Keresés

Részletes keresés

geszthi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 125
Hol is volt Kover Laszlo a Magyar nemzetbiztonsag miatti aggodalmaval mikor maga a Fidesz Kulturalis tagozatanak tagja vadolta meg a NBH-t politikai gyilkossaggal a demokraciaban?!

Vagy "ezek az" (lejarato) "akciók a magyar nemzeti érdekeket sértik, mivel gyengítik a nemzetbiztonsági szolgálatok hatékonyságát, működőképességét" ?!
Előzmény: charubdys2002 (-)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.20 0 0 124
Erről az ÁT urat kéne +kérdezni.
Nem tudom, milyen esetekről regél...

Netán tavalyiakról?!

Előzmény: Tiborc (122)
Tiborc Creative Commons License 2003.03.20 0 0 122
Kedves kábelbúvár!
Az előző eseményekért Tóth Úr hol tett feljelentést?
A Népszabadságnál?
„Idézem az államtitkár urat:
„Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár a lap kérdésére elmondta: arról lehet szó, hogy a korábbi esetekhez hasonlóan, valakik a hivatal munkatársainak kiadva magukat, üzleti vagy egyéb érdekből fellépnek az NBH nevében”
Miről is tetszik hablatyolni államtitkár úr?
A korábbi esetekben mi történt, vagy akkor csak „orbánviktoroztunk”?
Kezdenek ezek az NBH – sok hasonlítani amerikai példaképükre, akik a WTC elleni akcióig aludták Csipkerózsika álmát.
Tiborc
Előzmény: kábelbúvár (107)
Súlyos Bűncselekmény Creative Commons License 2003.03.18 0 0 121
Most csak viccelsz, ugye?! Ha azt írom, hogy nem az izraeli nagykövetségről volt, akkor az cáfolat, vagy mi a szentszar szerinted?
A kérdéseidre pedig a válasz: nem tudom. (s nem is értem)
Előzmény: Hy (119)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.03.18 0 0 120
Jó, jó, de miért nem jelölted meg pontosabban a célodat?
Mármint azt, hogy Bencsiket pont azért akarod elüldözni a SajtKlubból, hogy Áder helyére kerüljön egy szebb bajszú embör?
Előzmény: Törölt nick (117)
Hy Creative Commons License 2003.03.18 0 0 119
"Nem állítottam, hogy az izraeli nagykövetségről volt a faszi, ellenkezőleg..."

De nem is cáfoltad!

Egyébként mi történt?
Megint megvonák eLÍrás-tól a letelepedést a júdeisták, oszt bedühödött?

Előzmény: Súlyos Bűncselekmény (118)
Súlyos Bűncselekmény Creative Commons License 2003.03.18 0 0 118
Nem állítottam, hogy az izraeli nagykövetségről volt a faszi, ellenkezőleg. Viszont egy izraeli állami akármié.
Hogy miért nem jelentettem, miért tettem volna?! Amikor egy barátomat lezsidózták és megütötték, megtettem. Ebben az esetben nem, viszont ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki zsidó avagy nem.
Hogy kik azok, akiknek, (nekünk?) sokat jelent-e hős (?) Lovas élete, azt nem tudom értelmezni. Mint ember, ugyanannyira fontos nekem az élete, mint a tiéd. Bár konkrétan és személyre szabottan - nekem -, hülyeséget még nem mondott, ellenben veled.
A fenyegetés nem volt életveszélyes, hiszen a kéz és a láb eltörésébe nem szok belehalni csak úgy emberek.
Előzmény: geszthi (84)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.03.18 0 0 116
De mi volt a bajod Áderrel, hogy emiatt fenyegesd meg a minden magyarok miniszterelnökét (hopp, nagy bötű..) ?
Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.18 0 0 115
Hmmm.....<: <: <:.....:)))
Előzmény: kábelbúvár (114)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.18 0 0 114
Ez szinte biztos....

Legalábbis, a hangja naggyon hasonlított. :)

Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.18 0 0 113
Nem ez telefonált véletlenül a Lendvayba is ?????
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.18 0 0 111
1 kis lírát hadd vigyek a topicba...:

Kék fény! Kék fény! Kék fény! Kék fény!

Az vagy nekem havonta egyszer
Ami az agynak a daganat
Árad belőled a kék fény
Elárasztod az agyamat
Kék fény! Kék fény! Kék fény!

Árad belőled a kék fény
A sugárzásod révén
Egész biztos meghalok
Meghalok a végén
Kék fény! Kék fény! Kék fény!

Szabó László, te kedves
Ismeretlen tettes
Megvan a gyilkos, az ország örül
Kék dicsfény a fejed körül
Kék fény! Kék fény! Kék fény!

Mozaikkép lett az arcod
Összerakni nem lehet
Valld be, kedves Szabó László
Miért gyilkolsz engem meg!?
Kék fény! Kék fény! Kék fény!

Meggyilkol a Kék fény
Áldozat leszek a végén
A forró nyom hozzád vezet
Szabó Lajos, mossál kezet!
A forró nyom hozzád vezet!
Szabó Lenke, mossál kezet!
A forró nyom hozzád vezet4
Szabó Lóci, mossál kezet!
A forró nyom hozzád vezet!
Szabó Lajos, mossál kezet!
A forró nyom hozzád vezet!
A Szabó család, mosson kezet!
Kék fény! Kék fény! Kék fény!

Előzmény: kábelbúvár (110)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.18 0 0 110
Akkor vedd úgy, hogy fel vagytok jelentve...

Mint Kedves Ismeretlen Tettes...

Előzmény: Törölt nick (109)
Tiborc Creative Commons License 2003.03.18 0 0 108
Kedves Pixy!

Nem is veszem észre kedves asztaltársunk megjegyzését – geszthynek nevezi magát -, csak elmesélek valamit ifjú koromból.
Volt egy véleményeltérésem egy neves riporterrel.
Nagyon régen.
Kezdetben a fehér és a barna kenyér árán különböztünk össze.
(Időbeli magyarázat későn születetteknek. Egykoron a barna kenyér 3.-Ft volt, a fehér kenyér 3,60-Ft – ba került. Nem tudta szegény riporter – kommentátor. Én tudtam, mert nekem akkor a 0,60-Ft is számított. Ma már luxus, ha valaki barna kenyeret óhajt. Akárcsak a köményes sajt, ami egykoron volt 2 Ft /10 dkg.
A riporter keresztneve Iván.
Imádom és gyűlölöm a fegyvereket, talán, azért mert sok halottat temettem. Fegyver miatt.
Iván nem vett komolyan.
Megajándékoztam.
Éles patronokkal.
Guberáltam, illetve gyerektől vettem el. Nem tudom, hogy miért cselekedtem ilyen anti - liberális módon, de az ember gyermeke egy idő után nem változik. Volt olyan pajtásom, aki második világháborús gránáttól halt meg, a másik nyomorék lett. Tanultam, nem felejtek ma sem.
Iván is kapott éles lőszert.
Egykoron a Magyar Rádió portáján hagytam neki.
Nem lettem emiatt üldözött, nem kaptam visszajelzést sem.
Iván visszafogottabb lett, nekem ennyi elég volt.

Térjünk vissza a jelenbe. Zsidózgató asztaltársam ma sem érdekel.
A fizikalecke sem, ma is tudnám hasznosítani azt, amire kiképeztek
A 47 – ben leírt szamárságait egykoron a Népszabadság is cáfolta, nem zavarja?
A többit nem kommentálom, azt hiszem, jobb, ha a libacombnál marad.
A vitához tények kellenek, nem kísérő siserahad.
Mintha a vitát kirobbantó hablatyot Varga László nyilatkozata indította volna.
Megbízható hírforrások megerősítették, hogy az NBH nevében eljáró ügynök Pixy volt!!!
Idézem az államtitkár urat:
„Tóth András nemzetbiztonsági államtitkár a lap kérdésére elmondta: arról lehet szó, hogy a korábbi esetekhez hasonlóan, valakik a hivatal munkatársainak kiadva magukat, üzleti vagy egyéb érdekből fellépnek az NBH nevében”
Miről is tetszik hablatyolni?
A korábbi eseteket is magára vállalja?
Nehéz – Possonyi ügyvéd úr sem tudja rögeszméjéről lebeszélni?
Így nem nyerő az ügy.
Tiborc

Előzmény: Törölt nick (7)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.17 0 0 107
"Feljelentést tett a titkosszolgálat

Jogosulatlan címhasználat miatt a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főigazgatója feljelentést tett a BRFK III. kerületi kapitányságán ismeretlen tettesek ellen, akik a hivatal nevével visszaélve megfenyegették annak a stúdiónak a tulajdonosát, amely befogadta a Sajtóklub című produkciót – tudta meg a Népszabadság."

tobbias Creative Commons License 2003.03.15 0 0 106
T.(pro)vokálpatrióta (39)
Ha Horn elvtársad hallaná, v. olvasná azt hogy egy ellenzéki lapot anyagilag támogatott bizonyára nagyon megsértődne, hogy kommunista becsületébe így belegázoljon valaki.

Egyébként ez egy közönséges hazugság.Egyedül találtad ki?

A Demokrata szétveréséről többektől megkaptad a választ.Ha még mindíg nem érted az a Te hibád.Valószinüleg akkor még a bilin ültél maximális szellemi termékeden.

Előzmény: Vokálpatrióta (40)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.14 0 0 105
:-)

Ha holnap felhívna egy Kovács XII Géza az NBH -tól ne ijedj meg, csak én vagyok :-))))

Ez lesz az új kutatói módszerem... :-)))

Előzmény: kábelbúvár (104)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.14 0 0 104
Az Élet már csak ilyen manapság.

Az Irodalomhoz még kell 1 kis cizellálás...

Előzmény: Gróf Úr (97)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.14 0 0 102
Azóta gondolom, +van a tettes!

Vagy legalábbis rá lehet kenni Ivan Lexára...

Előzmény: livefast (101)
livefast Creative Commons License 2003.03.14 0 0 101
Megvan!

1999 december 27-én este kézigránát robbant a Rezső tér 15. számú ház udvarán.

A másnapi lapok megemlékeztek az esetről, bár a kár jelentéktelen volt - néhány 10000 Ft-ra, azaz néhányszor 40 dollárra becsülték. A sajtó figyelme valószínűleg azért fordult az esemény felé, mert ez az irodaház ad otthont az Élet és Irodalom szerkesztőségének.

A Magyar Hírlap tényszerűen ismerteti a történteket. A cím: Kézigránát robbant a Rezső téren.

Ugyanez a hír a Népszabadságban, már szorosabb kapcsolatot vetít elénk a robbantás és az ÉS között, mert a cím: Gránát robbant az ÉS udvarán.

Mint tudjuk, az udvar nem a hetilapé, az ÉS csak az egyik bérlő. A sérült kocsi sem tartozott a hetilaphoz. Nyilatkozik az ÉS főszerkesztője és kijelenti, hogy munkatársai több ügyön dolgoznak, amely érdekeket sérthet, de nem feltételezi, hogy emiatt történt a robbantás.

Pár nappal később a NY Times egy cikkében már Orbán papáját emlegették, január 5-én pedig egy nemzetközi újságíró-védelmi szervezet, bizonyos CPJ, tiltakozott Orbánnál és a robbantást összefüggésbe hozta az ÉS orbánbányákozós cikkeivel. (ez már az ÉS pervesztése után volt)

Részletek az MTI 2000. január 6-án kiadott egyik közleményébõl

Rendkívül sajnálatos, hogy egy újságírók védelmére szervezõdött bizottság véleménynyilvánításakor épp a sajtó elemi szabályait hagyja figyelmen kívül - áll a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) közleményében, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez, a Bizottság az Újságírók Védelméért (CPJ) nevû amerikai szervezet Orbán Viktor miniszterelnökhöz intézett levelére reagálva.

A levélben, amelyet az MTI washingtoni tudósítójához juttattak el, a CPJ szorgalmazza az Élet és Irodalom szerkesztõségének helyet adó épület udvarán 1999. december 27-én végrehajtott kézigránátos támadás kivizsgálását.

- A CPJ nyilvánvalóan tendenciózus és így torz információkra támaszkodva olyan állításokat fogalmaz meg és kér számon, amelyeket az ügyben a legérintettebb, történetesen az ÉS szerkesztõsége is cáfol - áll a közleményben.

A MEH emlékeztet arra, hogy Kovács Zoltán, az Élet és Irodalom fõszerkesztõje a hivatalhoz is elküldött nyilatkozatában kifejezetten hangsúlyozza, hogy nem látnak összefüggést a Fidesz, annak vezetõi, valamint az ÉS szerkesztõség közötti pereskedés, illetve a szerkesztõség udvarán történt robbantás között.

- Kovács Zoltán a Népszabadság közlését cáfolva azt írja, hogy lapja nem kért védelmet semmiféle nemzetközi szervezettõl, így a CPJ-tõl sem - fogalmaz a közlemény, hozzátéve: nehezen érthetõ, hogy a nem létezõ kérésre mégis miért hivatkoznak.

A Miniszterelnöki Hivatal arra is rámutat, hogy a CPJ levelében vizsgálatot követel, miközben a kézigránátos támadás ügyében a rendõrség nyomoz.

- A CPJ szorgalmazza, hogy a miniszterelnök vizsgáltassa felül országának mindazon jogszabályait, amelyek az újságírás szabad gyakorlását akadályozzák, miközben a Freedom House 1998-ban - elsõ ízben - teljesen szabadnak minõsítette a magyar sajtót, a nagy tekintélyû nemzetközi szervezet 1999-es értékelése pedig Magyarországot Franciaországgal és Németországgal említi egy sorban, amikor a szabadságfokot méri - áll a MeH közleményében.

- Az Élet és Irodalom az elmúlt év végi gránátrobbanás ügyében sem belföldi, sem külföldi szervezet segítségét nem kérte, és nem is tervezi kérni - közölte a hetilap fõszerkesztõje csütörtökön az MTI megkeresésére. Kovács Zoltán ezt a Népszabadság csütörtöki számában megjelentekre reagálva szögezte le. A cikk szerint az ÉS segítséget kért az újságírók védelmére alakult, amerikai médiavállalkozások és magánalapítványok által fenntartott bizottságtól (CPJ), amely kedden levelet küldött Orbán Viktor miniszterelnöknek. A Népszabadság közölte azt is: a CPJ levelében megállapította, hogy az Élet és Irodalom elleni kézigránát-támadás nyilvánvalóan azért történt, hogy megtorolják a szerkesztõség oknyomozó riportjait.

Ennek kapcsán Kovács Zoltán fõszerkesztõ az MTI-nek elmondta: nyilvánvalóan félreértésen alapul a lapban olvasható információ, amely szerint az Élet és Irodalom szerkesztõsége a nemzetközi szervezet segítségét kérte.

- A sajtó munkatársaival kapcsolatos akciók ügyében a szerkesztõség álláspontja változatlan: bizakodással várja az ügyekben illetékes bûnüldözõ szervek vizsgálatának eredményét - tette hozzá.

Előzmény: kábelbúvár (99)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.14 0 0 100
1999. december 27-én volt.
Előzmény: kábelbúvár (99)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.14 0 0 99
Az udvaron, az ablak alatt, ha jól emléxem.

Dátumnak és helyszínnek utánanézek.
Valahol az Andrássy út környékén volt.

Előzmény: livefast (96)
AronSatie Creative Commons License 2003.03.14 0 0 98
Talan mert nem szokasuk ossze-vissza hazudozassal felhivni magukra a figyelmet.
Előzmény: Skorpió (86)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.14 0 0 97
Akkor ez hogy zajlott?

"- Jó napot kívánok Kovács XII. Géza vagyok az NBH operatív felderítési részlegétől. Önök ellen kézigránátos merényletet fognak megkísérelni a Sajtóklub című adásuk miatt.
- Jézusúristen, Micike, bontson szerződést!"

Életszerű?

Előzmény: kábelbúvár (95)
livefast Creative Commons License 2003.03.14 0 0 96
Az ÉS szerkesztőségében?
Előzmény: kábelbúvár (93)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.14 0 0 95
Miért látná?
Az is titkos!
Előzmény: Gróf Úr (94)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.03.14 0 0 94
(Azon gondolkodom, megismer-e egy átlagember egy NBH-s igazolványt, ha látja?)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.14 0 0 93
Robbant a kézigránát.

Az előző kormány alatt.
Tettes ismeretlen...

Előzmény: livefast (92)
livefast Creative Commons License 2003.03.14 0 0 92
Mi történt meg? Mikor?
Előzmény: hét szűk esztendő (91)
hét szűk esztendő Creative Commons License 2003.03.14 0 0 91
Az Élet és Irodalommal meg megtörtént. Vajon MIÉRT?
Előzmény: Skorpió (86)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!