Keresés

Részletes keresés

dez1 Creative Commons License 2003.08.14 0 0 14
Nem merik beválallni. Irakkal is alig bírnak.
YaMo Creative Commons License 2003.08.14 0 0 13

szerintem tök mindegy hogy mi van most iránnal,
mert az erőforrásokat egyelöre iraq foglajja le.

bush meg nemhiszem hogy megmerne kockásztatni
egy "beavatkozást" a választások elött. bár
ki tuggya. népszerűsége egyre csökken az usá-ban,
talán a sarokbaszorított elvét alkalmazva
kamikáze akcióba kezd.

abban viszont biztos vagyok hogy igy egyszerre
iraq és irán tul nagy falat lenne.

Bint El-Ma3rifi Creative Commons License 2003.08.14 0 0 12
Nem hiszem el, hogy az al-Kaida vezetői Iránba mentek volna. Persze, nem értek túl sokat a politkához, csak naív spekulációkba tudok bocsátkozni...Az afgán síiták elleni mészárlásokat végsősoron nem az írástudatlan, őskori afgán birkapásztor irányította, hanem az Al-Kaida, ami legalább úgy utálja őket, mint az amerikaiakat vagy a zsidókat; ezekután Iránba menekültek volna, sőt, mi több, Irán szívesen látja őket?
Na, ha ez így van (amit nem hiszek), az iráni vezetés (nem a nép), megérdemel minden rosszat. De nem hiszem el.
Előzmény: Tub (9)
Vata Creative Commons License 2003.05.25 0 0 10
Most már a szokásos al-kaida kapcsolat vádja is felmerült. Persze az egész nem kellene, hogy meglepetést keltsen, hiszen Irán szerepel a listán, melyet Ariel Saron már hosszú hónapokkal ezelőtt benyújtott Bushnak. Bush pedig amilyen engedelmes kis öleb, a gonosz tengelye országai közt is megemlitette Iránt. Most még valaki megpenditi, hogy Iránnak bio és vegyi tömegpusztitó fegyverei vannak és teljes lesz a lista.

Persze Irán egy fokkal keményebb dió lenne, mint Irak volt. Ezért nem is nyilt katonai akcióval kezdik a dolgot, hanem valószinűleg az iráni kormány destabilizálása lesz a cél. Persze vannak, akik szerint túlbecsülik az országon belüli elégedetlenséget a jelenlegi vezetéssel szemben, ezért egy ilyen kisérlet könnyen a visszájára sülhet el és inkább a reformpárti és potenciálisan USA barát mozgalmat járatja le és teszi hiteltelenné.

Ami pedig az atomprogramot illeti, a Bush doktrina korában nélkülözhetetlenné váltak az atomfegyverek a nemzeti szuverenitás megőrzéséhez. Különösen olyan országokban, melyek rajta vannak Saron listáján.

Előzmény: Don Palesz (-)
Tub Creative Commons License 2003.05.25 0 0 9
Az USA megszakította az érintkezést Iránnal
2003. május 25. 17:01

MNO
Amerikai lapértesülés szerint az Egyesült Államok megszakította az érintkezést Iránnal, és a Pentagon illetékesei olyan akciókat szorgalmaznak, amelyek alkalmasak a teheráni kormány megingatására – adta hírül az mtv.hu.

A The Washington Post című napilap vasárnapi számából kiderül: az ok azokban a titkosszolgálati jelentésekben keresendő, amelyek azt sugallják, hogy az al-Kaida terrorhálózat Iránba menekült tagjai szerepet játszottak a Rijádban május 12-én végrehajtott hármas robbantásos merényletben.

Amerikai kormányzati tisztviselőkre hivatkozva az újság azt írja, hogy a Fehér Ház hajlik arra, hogy áttérjen az iráni kormány destabilizálását célzó agresszív politikára. A Fehér Házban kedden ülnek össze az illetékesek, hogy áttekintsék az Iránnal kapcsolatos stratégiát. A védelmi minisztérium tisztviselői olyan akciókat sürgetnek, amelyek népfelkelés útján a teheráni kormány megdöntéséhez vezethetnek.

Az Egyesült Államok az 1979-es iszlám forradalom után megszakította a kapcsolatokat Iránnal. George Bush amerikai elnök tavaly a gonosz tengelyéhez tartozó országnak minősítette az atomfegyverek tiltott fejlesztésével és az al-Kaida tagjainak befogadásával vádolt Iránt.

Az afganisztáni tálib rendszer megdöntése óta mindazonáltal időről-időre találkoztak egymással amerikai és iráni tisztségviselők, hogy megvitassanak bizonyos kérdéseket. A rijádi öngyilkos merénylet után a Bush-kormányzat törölte a következő tárgyalást.

A Reuters jelentése szerint Kamal Harazi iráni külügyminiszter az al-Hajat londoni székhelyű, arab nyelvű napilapban szombaton megjelent interjújában kifejtette: Irán nem látja szükségesnek, hogy ismét felvegyék a párbeszédet Washingtonnal a háború utáni Irak kormányzásának kérdéséről folytatott tárgyalások után.

- Ez a párbeszéd most megszakadt, és egyelőre nem látjuk okát a tárgyalások újraélesztésének – mondta.

Don Palesz Creative Commons License 2003.05.25 0 0 7
Nem kell hogy nagy gátlásaik legyenek, főleg azután amilyen könnyen elfoglalták Irakot.
Előzmény: bubus (6)
bubus Creative Commons License 2003.05.25 0 0 6
Alexander the Great Creative Commons License 2003.03.12 0 0 5
már most az,csak nem reklámozzák!!
Előzmény: Don Palesz (-)
aaa99 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 4
Azért szabad Izraelnek birtokolni
atombombát mert Izreal jó, az Arabok
meg gonoszak, ráadásul olajuk is van. Pfuj.
Előzmény: Viperator (2)
Don Palesz Creative Commons License 2003.03.12 0 0 3
Még egy kapcsolódó Metro hír:
Iráni atomfegyverek után kutatnak

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség azt követeli, hogy Irán járuljon hozzá nukleáris létesítményeinek átfogó, előzetes értesítés nélküli ellenőrzéséhez.
Mohamed el-Baradey, a NA igazgatója kijelentette: az iráni vezetőknek el kell fogadniuk a teljes átvilágítást, valamint alá kell írniuk az atomfegyverek elterjedésének megakadályozásásról szóló nemzetközi megállapítás kiegészítő jegyzőkönyvét. Washington hétfőn azzal vádolta Iránt, hogy titkos nukleáris fegyverkezési programokat folytat. Iránban cáfolták a vádakat.

Viperator Creative Commons License 2003.03.12 0 0 2
Eleg volt mar ebbol, miert csak az intercionistaknak (lasd. C Rice is) szabad, masoknak nem? Izraelnek mennyi atomfegyvere van?
Előzmény: Don Palesz (-)
Don Palesz Creative Commons License 2003.03.12 0 0 1
Nem tudom mért van Deja Vu érzésem:)
Don Palesz Creative Commons License 2003.03.12 0 0 topiknyitó
Metro, 2003.március 12. szerda:
Irán atomprogramja figyelmet keltett

irán Iránnak már most több száz, urán dúsítására alkalmas gázcentrifugája van, és közelebb jár az atomfegyver gyártásához, mint azt a nemzetközi szakmai szervezetek korábban gondolták - nyilatkozta Colin Powell amerikai külügymi-niszter a CNN hírtelevízióban.
Powell arra a kérdésre nem válaszolt egyértelműen, amely azt firtatta, hogy Irán milyen közel lehet az atomfegyverek elôállításának képességéhez.
Korábbi lapértesülések szerint az iráni Natanzban lévô erômű több száz gázcentrifugával rendelkezik. Izrael 1981-ben lerombolt egy iraki atomerôművet. Az elnök nemzetbiztonsági fôtanácsadója, Condoleezza Rice szerint komolyan kell venni az atomfegyverek terjedésérôl szóló híreket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!