatának, eszmeiségének és programjának kialakításában, folyamatos fejlesztésében. Az alapítók egyike sem tartja magát csalhatatlan, mindent tudó lángelmének, így a párt vezetése is igényli a közös munkát és mindenki véleményét fontosnak tartja.
Az alapszervezetek és a hierarchia minden szintje jogokkal és kötelezettségekkel rendelkezik, önállóan választja meg tisztségviselőit, képviselő és önkormányzati képviselő jelöltjeit, de felel is a meghozott döntésekért.
Tapasztalataim szerint a rendszerváltozás óta egyetlen pártnak sem volt világos és meghirdetett ideológiai háttere (a hőbörgés és mellébeszélés ezt nem helyettesiti), sem hosszú- közép- és rövid távú átgondolt programja, cselekvési forgatókönyve. Ezt bizonyítja az a tény is, hogy minden kormány szinte csak uralmának második felére jutott el a sodrodáson kívül valamiféle önálló koncepció tétova megvalósításának fázisába, vagy gondolkodás nélkül hajtotta végre a kívülről kapott nemzetellenes utasításokat. Hiába, ezt szokták meg jó néhány évtized alatt országló uraink, akik ma önmagukat szeretik politikai elitként aposztrofálni. Nekünk részletesen kidolgozott és írásban is közzétett eszmei alapvetésünk, valamint részletes, végrehajtható, reális politikai programunk lesz, amelynek folyamatos karbantartásáról is gondoskodni fogunk. Az ezzel összefüggő előkészítő munkálatok már most folyamatban vannak, nyilvános formát pedig akkor öltenek, amikor a tagsággal, a szimpatizánsokkal lefolytatott párbeszéd alapján jóváhagyást nyernek. Ezúton is köszönetet mondok azoknak a jóakaratú és tisztaszándékú embereknek, akiknek kitüntető szellemi segítségét, támogatását van szerencsénk nap, mint nap tapasztalni.
Mi, néhány önmagától eljelentéktelenedett pártvezérrel ellentétben, különbséget tudunk tenni az egyesület, a mozgalom, és a politikai párt között. Ezért a mi pártunk politikai sikerekre azaz arra törekszik, hogy a hatalom valamilyen szintjére tudjon kerülni országosan és lokálisan egyaránt. Egy politikai pártnak ez a feladata, ezért létezik, és csak ilyen módon tudja elveit képviselni, azoknak hangot adni és a gyakorlatba átültetni. Ennek érdekében nem kivánunk sündisznó állást sem felvenni és mindenkivel hadakozni, akinek árnyalati kérdésekben más véleménye van. Ez azt is jelenti, hogy minden tisztességes nemzeti erővel óhajtjuk az együttműködést a közös célok, a nemzeti megmaradás és felemelkedés érdekében. Különös figyelmet szeretnénk fordítani az ifjúságra, mert ez a jövőnk záloga és különös szeretettel kívánjuk megszólítani a munkában, a létküzdelemben megfáradt oly sokszor becsapott idős embereket. Hisszük és tudjuk azt is, hogy a magyar társadalom minden rétege érdekelt abban, amit képviselni akarunk. Számítunk rájuk és ők is számíthatnak ránk.
Valami elindult. Az ősi kürt valahonnan mégiscsak előkerült, megszólalt. Hangja hív mindenkit, aki még tudja, hogy haza, anyanyelv, ősi kultúránk, a család és nemzet mit jelent, hogy az összetartás és összefogás milyen hatalmas erő lehet és hív mindenkit aki még hisz az isteni örök igazságban, Magyarország feltámadásában. Valljuk: Magyar Nemzet volt, van és lesz - legfeljebb méretei és nemzetközi súlya változik - mert a magyar nemzet mi vagyunk, az örök jelenben, az ősi időktől kezdve kései utódainkig és mi vagyunk azok akik nem adjuk meg magunkat sohasem.
Mindenkit, aki céljainkért tettekre is kész, nagy szeretettel várunk, fogódzkodjunk össze.
Rozgonyi Ernő
a Magyar Nemzeti Front elnöke
(Az írás eredetileg a Nemzetőr 2003. ápr. 16-i számában jelent meg)
A Magyar Nemzeti Front a MIÉP-pel ellentétben valóban jobboldalis zervezet lesz, ezért van jövője. A legjobb esélyekkel pedig a MNF testvérszervezete, a Patrióta Ifjúság indulhat. Tíz éven belül meghatározó erővé növi ki magát ez a párt.
Az idő a jobboldalnak dolgozik, mert jobboldalon az igazság.
Szerintem a MIÉP is, ellenséges testvérpártja, ez a Front is szélsőséges, de - Hitlerrel, Mussolinivel ellentétben - nem radikális. Úgyhogy hadd jöjjenek, osztozzanak meg ketten a 4,37%-on.Amelyikük túljut az 1%-on, az még költségvetési támogatást is fog kapni...:-)
1. Csurka elemző írásai döntő részükben igazak, valósak.
Igen, Csurka a tipikus bölcsész. Írni remekül tud, viszont beszélni(hacsak nincs az a beszéd előre megírva és betanulva) csapnivalóan. Ezért égett be rendsazeresen annak idején a Napkeltés Kereszttüzekben ellentétben a tipikus jogász Torgyánnal, aki bármilyen helyzetből, bármilyen vádak közül ki tudta magát magyarázni úgy, hogy ő kerüljön ki a végén győztesen.
3. A MIÉP eljátszotta a lehetőséget a nemzeti radikalizmus képviseletére
Nem a MIÉP játszotta el a lehetőséget, hanem a megbízást teljesítő Csurka. A gondolkodó MIÉP-esek szemében Csurka soha nem volt egyenlő a MIÉP-el, csupán egy szükséges rosszként tekinettük.
Már alapjaiban véve hiteltelen volt, hiszen szöges ellentétben állt pártjának ideológiájával. Nézzük csak meg: vadházasságban él egy volt SZT-tiszttel, ugyanakkor üvöltve deklarálja az "antikommunizmusát" és kereszténységét. Antiszemitának próbál látszani, holott a legnagyobb haverjai tudjuk kik közül valók és annak idején ivócimborája volt Aczél-Apfel Györgynek. Csurka egy szocdem típusú ember, erőteljes hedonista beütéssel (lovi, pia, kártya, nők, stb.), tehát úgy ahogy van, hiteltelen.
A MNF célja, hogy a MIÉP-től elüldözött vagy elmenekült értékes nemzeti radikálisokat visszahívja és a MIÉP-nek a Hősök terén megjelenített programját folytassa egy Csurka-Gizi-Győri Béla et. bagázs nélkül. Vigye tovább a magyar nemzeti radikalizmust, melyre ma óriási szüksége van ennek a széthúzó és széthulló magyarságnak.
4. A nemzeti radikalizmusnak egy új pártban kell megjelennie a FIDESZ és a MIÉP között. Lehet ez az ÚJ JOBBOLDAL is. Igaza van Molnár Tamásnak, az új jobboldali erő tényleg lehet akár 15%-os is.
És ez a 15% szerintem csak a minimum. Ugyanis ennek az "új MIÉPnek" a MIÉP-esekenm kívül össze kell fognia a Fideszből kiábrándult polgári körösöket(akik inkább a MIÉP-hez állnak közelebb, mint a fideszhez) és a Torgyánban csalódott, nemzeti érzelmű kisgazdákat is, de nem utolsó sorban a dávidi-MDF-től eltávolódókat is fel kell vállalniuk.
Csurka és a MIÉP története lassan véget ér. Sajnos vannak még nagyon sokan akik maradnak, de egyre kevesebben lesznek.
Igen, sajnos minidig lesz annyi tájékozatlan, teljesen elvakult Csurka-hívő, hogy az 1% megmarad nekik. Ezek jobbára Budapesti öregasszonyok, akik nem tájékozódnak, vagy nem akarnak tájékozódni, hetente egyszer elolvassák a MF-ot, betelefonálnak Frankának meg évente 3x elbattyognak a Hősök terére és nekik elég ennyi.
6. Az a párt aki olyan megfellebbezhetetlen erkölcsi tekintélyű tagjait sározza be mint a Nagy Feró, Shuszter Lóri az hiteltelenné válik a tagság előtt
Megint helyesbítenem kell, ui. sem Ferót, sem Lórit és a többi kiváló embert sem a MIÉP sározta be, csupán a Csurka-Gizi-Győri bagázs.
Ők nem politikai nagyágyúk, hanem az eszme sajátos, de szilárd oszlopai, akik rengeteget tettek a radikalis lekiismeret védelméért
Így van. Egy pártba nem csak politikai nagyágyúk, Cicerók kellenek, hanem kellenek az ún. "közőlünk való srácok", a "mi kutyánk kölykei" is, akik személyes népszerűségükkel esetleg olyanokat is meg tudnak fogni, akik eddig nem igazán érdeklődtek a politika iránt.
8. És akkor még ott van Csurka István személye is, aki tulajdonképpen igazat mond, de a politikai eredménytelensége magáért beszél és ez egy csomó kérdést felvet.
A probléma ott van, hogy Csurka mást mond/ír és teljesen mást csinál.
Nemzeti Front (NF) 1936-ban alakult Salló János és Rajniss Ferenc vezetésével. A párt egy része 1939 elején átlépett Szálasi pártjába, másik fele pedig egyesült a Keresztény Nemzeti Szocialista Fronttal, Keresztény Nemzeti Szocialista Front - Nemzeti Front néven. Az egyesült párt két része azonban továbbra is önállóan állított listát. Az NF a fővároson és annak környékén kívül Hódmezővásárhelyen, valamint Bács-Bodrog megye és Baja város listáján indult. (1939)
Az újrakezdést célzó politikai kibontakozás 1944 november végén indult meg, s a Magyar Nemzeti Függetlenségi Front (MNFF) megalakításával szervezeti keretet is öltött. Az MNFF-et a "szegedi kézfogás" öt pártja alakította meg: a kezdeményező Magyar Kommunista Párt (MKP), a Horthy-korszak két parlamenti ellenzéki pártja a Független Kisgazdapárt és a Szociáldemokrata Párt, valamint a Nemzeti Parasztpárt és a Polgári Demokrata Párt.
(1945)
cs
"Ez a Front név zavar engem csupán.
Ez konFRONTációt, szembenállást, háborúsdit, harcot, erőszakot, vért, kínzást, ölést, hentelést sugall. "
Ez hülyeség.
A "front" szó az elszántságot, a kemény, tántoríthatatlan kiállást jelenti.
A Magyar Nemzeti Front elkötelezetten harcolni fog a magyarság és Európa ellenségeivel.
"Ennek az országnak és népnek elege volt már a határokon belüli erőszakból, a nagypofájú, harciaskodó, pofozkodó, vérengző állatokból. "
Akkor kéretik elővenni és példásan megbüntetni azokat a bolsevista férgeket, akik a tavalyi választási kampányban nem egy alkalommal támadtak meg fideszeseket, MDF-eseket, miépeseket.
"Egy normális párt nem a randalírozó, konfrontálódó kocsmahangulatot teszi a nevében is célkitűzéssé, hanem tisztességes nevet választ tisztességes célok mellé. "
Szó sincs kocsmahangulatról. Sőt.
Az ilyesmi a komcsik prolik sajátja.
A Magyar Nemzeti Front a magasrendű tradicionális jobboldaliság pártja. Tisztességes név, tisztességes célok: a Magyar Nemzeti Front tántoríthatatlanul küzd a magyarságért és Európáért.
Igen, most alakul a Nemzeti Szuicid Kommandó (NSzK). A módszerük az, hogy összegyűlnek egy helyen, felheccelik magukat, aztán gutaütést kapnak. A többiek végelgyengüléssel és agylágyulással demonstrálnak.
Egy ilyen csapatot láttam 15-én. Hét bajuszos ember tömömörült egy kishibás barna Wartburgban. Mindenkin araszos trikolór karszalag, a tetôcsomagtatón pedig transzparensek, zászlók. Egy egyirányú utcában haladtak dudálva a forgalommal szemben. Ezzel akaratlanul is elárulták persze, hogy nem a belvárosi kávéházak törzsközönségébôl válogatták ôket. Sokat nevettem...
Aki ilyen militáns, az álljon be az idegenlégióba, menjen a büdös francba harcolni, de ne itt rontsa a levegőt.
Ennek az országnak és népnek elege volt már a határokon belüli erőszakból, a nagypofájú, harciaskodó, pofozkodó, vérengző állatokból.
Egy normális párt nem a randalírozó, konfrontálódó kocsmahangulatot teszi a nevében is célkitűzéssé, hanem tisztességes nevet választ tisztességes célok mellé.
A forradalmak évszázada eggyel korábban volt.
Jó reggelt.
Nem radikálisok vagyunk tizenöt-millióan, hanem a nemzet.
Erre értettem, mert attól, hogy különbözőképpen látjuk a világot, még ugyanannak a nemzetnek vagyunk a tagjai. Mindenki aki a nemzet érdekében tesz, e közösségnek tagjának tekinti magát, az összetartozik.
A mai Magyar Nemzet szerint a Magyar Nemzeti Front a MIÉP eredeti célkitűzéseihez kíván visszatérni.
A félreértések elkerülése végett le kell szögezni, hogy ez nem felel meg a valóságnak. A Magyar Nemzeti Front nem vállalja a "se nem jobb, se nem bal" ideológiai zűrzavart tükröző szlogenjét, sem az úgynevezett harmadik utas, a népi írók nyomdokain járó politikát. A Magyar Nemzeti Front határozottan és deklaráltan radikális jobboldali párt, hasonlóan az Európa-szerte működő hasonló nevű európai patrióta pártokhoz. Ugyanez igaz a Patrióta Ifjúságra.
Ha van itt Miépes, akkor kiváncsi lennék az ő véleményére. Vajon a MIÉP tábor nagy része felismerte Csurka "vakságát" és hülyeségét?
Én nem vagyok MIÉP tag, de 1998-ban és 2002-ben is a a MIÉP-re szavaztam. Nemzeti radikálisnak tartom magam, és a mindennapokban is elég sarkosnak látom a világot.
1. Csurka elemző írásai döntő részükben igazak, valósak.
2. A MIÉP-esek nem fasiszták és nyilasok, hanem békés, törvénytisztelő állampolgárok, akik az Isten, Haza, Család szentségét vállalják. (Persze hülyék itt is vannak, de ez szektorsemleges)
3. A MIÉP eljátszotta a lehetőséget a nemzeti radikalizmus képviseletére. Csurka személyével és a jelenlegi párttal csak max. 4% érhető el.
4. A nemzeti radikalizmusnak egy új pártban kell megjelennie a FIDESZ és a MIÉP között. Lehet ez az ÚJ JOBBOLDAL is. Igaza van Molnár Tamásnak, az új jobboldali erő tényleg lehet akár 15%-os is.
5. Csurka és a MIÉP története lassan véget ér. Sajnos vannak még nagyon sokan akik maradnak, de egyre kevesebben lesznek.
6. Az a párt aki olyan megfellebbezhetetlen erkölcsi tekintélyű tagjait sározza be mint a Nagy Feró, Shuszter Lóri az hiteltelenné válik a tagság előtt. Ők nem politikai nagyágyúk, hanem az eszme sajátos, de szilárd oszlopai, akik rengeteget tettek a radikalis lekiismeret védelméért.
7. A MIÉP pártolóinak többsége 5-8 éve aktívan demonstrál és vállalja a vitákat a munkatársakkal, szomszédokkal, rokonokkal. Nagyon nehéz ezt a befektetett erőt egyik pillanatról a másikra otthagyni és egy új építésébe belefogni.
8. És akkor még ott van Csurka István személye is, aki tulajdonképpen igazat mond, de a politikai eredménytelensége magáért beszél és ez egy csomó kérdést felvet.
9. Ahogyan pedig ezt az utolsó MIÉRT-es akciót kezelték, az maga volt a Torgyán-paródia a beférkőzött ügynökökkel és "tökmagjankó"-kal. Szégyen és siralmas, hogy ez is megtörténhetett.
De ne örüljenek az árok túloldalán, mert az első lépést megtettük a jobboldal és a nemzet megújításának hosszú útján. Most a FIDESZ-nek és az MDF-nek is át kell gondolnia a lépéseit, mert ezzel az impotenciával biztos a baloldal következő győzelme is.
A nemzetnek pedig szüksége van egy rendes baloldali szocdem pártra, mert ez a mostani MSZP a nagytőke, a gyurmaemberek pártja egy csomó megtévesztett szavazóval a háta mögött. És kell egy normális liberális párt is aki éberen őrködik a szabdságjogok felett, de elszakad a rasszok és a deviancia kizárólagos képviseletétől.
Minden eddigi párt alakulat megérett a megújulásra. Ezzel a politikusi garnitúrával csak a jelenlegi állapotot tartjuk fenn, amiből ők és a mögöttük állók kiválóan megélnek. Ez a kerekasztal tárgyalások átka. Mi megtettük az első lépést, tegyenek így mások is.